CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: annrich72

Phyto Science Double Stemcell

Dehenna posted on 21-1-2014 02:04 PM
Salam...
Kalau utk org yg ada masalah endometriosis (ketumbuhan dlm rahim) & menurunkan  berat bada ...

waalaikumussalam.

kalo org yg generally berpenyakit - disyarankan 2 sachet sehari. And ada yg makan 4 sachet sehari (yg sakit agak serius). tapi jenuh plak kalo sapa2 yg ada kekangan budget.

so sehari 2x dah memadai. atau kalo kekangan budget, sehari sekali pun bole. tapi kena istiqamah laa. takleh expect makan 2-3 paket terus baik. lagipun nie bukan ubat. hanya food supplement yg stemcell apple tu ada keupayaan untuk merawat & membaiki sel2 badan yg rosak. insha-Allah.

kalo nk turnkan berat badan - makan DS nie lepas makan malam, sebelum tido.

kalo nk increase berat badan, makan pagi sebelum sarapan. sebaik2nyer selepas bangun tido & sebelum gosok gigi.

alyzfatiha_7953 posted on 21-1-2014 02:49 PM
Tepek la pic terbaru dear..yg pkai ss..;)

tu laa.... nnti yer. sejak dah masuk 3 bulan makan Ds nie - mmg tak amek gmbar close up dah. kekekekke. sbb dah "nmpak" perubahan di muka sendiri. tak perlukan kamera utk "tunjuk" yg muka nie dah elok. alhamdulillah.

*kang ramai lak yg muntah ijau* hahahhahaa

serikandi_gurl posted on 21-1-2014 03:04 PM
Macam best je Stemcell ni tapi alamak mencecah ratus la pulak..huhu..tunggu la bila ada bajet. Pengg ...

mula2 je terasa mahal. bila dah join ahli - setiap pembelian ada diberi point, and bila point dah cukup - bole redeem barang2 Phyto ngan free. atau kalo point tak cukup - baru bayar pakai duit (itupun dah harga ahli).

1 pek DS ada 14 sachet. utk 14 hari makan. (1 hari 1 sachet je kalo xde masalah kesihatan)

harga biasa = RM 275 utk 2 pek DS. 28 hari makan.

sementara nie ada promosi. RM 335 utk 4 pek DS. 56 hari makan. so average = RM 84 utk 14 hari makan.

lepas beli - ada promosi lagi utk ahli (smpai bulan 3). kalo pembelian seterusnyer dalam tempoh 60 hari selepas pendaftaran - dapat beli harga promosi. RM 255 utk 3 DS + 1 TS spray. so mmg jimat sangat2. and since benda nie ala2 all-in-1 food supplement, mmg berbaloi. tak yah nk telan benda lain dah. (at least for me)

alexandria_iz posted on 21-1-2014 03:24 PM
mula2 je terasa mahal. bila dah join ahli - setiap pembelian ada diberi point, and bila point dah  ...

ic2x..tq atas pencerahan. Nanti la tunggu bajet ada dulu. Tapi ada la sikit dah terpengaruh dah ni hehe..

isms posted on 21-1-2014 03:05 PM
kat blog mazidulakmal.com dia ada copy paste email dr JAKIM
ktnya x dok sijil halal
herm baru inga ...

baca betul2 tak?

baik JAKIM, sahabat halal mahupun mazidul - tak sapa yg kata benda nie haram. cuma HQ belum dapat sijil halal jer (yg mmg dah di apply sejak bulan ogos tahun lepas). and even sebelum benda nie timbul, HQ dah tak print logo halal tu di kotak belakang DS tu (sbb dinasihatkan oleh JAKIM). cuma packaging awal2 tu je ada printed halal.

ada beza antara haram dan tak dapat pengesahan. produk nie 100% berasaskan tumbuh2an. jelas. 4 je ingredients dia. stemcell epal, stemcell anggur, ekstrak acai berry & serbuk blueberry.

tapi ikut masing2. kalo ada was2 - tinggalkan. sbb dah jadi syubhah.

me makan dah 3 bulan, masih makan & insha-Allah akan teruskan makan sebab me yakin. halal toyyiban.

serikandi_gurl posted on 21-1-2014 03:27 PM
ic2x..tq atas pencerahan. Nanti la tunggu bajet ada dulu. Tapi ada la sikit dah terpengaruh dah ni ...

takpe. me paham.

kalo minat nnti - PM me yer. FB page me ada kat siggy tu. kot2 nak tgk testimoni2 lain.

Follow Us
alexandria_iz posted on 21-1-2014 03:31 PM
takpe. me paham.

kalo minat nnti - PM me yer. FB page me ada kat siggy tu. kot2 nak tgk testimo ...

ok..baiklah

alexandria_iz posted on 21-1-2014 03:19 PM
tu laa.... nnti yer. sejak dah masuk 3 bulan makan Ds nie - mmg tak amek gmbar close up dah. kekek ...

Tapikan u..nie citer btul tau..hari tu i stop kejap ts tu..sebabnya nak habiskan toner ms yang i beli ritu..bila stop ts kulit jadi tak lembut & gebu macam i pakai ts tau..sekarang nie i pakai balik ts tu..waduhhh2..memang meletop..kulit jadi gebus balik..kiranya ds + ts nie memang sesuai & terbaik untuk kulit i gitu..nak maintain je la lepas nie..huhuhuuu..

alexandria_iz posted on 21-1-2014 03:30 PM
baca betul2 tak?

baik JAKIM, sahabat halal mahupun mazidul - tak sapa yg kata benda nie haram.  ...

are u sure hanya 4 itu je ingredientnya? ini berdasarkan maklumat dipackging ke?

