CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: baby_ayang

All About Brunei Darussalam

aku rase kalau tourist boleh gune lesen m'sia jer...
kete brunei boleh aje masuk Miri.. tapi ko kene isi few forms laa.... satu form kat custom belah brunei, lagik satu form kat custom Miri... kalau tak pasti, tanye org kat company sewa kete tu... custom belah brunei tu tak silap diorang mintak chasis no semua..

thread ni xde org nak update ke..huhu

aku baru gi bulan 3 baru ni...., antara perjalanan yg kami tak tahu nak buat apa..., sampai suami kata apesal tak beli tiket malam ni, boleh balik cepat....hehehe..., jgn marah ye...
Mungkin ini pandangan ikhlas, tp aku heran lah kenapa lah negara kaya mcm ni, tak dibangunkan industri pelancongan mcm tempat2 lain...,

Awak nak tanya apa...? mungkin saya boleh jawab mana yg tahu...

Reply 473# bayumentari

nak pergi brunei hujung bulan ni. Tapi sbb keje la. Tapi nak ambik peluang ronda2 sana. Citer le sikit aktiviti ko di brunei. Kenapa bosan?

Tak terbayang aku BSB tu mcm mana wpon tgk gambar. Mcm KL ke?

Tak terbayang aku BSB tu mcm mana wpon tgk gambar. Mcm KL ke?
atira Post at 11-5-2011 22:47

jgn byg mcm kl, bygkan mcm kuantan je kot.

Kalau nak ok sikit, kena sewa kereta, baru senang nak gi jln jln, kalau nak naik teksi mcm susah sebab x berapa nampak ada byk
teksi.
Hari 1: jln jln sekitar Bsb je, gi cari gadong, masjid, jerudong park [tapi tak masuk, sebab tak nampak mcm menarik, ]
Hari 2 : gi tutong dan kuala belait, ingat nak tengok bandar minyak. Tp tak de apa pun, mcm letih je pegi.
Hari 3 : gi round arah muara, dan jalan2 pusing balik bsb, gi regalia. Ptg balik kl.

Follow Us
jgn byg mcm kl, bygkan mcm kuantan je kot.

Kalau nak ok sikit, kena sewa kereta, baru  ...
bayumentari Post at 12-5-2011 09:23

kat kuala belait tu yg menarik bagi aku is the nodding donkey tu jer.... merata2 ade kiri kanan jalan , especially kat area2 opis Brunei Shell .... tempat2 yg ade onshore oil well je yg gune nodding donkey nih...

ni antara gambar yg aku sempat snap...mase ulang alik pegi keje

Reply 476# bayumentari

ok.. thank you..
harap2 sempat la aku ronda2 brunei...
ko tak shopping apa2 kat sana?? hopefully kedai2 nye bukak sampai malam...
aku rasa aku ada masa berjalan2 ni.. time malam je

Reply 477# azradiza

ni dekat ke jauh dari bandar seri begawan?

Reply  bayumentari

ok.. thank you..
harap2 sempat la aku ronda2 brunei...
ko tak shoppin ...
atira Post at 12-5-2011 09:59

aku tak soping apa pun, aku rasa soping kat kl je la. Kalau malam area gadong ada mall yg bukak, tpnya tak de apa sgt.

Reply  azradiza

ni dekat ke jauh dari bandar seri begawan?
atira Post at 12-5-2011 10:04

Kuala Belait, Seria ni agak jauh la dari bandar seri begawan.. about 1 hour plus driving gak laa....

aku tak soping apa pun, aku rasa soping kat kl je la. Kalau malam area gadong ada mall yg  ...
bayumentari Post at 12-5-2011 10:12

kat gadong mall ni aku pegi semata2 sebab nak beli kain silk.... rega not bad  .... material mmg best...
aku penah beli kain pure silk rega BND99 sepasang...

Kuala Belait, Seria ni agak jauh la dari bandar seri begawan.. about 1 hour plus driving gak laa ...
azradiza Post at 12-5-2011 10:16

Jauh, kalau x silap dekat 100 km sehala. Dah sampai, kami jadi bertambah letih sebab tak de apa yg boleh dibuat, pusing2
pastu balik ke bsb. At least dah sampai k belait.

