CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

[RITA RUDAINI VS AIDIL ] Bukan Senang Jadi Ibu Yg sebenar nya ibu

Close [Copy link]
novlin posted on 21-8-2013 12:35 PM
apa yg ko tulis tu mmg betul...ada salah pun... nak backing mak ayah yg kena kutuk pn tak salah... ...

paham tu.... tp rita kena pikir jangka panjang....jgn pkir dendam tu je.... mana tahu akan dtg ade peluang berbaik2....
masing2 pun ade silap.... so jgn dok tambah lg silap yg ade..... so nmpk family aidil tu kurang silap psl depa dah senyap...... kena ingat klau emo sgt...lama2 leh jd gile.....

Orange1 posted on 21-8-2013 02:10 AM
Sebenarnya dia tak cerdik klu dia pikir mcm tu, org ceerdik takkan buat mcm tu. Hanya merosakkan k ...

setelah bertahun-tahun, hari ni kena mengaku yg point awak dalam post yg ni betul. tak salah kalau nak berduka, siapa-siapa pun boleh faham. tp kali ni pada saya mmg rita dah terlebih cakap. kalau betul tak kisah nak bercerai dgn aidil, patutnya rita dah lega lah skrg sebab dah tak ada ikatan. mcm mana cara aidil lepaskan dia tu tak perlu rasanya nak diulas dan dikomen berjela-jela. masyarakat boleh nilai elok atau tak perbuatan aidil ceraikan isteri melalui sms bila dah dekat-dekat nak raya. cukuplah dengan nyatakan dia kecewa dgn tindakan aidil mcm tu, kalau nak komen pun, tak perlu lebih-lebih sampai sentuh isu pengetahuan atau pegangan amalan agama org. rita sendiri pun cari makan dengan cara yg tak berapa ikut garis peraturan agama, kan?

sebab tu ustaz kata, kalo ye pun nak ajar isteri, pisahkan tempat tido jek...  tu pun takleh lebih dari 3 hari...  jangan sesekali keluar umah tak balik 2-3 hari, apatah lagi 2-3 tahun, or keluar langsung tak balik...  sebab setan ada dimana2 je untuk menyucuk hati suami or isteri tu sendrik...

bila masih serumah, masih nampak muka, masih ada rasa sayang...  bila nak marah je nampak muka...  marah pun takde la mencanak naik...  kalo dah takde depan mata, time setan menyucuk, tros rasa benci tahap gaban...  sebab tak nampak muka untuk rasa sejuk or rasa sayang...

harisbee posted on 21-8-2013 11:55 AM
kalu dah bongok..benda depan mata pun x nampak occay..

yg aku nampak..si aidil tu mmg suami yg  ...

aidil dayus...yg rita x nusyuz pulak???kurang ajar ng suami n PIL...yg tu ko x nampak pulak...

KakTipahYangHot posted on 21-8-2013 08:54 AM
kan...kak tipah pun pikir mcm tu...agaknya selama ni pendam...tp masa tu status laki bini lg, tp d ...

dan dia pikir memang rumahtangga ni dah takleh diselamatkan...  alang2 cenggitu, meh sini dihamburkan apa penderitaan yang dia alami selama ni...  ye la, selama ni masih cover2 lagik sebab pikir laki masih sayang...  tapi skang laki dah tunjuk terang2 dah hilang sayang, apa mau cover lagik...

faham ke erti nusyuz tu hapa? jangan sewenang wenang jatuhkan hukum.. jadi berdosa je nanti

Follow Us
keeah posted on 21-8-2013 12:28 PM
aku kolo jadi Mak Mentua dan Pak Mentua RR ni....aku maluu weh. Org hina aku satu malaysia..yg.aku x ...

so moral of the story... jgn masuk campur hal rumahtangga anak menantu adik badik...
kalo mak pak adik badik edel tak masuk campur dr awal, juz pergaduhan antara rr n edel, aku rasa RR pn xa nk buruk2 kan mentua dia... cuma mroyan kt laki dia je...

dino posted on 21-8-2013 11:53 AM
ade lg ke weh
nostalgia bljr dulu2 nih... time tu sanggup p cyber cafe rm8 sejam

mahal nya.. aku g CC 3.50/jam

Takziah la rita dah cerai..klau aku jadi lelaki pun tak mau la hidup dengan rita ni,buat poning kepalo je..banyak2 berzikir ye rita,klau hati tu bersih takkan keluar kata2 cacian ni semua..ingat,awak tu cerminan anak2 awak.

