CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: noor_hannah

JAPANESE ROSES

Close [Copy link]

Reply #476 kasyfina's post

fina pakai baja apa? mek pun nak gak JR meriah berbunga camtu

Reply #501 mekma's post

macam biasa yg dipakai utk rose..baja seaweed bgreen dan neem oil..sbb JR ni fina letak dkt dgn rose jadi spray neem oil skali utk elakkan thrip dan sbgnya

Balas #501 mekma\ catat

mek guna baja kelawar tu pun bole.. sihat nnti n manyak munge..

nak offer pd sesape yg nak pkk JR color mix peach pink...sudah masanya ku mau cantasss.. sila2kan penuhkan list kat bwh nie...free aje..

1)
2)
3)
4)

sila PM address ye...jgn lupa...

cth

Rate

1

Originally posted by cikna99 at 19-7-2008 03:00 PM
nak offer pd sesape yg nak pkk JR color mix peach pink...sudah masanya ku mau cantasss.. sila2kan penuhkan list kat bwh nie...free aje..

1)
2)
3)
4)

...

Cikna, JR yang Cikna bagi dulu dah ada yang ni ke? Kalau tak, minta sikit . 2/3 keratan pun tak apa....

P/S : JR yang Cikna bagi minggu lepas dah tumbuh dan keluar flower buds ... nampak macm warna pink dan warna oren ...macehh

Reply #505 mhatta1's post

yg aritu cikna bg yg clr pink shj n yg satu lg jenis yg  kelopak clr mix pink peach mcm dlm gambar (tak silap lahh..)..... kalu tak cukup, agak2 kalu mahu wat flower bed, feel free to singgah umah ekkk..
bgtau dulu b4 singgah...

Follow Us
err cikna99 nak tanya.. kalau pasu JR nih.. kalau kita letak kat tempat tak kena cahaya matahari ok tak?

Reply #507 inayusof1's post

kalau pasu JR nih.. kalau kita letak kat tempat tak kena cahaya matahari ok tak?
pkk JR ina akan jd gila daun n gemuks tp tak de bunga/kurang mahu berbunga... Normally, pkk JR akan mula kembang dlm kul 10 pg..
Dinasihatkan...
1) dedahkan pkk JR kpd cahaya bg mengeluarkan bunga yg byk...sekurang2nya 4 - 6 jam.. lebih tak pe tp harus diberi sungkupan spt kepingan sabut kelapa.
2) Jika terlalu terdedah kpd panas terik n kurang air siraman tanpa sungkupan disekitarnya akan mengakibatkan pkk JR jd kurus n cekeding...n lama2 akan jd mati sendiri.

harap maklum

Rate

1

kalu tak kerana cikna poskan JR mek ngan zuelisha skali, entah bila lah jumpa..akhirnya ari jumaat petang lepas..zue dtg umah, bwk puteri dia yg comel cam mak dia..hehehhe
tima kasih bnyk2 ea cikna kerna menemukan kami berdua

okkk.. balik ni ina akan alihkan pokok ina bagi kena cahaya matahari.. patut lah bunga dia tak keluar sangat.. putik bunga tu ada.. tapi dia tak keluar ... ciannn JR kita..tq cikna99

Rate

1

Originally posted by cikna99 at 19-7-2008 03:00 PM

1)
2)
3)
4)

...

cikna.. enie nak jg leh x ??? yg cikna nak kasi ari ada x warna nie... mekasih...

Originally posted by cikna99 at 16-7-2008 11:26 AM
mendap lg ka...aiyoyo...

err nak bgtau.. dah tiba masanya cikna nak cantas yg clr peach pink tu.. kalu sesape nak lg..cepat2 la bgtau ye..
list  bwh nie..cikna pos sekali...tq...

enie_74 - ...

cikna list nama kat atas ni dah pos ke

izwanani....
list yg bwh nie, kan aritu derang lambat bg address... , so masa cikna pos yg lain2 tu, cikna tak pos skali yg kat bwh nie...  try minggu nie pos ye... kalu ada sesape nak msk list sekali, dialu2kan tp cpt PM address sket lerr ye...tq

enie_74 - mix
mas916 - mix
puteri 07 -mix
izwanani - mix

Originally posted by cikna99 at 20-7-2008 12:16 PM
yg aritu cikna bg yg clr pink shj n yg satu lg jenis yg  kelopak clr mix pink peach mcm dlm gambar (tak silap lahh..)..... kalu tak cukup, agak2 kalu mahu wat flower bed, feel free to singgah uma ...