Jauh, kalau x silap dekat 100 km sehala. Dah sampai, kami jadi bertambah letih sebab tak de apa  ...
bayumentari Post at 12-5-2011 10:24

ha'ah.. mmg jauh.. tapi ade staff2 brunei shell yg commute everyday dari BSB ke Kuala Belait ....

Pada sesiap yang sudi menjawab, sewa kereta kat sana mahal tak?  Insya'allah bulan 7 ni nak gi Brunei.

Pada sesiap yang sudi menjawab, sewa kereta kat sana mahal tak?  Insya'allah bulan 7 ni nak gi Brune ...
lot10 Post at 12-5-2011 16:52

aku masa sampai kat airport, dok survey kat situ, dah la tak berapa nak mesra alam pastu mahal lg. Kalau kat airport, vios dapat dalam B 85 - 90.
Pastu, kat hotel belek2 yellow pages, telepon satu company, tp dah tak ingat la nama company tu, dapat B 65 utk kereta nissan sentra (kalau kat brunei, namanya nissan sunny), pastu bagus siap hantar dan serah semula kereta kat hotel (kitaorg balik dapat free airport transfer hotel bg...), dan boleh bayar pakai CC.

aku masa sampai kat airport, dok survey kat situ, dah la tak berapa nak mesra alam pastu mahal l ...
bayumentari Post at 12-5-2011 22:17

Terima kasih bayumentari.  At least ada idea bila sampai kat sana.  Ingat nak jalan2 kat BSB dan pergi mana yang sempat.  Lagipun cuma 2 hari  1 malam je kat sana.

Salam..sy nk g brunei taun depan.
saje2 beli tiket murah airasia..hehe
any idea jalan2 kt brunei??
ade tmpt menarik x??
hotel2??
sharing2.tq

Nak upkan thread ni.  Baru balik dari Brunei.  

Day 1:   flight pkl 6.45 pagi.  Jam 5 pagi dah sampai LCCT.  Anak2 ponteng sekolah hari ni.  Boarding pass dah siap print.  Husband park kereta yg tpt percuma kat LCCT.  Sharp 6.45 kita org dah fly. Pukul 9.00 pagi dah sampai Brunei.  Booking Jubilee Hotel, BSB.  Ada service airport transfer.  Hotelnya berdekatan dengan Pasar Tamu Kianggeh.  Ambil bilik harga BND 105.

Berjumpa dengan satu couple yang agak berusia berasal dari Penang.  Sweet jer couple tu.  Dia org tinggal 5 hari di Brunei.  Kami hanya 2 hari 1 malam.  Sampai kat hotel terus check in.  Walaupun check in sepatutnya pukul 2 ptg, since ada bilik kosong dia org bagi je.
(jap sambung lagi)

Lepas check in kami pun jalan2 di town.  Kebetulan hari tersebut adalah hari cuti sempena keputeraan Sultan Brunei. Byk juga kedai yang tutup.  Kami pergi ke Yayasan kompleks berdekatan dengan Masjid SOAS. Sampai di kompleks tersebut nampak ramai pekerja asing spt. Indonesia, Bangladesh dll.  Rasa macam kat KLCC bila cuti am.

Kemudian suami semb. Jumaat di Masjid SOAS, saya dan anak2 balik hotel.  Memandangkan cuaca panas kami berehat di hotel je.  Cuba sewa transport tapi byk yang tutup coz cuti.  Telefon Hertz tapi mahal pulok.  Dah petang baru kami ronda lagi di town, Kg. Ayer, dan ambil2 gambar.  Arrange dgn hotel tlg hantarkan kami kat Gadong Mall pukul 7.30 malam.  Gadong Mall ni bersambung dengan Rizqun International Hotel.   Nampak dalam map macam dekat je  mall ni dgn Jubilee hotel tapi jauh jugaklah kalau nak jalan kaki.