CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Politik] "Hinanya kami mak bapa dia... mereka tidur hotel"

Edited by amansihat at 26-7-2015 05:50 PM

so far my friend,client ,friend yg bangsa korea,japan ,mat saleh china ,india yg kenal,jumpa,pergi rumah, lepak kat rumah memang pembersih yg amat sangat.mungkin depa duduk bukit tunku n bukit damansara,bangsar.belum lagi pernah jumpa kafir pengotor.

paling kalau orang jepun,korea.mungkin yg akak jumpa tu tahap kebersihan luarbiasa.majority memang pembersih.masuk rumak depa bukan waktu perayaan.waktu biasa yg takde keiistimewaan perayaan pun..

noraidil_06 replied at 26-7-2015 10:22 AM
mcm my mom, bakar my magazine yg I himpun dr thn 80an.mujur la I dpt get rid of that habit.i donat ...

ko cuma kene trained bab DETACHMENT jek..

kita manusia sejak dalam perut ibu being attached

kendian kita kuat attached kisah2 lampau seme tu..dok salu main rekod buruk lama..so lama2 attachment sangat kuat

macam ibu takmo lepaskan anak dia dan macam2 ler lagi bersabit hal attachment

tu pasal kene train diri bab detachment gak..nanti dok kuboq soang2 gak..nanti akhirat depan tuhan soang2 gak..

bahaya attachment ni ialah seolah kebahagian kita terletak pada ciptaan lain, terletak pada kenangan silam, terletak pada anak suamni isteri etc.

ni paling berbahaya pasei kita tak nampak..kita cuma merasakan dan kendian dok asik main sentimen..lama2  jadi BONDAGE, ikatan sangat kuat

kalo tak caya tgk hari2 apa mende kita dok rutinkan, tgk apa mende kita masih ada selepas berpoloh taun..dokkkkk situ kumpul debu, misal pakaian berlemari tu

pasai pa? pasai kita nak RASA belonging, nak rasa attach, nak rasa itu AKU punye, nak rasa AKU WUJUD..tapi sebenonya kita tak wujud

sebab itu agama galakkan kita kuat bersedekah..to part with apa kita sayang dan ada, amik yang perlu aje udah dan present gitu, hok lama buang or sedekah je..belajar idup  aku ni sebenonya tak wujud, ada yang perlu aje dan bebila masa ajal akan sampai

ajinomotonosuga replied at 26-7-2015 05:56 PM

ko bulih detach 100% dr segala alat kemodenan aji? bulih ka idup tanpa semakpong tanpa internet? silap2 ko meroyan sbb takleh membebel kat forum lebih dr acik2 kampung meroyan sbb gobok buruk, tilam buruk, kain baju buruk kena humban dlm unggun api   

akubest replied at 26-7-2015 12:41 AM
hahahaa...
kampung laki aku dolu2 mmg ponah dapat anugerah2 kampung2 bersih ke lawa ke apa ntah.. ...

eh copp .... bukan kome duduk luar negara dan kahwin dengan orang putih ke?

ke .. kak lid suda salah orang?

ps: jiran kak lid dulu dulu ada sorang jenis basuhjalan (tar) ..... sebab jalan2 tu ada pasir .......... dan tanah pun dia basuh ... tanahkeiling rumahyg jenis keras tu kan .... ....dan jenis bontot kuali periuk belanga  semua berkilat ....   bukan jalan memang kena ada pasir sikit2 ke?

orang tua sensitif usik kemas barang.boleh sentap kalau tersilap alih n tersilap buang.boleh moncong 3 hari..

Follow Us
buang n bakar je...
bukannya mereka kira pun ada simpan brp botol plastik..
bunga2 telur bagai..

hzln replied at 26-7-2015 06:01 PM
ko bulih detach 100% dr segala alat kemodenan aji? bulih ka idup tanpa semakpong tanpa internet? s ...

nothing is imfossible.. buleh jek tadak masalah
bukan cam pompuan..kalo tadak cermin depa seme sasau jadi kuntilanak haaaaa...

ajinomotonosuga replied at 26-7-2015 05:56 PM

selalunye I bc 2 baris je yg tulis.ni I bc abis.

my experience kat airport Paris mmg hazab...
termasuk toilet yg ada ada najis tertinggal...
if possible aku cuba tahan utk x masuk public toilet walau dimana pun...
nanti teringat2 je...

