CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lee_sakura

Misteri gunung-gunung di Malaysia

lyza2474 replied at 26-1-2021 11:38 AM
Mmg betul sgt bab lebam2 tu.
Walauopun rasanya x de langgar apepun..

Saya jatuh dlm 2/3 kali tersadong akar kayu dan jatuh kena  akar kayu masa naik gunung tahan. Sampai balik baru perasan betis saya merah blue black teruk mcm kena pukul.  

So..mana paling angker??

Great stories

Great stories

bila nak sambungnya TT..setahun lebih dah ni tergendala

Edited by tomiko_haza at 14-7-2022 10:50 AM
markming replied at 21-2-2021 09:38 PM
MISI GAGAL: PART III

“Kau sakit kat mana S?” tanya N kepada S.

bole dah kot sambung citer nih best sgt pengalamn semua korang semua.haza selalu jgk hiking dulu, G.korbu, irau, semanggol, berembun, siku, alai, B.larut, berekeh, kledang, bukit 300, bukit bakong tapi alhamdulillah tkde pengalaman yg teruk2. bau hamis binatang mcm kambing tu selalu jgk tp yg ni mmg orng kata maknanya maybank ada disekitar..selain tu rasa mcm ada yang mengikut bile toleh tkde org pun.  kalau terbau or terasa tk best bace je la doa nabi sulaiman tu sepanjang jalan.

Tips b4 masuk hutan or mane2 tmpat yg tk biasa
1. betulkan niat, jaga tingkahlaku. niat tu nak tgk keindahan alam ciptaan Allah. nak sihatkan badan. jgn buang smpah merata2, jage mulut, jgn ambil apa2.
2. baca doa, alfatihah
3. baca doa nabi sulaiman
4. selawat dan masa naik baca allahuakbar subhanallah
5. turun baca allahuakbar alhamdulillah..
baca je smpai selamat naik dan turun bwh.

Rate

1

Follow Us
eyansss replied at 18-7-2016 09:43 AM
baru nak hapdet rupanya ada yang dah cite pasal baju dan nota tu...  kawan aku cakap masa penghuju ...

sekarang selepas 7 tahun... sy percaya family dia dah redha ...

tomiko_haza replied at 14-7-2022 10:49 AM
bole dah kot sambung citer nih  best sgt pengalamn semua korang semua.haza selalu jgk hiking dulu ...

aku baru naik ungku busu kt lumut tu sorang2 semalam.  sajela sbb org kata situ view cantik.  aku naik awal gak dlm 7.45 pg gitu pastu yg naik tu aku sorang je dulu. bawah2 tu ada org gak. aku tak dengar pe sangat sbb aku hike pasang earphone tapi start nak naik tu aku terbau hamis-hamis macam bau kandang kambing tapi lagi tajam.  tapi sekejap jelah sbb lepas tu dah start ada orang kat belakang aku dah masa tu. aku takdela nk speku tu rimau sbb tmpt tu mmg hutan dara tapi sangat dekat la ngan bangunan.  siap ada kuil kot betul2 tepi bukit tu. mustahil la ada pak belang lgpun tmpt tu bising skit sebab dekat ngan jeti.  tapi apepun aku tak recommend la naik bukit ni sorg2 sbb licin ada part tu kene panjat batu pakai tali tapi view mmg best

Rate

1

twins replied at 25-7-2022 03:01 PM
sekarang selepas 7 tahun... sy percaya family dia dah redha ...

mngkin dh declare mati... ntah la... kdg2 rsa lebih puas hati jmpa jasad walaupun xbernyawa...dr hilang mcm tu saja...mcm kes yg latest ni...jmpa slps 9bln...

annehuda replied at 25-7-2022 03:36 PM
aku baru naik ungku busu kt lumut tu sorang2 semalam.  sajela sbb org kata situ view cantik.  aku  ...

oo view cantek ek situ..bole jgk la nnt try pegi.
beranninya anne pegi sorang2..Bile sorang2 awal pagi cmtu lagi la rase semacam ek

tomiko_haza replied at 26-7-2022 11:41 AM
oo view cantek ek situ..bole jgk la nnt try pegi.
beranninya anne pegi sorang2..Bile sorang2 awal ...

walaupun naik sorg tapi masa i nak naik tu bawah mmg ada kenderaan dah. pastu ada gak baru smpi tapi relaks2 tunggu member kot. so i rasa selamat skitla. lgpun tmpt tu memang trek official so i berani skit la hehehe

jiwakacau06 replied at 26-7-2022 10:36 AM
mngkin dh declare mati... ntah la... kdg2 rsa lebih puas hati jmpa jasad walaupun xbernyawa...dr h ...

