CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: monxys

Ayaq milo 25hengget,rita bidas customer

pandai play victim. sudah ko upload personal attack. mamat tu balas balik sebab personal attack. pastu dia delete. and play victim as if dia minta maaf. tapi kalau tengok pic dia upload tu bukan dia minta maaf. quote tu dari imam ghazali. memaafkan orang lain yang sudah buat salah ngan kita and kita pulak tak kenakan hukuman qisas ke atas orang tu. bongkak betul si dia ni.

budak ni tulis kat review rumah kueh tu (not viral ok). bukan dia sorang je komplen. orang lain pun komplen gak. review tu bila kita click (dalam phone) baru boleh nampak. bukan mamat tu viral pun. kenapa dia tak attack orang lain juga??

review sebegitu biasa tengok kat page business lain. business makanan and online jualan ada je review review tu.

mokcikKSKB replied at 26-9-2016 01:34 PM
Baguslah kalau kau dh pikir camtu.
mohon kita berbaik je la ye..aku pon xdelah nk ban porumer yg  ...

sama-sama

pjade replied at 26-9-2016 02:19 PM
Mungkin ni positioning strategi dia. Just like tudung duck vivy yusof letak rege ratus. Dia punya  ...

Last time aku masuk restoran masakan padang di area ampang point. Aku order jus mango.. harga jus tu rm8.80. Sekali sampai kat aku tak rasa mango.Rupanya dia campur mango yg diblend dengan flavour sunquick warna pink gtu. Sampai jus mango aku jadi pinky peach. Bila aku tanya knp warna pink? Dia cakap mmg warna macam tu tapi jus mango. Ko raseee??

Kalau diva AA dah lama meroyan berbideo bagai.. aku cuba sehirup dua. Mmg loya tekak.. Aku minta dia tukar. Aku siap explain blend mango shj. Jangan nak.campur2 flavour lain.

Edited by NotYou at 26-9-2016 02:31 PM

aku heran lah forumer kat sini asal kita tak ikut dorang hentam teruk2 artis yg dorang benci cakap MN kita suspicious bagai cakap kita Rita lah...hello ikut suka hati korang lah nak melaser kan mulut nak mempuaka kan mulut korang jari korang kat sini ..korang yg tanggung dosa bukan aku  korang nak kutuk hentam rita bukan hal aku pun...aku komen neutral gi baca balik komen aku sebijik2 ..dua2 aku hencap tapi aku takdelah  nak mempuakakan mulut aku ...melabel kan org mulut puaka lepas tu diri sendiri bila type guna perkataan lebih puaka dari yg dikutuk...

korang nak benci dia hak korang ...org lain nak neutral atau nak suka dia pun hak diorang..tak payah nak cakap MN kita suspicious nak cakap kita Rita lah...apedahal aku nak ikut perangai  mcm korang... tak payah lah nak mention MN aku kat pos korang...

melinda_kerr replied at 26-9-2016 01:42 PM
kalau elyana purdah yg suka menipu tu pun suka titik..

Edlyna la wak  

es blended memg belas2 ler nyah... ko g kepe hipster pun belas2.. g old town pun mahai...g kedai siam nun sana pun dah RM 8++.. bg me untuk hege  12.50 satu stended ler... memg perlu kene hamun gan rita..hahahahah

Follow Us
Edited by adeqbun at 26-9-2016 02:41 PM

Org lain bisnes die pon nak bisnes..org lain buat kedai mkn die pon sama..mentang2 artis,senang la dpt publisiti dan crowd utk dtg ke kedai die..xpayah p kursus apa2 atau blaja selok belok ilmu nak bukak kedai makan..
Bila ada cust komplen,kemain meroyan balik..walaupon komplen tu melampau,xyah la nak meroyam buat personal attack.say sori je dh la..
Ko kalau pegi kedai makan yg xmemuaskan hati pon belom tentu ko duk snyap tanpa meroyan..
Aku bkn haters sape2..cume aku meluat ngan artis yg bukak kedai makan atas tiket populariti utk dptkan crowd tanpa perlu jaga hati cust dan mantapkan service..
Starbuck mmg gune cawan plastik,tp tgk sebis dan appearance die mcm mana..

famri7 replied at 26-9-2016 08:17 AM
tapi sis menurut acik2 kepam disini kita haruslah bersoal jawab dgn waiter jika tiada tanda harga: ...

