CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: xanderz

Bila novelis demand macam2 untuk drama adaptasi novel beliau!

JDT posted on 16-5-2014 12:01 AM
Napa x buat movie citer Ramlee Awang Mursyid?...adakah terlalu sukar untuk dijadikan filem?..atau pe ...

novel RAM kalau diadaptasi besar kos dia. penerbit filem kita ni bkn mcm hollywood, ada keupayaan nak adaptasi Lord Of the ring bagai. lagipun novel RAM tu epik. mesti akan byk kena cincang nanti. habis rosak binasa. bkn mudah nak visualkan sebuah teks. ada yg babak2 yang susah nak visualkan.

cintalara posted on 16-5-2014 02:23 PM
novel RAM kalau diadaptasi besar kos dia. penerbit filem kita ni bkn mcm hollywood, ada keupayaan  ...

Setuju dengan anda.....lagipun penerbit kita malas nak buat cerita yg byk gunakan pemikiran....
Mereka lebih suka citer ringan dan hiburan kosong...

cintalara posted on 14-5-2014 01:39 PM
maksud aku dua2 media ni (skrip dan novel). penulis skrip makin ramai. novelis pun makin ramai (bu ...

pandangan aku pasal novel2 'indie' dari fixi, lejen dll..
aku puji buku2 mereka yang cuba bawa storyline yang lain dari novel2 melayu tipikal yang penuh dengan tangkap leleh..

tapi mula2 baca memanglah seronok sebab dapat jalan cerita menarik..tapi bila dah baca banyak, kebanyakan sebenarnya menghampakan.
isi hambar, karakter goyah... lama2 kau rasa ada sesetengah penulis 'indie' ni menulis lebih pada syok sendiri sampai naik muak nak habiskan.

ada juga yang novel2 bagus, tapi baca review bloger2 seolah2 buku2 ini teramat hebat.
kebanyakan yang puji melebih2 ni selalunya budak2 yang konon nak lain dari yang lain, budak2 yang pandang tinggi dengan orang2 konon berseni macam fynn jamal...

aku tak suka kategorikan apa2 genre sebagai sampah sebab aku baca semua genre.
tapi bila dah memuji lebih2 kononnya buku tu bagus sangat, agak kecewa juga bila baca rupanya tak sebagus mana.
kadang2 aku rasa mereka2 yang puji lebih2 novel indie dan mengutuk novel2 tangkap leleh hanya untuk nampak mereka cool...

~boolean posted on 17-5-2014 01:55 AM
pandangan aku pasal novel2 'indie' dari fixi, lejen dll..
aku puji buku2 mereka yang cuba bawa st ...

aku setuju juga. aku baca semua genre tapi selective. indie yg terawal ok sbb nampak kelainan. tapi bila dh baca byk, akan nampak tipikal dan syok sendiri juga. novel leleh terbitan Karya seni dan kaki novel, sorry la. imej dorg hodoh di mata aku wlupun ada beberapa biji permata di antara timbunan sampah tu, tapi sbb imej2 yg rosak dek Aku Bukan Mistress dan tajuk2 gedik lain, membuatkan aku loya nak pegang novel dorg.

buat masa ni aku layan buku2 ITBM dan cuba2 layan Jemari Seni, JS Adiwarna dan novel2 terbitan lama yg dah susah nak cari sekarang ni mcm terbitan creative tu. aku rasa novel2 dorg ni lagi berfaedah utk diadaptasi.
Last edited by cintalara on 17-5-2014 06:30 PM

cintalara posted on 17-5-2014 06:28 PM
aku setuju juga. aku baca semua genre tapi selective. indie yg terawal ok sbb nampak kelainan. tap ...

