CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aprilsnow

[Penulis] Sesi Bersama Penulis : Anita Aruszi/Mazni Aznita

Lepas baca novel HUJAN RINDU bestlah

Ptg nanti nak beli Hujan rindu...

whoaaa...HR nih latest novel anita erkk...aku br nak stat BS ....

Originally posted by MMISS at 29-4-2009 14:29
kak nita.. buku yg miss pesan ada kan (DDH)

kak nita pmkan payment detail yer. kalu bleh prefer mbb senang nak transfer online. next week miss buat pymt

mmiss, k nita dh simpankan satu naskah DDH kat mmiss, nnti email ok....oh ya bebaru ni ada org datang ke booth fajar pakeer dan tunjukkan buku SC pada k nita utk ditandatangani. Terkejut gak apasal dah ada kt kedai. Then dia inform dia beli
buku tu di Pertama Complex kat tingkat bawah sebelah eskalator. Katanya DDH pun ada kat situ, Kalu rasa nak cepat..dan tinggal pulak kat area KL..bolehlah mencari..maklumlah pos mengepos ni makan masa sikit.

Originally posted by hauntinggod at 29-4-2009 17:03
MMISS, hantar email kat k nita..ni email [email protected]..

kalau tak dia tak layan ..hehehe saya pm dia kt seminggu dia buat dakk je..rasanya dia tak check pm dia la

sorry.bukan tak layan tapi betullah tu..memang tak check pun  pm tu. hehehe...klu email cepat je perasan..

Balas #424 arrnita\ catat

btol..
mmg ade kat pertama tue..
tapi masa sy pi SC ade sebuah je..
tatau la kalau diorg simpan stok lain..

Follow Us
dah abis baca rb...best...2 ari khatam sunggup ketepikan assignment ku.....

sapa dah baca HR...bagi lah review ckit....

Originally posted by arrnita at 3-5-2009 19:05

mmiss, k nita dh simpankan satu naskah DDH kat mmiss, nnti email ok....oh ya bebaru ni ada org datang ke booth fajar pakeer dan tunjukkan buku SC pada k nita utk ditandatangani. Terkejut ga ...

kak.. miss dah email. nanti kasi yer pymt detail

Balas #424 arrnita\ catat

K.nita,,

mase PBAKL ari tuh, bli DDH..pastu nak bace bru pasan ade 6 page yang xbrcetak..kosong jek..huhuuu loss dat page...geramnyeee...tulun2!!

Betul ke SC ade kat pertama??boleh carik nieh..

selamat dah khatam RB kejap tadi

Overall sebuah kisah yang best dan menghiburkan. Cukup rempah ratus..ada suspen, cinta, sedih, lucu dan sebagainya. scenes antara Nashriq Adlli pada Duha Maisara boleh feel sampai ke lubuk hati. Begitu juga sayang Zafran pada Duha...dan ketulusan hati Duha untuk tidak melukakan hati Zafran pun membuatkan aku sebak seketika...hahaha aku tak pandai review la..

apa pun best dan menarik RB ni..now nak khatamkan HR pula..

Ptg tadi dah rembat Hujan Rindu...

tengah baca hujan rindu...so far so good bacaan yg susah untuk berhenti

punya la ketinggalan zaman..
saya baru je berjaya menghabiskan Bunga Syurga..

Rembulan Berdarah lak dah 'diculik' oleh adik sebelum saya sempat membacanya..
ces!!

dah khatam hujan rindu...best gak citernya,...cuma tertanya2 kenapa lak hakimi yg tlg si anum sedangkan ramai lagi saudara mara yg sepertalian darah saya rasa boleh tolong anum  masa dia nak dptkan air tulang blkg...cuma ending jer lah yg saya tak puashati sbb macam nak cepat2 jer citer tu nak dihabiskan dan watak2 kurang dikembangkan lagi....anyway tak rugi saya beli novel ni...tq pada adik yg jaga rak buku fajar pakeer yg rekomen novel ni pada saya...lupa lak nak tanya nama.dia

Originally posted by songketenun79 at 6-5-2009 00:47
dah khatam hujan rindu...best gak citernya,...cuma tertanya2 kenapa lak hakimi yg tlg si anum sedangkan ramai lagi saudara mara yg sepertalian darah saya rasa boleh tolong anum  masa dia nak dptk ...

Hehehe..sy dah agak mesti ada yg tanya fasal ni..
sebenarnya ms sy tulis HR, sy sengaja je jadikan Hakimi yang takde kena mengena dgn Anum sebagai penderma. Why? Sebabnya saya nak keluarkan input baru pd ramai  orang bahawa bukan semestinya ahli keluarga sahaja yang boleh menderma sum-sum pada pesakit. Yang bukan keluarga juga boleh menderma, dengan syarat mempunyai tisu yang sesuai dan padan.

Dan bukan semua ahli keluarga boleh menderma tulang sum-sum. Kebiasaannya pesakit boleh menerima sum-sum dari penderma  (keluarga) yang mempunyai tisu HLA. Dan kebiasaannya HLA ini hanya diperolehi pada kakak/abang pesakit. Bagi datuk-nenek, ibu-bapa, ayah saudara atau sepupu sepapat itu jarang berlaku dan peratusnya sgt rendah. Dalam kes Anum, dia takde abang/kakak..jadi peratus utk dia terima sum-sum tulang dari ahli keluarganya yg lain sgt2 tipis..dan sy tak nak isi ketipisan tu dgn pilih peratusan 1 dalam 100 tu. Jadi sy pilih hakimi supaya ramai org tahu bahawa hakimi yang bukan merupakan saudara anum boleh menderma jika tisunya sepadan.

hehehe..macam mengajar sains la pulak...anyway thanks songket krn mengutarakan persoalan ini. hrp dapt menjawab kemusykilan anda. p/s ; adik yg songket jumpa kat booth FP tu yang tukang promote HR ni adalah Fieda (Hafielda Afiela - salah seorang penulis FP)

arrnita...thanks ya hehehehe satu ilmu jugak tu

nak tanya fieda tu penulis jugak ya?tak sangka lak coz hari tu dia promote novel org lain jer....dia ada tulis novel?tajuk apa?

arrnita camna saya nak dpt novel DDH dan  SAKTI CINTA? hari tu dok cari masa pesta buku tapi takder...leh order tak ngan arnita?

Originally posted by songketenun79 at 6-5-2009 08:23
arrnita...thanks ya hehehehe satu ilmu jugak tu

nak tanya fieda tu penulis jugak ya?tak sangka lak coz hari tu dia promote novel org lain jer....dia ada tulis novel?tajuk apa?

arrnita camna ...

yup!! Fieda (Hafirda Afiela) tu juga seorang penulis dengan Fajar Pakeer.. novel-novel dia ialah Kalimah Cintamu dan yang terbaru ialah Aku, Dia dan Cinta. Klu songket perasan kat booth FP tu tempohari ada dua orang girls ni yang kemain sibuk promote novel2 FP...salah seorangnya Hafirda dan yang seorang lagi pulak Bikash Nur Idris.. mereka berdua ni sekarang adalah editor-editor untuk FP. Tak mustahillah mereka promote novel2 orang lain..cam Fieda ni ialah editor utk novel HR saya..

DDH dah takde stok ngan sy..sy cuma ada SC sahaja..boleh order dgn sy klu nak...just emailkan sahaja ke [email protected] bagi detail lengkap.

[ Last edited by  arrnita at 6-5-2009 08:50 ]

ok dah email...tq

Balas #439 songketenun79\ catat

dah email juga...check nanti ya..