Tulah psl, bukan mmg kena pamerkan harga makanan ke?
Atau cuma tertakluk kt pasar je

org melayu berjaya....
org melayu jugala yg akn tmbangkannya

at first kalau rita minta maaf dan reply akan diperbaiki rasanya isu ni x akan berlarutan..kan customer is always right (walaupun kadang2 customer pun  is not right)..sebab rita orang berniaga..semoga terus maju kaka rita!

itu memang rega rata2 untuk restopren or cafe kat KL ni
nak murah minum la kedai mamak or kedai tomyam

barfi replied at 26-9-2016 02:24 PM
Last time aku masuk restoran masakan padang di area ampang point. Aku order jus mango.. harga jus  ...

aku nok kalo nak order jus ni aku tanye dulu rege tu untuk cordial ke fresh punye
kalo takat cordial kirimsalam jelah aku nak bayo sampai RM7.90 segelas

hishh mahei..tp what do you expect kan kedai retis camne
rita u better improve

bottombikini replied at 26-9-2016 02:51 PM
aku nok kalo nak order jus ni aku tanye dulu rege tu untuk cordial ke fresh punye
kalo takat cord ...

Dia mmg blend buah mango. Tapi dicampur nya dengan flavour (syrup) lain sampai jadi pink jus mango aku. Sudahnya aku minta dia buat lain yg bebetul pure mango. Takmo campur2. Nasib baik dia buat balik. Kalau tidak aku laharkan je macam azwan ali  

puak2 ni berangan nak makan kedai retis tapi manyak munyik pulak
setakat milo tu ko balik la bancuh sendirik kat rumah

barfi replied at 26-9-2016 02:54 PM
Dia mmg blend buah mango. Tapi dicampur nya dengan flavour (syrup) lain sampai jadi pink jus mango ...

aah...mango is mango lah khen

fefeeling koktel pula

msshy replied at 26-9-2016 04:34 AM
last week pegi kedai nih..kuih dia bagi iols a bit pricey..rasa standard nyonya colours jer..tp harg ...

berapa ringgit? sedap ke idok kuehnya?

juliez replied at 26-9-2016 05:10 AM
And this pino siap lah beriya nak menyeret cafe xoxo nd dlm kes ni. Cafe nd tu hauk mcm mana pun w ...

Rita dengan ND memang tak ngam kan? Apa kes diorang sebenarnya? Dulu pernah baca kat IG dia perli ND sebab kes ND putus dengan Ned tapi ada je pegi holiday sama2. Walau pun tak sebut nama, tapi tau je dia mention pasal sapa.

barfi replied at 26-9-2016 02:26 PM
Edlyna la wak

ha ah lahhh. hehe.. tenkiu

Edited by annehuda at 26-9-2016 03:23 PM
rempahkari replied at 26-9-2016 02:40 PM
Ko chek dulu keturunan ko dan laki ko tu ape sblm sibuk hal org... Dulu melayu zaman jahil ada mkn ...

salam en/puan/cik rempahkari

mohon kalau nak berforum tu sila jangan nak personal attack forumer lain dan menyentuh isu isu sensitif seperti perkauman dan agama dan sebagainya. Rasanya en/puan/cik ni pun dah dewasa dan mestilah dah boleh berfikiran matang.  Kalau saya terima lagi laporan tentang en/puan/cik mengutuk forumer lain saya dengan tak segan silunya akan mencantas kredit en/puan/cik sebanyak -100. Untuk pengetahuan en/puan/cik memang macam tu lah modus operandi saya, ni pun saya kesian tgk kredit tak seberapa awak tu.

kepada poremer lain pun, dah ada platform utk bersosial tu sila gunakan dengan berhemah. Jangan jadikan forum ni especially board jagaan saya sebagai tempat anda semua nak mempamerkan personaliti 'keyboard warrior' anda.

Sekian.

jangan cakap hakak tak warning.

edit typo