CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mummychiaz

Meh la Share Resepi Makanan Untuk Baby.

Ada sesiapa kat sini pernah cuba butternut squash?. According to website ni http://wholesomebabyfood.com/squashbabyfoodrecipes.htm butternut ni ada byk vitamin dan kalsium. Sy pernah cuba kat anak saya yg berumur 8 bulan. Butternut tu mcm labu, so buang kulit, lps tu sy rebus atau masuk dlm bubur. Kalau rebus boleh buat puree lenyek dgn sudu.

Rate

1

Nak tanya korang...

Korang bangun subuh ke masak utk anak nih?

kalau yg tak bekerja tu senang la nak memasak.. yg bekerja nih.. larat plak koarng bangun masak ye...

Nak tanya korang...

kalau yg tak bekerja tu senang la nak memasak.. yg bekerja nih.. larat plak koarng bangun masak ye...
Aefy_Laily Post at 22-3-2010 13:58

ku salu bgn kol5-5.30..tapi bukan utk masak...utk kemas umah/basuh baju/gosok baju etc etc

masak salunye mlm b4 tido..masukkan beras lam slow cooker n bia pg esok masak la sampai hancur..weekend baru buat menu lain...hikhikhik

443# mamahusna

Otai2 kat sini meh kongsi  pengalaman cam ner korang prepare mknn (bubur utk anak2) bg yg bekerja..

Sbb skrg I cam rasa dah buat silap.. anak yg sulong tu x buatkan bubur.... then bbsitter pon x buatkan bubur or nestum... skrg anak dah umo 2 thn lebih x pandai mkn nasi... nyusu jek lebih .. sebulan 5 tin besar susu..

skrg dah ada anak no 2 umo nak masuk 4 bln.. tak nak ulangi kesilapan lalu... bg tips utk prepare makanan anak nie ye...

443# mamahusna

Otai2 kat sini meh kongsi  pengalaman cam ner korang prepare mknn (bubur utk anak2) bg yg bekerja..

Sbb skrg I cam rasa dah buat silap.. anak yg sulong tu x buatkan bubur....  ...
Aefy_Laily Post at 22-3-2010 15:18

mcm anak sulung aku ler..now umur 6thn pun bukan jenis nak mkn ns sangat..yg dia ske biskut n roti...yg kecik ni biler 6bln start kasik mkn...biler nampak dia boring ngan satu mende tu..try lak yg lain...nampak selera gak dia ni mkn..

Nak tanya korang...

aku bangun sebab anak bangun.
bukan utk memasak.

tapi, hari cuti, kalau aku gi jalan, aku tak masak jugak. tapi, nestum bawak la. senang.

tapikan.. kalau jalan2, aku lebih senang bagi mashed potato kfc punya (asingkan gravy). kfc kan senang didapati dimana mana.
kalau nak masak2, pastu kena reheat, aku rasa mcm leceh ajer. (ini ayat ibu pemalas nie)

Follow Us
443# mamahusna

Sbb skrg I cam rasa dah buat silap.. anak yg sulong tu x buatkan bubur....  ...
Aefy_Laily Post at 22-3-2010 15:18

maybe anak u tak pemakan kot.
mulut dia takder gerak2/air liur tak leleh2 tgk orang lain makan/anak u tak tengok orang lain makan sbb tu u tak perasan dia nak makan.

kalau ada, misti u dah mmg tergerak hati nak bagi makan.

jgn panic ye.

Ada sesiapa kat sini pernah cuba butternut squash?. According to website ni http://wholesomebabyfood.com/squashbabyfoodrecipes.htm butternut ni ada byk vitamin dan kalsium. Sy pernah cuba kat anak say ...
surideena Post at 22-3-2010 10:30

bahasa melayunye ape ye? tak tahu la

448# Hana

sejenis labu. setahu sy labu ni dari australia. sy beli dekat giant. mmg dekat giant pun tulis butternut.

mummy da lama x masuk...bz sket ngn bisnes blog...erm, ada 1 hr tu mummy kelam kabut sket, x ingt sbb apa...cr resepi yg plng ringkas n cepat..akhirnya buat suap sayur campur...

