CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: coldfusionr

Bahagia ke Tanpa Restu?!!!

Reply  manakautau

sejahatmana pun seseorg manusia, bila Allah sayang kan dia, Allah akan b ...
ciklahcute Post at 5-12-2011 11:42

Nak tahu ALLAH sayang kita walausesetan mana pun kita..camno eh??????ARE we to wait seperti mana yang hang sebut for that hidayah..while maintaining our kejahatan?

Hmmmmmm

hahaaha... nah munger
ingat lagi masa clah dulu,
clah dah siap bg warning manja ...
ciklahcute Post at 5-12-2011 12:43

kalau abg ko projek ngan lelaki lain..ko pun projek ngan pompuan lain ke?

kalau abg ko projek ngan lelaki lain..ko pun projek ngan pompuan lain ke?
lavapanas Post at 5-12-2011 13:38

aku tak sekejam itu pada diriku yg cute ini....

Nak tahu ALLAH sayang kita walausesetan mana pun kita..camno eh??????ARE we to wait seperti mana ...
manakautau Post at 5-12-2011 13:26

kita kena selalu mntk ngn Allah hidayahNya...
    walaupun kita pemaksiat tegar..dan jgn skali2 putus asa...

From my experience, marriage for 11 years without restu tapi berkat doa dari hari pertama berkahwin sehingga skrg my MIL dapat menerima kami sekeluarga dengan seadanya malah bertambah sayang terutamanya dgn cucu2 ....

entahlah....kalau dah rasa dia pilihan terbaik....mak pak tak restu tapi nak jugak...kawin ajalah.....tak guna minta restu lagi kalau org tua tu tak restu ko nak jugak.... (apa aku ckp ni)...... bahagia ke tak bahagia ke korang nnt itu kerja Allah utk menentukan. Sbb kita manusia biasa ni tak leh nampak masa depan.

Restu mak ayah tu (secara peribadi) kita cuma nak kehidupan kita akan datang sentiasa ada dlm doa mereka. Doa mak ayah tu terus ke atas tanpa sekatan...kan best kalau sentiasa didoa oleh mak dan ayah...... tapi kalau pilihan kita tu mmg dah tersurat di sana (jodoh yg ditentukan Allah) insyaAllah...... Allah akan permudahkan semuanya. Tak dapat restu pada mulanya...anggap sahajala ujian Allah sebelum mengecap bahagia..... Bahagia tu milik Allah dan akan diperolehi kalau kita memintanya.....Allah kan Maha Memberi.....

Follow Us
Post Last Edit by luffyhurt at 19-12-2011 13:49

Reply 484# ciklahcute

huhu...susah kan relation tak direstu ni...huhu..tapi jadi semangat tibe2 bile tengok komen forumer...hihi

aku pikir camni jer kalo melibatkan makpak
suatu hari nanti..aku pon akan jd makpak jugak.
jd aku takut or bimbang..krg anak2 aku lg teruk mendurhaka pada aku..

so..aku salu beringat jgk ar.
apa2 yg aku buat kat makpak aku skrg, tak mustahil akan berulang lagi
bile aku dah duk kat tmpt dorang kelak.

tp..mcm pntg jgk restu mak pak nie..sbb nnt dorg blh doakan kbahagian kite..doa tu kn pnting..kalo xde restu sah2 la dorg akan doa yg buruk2 kn?tp ye la tu semua kuasa ALLAH..Dia yg menentukan segalanya...
bkn ape tkt jd karma plak..nnt kite jd mak pak anak kite plak buat cmtu ape kite rasa?
tu cume pandangan aku lerr...
so pikir2 kan la yg terbaek....

mmg la xnafikan setiap pasangan mengharapkan keredhaan n restu mak ayah untuk mendapatkan kebahagiaan...

bg adik TT tu, ckp kt dia jgn putus asa...cuba la cr jalan utk wat mak ayah TT dpt terima lelaki tu sbgai menantu....ht org tua ni mmg la kita tgk keras ckit. klu kena cara pujuk, dia akan terima jugak.

solat hajat n mohon agar Allah permudahkan jalan n lembutkan hati mak ayah utk terima calon menantu tersebut. kalau btl lelaki tu jodoh adik TT, pasti Allah akan tunjukkan jalan walaupun seribu halangan mendatang kerana Allah yg menentukan segala-galanye...

salam,

nk jwb dulu ikut pndangan ai..

kalu kawen tanpa restu ni mmgla kalo kira asasnya pun x bermula dgn baik.mcm manala nk harapkan perjalanan hidup tu akan baik2 saje kn?

bkn bermaksud tak bahagia..tp mungkin byk liku2 kena tempuh utk rasa bahagia.jadi kalo berlakula pkahwenan tanpa restu..elokla tt minta adik tt jangan jemu atau blenah utk selalu minta parents tt redha ngan pkahwenan tu.mmgla dr satu segi tak baik parents tt halang2 anak2 nk kawen..

bagi jihah restu mak ayah amatttt penting..
mungkin masa nak kawin xdapat restu, tp bila dah kawin jgn putus asa utk berbaik ngn mereka.
mungkin lepas kawin, dpt anak, mak ayah akan restu & doakan kebahagiaan korg

Reply 456# kak_sall

huhu..bestnyer kalau diri boleh jadi sekuat n setabah akk..sekarang pun hadapi masalah yang same..n yg penting hampir buntu nak cari jalan penyelesaian...=(

Assalamualaikum
just nk kongsi...saya berkawan ngan seorang duda tapi keluarga x restu hubungan saya ngan duda tersebut...sedangkan keluarga saya x pernah jumpa lagi ngan duda tersebut??
apa pandangan kalian tentang masalah ni??

FatinAlia replied at 2-10-2019 07:08 PM
Assalamualaikum
just nk kongsi...saya berkawan ngan seorang duda tapi keluarga x restu hubungan sa ...

Hi Sis apa kata buka thread baru. Thread ni bole buat sebagai rujukan.

FatinAlia replied at 2-10-2019 07:08 PM
Assalamualaikum
just nk kongsi...saya berkawan ngan seorang duda tapi keluarga x restu hubungan sa ...

bawak jumpe dulu duda tu dengan keluarga,biar diorg sendiri yg nilaikan

Edited by Meiizu at 22-10-2019 11:24 AM

wowww thread 2008 ..lama giloooo, settle dah ke prob adik tt?
i tak baca semua page..based on komen firumer sini  boleh wat kesimpulan kalau dah terang lagi bersuluh akhlak lelaki tu tak baik + parent tak restu- memang patutlah bercerai kemudian hari., bukan sebab parent tak restu semata.
restu Allah lagi berkuasa..
lain orang lain pandangan ikut apa yg berlaku dgn orang sekelilingnyerrr.
i plak takde orang terdekat yg cerai sebab parent tak restu...tapi ada kes org  terdekat family arrange, majlis gilang gemilang, restu melimpah ruah la kaan kann kesudahannya cerai- taktau sebab semua kunci mulut