Astaga..tergelak pulak baca screenshot dino kat page 1 tu

ajinomotonosuga replied at 26-7-2015 06:21 PM
nothing is imfossible.. buleh jek tadak masalah
bukan cam pompuan..kalo tadak cermin depa seme sa ...

eleh aji, cakap senang ahhh...ntah2 ko punya withdrawal syndrome lagi dasat dr tokwan hat muto buruk arwah tok lakinya duk berkarat bawah rumah tu dihangkut naik lori apek pengutip barang lusuh

tak elok layan diri sentimental sangat pada mende usang

dah usang tu pupuskan aje..depa bukan ilang pun, silih berganti

tadak apa yang musnah dalam idup..sekadar bertukar rupa bentuk, forn and reform jek..tadak apa hilang

tenaga bertukar rupa bentuk..semuaaaaaaaaanya dzat Allah swt

kalo dah jadi oang yang tahu, tak susah lah nak paham sene ni

sebab ramai tak tau so depa main emosi dan depa rasa depa tau tapi sebenonya depa cuma rasain aje gitu

depa sayang 1 mende bertaun2, lama2 mende tu jadi cam sebagian diri depa so kalo buang itu makna di buang diri nya..cam tu ler salu nya

mende2 cam ni to me pejam celik mata jek but doesnt mean i cannot play along with drama manusia

sebelum raya baru nih, langsir pun campak lam api jah, malas dah nak basuh2 lipat2 simpan ntah abad bila ntah nak pakai semula, drpd memenuhkan ruang, bakar saja
sbb tukar langsir baru, konsep inglis cottage katanya

ogata replied at 23-7-2015 08:27 AM
tido time hujan atas tilam kabu...pergghhh..heaven.....
oh my god look at that face...

Aku sanggup tidur atas tilam kekabu daripada tilam spring.Memang best..Masa kecik-kecik dulu dah biasa dengan tilam kekabu.

hzln replied at 26-7-2015 06:31 PM
eleh aji, cakap senang ahhh...ntah2 ko punya withdrawal syndrome lagi dasat dr tokwan hat muto bur ...

mende ni ko belajo sendiri dalam idup..misal ko suka beli 1 barang dan bertaun2 ko simpan, tapi mende tu tak kemana dok kumpul debu, aku de barang cam tu dan ko pun sure ada tapi maybe ko masih simpan dan layan sentimental tapi aku dah lama buang, aku malah tadak photos pun ..aku salu cakap kat diri aku

gambo aku ada seme dalam otak..kamera moden manusia tu depa tiru camna mata manusia bekeje so sebenonya mata kita tu kamera laa, otak tu dalam ada memori so penuh picture so aku nak wat pa amik2 gambo lagi  oang nak kata aku gila..umoq aku pendek ke kalo oang kata aku gila???

withdrawal syndrome tu kalo ketagihan..ni bab detachment, dok ajar diri kita jangan terlalu ikat diri pada mende2 sementara or apa pun tadak nilai cuma nilai hari semalam..kalo nak ikat diri baik ikat kat Allah swt jek dah..

ramai esp pompuan ni sentimental so ada bekas barang suami dulu laa spende dia laa itu ini laa..sayang la lepaskan, dokkkk menung nangisss salu

a ali pun cakap cam tu  melayu ni kalo tak menung dia nangis, kalo tak nangis menung, kalo tak dedua tu dia bercinta

tu laa bangsa melayu,  bercintaaaaaaaaaaaaaaa haa menangissssssssssss haaa termenung, ce tgk drama seme tuh, telenobela seme tu..tadak satu pun yang menyihatkan jiwa dan mental ..seme sampah berpenyakit

ko silap oang nak dakwa bukan..aku dulu awal2 kat fd salu tulis aku suka idup cam tarzan..dok utan kawan ngan monyet..buh ungguh api tepi air tejun, pekene kopi peh tu ubi rebus, ikan panggang, tidoq atas rumah atas pokok or dalam gua, pi buru steak or nak buat satay, dok kawan ngan rimba sungai  seme tuh

kalo ko paham tu patut ko dah nampak aku jenis oang camna..so camna aku leh sasau lai teruk dari tok wan memana bila dah tua??