bahan
carrot- potong halus2
kentang- potong kecik2
bayam merah
bwng merah n putih- diracik2...
minyak/butter
air

cara2:
pnskan minyak/ butter..
tumis bwng merah n putih.,..
pastu masukkan air...(agak2 la...)
then masukkan kentang, carrot...(agak smpi lembut)
pastu masuk sket garam (agak2 maasin la)
then masuk kan bym merah tu...

bahan lain:
ikan bilis yg da ditumbuk...
nasi lembik2 sket..

bila mkn, campur seup tu ke nasik n tabur ikan bilis tu...siap!!!bg kat taska dia mtk tlg bg mkn ptg...

Rate

1

Nak tanya korang...

me kdg2 masak malam2 b4 tdo...kdg2 pg2 tu bgn; tp mesti kelam kabut...

Hi....saya biasanya bagun awal dlm kul 5.30 am  utk masak bubur....andai kata terbangun dlm kul 1pg, terus msk stakat yg dan...almaklumla...kdg2 tue, ada yg memanggil nak minum susu, terpaksa la tutup api dapur...so far, itu la rutin ku...paksa diri...

Sbb ank 1st, dia tak kurang suka makan...ikut mood....bdan pun halus je...jd adik dia nie, kena rajin buat bubur sbb tanak jd cam abgnya...

anyway, resepi kt sini amt menarik....saya dh kumpul dah utk jadikan menu utk anak saya nanti...special thanks to mummywiffy...

453# shogun_na

Dah kompile ke.. leh buat buku..

anyway, resepi kt sini amt menarik....saya dh kumpul dah utk jadikan menu utk anak saya nanti...special thanks to mummywiffy...
shogun_na Post at 24-3-2010 17:28

welcome...just share our experience here...btw, anak dah umur brapa nie?

Sandwich Rudolph

Potong sekeping roti menjadi dua secara menyerong (menjadi 2 keping roti berbentuk 3 segi)

Sapukan mentega kacang keatas kepingan roti-roti tersebut

Tambah dua biji kismis diatasnya sebagai ‘mata’, buah ceri yang telah dibelah dua sebagai hidung dan kerepek ubi kentang sebagai tanduk.

p/s : ni sebagai penarik anak2 utk makan...

Rate

1

erm...my doter aisyah now dah mcm x nak mkn nasik...dia mkn just dlm 4,5 sudu jer, then dia kemam dlm mulut dia n pastu buang...pg td, mummy ubah sket menu, mummy buat bihun...

bihun sempoi mummywiffy...
bahan:
bihun (rendam semalaman)
carot (potong dadu, nipis2)
bwng merah (sket jer)
ayam (potong dadu)
minyak/ butter

cara:
panaskan butter/minyak
tumis bwng merah...kepada sesiapa yg nak masak bihun kaler itam, leh masukkan kicap (sket jer)...mummy buat bihun kaler putih (bihun singapore) so x masukkan kicap...masukkan ayam...garam sket, gula sket...
then masukkan carrot..

siap!!!tapau ke taska...xtau la apa response dia...ptg nie baru amik report dr her taska teacher...

Rate

1

last weekend, mummy balik kg, jmpa org jual keledek kt psr..mummy amik keledek merah...

bahan2:
beras segenggam
keledek (potong dadu)
carrot (potong dadu)

cara:
rebus beras smpi lembik..
then, masukkan keledek n carrot..letak sket garam..

rasa bubur nie: manis n lemak2 sbb keledek tu...sedap sgt2, my father pun mkn......
time bg mkn my doter, mummy tabur sekali isi ikan bawal goreng...fuh, licin!

Rate

1

sejak vtec dah xblend bubur ni baby vtec mmcm kurg mknla, nak kata xhalus, vtec msk lama cuma xblend jelaaa saja nak ajor die mkn yg xyah blend tp cam kureng je penerimaan dia, mmg yg xblend ni lg cpt kenyang ke apa

owen pun mengalami masalah yg sama...bila tak blend dian cam makan sikit. n mcam tak puas makan..so apa yg owen buat...blend half n half lagi tak blend...so far  better la dr  tak blend langsung