CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: clonedetector

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

Aku mmg nk dia kurus. Bg aku walau msk dlm LONDON MANAGEMENT pun kan klu pemakanan x jaga jg buat haper.. buang duit je ribu riban...

Bkn aku x setia. Setiap impian lelaki mahu bininya kurus btul? tp dah mmg dasar perempuan lepas kahwin x mahu jaga bdn & penampilan. Kita ni lelaki nak mengharap sgt tp xleh buat apa2. Nama pun dah lelaki kita tgk prempuan luar sana yg badan melentik, lg2 yg dok satu opis kengkadang terlanggar punggung, tersentuh kulit... perghh.. Mana tahan bebbb....  Aku ulang skali lg, aku lelaki.. Mmg xleh lari dari nafsu tgk prempuan lain. Tp x bermakna aku scandal ngan awek lain kan.

Buat semak otak jela pk benda camni. Klu dia xnak komitmen kurus sudah la, tp jgn salahkan aku klu aku dingin nak berasmara.

Aku mmg nk dia kurus. Bg aku walau msk dlm LONDON MANAGEMENT pun kan klu pemakanan x jaga jg buat ha ...

Bkn aku x setia. Setiap impian lelaki mahu bininya kurus btul? tp dahmmg dasar perempuan lepas kahwin x mahu jaga bdn & penampilan. Kitani lelaki nak mengharap sgt tp xleh buat apa2. Nama pun dah lelaki kitatgk prempuan luar sana yg badan melentik, lg2 yg dok satu opiskengkadang terlanggar punggung, tersentuh kulit... perghh.. Mana tahanbebbb....  Aku ulang skali lg, aku lelaki.. Mmg xleh lari dari nafsutgk prempuan lain. Tp x bermakna aku scandal ngan awek lain kan.
din_atos Post at 24-6-2010 11:08 AM

koje ape le ni gamaknye no? ..
kalo keje tukang bagi tiket mase zaman bas mini & bas sri jaya tu logik la gaks...

Aku mmg nk dia kurus. Bg aku walau msk dlm LONDON MANAGEMENT pun kan klu pemakanan x jaga jg buat ha ...
din_atos Post at 24-6-2010 11:08

hahaha kejujuran ko tu mungkin tak dihargai di sini....

dorang ni mana paham naluri lelaki... dorang dok banding kemampuan dorang terima perut boncit somi.... dorang tak tahu yg kita lelaki ni dah dicipta untuk menggemari bentuk tubuh yg menggiurkan... ustat dan ulamak  pun nak bini menggiurkan, cuma dorang tak la tunjuk sangat.... sama ada ini kelemahan atau kelebihan, itulah ciptaan tuhan untuk manusia lelaki

sama gak macamana lelaki tak paham apasal pompuan gile sangat kat barang2 kemas.... itu sebab suami dan perempuan ada citarasa dan keutamaan yg berbeza pada sesuatu perkara

dorang ni mana paham naluri lelaki. ...
clonedetector Post at 24-6-2010 11:20 AM

hahahha... btul juga tuh. klu camtu jom lah kita pun gomok skali

hahahha... btul juga tuh. klu camtu jom lah kita pun gomok skali
din_atos Post at 24-6-2010 11:30

Takmoooo .. aku skrg tengah gila diving (lagi baik la drp gila betina) .. kalo gumok masuk wetsuit dah mcm bapak anjing laut la plak .. kene mentennnnnnn bro ..

Hujung bulan 10 aku dive kat Pulau Weh, Acheh .. anyone polo me?

dorang ni mana paham naluri lelaki. ...
clonedetector Post at 23-6-2010 22:20

ialah banyak naluri lelaki,
sampai ppuan tidur pakai bra pun kau siap kira duit membasuhnya...
itu tak termasuk pemerhatian kau ppuan cantik ada buah dada kecik...
busy betul kau sebagai lelaki semua kau peratikan..

Follow Us
Reply 485# kudajantan77

vangang betullah..mampus aku gelak gilerr kat opis...
bapak anjing laut..siot betul....

aku mata jahat lah..bila lelaki pakai costume cam tuh..mata aku asik nak ke situ jerrrrrrrrr..
syaitonnnnnnnnnn:@
nasib baik laki aku mandi pool,pakai kain pelikat...

din_atos Post at 24-6-2010 11:08

kalo dapat bini kuat menjawab mcm acik2 porem .. kira dead end la bro .. ko redha jer la dgn bini gemok ko tuh ..

aku pun penah mengalami .. bila tegur suruh kurangkan makan atau exercise .. ade jer dorang jawab balik ..

