CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: clonedetector

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

Reply 410# Hana

bayar mcm2 xsemestinya smpi jd sengkek & kena ikat perut
maksud aku kebykan isteri2 kena sama2 setelkan perbelanjaan bersama family
smpikan bajet utk diri sendiri kena potong
klu sblm kawin, nak berspa, g fitness ctr, beli produk kurus bdn, xyah pikir pjg
tp lps kawin, mebbe kena pikir 2,3 kali
jd, produk kurus bdn yg pnh dimakan sblm kawin xbole di menten smpi lepas kawin
hasilnya, bdn jadi naik
tambah2 lagi klu isteri jd peneman asben & anak2 makan

pendapat akulah apa salahnya suami n isteri tu bincang mcm nak kurangkan berat bdn isteri contohnyer kongsi duit ker pi slimming center

setuju ngan TT, mistilah kena jaga badan pas kawen bkn sbb sesaper, utk kepuasan diri gak..

mcm ler aku laki bini kaya. nak ambik maid pun tak mampu.
kalau aku sorang ajer yang kaya, bo ...
Hana Post at 23-6-2010 12:46

aku tak kaya pun hana.. boleh jah beli.. kalu nak seribu daya oh.. mcm mana ko servey tv segala tuh.. mcm tuh kalau ko rasa nak servey segala treadmill tuh ko boleh saja jumpa jawapannya..

mmg treadmill neh ada banyak range rega dia.. ada juga yang aku tengok boleh bayar bulan pun.. tengok lah pada kemampuan atau kemahuan ko yang mana.. bellow rm50 sebulan pun ada jah bagi yang kengkonon tak mampu nak beli cash neh kan..

aku pernah enroll gak gym neh mcm yang ko cakap tuh lah sbb susah sangat nak carik kawan bersukan kan??.. gym tuh dekat jah ngan rumah aku.. jalan kaki pun belum tentu kuar peluh nak gi situ.. tapi tuh lah.. faktor malas pun ada gak ngan aku neh.. malas nak gi gym sebab aku rasa gym neh tak bebas pulak aku nak dressing mcm mana atau bukan boleh gi bila2 msa aku suka..

kalau ada treadmill.. sambil baca buku pun boleh.. sambil pantau anak2 wat homework pun boleh.. sambil tengok CSI pun bole..

yang sebulan tak makan nasi tu, ko makan apa?

sebenarnye boleh turun berat badan dgn diet m ...
Hana Post at 23-6-2010 12:52

sampai bila pulak nak isikan hidup ko ngan tido??

nak kurus target utama.. tapi kalauboleh, jangan lah nikmat idup lain ko ketepikan..

apa masalah ngan eksesais neh?.. kalau rajin eksesais, tak perlu lah tahan2 nikmat makan yang lain tuh.. mmg rugi gila idup..

esok2 time sakit, baru nak nangis tengok makanan nak makan tapi tak ada selera pula.. time ada selera ko sekat2 gituh..

kadang2 kita tak pernah tau nikmat duduk selagi pongong tak ada bisul.. selagi tuh kita anggap duduk just a duduk aktiviti..

tadi pagi aku amik vaksin H1N1.. rehat kat katil.. teringin nak tido mengiri sebelah kiri.. tapi tak dapat sebab tangan kiri sakit sebab kena injek.. uhh.. rasa nikmat tau badan bila dapat baring mengadap kiri sebab baring mengadap kanan sudah lenguh gila.. time biasa mcm tak ada tido bertiarap kan.. just tido jah gitu.. cuba ko time mengandung, yang biasa tido tiarap tuh.. mmg lah rindu nak tido betiarap selama 8 bulan tuh kot yea.. hehe.. itu analogi saja..

Reply 424# NURMIMIE

Tapi most people yg rumah ada treadmill..

End up jadi penyangkut tuala termahal...

Follow Us
hilang akal ker nak bagitau depan2 ... itu antara major rules yg setiap lelaki kena belajar, kal ...
kudajantan77 Post at 22-6-2010 10:12

kalau tak cakap directly kat saya pasal saya tak gemuk, tapi suami saya suka komen pasal pompuan gemuk lain. Paham2 je lah. Kalau saya naik badan, alamatnya mesti dia kutuk gak dalam hati sama je cam dia kutuk pompuan lain.

yg me tau, african, lagi gemuk lagi menjadi pujaan hati sebab tanda
kemewahan kemakmuran gitu...
faraway1 Post at 22-6-2010 10:34

Pompuan2 matsalleh sini kalau kawen ngan african mesti gemuk2. Kalau sebelum kawin kurus, dah kawin mesti gumuks jugak.

kebanyakan pompuan memang jadi gemok....sama gak cam lelaki jadi boroi lepas kawin, serebeh dgn ken pelekat...

aku tak kaya pun hana.. boleh jah beli.. kalu nak seribu daya oh.. mcm mana ko servey tv segala  ...
NURMIMIE Post at 23-6-2010 18:52

i learnt my lesson wt hana nie
kalo dia kata takde $$ nak beli treadmill....1001 alasan dia akan tulis
camtu gak masa citer pasal insurans dulu2...

tapi kalo benda dia suka dan dia nak....like makan buffet kat hotel
just name it which hotel, dia akan carik jalan utk pergi...

dah priority dia kat lain mik....takyah laa ko tarbiah dia...
biar dia carik jalan pulang........

jgn marah ye hana....