semoga RR berbahagia hendaknyer

shida81 posted on 21-8-2013 01:02 PM
mahal nya.. aku g CC 3.50/jam

1998 tuh

novlin posted on 21-8-2013 12:10 PM
sesungguhnya haters nak RR jd mcm Effa tu... org tonyoh2 pala, sepak terajang dek laki, kena maki  ...

hahaha...kelakar la ko ni..
watak effa tu mmg tak blh blah..bknnya baik tp bodoh..
aku pulak yg geram mcm nak sepak terajang si effa tu..

novlin posted on 21-8-2013 12:59 PM
so moral of the story... jgn masuk campur hal rumahtangga anak menantu adik badik...
kalo mak pak ...

Susah jugak kolo mak pak tak campur....sebab kadang2 kita kena refer kepada org berpegalaman. Bagi aku..kolo aku ada masalah meme aku refer pada mak pak aku. Kadang2 aku kena belasah, kadang2 aku dinasihati juga. Pak dan Mak Mentua aku pun sama...anak dia buat salah pun aku ngadu juga....opkos depa backing anak depa. Tapi aku x kisah, aku kena baik ngan Pak dan Mak Mentua aku kerana aku tau, kalau aku tak baik dengan depa, laki aku pun x baik dengan aku sbb laki mcm mana sayang kat bini depa...kalau kita benci kat Mak Pak dia...secara pelahan lahan hilang kshsyg utk kita. Anak lelaki takleh derhaka pada mak pak depa....kolo derhaka gak...hilang keberkahan hidup...camna nak bahagia rumahtangga. Peh kita kena tolong laki kita spy dia jgn derhaka pada mak pak dia agar kita pun boleh bahagia hidup bersamanya. Itu fact in life....jgn korang nak nafi nafikan.

dino posted on 21-8-2013 01:53 PM
1998 tuh

samala tyme spm tuh.... ko kena ketuk la tuh...

RR ok lagi dari Abby.
Abby, masa dlm idah lagi dah ada boyfreind, si Zul..di hangkut kesana kemari termasuk ke china.
RR ?? aku nampak dia dikelilingi 2 org kwn perempuan dia tu je.
so far tak nampak dia cuba utk ada relationship dgn mana2 lelaki. yg membantu dia pun geng2 pempuan dia je.

dino posted on 21-8-2013 11:41 AM
jgn rapat ngan abby sudah.... lg kelaut jdnya

Sokong..sokong..Abby abadi..no..no..

mamapea posted on 21-8-2013 10:44 AM
btl tu..knpla nak sebok2 jaga rumahtangga org..
suka sgt tgk org lain bercerai berai..padahal adi ...

fanss rr ni tak abis2 dengan mslah kga edel campo tangan....

yg wartawan dan fans campotangan rumahtangga edel-rr... korang tanak komen????????

keeah posted on 21-8-2013 02:17 PM
Susah jugak kolo mak pak tak campur....sebab kadang2 kita kena refer kepada org berpegalaman. Bagi ...

Setuju dengan ko keeah. Balik-balik menyalahkan camportangan mak bapak
si edel. Yang RR larang si edel balik ke rumah mak bapak dia, OK ke....????
Bukan ke berdosa besar cuba memisahkan anak lelaki daripada ibubapanya...???
Dah bertread-tread RR meluahkan ISI HATINYA sebelom diceraikan.
So, janganlah kata alang-alang dicerai baik luahkan segalanya.
What an ironis!............
Apakah dengan mencerca keluarga Pak Razak, memberi gambaran Rita ni
pompuan tabah dan kuat semangat................???????????
I would say, more like a woman scorned!...........
Orang TABAH tu macam Didi Alias.
Senyap-senyap 5 orang anak dah besar dan berjaya dalam pelajaran.

perembes posted on 21-8-2013 02:41 PM
fanss rr ni tak abis2 dengan mslah kga edel campo tangan....

yg wartawan dan fans campotangan r ...

ayoyo..aku bercakap dgn @novlin bkn psl family edel la..
aku bercakap psl org lain..sorry yer..aku pun tak suka rr mulut puaka..

keeah posted on 21-8-2013 02:17 PM
Susah jugak kolo mak pak tak campur....sebab kadang2 kita kena refer kepada org berpegalaman. Bagi ...

yela...biasa la kalau ade masalah mak bapak la rujukan pertama...