CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Ladysovereign77

[Tempatan] Meninggal Selepas Bersalin Di Rumah (deleted statement page 33 cmmnt 819#)

Close [Copy link]
evening_dress posted on 23-12-2013 12:02 AM
aku pun sama ngan ko. menyirap je darah bila org kata czer x sakit la, x dapat pahala la... dioran ...

Tu la psl... Sakit operate ni kita yg kn tanggung diam2 jer... Blm lg sakit kat bwh nak kencing pon sakit sgt2.... Blm lg gan susu x bape nak kuar... Tu yg menyampah gan org yg berlagak ni...

nongnong posted on 23-12-2013 12:57 AM
aku rasa kan dorang ni..mmg galakkan secara tak langsung..lepas tu buat status tak galakkan..tapi  ...

Dan hampir setiap post berkaitan kes ini akan didelete admin group (jika tidak berpihak kpd mereka, konon maintain positive vibes). Sungguh well informed decision Sedih sy lihat 'kejujuran' admin2 group berkenaan, kini baru sy tahu attitude pengamal2 ini. Sepatutnya share kedua2nya, positive & negatif.
Last edited by adranatasya on 23-12-2013 01:10 AM

aku dah terlepas tak sempat nak copy penjelasan adik die tu pasal kejadian sebenar tu..bukan seperti yang digembar gembur si doula..n aku heran dorang simpati pulak kat si doula tu...siap ada geng dia tu marah2 kat adik si arwah ni..kata jangan tnya kat group ni pasal apa..itu dan ini., tak payah nak tanya kat group pasal apa, kenapa tali pusat dipotong sdgkan uri masi kat dalam.

Aku tgk doula tu pun buat kenyataan rasmi yang bercanggah dgn kenyataan adik arwah...

siputsedut posted on 22-12-2013 09:12 PM
Kejam gile sapa yg ckp caesar x dpt pahala tu..padahal x sakit time bius je kn...tah hilang kt man ...

Org yg riak ni dia bukan kira nak ckp apa... Fkr nak meriakkan diri jer... Perasaan dah jd suci seputih kapas dah beranak normal bak kata org dah jd putih bersih lps tu kumpul dosa jd itam balik... Lps abis ubat bius tu kumain sakitnya mcm dipancung2 kepala.... Nak bgn dr baring sakit gila, nak jalan membongkok2 x leh nak jln tegak tuk 2-4ari... Kalo batuk lagi la hazabnya... Yg ni ada ke org yg riak beranak biasa rasa... Dah la kita x blh ber urut... Berbarut semua harapkan  pati ikan haruan, jelly gamat,ikan haruan jer bantu kita dptkan tenaga... Nak pulihkan luka operate makan mslama... Cousin aku operate siap kn jangkitan kuman lg... Lg sian dgr dia citer... Patutnya kita sama2 menghargai pengalaman setiap ibu yg beranak... Tp kalo mcm arwah ni takut gak la aku beranak x de doctor... Aku ni bukan moden sgt n bulan kuno sgt... Doctor ada, hospital ada, siap ada yg kerajaan n private byr mahal2 lg.. Pilih jer la... Nyawa ada satu jer... Harap2 bersalin selamat ibu n anak.... X sanggup nak ambik risiko mcm ni... Umpama nak membunuh diri mcm ni... Menakutkan...

nongnong posted on 23-12-2013 01:13 AM
aku dah terlepas tak sempat nak copy penjelasan adik die tu pasal kejadian sebenar tu..bukan seperti ...

Agreed. Sy pun terkejut. Seolah2 doula berkenaan yg mati kakak, simpati tanpa ada fakta jelas lagi. Adik arwah telah jelas kehilangan kakak dan mahukan penjelasan. Tetapi dimarahi penyokong tegar group berkenaan. Hilang kot rasa simpati. Dikambinghitamkan takdir semata kematian tersebut.

adranatasya posted on 23-12-2013 01:19 AM
Agreed. Sy pun terkejut. Seolah2 doula berkenaan yg mati kakak, simpati tanpa ada fakta jelas lagi ...

aku tak tahu lah kalau jadi kat ahli keluarga aku. (nauzubillahminzalik)
hugs ketat ketat ..erkkk
sebab 'TAKDIR" dah nak meninggal semasa bersalin...hadossshh Last edited by nongnong on 23-12-2013 01:26 AM

Follow Us
adranatasya posted on 23-12-2013 01:19 AM
Agreed. Sy pun terkejut. Seolah2 doula berkenaan yg mati kakak, simpati tanpa ada fakta jelas lagi ...

Rata2 sy buat google search exp home birth malaysia ni branak sensorang or with apouse la...takde bidan...seriau den..ada 1 tu bb dia ada problem msk nicu tsk ckp oksigen n dah kuar meconium kot...kalo bc hurt by home birth plak tu siap ada bidan....but finally bila timbul komplikasi kene pi spital takde dah trauma2 spital bagai

Aku tgk kt page fb dr.zubaidi gigih kaum2 yg sokong group tu mempertahankn n bndingkn mlysia ngan u.k

eyansss posted on 23-12-2013 12:31 AM
aku tumpang tanya... bukan ke masa register anak kena bawak buku yang ada details pasal vaccinatio ...