Lepas kahwin saya lagi jaga badan. Walaupun saya eksersais ikut mood, tapi saya suka jalan kaki. I can do my thinking while walking.. he he he  Kata kalau gi kelas naik bas saya turun 2-3 stop, pastu jalan kaki. Balik pun sama. Makan pulak, memang jarang makan kat luar. Saya masak sendiri, so memang boleh nak control calorie. Lelain tu cam biasa.

Suami tak pernah le suruh kurus, tapi nak sendiri kurus. Pasal banyak kali dengar dia dok komen pasal pompuan gemuk. Malas senam lah, mak dia dulu pun slim lah etc. Tambah pulak ramai pompuan kat sini walau ada anak 2-3 orang besar2 pun badan memang slim dan cantik. (ada gak gemuk2) Jeles you... so tak mau lah kalah jugak.

Dari 58-60 kg turun naik tang tu je time anak dara (memang kategori chubby), masa pregnant naik sampai 70 lebih kg, sekarang 50 kg, turun naik 2-3 kg tapi so far boleh lagi turun balik ke 50kg. Saya kalau boleh nak turun sampai 49 kg. Masih dalam lower range normal BMI. But I'm proud of myself  for losing and maintaining my weight pasal sebelum kawin rasa punyalah susah nak turun berat badan rasa cam tak mungkin kurus jek.  I really made the initiative. Lepas bersalin sehari I made a promise to myself 100 crunches a day nak kempis kan perut. Dok depan tv sambil buat crunches dan kadang2 20 minutes pilates. Kalau tak leh, buat 50 crunches siang, sebelum tido 50 crunches lagi. Memang kempis perut dalam masa beberapa bulan jek. Oran

aku terpikir gak kenapa la kaum aku ni mesti badan kembang kalo dah kawin...memang ramai sangat...kalo aku gi pasar dapat la aku tengok kaum2 aku badan mak aii..apa la derang ni makan...camne la gaya derang makan...aku pun makan nasi gak hari2...tapi derang cam x amik berat pasal berat badan...yg heran tu ada ati lak nak pakai baju2 yg tayang bentuk badan tapi x de rasa ke nak kecikkan badan...ada tu lakinya keding jer bini..amboi...sihat walafiat...kaum2 aku nih..walaupun surirumah sepenuh masa jangan kena masak hari2 dijadikan alasan atau penyebab badan kembang...aku percaya kalo diberi pilihan suami mesti nak isteri yg badan kecil...ramping..aku cukup takut kalo bahagian tepi ketiak aku ni ada daging lebih..mahu aku x makan nasi 2 3 hari..aku memang takut gemuk...sebab tu seluar levis aku dari jaman anak dara sampai mak dara ni masih leh pakai x perlu aku beli seluar levis yg baru kan jimat tuh...nasihat aku sibukkan diri anda dapat menghindarkan diri dari ingatkan makanan..

Reply 432# pehbedah

Tapi kenapa badan u kaler biru?

Reply  pehbedah

Tapi kenapa badan u kaler biru?
nighunter71 Post at 23-6-2010 21:37

smurfet kot

nafsu pompuan 9... 8.5 adalah nafsu makan

aku kalau tengok pompuan yg jenis2 makan banyak... pastu makan tak reti nak berhenti.. lepas satu dish, pi lak ambik dish yg lain. mmg aku menyampah... buruk lantak!!!!! tak ayu langsung... takde sifat pemalu!

sampai hati acik Core komplen sampai aku kena potong kedit ngan mod budu .. tapi aku dah kenal l ...
kudajantan77 Post at 23-6-2010 10:46

he..he..he..sian pok cik...sapolah lagu tuh..:re:...
ingatkan i sorang jer yg tak openg minded....
abislah..sian kedit tinggal ciput, tak leh nak wat taruh judi bola...

aku kalau tengok pompuan yg jnis2 ma kan banyak... pastu makan tak reti nak berhenti.. lepas satu di ...
clonedetector Post at 23-6-2010 21:45

ini bukan makan, ini mentekedarah namanyer

Reply 337# pinksarah

tulah..akan ku cuba menrealisasikan pkara nih...tak laratlah..anjakan size yg sgt pesat..he...he..

Reply  pinksarah

tulah..akan ku cuba menrealisasikan pkara nih...tak laratlah..anjakan size yg s ...
hereana Post at 23-6-2010 22:08

tak pernah orang cakap aku gemuk..

aku tengok pun aku neh tak gemu.. sbb saiz semua selalunya pulun M..

tapi kan.. badan aku berat kalau betimbang.. selalunya dok main angka 55 to 58kg..

dengan tinggi aku yang cuma 165 neh..

aku selalu ingat penimbang aku guna rosak.. tapi, tak kan semua tempat rosak..

ada orang kata ari tuh, aku berat muscle..   aku tak dulik aaa berat berapa pun.. janji size boleh kira..