yer betul...selagi tak jumpa walaupun hanya mayat... hati ahli keluarga tetap sedih
masih berkata-kata... kita ni kalau boleh biarlah ada kubur & nisannya.... sy tak boleh
nak bayangkan perasaan mak dia....

annehuda replied at 26-7-2022 11:42 AM
walaupun naik sorg tapi masa i nak naik tu bawah mmg ada kenderaan dah. pastu ada gak baru smpi ta ...

oo mmg kwsan ramai hiking la ek..ermm walaupun sis selalu ke area sana tp tk penah naik lagi.  google view td mmg cantek

sebut pasal bukit-bukit kat perak ni kan, ada satu bukit ni agak legend gak. aku tak ingat plak apa nama bukit tu tapi bukit tu kat tepi sawah padi je.  citer ni dulu ada sorg hikers ni citer kt kitorang la masa tu.  bukit ni rendah je, orang luar memang takdela nk dtg jauh-jauh nak hike kat situ. tapi nak dijadikan citer, ada sekolah ni wat trip hiking ramai-ramai naik bukit tu. sekali tu diorang ni ramai-ramai sesat tak jumpa jalan turun. kena berpusing-pusing. tapi orang kampung nampak diorang ni sesat kat atas tu, orang kampung jerit-jerit panggil diorang tapi budak-budak tu tak dengar pun. ending die sampai lepas maghrib baru budak-budak tu dpt turun wallahualam

Rate

1

nak share jugak lah. Orang penang yg tinggal dalam kawasan pulau pasti sangat familiar dgn Bukit Jambul. Trek dia sangat simple. Trek ada banyak cuma trek tangga berbatu tu mmg selalu jadi pilihan dan seperti yg I cakap tadi, sangat simple terus ke atas takda simpang.
  Husband kawan I yg selalu hike setiap petang boleh di katakan seminggu 3 4 kali jugak lepas balik kerja. Nak di jadikan cerita. Dia tersesat petang tu. Tak nampak jalan nak turun. banyak kali berpusing tempat yg sama. Trek yg selalu dia naik dah tak nampak. walhal cuaca bukan lah nk hujan. Sampai satu tahap dia bagitahu husband dia rasa nak menangis dan ada la baca Ayat Al Quran. Dia telepas dan selamat sampai ke kaki bukit ngam ngam dgn bunyi azan maghrib tak salah.
  Taktahu macam mana boleh sesat dia kata. walhal trek tu mmg very simple dan org hari hari naik dan penuh selalu. Misteri yg tak boleh nak jawab sampai hari ni katanya.

@trexxxxxi tq  

cm_asamkumbang replied at 6-8-2022 03:13 PM
nak share jugak lah. Orang penang yg tinggal dalam kawasan pulau pasti sangat familiar dgn Bukit Jam ...

Bukitjambul tu iolls tak pernah naik lagi.. tapi katanya ada 2 jalan. satu yg sgt simple tu satu lagi jalan yg org jaaaraaannngggg lalu.. jgn tersilap pilih jalan

cm_asamkumbang replied at 6-8-2022 07:13 AM
nak share jugak lah. Orang penang yg tinggal dalam kawasan pulau pasti sangat familiar dgn Bukit Jam ...

seyes laa...
dlu2 bleh kata tiap2 ptg dok kerabat trek tu...
kadang pagi petang aku pi

drp asai 20 menet...
i challenge myself dalam masa 10 menet kena sampai ataih..
bleh ja pun kalau hari2 dok kerabat..

ya ada 2 jalan...
masa i nek dlu2 1 jalan ni jaa most people pakai...
lagi 1 jalan tu x ramai yg pakai sbb dia x dak tangga2 sgt...

lasssttt masa i pi, sebelum kawen, naik kot trek common....
turun kot trek hat org x brp ramai tu...
jumpa ulaq... terpacak helokkk dah...
tp mujoq laa dia terkejut aku pun terkejut...
sama2 pakat lari...
tu lassttt nek trek tu...lepaih kawen pindah dok tanah besaq...

mamichik replied at 12-8-2022 03:30 PM
Bukitjambul tu iolls tak pernah naik lagi.. tapi katanya ada 2 jalan. satu yg sgt simple tu satu l ...

byk jln sebenarnya. trek ganas trek pokok besar. selalu training situ kalau ada misi nak hiking luar kawasan.

JiEunTak replied at 12-8-2022 04:18 PM
seyes laa...
dlu2 bleh kata tiap2 ptg dok kerabat trek tu...
kadang pagi petang aku pi

memang kisah benar itu.
trek tangga tu mmg sat ja kalau kita dah biasa. tapi i dah tak naik trek tu sebab lebih kepada trek tanah.