CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

[RITA RUDAINI VS AIDIL ] Bukan Senang Jadi Ibu Yg sebenar nya ibu

Close [Copy link]
bambimo posted on 21-8-2013 12:07 PM
rita ni mmg ibu yang baik. cuma kalo dia move-on duk diam2, jgn bg statement berhantu myb ramai akan ...

hidup jgn hipokrit...dah tiba masanya rita luahkan apa yg dia rasa....bukan jadi spesis pendam rasa...

kebenaran itu adalah pahit...mungkin apa yg rita bgtau tu ada benarnya....so x perlu la peminat keluarga razak nak melatah ok...

x perlu nak buat hujah dangkal....kalu x bertudung x leh nak tegur org.....sapa layak tegur??? ustaz shj?? atau ustazah?? ayyo...pi belajar agama balik k

bambimo posted on 21-8-2013 12:07 PM
rita ni mmg ibu yang baik. cuma kalo dia move-on duk diam2, jgn bg statement berhantu myb ramai akan ...

sokong like 1000 kali. Utk menten 24 tahun anibeseri mcm akak mcm mcm kita lalui. Bukan ngan Mentua, ipar duai, kawan kawan dan fren fb, tweet tweet, instagram dll.  Kalau ikut molot molot longkang cilanat ni....2 bulan je menten. Kalau nak lagi best.....setiap kali gaduh buat press conference..... Jgn aibkan org..kolo kita tanak aib kita nampak. Org yg pong pang pong pang ni....seriously ahkak bagitau....akhirnya org akan nampak, dia sebenarnya puncanya. Sebenarnya akak juga faham RR tu perlukan sokongan...tp jgn bagi sokongan membawa rebah.

harisbee posted on 21-8-2013 12:03 PM
ko mcm mana? dpt laki yg tak  bertanggungjawab buat apa??? menangis sendu di sudut dapur????

se ...

mula2 dalam sebulan dua leh arr nak nanges..., nak meroyan sana sini.. kalau dah masuk bulan ke-3 dah penat ok... so sbg wanita yg terpelajar... proceed ke next level la... gunakan undang2... dan teruskan kehidupan... dah namanya dapat suami tak bertanggungjawab.. nak tunggu dan menangis lagi buat per.... buang masa sajer.... baik happy2kan diri dgn anak2 tersayang... lagi berpekdah dari dok mengenangkan kisah silam yg langsung tidak memotivasi diri utk hidup bahagia... hidup sekali jer.... so pandai2 la nak cari kebahagiaan.. dok meratib  tak sudah2 buat per....

novlin posted on 21-8-2013 12:10 PM
sesungguhnya haters nak RR jd mcm Effa tu... org tonyoh2 pala, sepak terajang dek laki, kena maki  ...

takdenya org nak die wat bodo camtu.... maksudnya disini klau dah mak pak aidil n family kutuk kaw2 die balas la balik..... tp no need public tahu.... itu je....
biar cite tu semua berlegar2 dlm family diorang je.... org luar tak patut tahu.... dgn dok hina pak mertua bagai kat media... ruang nak berbaik tu dah tertutup rapat.... anak mana la nak tgk mak ayah kena hina.... wpun kite sedar mak ayah ade silap pun... ttp nak backing mak ayah gak....

Gegancu posted on 21-8-2013 12:05 PM
kahkahkah aku kenal pun tidak..
kalau betul awk concern, mesti dah nasihat depan2.. setakat nak u ...

rasanye da ramai yg nasihat dia...
tupun kalo awk baca la..
rasenye kalo awk syg sgt kt rr..
awk la nasihat dia...bukan makin tambah api dlm sekam..
salam..

keeah posted on 21-8-2013 12:00 PM
aku pun sian...sian sgt2....tp dia yg x sian diri dia. Edel tu secara peribadi aku tak tau...sbb d ...

x de maknenya nak lahar....

Follow Us
Lot posted on 21-8-2013 12:07 PM
nk tgk....

weh...xkn xdak org up kt sini?
dh ada kot kan..belakang2 ke..
aku ni ssh nk mengupload kekdahnya..

harisbee posted on 21-8-2013 12:11 PM
hidup jgn hipokrit...dah tiba masanya rita luahkan apa yg dia rasa....bukan jadi spesis pendam ras ...

points accepted thank you

novlin posted on 21-8-2013 12:10 PM
sesungguhnya haters nak RR jd mcm Effa tu... org tonyoh2 pala, sepak terajang dek laki, kena maki  ...

tapi taktau macamana RR tu bangkit memertahankan hak dia..
tu yg sumer terkedu dek kelancangan mulut puaka dia

NAT_11 posted on 21-8-2013 12:01 PM
Abis, ko ke hulu ke hilir asik cakap Rita teranya, eloklah buat satu poll
sebab ramai gak yang ta ...

abih tu kalau result pool cari memihak pada edel

apa yg nko dapat????

boleh dapat Edel???

not that easy hokeh???
nko kena caci cerca ZAREMA plak  

harisbee posted on 21-8-2013 12:11 PM
hidup jgn hipokrit...dah tiba masanya rita luahkan apa yg dia rasa....bukan jadi spesis pendam ras ...