JEmari Seni n JS Adiwarna banyak novel bagus, tema tak stereotaip, jalan cerita  sopan
cuma kebelakangan ni ramai penulis baru yg  kurang ooomph
Makcik cadang kalau nak jadikan drama/ filem :

5 tahun 5 bulan ( hlovate)
Jaja & Din ( noor Suraya)
Ikhlas, AK ( Nirosette)
Bidadari Hujan - lupa siapa penulis

Hmm....novel tahap sampah pun nak demand ke?

Follow Us
akak ziela jalil ni.. eerrr... dh mcm cougar n anak hekan belaannye dlm gmbr ni

adakah akak ziela jalil ni suke adapt filem2 jiwang sendu ni sbb nnt adelah reason nk casting pelakon lelaki kacak walaupun kayu berlakon?

makcik_timah61 posted on 17-5-2014 07:23 PM
JEmari Seni n JS Adiwarna banyak novel bagus, tema tak stereotaip, jalan cerita  sopan
cuma kebel ...

Jaja & Din salah satu favourite dari keluaran Jemari Seni. Yes buku diorang memang tak stereotaip

Aku nk promote novel ~Aku yang kau tinggalkan by Alinar Haizar, so touching berkali2 aku baca tak jemu...

andalism posted on 17-5-2014 10:36 PM
Jaja & Din salah satu favourite dari keluaran Jemari Seni. Yes buku diorang memang tak stereotaip

klau awk ikut novel noor suraya ni..
citer jaja n din ni kisah pasal anak2 dlm watak nyanyian tg sepi..hehe

ss8384 posted on 18-5-2014 12:19 AM
Aku nk promote novel ~Aku yang kau tinggalkan by Alinar Haizar, so touching berkali2 aku baca tak je ...

Ini yg pasal heroine kawin hero masa cacat otak pastu berpisah then jumpa semula kat Italy ke?

Takda mana2 penerbit nak filemkan or dramakan hasil nukilan ellyna ahmad aka maya darina dahlan hain ke? Kompom meletup!!!

mongoose_kidz posted on 18-5-2014 12:34 AM
klau awk ikut novel noor suraya ni..
citer jaja n din ni kisah pasal anak2 dlm watak nyanyian tg  ...

Oh yekee. Baru nak start baca Nyanyian Tanjung Sepi. Hehee

makcik_timah61 posted on 18-5-2014 12:39 AM
Ini yg pasal heroine kawin hero masa cacat otak pastu berpisah then jumpa semula kat Italy ke?

...

Yezza... Rindu dengan Nia Athirah & Zaril ikhwan. N Italy

Aku minat novel faisal tehrani masa dulu2.... paling suka dgn buku manikam kalbu dan advAncer si peniup nei... syg sgat dia dah terpalit dgn syiah skrg.... buku2 dia yg baru2 ni pun buat aku pening jer nak paham...

Sudah la nak tayang waktu ramadhan. Aku tak rasa permintaan penulis tu tak munasabah.ziela jalil pun bertudung apa lagi masalah nak pahamkan syariat. Iols is kenot brain. Penting utk penulis tu fikir macam tu. Sebab segala dose dia ada syer. Ya i know its about money and business watever. Makanya jangan bertuhankan duit.

midori_katana posted on 18-5-2014 08:29 PM
Aku minat novel faisal tehrani masa dulu2.... paling suka dgn buku manikam kalbu dan advAncer si pen ...

aku ada separuh daripada novel faisal tehrani. lagi dengar nak diharamkan, lagi aku cari.

makcik_timah61 posted on 17-5-2014 07:23 PM
cuma kebel ...

baru nak berjinak-jinak dengan Noor Suraya dll dari Jemari Seni dan JS adiwarna. maklum la, nak tukar arah sikit. setakat baru 2-3 buah novel novel JS yg aku baca, not bad. tak klise. tp sayang la dorg ni kurang menonjol pulak. promosi kurang ke apa? sepatutnya dlm fenomena novel pop sekarang, dorg pun terkena tempias fenomena ni. tp malangnya tak.
Last edited by cintalara on 18-5-2014 11:35 PM