CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sukesuke

apabila hati terluka..

bangga dgn TT... jaga diri dan didikla anak2 tu sebaik2nya

tahniah

Smoga  tt  akn terus tabah , murah  rezeki  Dan bhg dunia akhirat .tahniah tt  atas kelahiran puteri trsyg

semoga tt dan anak2 dilindungi Allah sentiasa.

bagus tt ni. cekal. aku jugak yg terkontang kanting lagi.

kerap hati dilukai tetapi bukan melukakan hati org lain..

tt senyap jer..apa hapdet terbaru tentang beliau yer?

Follow Us
mummy75 posted on 4-12-2012 04:37 PM
tt senyap jer..apa hapdet terbaru tentang beliau yer?

alhamdulillah sihat..happy jer dgn anak2..

perempuan yang bercerai sbb kecurangan laki sygkan diri sendiri..ayah ttp akan jd ayah, tapi sbg suami, mungkin dia suck...jgnlah beratkan mata sbb bahu pemikul lebih byk beban

mula2 aku ingat membesarkan anak2 tanpa seorang suami xlah sesusah mana.tp bila anak aku dah pandai merengek bila aku amik dia dari papa dia,aku rasa mcm kejam lak.susah aku nak terangkan mcm mana hati aku nih.ex aku x pernah jemu pujuk aku aku balik demi anak2.tapi aku xleh nak lupa apa yg dia buat pada aku dulu.terus terang mmg syg tu masih ada.tapi apa yg aku harus buat bila org yg aku syg tu adalah org yg paling aku benci?

sepatutnya aku dah boleh hidup tenang.tapi aku rimas dgn pujukan dia,desakan keluarga dan rakan2..mereka minta aku lupakan semua dan mulakan kembali tapi kalau lah aku boleh bagi mereka merasa bagaimana berdiri di tempatku.bagaimana sakitnya bila semua terjadi jelas di depan mata,di mahligai aku sendiri.aku memang mudah memaafkan tapi aku xkan boleh melupakan sampai bila2.anak..kadang2 aku terfikir,andainya anak2 aku nie x pernah wujud,pasti aku xkan terhimpit seperti sekarang..bila fikir kembali,ya Allah,jauhnya terpesong fikiran aku.aku rasa tanpa mereka,aku xkan sekuat ini.

Aku x minta apa2,aku cuma berharap semua yg disekelilingku berhenti menggunakan anak2 aku sebagai umpan supaya aku kembali pada bekas suami.macam mana agaknya cara yang harus aku lakukan supaya mereka mengerti aku juga mahu kehidupan aku sendiri tanpa bayangan sesiapa..Aku harap forumer2 di sini tlg doakan agar mereka yg disekelilingku memahami apa yang sedang aku rasakan.insyaallah..

Rate

1

Bertabah lah

sukesuke posted on 20-2-2012 04:12 PM
Reply 10# lily_kama

nope,aku nak kuar umah..tp inform mahkamah la supaya x dituduh nusyuz..nnt p ...

kalau la aku bole buat mcm ko..kuar umah dan proceed mahkamah..ini aku dh terkunci dalam umah aku sendiri..seperti kena ugut seumor idup pasal anak2 jadi taruhan kalau aku buat apa2 proceeding ..aku tkde sapa2..keluarga smua tkde, hanya pada Tuhan aku pohon kekuatan..(bukan tkde keluarga..tipula, cuma keluarga ...hmmm susah nak kata..biarlah aku tanggung sendiri)

aku sedih la jugak..kerana bukan aku yang nak benda jadi begini, semua kerana dia, mcm2 cara dia buat aku jadi gila, pastu dia kata macam2 yang tak patut keluar dari mulut seorg lelaki yang dayus...tensen la

tapi now..aku pasrah..walau masih duduk bersama,(tido asing la) aku terus berdiam dan buat saja apa yang patut..apa saja dia nk buat atas dasar apapun aku tk amik port langsung.

hingga satu masa..aku berserah moga jumpa ending pointnya.

maaf tt..tumpang share kat sini ya..moga tt pun terus cekal dan tabah

sabar ye tt

doakan tt supaya tabah dalam menjalani kehidupan sekarang dan akan datang..

TT..