dah masanya mende... dari mula kawen sampai skrg dia dok citer masalah dia kat pulic hokay.... dah lebih 4 thn (ke 5 tah)...  bkn baru skrg jew.... lepas kena cerai ni makin teruk pulak....  

tak ada maknanya nak minat keluarga Pak Razak tu.. kenal pun idak (even ramai yg kata keluarga Razak ni byk kuarkan statement memburukkan RR tapi x pernah pun terbaca apa2)... tapi me mmg minat AZ as footballer....

harisbee posted on 21-8-2013 11:43 AM
pompuan2 sekalian yg gedik maupun x gedik...kalu kena aniaya suami...senyap menikus ok....jadi bodoh ...

lantang bersuara ngn mulut longkang lain maksudnye..
rr more tu mulut longkang..
kalo dia lantang bersuara tok dapatkan hak..aku sokong...
tp aku tgk banyak nye aibkan kuarga xmertua...memaki hamun org....mcm org xsekolah plak..
so..jgn silap perbezaan tu...
diam bertempat...n bersuara pun kena bertempat...

sian..forumer yg xback up rr dipanggil bohsia....

SENJATA YG KAMU ADA ADALAH KEDUA2 ANAK2MU...GUNAKAN ITU UTK LAWAN KELUARGA RAZAK...

pernah tengok cerita enemy of the state?? gunakan kekurangan sebagai sesuatu kelebihan

apatah posted on 21-8-2013 12:23 PM
abih tu kalau result pool cari memihak pada edel

apa yg nko dapat????

Kalau poll  memihak pada Rita, tentu ko and your gang bersorak sorai.
Sah Rita memang wanita teranaya. Bolehlah ko sume meraung reramai
macam cina mampoi.................

Sayamama posted on 21-8-2013 12:14 PM
mula2 dalam sebulan dua leh arr nak nanges..., nak meroyan sana sini.. kalau dah masuk bulan ke-3  ...

yup....well said.

itu la yg sy wat mase bercerai...
memula mmg berendam air mata...
2 3 bulan..pas di beri suntikan oleh keluarga dan rakan2..
bangun...tegakkan kebenaran..bina idop baru...
now happy ngn anak je...without man called husband
sekian...

aku kolo jadi Mak Mentua dan Pak Mentua RR ni....aku maluu weh. Org hina aku satu malaysia..yg.aku x kuat ugama dan aku kolo jadi anak lelaki yg mak pak aku dihina pun aku malu juga ooo...sedih ya amat2. Apa yg pro sgt2 RR ni tak malukah...mak pak korang dihina?? Aku kolo anak jantan...mau aku debik org yg hina mak pak aku...

I think Rita have to move on..tak yah lah buat statement apa2 tentang Aidil dah..
its all over... kita pon admire ketabahan Rita but cukup ler setakat ini,...
Find in your heart to let go..dan cari kebahagiaan bersama anak2..
besok lusa mana tau ada jodoh yang lebih baik..

dino posted on 21-8-2013 12:15 PM
takdenya org nak die wat bodo camtu.... maksudnya disini klau dah mak pak aidil n family kutuk kaw ...

apa yg ko tulis tu mmg betul...ada salah pun... nak backing mak ayah yg kena kutuk pn tak salah... tp mcm aku tulis sebelum ni lah... bukan RR tak blh pk tu semer... bukan xda orang nasihat dia... aku rasa dia pn dh sedia maklum kalo dia buka kisah buruk family ex laki, xda ruang utk dia dlm family tu lg... so sbb tu abis dia selongkar semer kisah buruk... biar 1 malaya tahu keburukan family ex laki... biar semua orang tahu yg sebenarnya perceraian ni bukan kemahuan dia or edel...

NAT_11 posted on 21-8-2013 12:28 PM
Kalau poll  memihak pada Rita, tentu ko and your gang bersorak sorai.
Sah Rita memang wanita tera ...

so??? perlu ke poll? masing2 dh sedia maklum dgn result..

kalo result berat ke edel, penyokong edel bersorak..
kalo berat ke RR, penyokong edel ttp tak puas hati..and vice versa...

so KEEP COOL & CALM jahhh... teruskan menaip....

teha86 posted on 21-8-2013 12:28 PM
yup....well said.

itu la yg sy wat mase bercerai...

me pun ada kawan senasib dgn kamu.... mmg sebulan dua tu.. meroyan la.. update mcm2 kat FB.. now dia dah ok.. dah puas dah berendam air mata... so lepas rasmi diceraikan... dia proceed utk tindakan undang2 selanjutnya... ie penjagaan anak2, harta sepencarian dll.... mmg ex dia jantan tak guna lebih teruk dari AZ (sbb AZ at least bg gak nafkah kan... si jantan tu langsung idak even gaji belasan ribu)... tapi tak ada dah dia nak memburuk2 kan ex dia tu.. semua dibuat secara professional.. bertulis dan secara legal gitu.... kami kawan2 suruh dia lupakan sajer pasal ex dia yg tak guna tu... takyah dikenang2 lagi.. now dah nak kawen baru dah.... tapi kawan me tak pernah buruk2kan ex dia pada anak2 seramai 2 org itu... sbb mcm mana buruk pun perangai ayah dowang... 'dia tetap ayah'.... tapi budak2 skrg bijak.. dowang pandai menilai.....