awal2 muda2 lai AKU DAH KASI SIGNAL KAT OTAK AKU to prepare for being alone poreber

aku gak tulis being alone does not mean loneliness..ada oang ramai adik badik anak suami isteri sampai empat tapi dia hati sunyi gak..di gigit loneliness walo dok bandar besor gemerlapan dan tak penah tidoq cam kolompo...pasai pa? pasai pa aku epi2 hidup cam tazan sesoan dalam utan?

tu la aku kata hanya johari kenai maniam

mbhcsf replied at 26-7-2015 06:57 AM
u know what is the real issue dalam konteks  thread ni

Kupasan u ni buat i teringat balik kursus kawin yg i hadiri some 15 yrs ago.ade sorang ustaz tu ckp kalau isteri x suke mak kite, ceraikan! I was like wtf la ustaz ni.n thread ni nmpk la ape yg ustaz tu cube sampaikan.

ellejo replied at 26-7-2015 01:33 AM
family aku mcm ni la. balik kg tido hotel. sebab umah atok aku takde jamban. ada bilik mandi je. tu  ...

Ngerinye.kg u kt mn ni? Awat scary sgt?

mbhcsf replied at 26-7-2015 05:43 AM
agreed with you ...balik pada hati , nak tak terima suami dan family suami tu  yups sebab kalau ha ...

masuk thread ni, i sedih n berangin bila pakcik makcik dlm isu ni, dipersalahkan pula...anak menantu pula disokong2 oleh sesetengah forumer sini...mentang2 umah pakcik makcik ni takdak kitchen cabinet custom made, shower, tilam Getha...ikutkan my real life, i tak merasa pun ada kampung di pedalaman gitu...dari kecik dah menetap mcm2 negeri...sekolah pun, sekolah bandar...negara2 luar dah jejak...umah nenek kat kampung pun, nama je kampung, tapi town area...my mom mmg jenis rajin, my father pula ex-army, u know lah,kalu dah pegawai tentera ni, bab2 disiplin mcmmana kan ..pendek kata, dari kecik i membesar dgn suasana yg bersih..tapi tak pula i penah dengar my mom duk sebut "Mak ni penggeli", "Mak ni pembersih", walaupun dia mmg jenis rajin n pembersih....and bila dewasa ni, i kawen pun dgn org bandar...my PIL pun pembersih...patutnya i yg patut geli ke hulu,geli ke hilir kalu masuk kampung @ tgk gmbar umah tu..tp i ada experience gi umah kenalan kelantan time belaja dulu..mmg umah kampung ala2 dlm gmbar tu, i bleh je survive 3-4 hari kat sana..walaupun new experience mandi air kolah yg keruh...tido kat tilam nipis...tp takda la i buat muka tak selesa ke apa...i berbesar hati orang sudi bawak i rasa suasana camtu..nasib org bukan semuanya sama kan....again, sbb anak tentera kot, tu pasal i leh survive pelbagai suasana...sbb tu i rasa sedihnya la, pakcik makcik yg tua ni pula disalahkan...kalu ikut, anak lelaki tu anak tunggal..dah tentu2 la bini dia tak rasa kene berdepan ipar2 puaka yg mcm sesetengah org canangkan...masalah aurat pelbagai...betullah kata u, apa pun balik pada hati...tak kira lah lelaki ke pompuan, hargailah moment dgn parents n PIL korang sementara masih punya waktu ni...

Tu belum lagi yg duduk pprt segala bagai tu.