CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Abob

[DRAMA MELAYU] PEREMPUAN TANPA DOSA ( Megadrama Astro : Kamal Adli, Uqasha Senrose)

Sakit hati ngan Rizal

Tak leh move on

Esoklah ulas

Edited by Potpouri at 6-11-2020 01:18 AM

Kalau aku jadi Lily..Memang aku takkan maafkan Rizal.

Dalam cerita ni rizal kejam sangat. Datuk Majid cuma paksa dia kawen dgn Lily selama tempoh anak dia mengandung je. BUkan free siap dapat 500k lagi. Kalau lelaki lain dalam realiti akan amik peluang ni. Kawen je kot. Pastu cerai. Ko taknak sentuh pun takpe. Bukan sampai tahap tu Datuk memaksa. Lepas tu nanti ko ceraikan jela baik2. Dapat duit..

Kesalahan Rizal sekat Lily jumpa bapak dia sampai meninggal memang pada aku melampau sangat. Kalau aku ditempat Lily memang takkan terima sampai bila2..

Bagi je la Rizal tu free kat si Usu yang gatai miang tu.

Usu sebenarnya watak jahat dalam citer ni. Rizal hanya mula terbuka hati pada Lily bila Usu sendiri reject dia. Siap bagi nasihat suruh jalankan tanggungjawab bagai macam ustazah jadian.

Pastu bila orang tu dah sayang isteri sendiri jadi macam perempuan tak siuman tersenyum2, gatal nak mengorat balik si Rizal. Kau dah kenapa? Miang gila. Ku takleh terima pulak perangai Usu ni. Hipokrit.

Ok Lily. Time to move on. Say no to Rizal.

Rizal.

Napa la hero watak camni.

Dahla anak derhaka. Jadi suami pun kejam dan tak bertimbang rasa. Menantu hantuu. Memang patut dia yg ada kat neraka ke 7 tu

KIta tengok bagaimana lepas ni Rizal cuba untuk tebus semula kesalahan dia pada Lily.

Potpouri replied at 6-11-2020 01:11 AM

Dalam cerita ni rizal kejam sangat. Datuk M ...

Usu tuh dari awal tak nak faham masalah Rizal tapi mengaku yg dia paling kenal Rizal

Tengok Rizal berubah terus putus tunang phuiii

Ep 20

Sakit hati giler ngan Usu, Kak Shah dan Rizal

Kak shah tuh mmg tak suka Lily...memang peluang lah utk dia jatuhkan lily

Usu tuh kawan makan kawan...dah tahu lily tuh kurang ilmu agama..nasihat n didik lak...tak ni terus report kat Rizal yg baran tuh

Rizal ni lebih kepada ego...tak nak kalah ngan Dato...ko paksa aku terima anak ko...jangan harap ko dapat balik

Rizal nih cam dah ditimpa bala atau sumpahan anak derhaka....kalo Si Tenggang jadi batu..Rizal nih dapat musibah sepanjang hidup huhu

bila org bujang terlajak nasihatkan org bujang yg putus kasih.. jd huru hara terus..
kalu usu tu rujuk dgn org yg lebih pengalaman dlm rumah tangga..mesti org akan nasihatkan jgn bgtau rizal..ini adalah rahsia rumah tangga diorang..lily nak rahsiakan pemberian ayah dia sbb xnak nant jd gaduh jd bermasam muka jd huru hara sbb dia tau rizal tgh bencikan ayah lily.. nant bila keadaan dah reda lily akan bgtau sendiri ttg pemberian tuh..
aku tepuk dahi tgk kak sah beria suh bgtau je rizal.. sian lily
laki aku kata alah ckp jelah barang kemas gambar mak dia tu mmg lily dah lama bawak pon bkn rizal tau pon..
tp alert plak rizal psl rantai lily, baju semua tu..

Follow Us
Potpouri replied at 6-11-2020 01:11 AM

Dalam cerita ni rizal kejam sangat. Datuk M ...

Bapak lily meninggal ke uolls?memang kejam la si rizal.kalo iols jd lily memang tak hengen dah dgn si rizal tu..

Abob replied at 6-11-2020 08:28 AM
Usu tuh dari awal tak nak faham masalah Rizal tapi mengaku yg dia paling kenal Rizal

Tengok Ri ...

Awal2 macam dia yang cepat moved on. Siap boleh antar kuih macam biasa. Rizal yang frust giler..
Rizal suruh tunggu, ko cakap jela okay.  Ni siap reject bagai. Drama sangat

Pastu tetiba kecewa plk. Spesis busuk hati tak boleh tengok orang lain bahagia, apatah lagi bila dia tengok Lily tu macam tak sempurna serba serbi macam dia, pandai agama, masak, dah mengandung anak haram etcs.

Edited by Potpouri at 6-11-2020 10:35 AM
Mizuahana replied at 6-11-2020 09:02 AM
Bapak lily meninggal ke uolls?memang kejam la si rizal.kalo iols jd lily memang tak hengen dah dgn ...

i speku je sis.

Nampak macam tu tapi i harap Datuk Majid hidupla lagi. Sedih citer melibatkan makpak ni. Sejahat mana pun daddy dia but still Lily sayang. Nampak hati Lily bersih dan tiada dendam. Dia baik sangat.
Kalau diberi pilihan pun aku pilih makpak aku sama mcm Lily. Sebab ramai yang mengagungkan suami, hujung2 kena cerai cari makpak jua. Hubungan dengan makpak ni sampai ke hujung nyawa. Menantu kena treat mertua mcm makpak sendiri. TIberr je aku emosi

Potpouri replied at 6-11-2020 01:16 AM
Rizal.