MissQaseh posted on 21-1-2014 09:37 PM
are u sure hanya 4 itu je ingredientnya? ini berdasarkan maklumat dipackging ke?

sure x sure tu pilihan me. me pilih utk yakin. wallahualam.

kalo ada x yakin ~ macam me ckp awal2. elakkan. jgn beli. banyak lagi pilihan produk2 diluar sana.

alyzfatiha_7953 posted on 21-1-2014 07:14 PM
Tapikan u..nie citer btul tau..hari tu i stop kejap ts tu..sebabnya nak habiskan toner ms yang i b ...

ye eh. me x pernah stop lagi ts. walupun ms tu mmg ada. dh lama dah x pakai. me masih pakai sabun ms je. kekekeke.

utk spray me mmg pakai TS. mahal ooi. kekekeke. tapi mmg sesuai laa. dh nk abis separuh botol dah me sembur. muka, kulit kepla, kaki. hahahahaha. gigih tau. hahahahaha

ss dia pun bagus. me suka. kalo nk cuci muka utk amek amek air sembahyang ~ x yah nk sental2 ke pakai pembersih muka ke.... so mudahlaa. sesuai laa ngan me yg sedia malas nie. hahahahah

aku ada masalah tompok tompok putih aka panau kat muka. lepas aku abes tenis game last year, bende alah tu kemain la obviousnye. budak laki kat opis aku ni mulut ade spesis longkang sikit, dtg tegur. malu ko! macam macam kekdah aku buat.

orang kata sapu bio oil kat muka, aku sapu. tapi end up dengan muka jadi berminyak. i is don't like. then aku pergi farmasi beli nizoral. kasi sapu kat muka ari2, pun tak jugak.

aku ade terpikir, bende alah ni mesti kesan dari dalam badan. bukan semedang jer datang sebab panas main tenis. mesti something is wrong inside. orang duk gebang pasal DS DS, aku pun try.

denagn izin Allah, dalam masa 2 minggu Alhamdulillah panau belah muka kana aku ilang. panau belah kiri muka aku ade sebesar 5 sen atau kecik dari tu, dengan opasity 10 - 15% saja. aku rasa pikir sendiri belah kiri muka aku ni lambat sikit sebab die besar.

aku tak harap la kan, pakai semalam, esok pagi dah ilang. realistik la sket kan. tapi Alhamdulillah la. bila orang perasan, orang tegur baru aku cakap. dan dari situlah aku bermulanya aku menjual DS.

aku amalkan sebelum subuh tu ngn sebelum tidur. testi macam macam. tapi pada aku untuk korang, alami dulu. then baru pikir nak menjual ke nak kaya ke. macam aku, orang keliling perasan, so aku bercakap, dari situ la bermula menjual.

DS bagus. aku pakai sekali TS die tu. klu aku, aku rekomen la.

Sekadar Perkongsian:
Update dari Blog www.mazidulakmal.com. Bacaan lengkap boleh refer ke blog tersebut

"Pada masa sama, saya memperoleh maklumat, sebelum ini, Double Stemcell juga TIDAK pernah memiliki Sijil Pengesahan Halal JAKIM.  Justeru tidak timbul isu kononnya syarikat terbabit ingin memperbaharui sijil.

Sijil apakah hendak diperbaharui sedangkan ia tidak wujud?

Musyhkil, bukan?

Jika pihak pengurusan syarikat mendakwa sebaliknya, sila tunjukkan BUKTI SAHIH berbentuk salinan Sijil Pengesahan Halal dikatakan tamat tempoh itu.  Paparkan gambar sijil terbabit untuk tatapan umum. Sehingga ke saat ini, hanya sekadar dakwaan disebarkan di alam maya, TANPA salinan dokumen itu dipamerkan kepada masyarakat"

Sistem SMS Jakim pun tak betul la jugak kot.. last month cek 'Telah tamat tempoh sah sijil'.

Semalam cek dah jadi 'Tiada dalam senarai'. Kalau mmg takde dalam senarai, patut awal2 lagi dapat sms reply 'Tiada dalam senarai' tu.

Tunggu je la apa jawapan dari pihak Phyto Science..

untuk pesakit buah pinggang sesuai kee..??

silap dipihak company sebab guna logo jakim tanpa dpt pengesahan dulu. tapi dh x dicetak sebulan lebih dah (packaging baru xde logo jakim).

sapa2 yg yakin DS nie halal (me yakin. insha-allah) ~ teruskan. sapa2 yg was2 atau rasa mmg x halal ~ tinggalkan.

eRiKa posted on 22-1-2014 03:04 PM
untuk pesakit buah pinggang sesuai kee..??

kalo sakit buah pinggang yg tahap kena dialisis tu - tak digalakkan . kalo belum kena dialisis ~ bole je bagi.

sebab DS nie kena minum banyak air. kalo pesakit yg dah kena dialisis tu xleh minum banyak air. so better don't.

at the end of the day - semua nie hanya laa usaha kita. ikhtiar kita. penghujungnyer - Allah yg tentukan.

Haih korg ni cepat betul terpengaruh...

alexandria_iz posted on 21-1-2014 03:24 PM
mula2 je terasa mahal. bila dah join ahli - setiap pembelian ada diberi point, and bila point dah  ...

kalau nak beli boleh lagi ke hrg promosi

aliaa posted on 27-1-2014 11:20 AM
kalau nak beli boleh lagi ke hrg promosi

bole aalia. harga promosi smpai ujung bulan depan.