"bukan i nak makan, baby dalam perut yg nk makan agaknya ..."
"i kena makan banyak .. kotidak susu takde ..."
"i takut nak jogging pagi2 .. bnyk anjing .."
"mak i tak bagi exercise bnyk .. nnti i semput .."
"makan coklet banyak ok per .. ade lecitin yg menyihatkan .."

ialah banyak naluri lelaki,
sampai ppuan tidur pakai bra pun kau siap kira duit membasuhnya...  ...
faraway1 Post at 24-6-2010 11:47

aku background accounting.. nak buat camana

Reply 487# hereana

tak penah lagi aku jumpak org scuba diving pakai kain pelikat .. maunya kain tuh terselak mcm obor2 .. ikan, penyu, dugong pun asik nak masuk dalam kain .. syioohh syioohh ..

Buat jer la aper yg suami tu suruh asalkan tak melanggar hukum agama dan tak membahayakan diri.

Naik penat lak acik tengok korang2 membebel..

aku pun penat! Terkuburlah impian mahukan isteri yg melentik solid~
Redha jerlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.................

kenapa taknak tanya isteri-isteri yang dah anak 4, 5, tapi masih 55 kg dan cara-cara nak maintain ?.. tu kena bukak topik baru kot..dan lebih informative..

untuk sesiapa yang nak kurus cepat tapi banyak gunakan duit...ada banyak option...
tapi kalau nak kurus secara jimat, tu yang yang lambat sebab kena disiplin, kena kuat semangat sebab tukang masak tak boleh nak makan ...

tapi hendak seribu dayakan, jangan tunggu sampai suami bagi pantun suruh kuruskan badan ....memang tak best...

kena sayangkan diri sendiri jugak...

Reply 493# kaknoo

kak tu dah lari topik dah
topik ni utk kondem isteri gemuk & tuduh isteri bagi alasan & defensif

bab bagaiman nak kurus dah terkeluar topik, nanti semua kurus takde modal nak mengata dah

Bagi aku isteri yang kembang tak masalah...asalkan PENAMPILAN dia menarik.

clone tu bukan haper.. musykil sangat dia kalau -wife -to- be- in- future dia tu tak reti jaga badan...
Kalau itu yang ko nak mungkin ko dapat ... tapi jgn pulak bila tu dah ko dapat... pehtu kelemahan kelemahan yang lain plak ko bising .... contoh malas masak, mulut busuk lah ... kawen ler sampai 2,3,4 pun... ko tetap takkan satisfied... patut ler ko nak membujang sampai ke tua ek.. welll dream on .....
acik doakan jer yang terbaik kat ko ... semoga berbahgia la hendaknya...

Reply 494# misy

good one ..

betul ke ni..
lelaki kalau isteri kurus suka yang gemuk,
kalau isteri gemuk, suka yang kurus,

pendek kata, kalau boleh nak semua kategory...
panjang kata, pun sama jugak ...

ni satu lagi teori yang tak 100% betul, tapi terjadi..
isteri-isteri yang comel tu bahagia dan tak makan hati , ..
yang kurus sebab banyak makan hati berulam jantung ....

kenapa taknak tanya isteri-isteri yang dah anak 4, 5, tapi masih 55 kg dan cara-cara nak maintain ?. ...
kaknoo Post at 24-6-2010 12:32

Template jawapan isteri2 beranak 4,5 tu ialah .... "Entahlah, i makan banyak pun memang tak gemuk2 juga. Dah gen kot.. "

Dan jarang2 yang akan jawab, "I exercise, aerobik, bersukan bla..3x"

Ada juga yang akan tolong jawabkan, "Makan hati la tu, suami bla...3x"

Nak jawab jugak le kat TT ni....apa le yg nak risau sgt wife to be nanti  x tau jaga badan....mana kita nak tau future punya crita.

blh kata semua pompuan nak badan melentik tapi tak semuanya dapat apa yg diorg nak...habis tu nak wat cammana....kadang2 tgk pompuan yg dah kawin beranak pinak jadi gemuk struggle nak kurus tapi x dapat2 shape yg diidamkan...so kesian....
bagi saya suami kena jugak mainkan peranan....tlg invest sama utk bini jadik kurus...mcm register kat gim ke, slimming centre ke,etc etc....ajak le wife tu jogging sama2 ke, naik basikal ke etc....mesti wife tu dpt shape yg diidamkan....ini tak, somi2 asyik suruh masak jeekkk..kalau x masak dikatakan pemalas....last-last lauk yg x habis tu bini jugak yg kena tlg perabihkan mcm ala2 tong sampah...mcm mana bini tak gemukk...

kalau beli treadmill kena bayar tiap2 bulan .. pastu DUIT SENDIRI Ka? TOLONGGGG SKET..TANAKK LANGSUNG.

lebih baik aku gi jogging atau enroll gym yg murah2 dari aku beli treadmill dgn DUIT SENDIRI.. kalau laki belikan, boleh la..
Hana Post at 24-6-2010 09:03

ini kata kunci dia hana..

kita buat untuk laki kekdahnya.. walhal.. benda2 neh semua benefit paling besar adalah untuk diri sendiri..

hrmm.. nak buat mcm mana kan?.. masing2 punya style..