Aku ckgu skolah xd plak spanjg hari register kne bwak buku tu..even anak2 aku hlang buku tu mase pndah umah dlu.

mummy_vouge posted on 23-12-2013 01:40 AM
Aku tgk kt page fb dr.zubaidi gigih kaum2 yg sokong group tu mempertahankn n bndingkn mlysia ngan u. ...

Aku pun tgh baca, dgn riaknye kata die beranak tak koyak. Suh die duk UK saja. Nak compare dgn negaa moden, mesia ni negara membangun. Tahap membangun. Tak paham aku spesis dorang ni

Ko pon baca gak ke..nk jerk aku lahar sesekor.. Kekdahnya kt uk tu doula die bertauliah..aku tertarik baca part ade yg komen psal doula sorg tu org panggey dtg umah bebayo, org panggey ceramah bebayo so sebab duit same kot

Tapi kan rasanya la..doula ni pun xsenang duduk gak ni. Demi nak sembunyi 'ketakutan', kelas mcm biasa dijalankan. Kang kalau tetiba cancel lps semua ni berlaku, nampak pulak 'ketakutan' nya..

Aku baca FB dr zubaidi tu... adoilaaa  ada jgk yg menegakkan benang yg basah... pi mai2 dok ulang " aku bersalin cezer 2 kali tapi kali ke 3 aku bersalin dirumah ok jer... anak pun dah 6 bln dah".... kepelikan sungguh!!! Tak bleh faham ker kau ok sbb proses bersalin kau tak berlaku apa2 komplikasi... yg org dok risau ni kot2 ada apa2 masalah... kau buat ok  tak bermakna org lain pun ok jgk... beranak la kat mana pun ..hatta kat tepi sungai pun ... kau tetap perlukan org yg berkelayakan dari segi perubatan disisi sbb kalau berlaku apa2 masalah org ni boleh tahu tanda2 awal dan tindakan yg wajar dengan segera demi menyelamatkan nyawa ibu dan anak...

poyohabis posted on 23-12-2013 01:19 AM
Org yg riak ni dia bukan kira nak ckp apa... Fkr nak meriakkan diri jer... Perasaan dah jd suci se ...

Mak aku beranak kan aku dulu C-section..dia kata aku songsang..sekarang ni aku dah 28 tahun..
dia cakap dulu time aku skolah rendah pun still boleh rasa ngilu2 gak sakit Caeser tu..

Siapa yang cakap lahir caeser tu kurang pahala dari normal..kau abaikan je..orang-orang tak habis belajar memang begitu

fire_place posted on 22-12-2013 08:34 PM
Yup..kalo ditakdirkan pg homeopathy pun..
Aku akan pergi kat hospital homeopathy kelantan.
Doc t ...

Byk juga pengetahuan ko.

funz_universe posted on 22-12-2013 08:47 PM
Kadang-kadang orang ni terlebih pandai kira dosa pahala orang lain.
orang yang bercakap tu, kalau ...

Yup..golongan bijak pandai kira pahala ni..
Pandai2 tafsir sdiri cthny besalin rasa kesakitan dpt pahala.
Besalin c-sec..xpun guna penahan sakit..sbb xsakit..so xdpt pahala.
Pergh..pandai nk mik alih keje tuhan.

Bab BF ni..aku bf kn ank hingga 2 tahun..
So aku bukn jenis nk ckp bnyak..tp xmembantu..
Mmg dr kwn2 aku..bini kwn laki aku..mmg aku tahu mengandung..
Aku akn bg galakn bf dr mengandung..bila org kecewa xda aku ckp xguna ko ni..
Xdany pkecilkn..kebanyakkan aku bntu hingga sume berjaya susukn hingga besar.
So bg yg xtahu pape..nk tunjuk eksen boleh bf..tp xmembntu golongan yg xboleh nk bf ank ni..
Baik dok diam2.sbb apa yg keluar dr mulut tu menyakitkn hati je.
Aku amat berbangga ekceli ibu yg xboleh bf ank..tp still usaha hingga ada puting yg berdarah.
Ada yg smpai sebulan bru leh fully bf.tp serius utk yg bru 2 hari cuba sakit..pastu xnk.bhenti..
Tu bg aku xtahu usaha.

nongnong posted on 22-12-2013 10:28 PM
ada hati lagi ehhh...nak buat kelas. Memang dia tak rasa bersalah kot....

dari post post dia kat fb memang menunjukkan dia tak bersalah langsung..n siap buat kelas percuma,.suruh bawak yassin lagi..datang dengan 'hati ikhlas' katanya

rayna_raynes posted on 23-12-2013 01:04 AM
Ko kena faham konsep gentle birth
gentle birth tak semestinya waterbirth ke homebirth ke
even ko ...

anak kedua aku (normal at gomen hospital), boleh consider gentle birth jugak..no epidural, no painkiller, no induce

cuma gas n episiotomy guna masa last2 jek..siap sebelum tu boleh jalan-jalan keliling hospital lagi (nurse n dr galakkan) untuk
cepatkan bukaan jalan

cuma tak best part kena seluk cek jalan berapa cm tu je

Last edited by soulnazri on 23-12-2013 08:12 AM

maaf la...x faham knpa nak mencuba bersalin kat umah gak..
da takdir & da ajal..
apa2 pun pihak keluarga kena bertabah..
Takziah..

soulnazri posted on 23-12-2013 08:06 AM
dari post post dia kat fb memang menunjukkan dia tak bersalah langsung..n siap buat kelas percuma, ...

Rasa nak hempuk kepala , suh die sedar sikit