Napa la hero watak camni.

dalam banyak2 kekejaman..malam tadi Rizal dah puncak semalam..kesiannya LIly bila satu2 nya hiburan,komunikasi dia dirampas..bukan jumpa pun..terima hadiah je..tu pun benda2 mak dia..dan setakat baju jer pun..ya Allah sedih aku tenguk rayuan Lily..

kalau x silap bapak dia mati laa..kalu ada suami cam Rizal ni..doakan aje kena panah petir..emo aku

puteribaya replied at 6-11-2020 10:50 AM
dalam banyak2 kekejaman..malam tadi Rizal dah puncak semalam..kesiannya LIly bila satu2 nya hibura ...

Kann.. kalau aku memang smlm dah angkat kaki.

Setakat laki macam Rizal tu tak berbaloi. Baik bercerai cari laki lain yang lebih baik, tau hormat orang, tak baran..atau jaga jela anak tu, dah ada anak pun nanti. Laki tak penting sangat (pd aku la)

Potpouri replied at 6-11-2020 10:31 AM
Awal2 macam dia yang cepat moved on. Siap boleh antar kuih macam biasa. Rizal yang frust giler..
...

ni lagi satu..aku kesian Lily tu..sbb dia hanya ada Kinah kat kg tu sebelum Yaya ada..100% kepercayaan dia bagi..ni laa kawan makan kawan..back stabber..dalam persahabatan..ni lah musuh paling besar..berselindung desebalik kebaikan

paku_karat replied at 6-11-2020 08:50 AM
bila org bujang terlajak nasihatkan org bujang yg putus kasih.. jd huru hara terus..
kalu usu tu ru ...

Ku nampak mcm Usu sengaja nak kenakan Lily.

Sebab dalam cerita ni nampak Usu pandai simpan rahsia. Bukan semua benda dia citer pun selama ni. Tau je dia buat lari2 bila ditanya.

Tapi semalam, nampak macam dia sengaja bagitau Kaksah tu dengan harapan benda tu sampai kat telinga Rizal dan Rizal akan marah Lily. Dia kan tau tahap baran si Rizal tu camna. Mak sendiri pun dia tengking2 macam orang tak belajar agama.

So aku rasa, memang Usu nak bagitau Rizal pasal Lily sebab nak rampas Rizal semula atau mission nak jadi bini no 2.

Potpouri replied at 6-11-2020 10:54 AM
Kann.. kalau aku memang smlm dah angkat kaki.

Setakat laki macam Rizal tu tak berbaloi. Baik be ...

sama..tapi Lily ni nak g mana..bukan bekerja..anak org kaya..tah2 SPM je..sapa nak tanggung..bapak plak buang dia..tu yg dia terpaksa tahan

Potpouri replied at 6-11-2020 11:01 AM
Ku nampak mcm Usu sengaja nak kenakan Lily.

Sebab dalam cerita ni nampak Usu pandai simpan rahs ...

Usu dah ada split personaliti..bipolar..tenguk semalam masa Raman tanya..dia tengking Raman..lepas tu mcm tersedar..dia normal balik..cinta, cemburu, dan sakit hati boleh buat org hilang pertimbangan

Rizal, mcm tu ke cara nk didik isteri??
Bukan ko kata mak ko bg didikan agama ckup pd engko.. Ini ke hasil didikan mak engko??
Lily tuh sosial, kaki mabuk n mengandung ank haram.. Tp dia xbusuk hati, xsakitkan hati org, xberdendam
Rizal ngn usu yg konon baik sgt tuh.. Busuk hati, berdendam, menyakitkan hati dan kejam..

Harap ending lily tinggal jer rizal tuh, kawen jela ngn usu gatal biji tuh

paku_karat replied at 6-11-2020 08:50 AM
kalu usu tu ru ...

mengadu salah org,,aku pun rasa nak tebas jer k Sah tu semalam..yer yer naw dia suruh fon..padahal dia bukan ada laki pun..apalah dia tau

Mekpah replied at 6-11-2020 11:11 AM
Rizal, mcm tu ke cara nk didik isteri??
Bukan ko kata mak ko bg didikan agama ckup pd engko.. Ini k ...

citer ni sarat mesej ..setiap epi ada jer mesej utk panduan..aku heran ada org rengsek pasal citer ni,,katanya citer ni hari2 ada komplen,citer yg konti berterabur,citer yg tak setanding STA..hoiii ko dah kenapa hanattt..STA tu sah2 citer sweet muwit..komedidrama..PTD ni heavy drama..dan author pun satu hal,,kata lari dari cerita asal..adatlah tu,,setiap adaptasi akan diolah supaya lebih drama..tak la kejung macam novel..hurmm my 2 cents..panjang lak

puteribaya replied at 6-11-2020 11:06 AM
sama..tapi Lily ni nak g mana..bukan bekerja..anak org kaya..tah2 SPM je..sapa nak tanggung..bapak ...

Tu lah..ni daddy dah mati mesti dia dh dapat harta.

Nampak mcm ada shoot kt oversea kan. Ku rasa maybe dia bawak diri