Mohon Allah tunjukkan jalan terbaik untuk segalanya..Semoga TT akan menemui kebahagiaan yang dicari.AMIN..

keras yer ati perempuan nie, bila laki buat pasal
tapi i think it about the same if it happen to men
katekan lelaki found out about isteri dier ade skandal dengan orang lain
it really not easy to forget, forgive & restart life macam takde ape pernah berlaku
since saya tak pernah kawen, tak reti nak komen lebih-lebih sangat
mengalami & cakap berdasarkan teori, langsung tak sama

kadang-kadang kawan-kawan putus cinta rileks jer kita bulih advise
tapi kena kat batang hidup sendiri, tak reti gak nak react camner
nak pujuk rayu, nak let go, etc... buntu tetiba
it's really not easy

tt, kuatkan diri
dekatkan diri dengan Allah
moga ada jalan keluar terbaik
InsyaAllah

TT sgt kuat orgnye, walau pun x bekerja tp tetap nekad utk berpisah dgn suami - mmg susah tp TT sgt yakin/bertawakal dgn Allah

Ada cerita yg lips nak kongsikan di sini:-
Lips pnh b'kawan dgn seorg lelaki yg kematian isteri, pd mulanya dikatakan isteri itu meninggal kerana sakit - tp lama-kelamaan cerita sebenar terbuka, isterinye meninggal kerana mengalami kemurungan melampau. Dikatakan murung kerana suka pendam perasaan.

Lips x pasti apa yg menyebabkan isterinye murung tahap melampau, adakah ini sama spt meroyan? Entah, Lips pun x nak ungkit menda yg lps lebih2 lg arwah tu pun da xde

Tapi sepanjang perkenalan kami lips dpt lihat bahawa lelaki ini sebenarnye seorg yg x jujur. Lips menerima byk msg dr pelbagai perempuan yg mengatakan lelaki ini sbenarnye begitu dan begini. Kalau seorg perempuan mungkin lips boleh pejam mata tp kalau ramai mcmana? Yer - siapa nak percaya pd mulanye tp pentingnye seorg perempuan ini utk bertindak sedikit bijak & lips percaya Allah sygkan lips sbb tu semuanye nampak satu-persatu.

Mungkin lips bertindak kejam kalau lips katakan ada kemungkinan arwah isterinye meninggal sbb tertekan perasaannye dgn perlakuan suami yg curang & tidak jujur, lebih2 lg arwah ada la suri rumah sepenuh masa. Anak2 sedang membesar, ibu pula tidak bekerja - kalau bercerai bagaimana? Sesunggugnye ajal maut itu di tangan Tuhan - penyebab kematian saje yg berbeza-beza. Lips dpt bayangkan bagaimana keadaan TT skrg ini. Frankly speaking lips bkn orgnye utk hadapi penderaan mental mcm ni - didera secara psikologi. Dan Lips setuju, lelaki kalau da terbiasa curang x kan ada yg mampu m'halangnye utk curang. Mungkin sbb mereka rasa lelaki layak utk berkawen 4, maka istilah curang tu x wujud utk mereka.

Lips xde nasihat utk TT - apa saje keputusan yg bakal dibuat sila fikirkan yg terbaik untuk diri sendiri juga.

tabahlah tt segale yg berlaku ade hikmah disebaliknye...KESAKITAN yg dirase tu sebenarnye KEKUATAN & KEBAHAGIAAN yg mendatang..percayalah ALLAH itu MAHA PENYAYANG

bila aku baca apa yg diluahkan oleh rakan2 di sini adakah tidak wujud lagi lelaki yg hanya setia pada isteri nan satu di muka bumi ini..betapa berat dugaan yg mendatang namun harus ditempuhi jua..tetapi bagi aku apalah guna bersuami jika hati kita tidak bahagia..si suami itu sudah gagal menjalankan amanah yg diberi Allah kepadanya..apakah kita masih ingin memperjudikan nasib dgn lelaki yg hanya mementingkan diri sendiri..tidak utk aku..aku lebih rela menjadi janda kerana aku pasti akan ada imbuhan yg Allah berikan kepadaku yg setimpal dgn dugaan yg diberikan..

Keep it strong...

semoga TT tabah menghadapi dugaan ini dan dikurniakan kebahagiaan bersama anak2.sy pun baru mengalami kisah macam tu,beza cuma tak sampai ke katil&dia disihir..walaupun hakikatnya dia disihir,hati perempuan sy takkn dapat lupe sampai bila2.sy masih dibelenggu dengan syak wasangka.sy cuma berdoa moga masa dapat mengubati semua tu walaupun hakikatnya hanya Allah yang tahu betapa sakitnya hati sy.