Nanti saya singgah ye ... only weekend je boleh singgah, hari biasa tak sempat ....

Hajat hati nak buat flower bed . Sekarang ni tengah tambah koleksi. Kelmarin, kutebalkan muka mintak dari jiran JR warna putih dan satu lagi warna merah ...  agak besar jugak JR tu. Nanti kutempek gambar bila dah berbunga ....agak-agak bila ye ia akan berbunga ? Tak sabar ni.

Originally posted by cikna99 at 21-7-2008 01:15 PM
izwanani....
list yg bwh nie, kan aritu derang lambat bg address... , so masa cikna pos yg lain2 tu, cikna tak pos skali yg kat bwh nie...  try minggu nie pos ye... kalu ada sesape nak m ...

tak apa lah janji ada dlm JR waiting list.

cikna nak tanya skit boleh.....
baja seaweed n neem oil tu nak beli kat mana ye? saya ada tanam bunga lantana camara (cewah guna nama saintifik lah pulak) tapi kan kat btg nak daun dia ada benda putih2 pas tu dlm masa 1 week pokok tu mcm mati daun semua luruh. nak buat mcm mana ye. sorry off topik

Ni saya nak tepek gambar JR yang saya terima dari Cikna. Thanks ya cikna..menjadi juga aktiviti tanam-tanam saya ni..  Bila tengok bunga tu mekar kan, saya rasa happy sangat

memandangkan saya 'orang baru' pasal bunga-bunga ni kan
so saya ada satu soalan

1. saya tengok bunga rose ni kan, let saya hari ni bunga A kembang, then next day kan, bunga A yang kembang semalam tu tak kembang keesokan harinya. Dia macam dah mati then bunga lain pula yang kembang. Memang perkara normal ke tu?

2. Bunga ni mekar untuk beberapa jam je ke? Saya check bunga ni kan, dia mekar time pukul 10 am gitu then dia kuncup balik around 4pm.

to Cikna, haritu cikna kata JR yang Cikna bagi saya ni mix kan? Melalui gambar tu, ada berapa jenis JR ekk semuanya? Sorry kalau banyak soalan..thanks

Q & A:

1) mmg pkk JR akan berbunga/kembang utk sehari shj bg satu kudup,..ia tak akan berbunga semula bg kudup yg sama or berbunga sehingga keesokannya pd kudup yg sama...berbeza dgn pkk ros ye...pastu ia akan kering dgn sendirinya n jatuh sendiri... kalu rajin, Angel bole kutip mane2 yg dah hitam bg menjaga kebersihan pkk.. nampak kemas sket.. mungkin seminggu sekali bole lahh kutip bila dah berbunga ye...

2) betul..mula kol 10pg..kuncup kol 4 ptg..sbb tu sesape yg keje, kalu g pagi2...pkk JR mcm tido...bila blk keje, pkk JR mcm tido gak...

cikna bg yg clr mix pink peach jg sket warna lain (tak silap)..lupa plak..cikna main masuk je aritu..sori ye..

Rate

1

Balas #515 izwanani\ catat

izwanani..
hang duk kat shah alam kan... ada jual kat Giant Shah Alam...hehe..

Balas #514 mhatta1\ catat

sabtu ni cikna g merewang kot.... ahad ok...

Reply #517 cikna99's post

ok ptg ni jugak pegi giant.

tq cikna

Originally posted by cikna99 at 21-7-2008 01:48 PM
Ni saya nak tepek gambar JR yang saya terima dari Cikna. Thanks ya cikna..menjadi juga aktiviti tanam-tanam saya ni..  Bila tengok bunga tu mekar kan, saya rasa happy sangat

http://img154.imag ...

Cikna, thanks sebab tolong pindahkan posting saya ke tajuk JR ni..sorry sesangat..

also thanks sebab bagi penerangan pasal JR tu..
hari sabtu tu saya kerja half day, baru le berpeluang tengok sendiri bunga tu kembang..husband dok cakap kembang tapi saya tak percaya sebab bila balik rumah, tengok tak kembang pun   .. siap suh dia snap picture lagi sebagai bukti..lol

cikna ada tak kaler lain? kalau ada, boleh sedekah kat saya ke   atau boleh saya beli?