CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: adiela811

Le Robe De Mariage Des Cieux ~ REPEAT ~ SAT&SUN/7AM @ 8TV

cair di buat ye tengok Ming dao nie weiiiiiiii..............:love:

Ching saje try translate lagu opening cerita ni... hehe... Lirik dia memang padan dengan tajuk lagu ni... Gaun Perkahwinan Bunga... tajuk cerita ni pula Gaun Perkahwinan Langit...

Bunga... mekar di bawah matahari
sedang menunggu kekasihnya...
berusaha untuk mekar tetapi tetap tidak dapat menunggu si dia

Hujan turun dengan tiba tiba
Menganggu perkahwinan bunga
Menipu diri sendiri yang dia akan tiba tak lama lagi

Boleh menangis tetapi hati tetap bergelut di dalam...
katanya... ni akan menyebabkan orang mengetawakannya...

Cinta... adalah haruman bunga
adalah sayap rama-rama
adalah kepercayaan yang tidak mencukupi tetapi tetap adalah haruman dia ( tak pasti :ting: )
Cinta... adalah kekecewaan dalam kesepian
adalah ketabahan dalam kekecewaan
selepas ketabahan akan terus merindui dia tanpa henti...

Bunga... mekar di sinaran matahari
sedang menunggu kekasihnya...
Berusaha untuk mekar tetapi tetap tidak dapat menunggu si dia...

Hujan turun dengan tiba-tiba
menganggu perkahwinan bunga
menipu diri sendiri yang dia akan tiba tak lama lagi

adalah saya rama-rama
adalah kepercayaan yang tidak mencukupi tetapi tetap adalah haruman dia
selepas ketabahan akan terus merindui dia tanpa henti

adalah sayap rama-rama
adalah kepercayaan yang tidak mencukupi tetapi tetap adalah haruman dia
selepas ketabahan akan terus merindui dia tanpa henti

Dia... dia yang dicintai begitu lama
Hati bergelut terhadap siapa...
Sendiri tidak dapat buat apa-apa sehingga terasa ingin mengoyakkan sendiri
Hujan... turun dengan tidak henti-henti
Mata terkena pasir...
Menipu diri sendiri bahawa tidak ada sebarang kekesalan lagi...

[ Last edited by  ching_aori at 29-7-2006 04:03 PM ]

devotees This user has been deleted
hero drama ni,ok gak speaking nye

iz_evans1211 This user has been deleted

Reply #522 ching_aori's post

thanks ching..brbunga2 ati ini..hehe...ching tahu lgu yg ending tue?Ai de tian guo (heaven's love??-->agak je..)..ape mksudnye?rsa mcm sedih je..

Originally posted by devotees at 29-7-2006 16:51
hero drama ni,ok gak speaking nye
dia lbh reti speaking dr ckp mandarin..dia dok singapore tu pasl terror...

iz_evans1211 This user has been deleted
smlm AQ tmpar HN..pastu HN tmpar die blk kan? klakar plak tgk part tue..pastu part yg HN lepaskan tension kt tpi tasik tue..smmgnyer btul..org brcinta mmg jadi mcm org bodoh..aku da brtmbah suke citer ni..nk beli DVD Ctak Rompak tp xde subtitle le plak..tension..tension..

Follow Us

Reply #522 ching_aori's post

ching.... thanx translation tu... wah mmg kena dgn citer... terutama bila ep tadi Lu zhi hao bukak muzik lagu ni kekkeke

makin best cerita ni tapi still tak berkenan dgn hero dia, alahai ming dao, apasal le kau jadi second hero, sian kau asyik kena tolak ngan Ai Qing

apa jadi tadi ek...hero dh bercinta dgn AQ ker...aku miss la episod hari ni..eii...ruginyaaaa..sesapa boleh tolong citekan sikit

Originally posted by iz_evans1211 at 30-7-2006 10:31 AM
thanks ching..brbunga2 ati ini..hehe...ching tahu lgu yg ending tue?Ai de tian guo (heaven's love??-->agak je..)..ape mksudnye?rsa mcm sedih je..

betul... ' ai de tian guo' bermaksud heaven's love... nanti Ching download lagu tu dan try translatekan... best jugak lagu tu... hehe

[ Last edited by  ching_aori at 31-7-2006 12:29 AM ]

Originally posted by eyka at 30-7-2006 05:34 PM
ching.... thanx translation tu... wah mmg kena dgn citer... terutama bila ep tadi Lu zhi hao bukak muzik lagu ni kekkeke

sometimes Ching dengar lagu ni cam sedih je... aduh... memang feeling giler... hehe

Originally posted by iz_evans1211 at 30-7-2006 01:46 PM
smlm AQ tmpar HN..pastu HN tmpar die blk kan? klakar plak tgk part tue..pastu part yg HN lepaskan tension kt tpi tasik tue..smmgnyer btul..org brcinta mmg jadi mcm org bodoh..aku da brtmbah su ...

scene paling tak relevan tp lawak..ahaha kalo laki yg menampor mmg mau terpelanting heroin tu... :pmuka:

Originally posted by eyka at 29-7-2006 01:30 AM

http://img47.imageshac ...

:love: adess besh nye kalo dpt lelaki yg gila2 kan kita ahahaha....

Originally posted by ching_aori at 31-7-2006 00:31

sometimes Ching dengar lagu ni cam sedih je... aduh... memang feeling giler... hehe
jgn luper translate ching..aku pun nk tumpang feeling gak...kihkihkih...ingatkan aaron tu speaking memanjang tak dgr lagu mandarin...kahkahkah...tp aku pun feeling giler...huraghhh...minggu ni aku tak bleh tgk..outstation ke penang!!! arghhh!! tensionnnnnn!!!

hehehe...kene penampar gak si AQ nih....HN tu dh ilang sabar lak...asyik kene tuduh jer ngan AQ tu...dtg melawat pn kene marah...sian lak kt die...

tp korang prasan x...1 persamaan antara citer katak, magician ngan la robe nih...hehehe..
MD mesti kene pukul kt blakang masa nk protect heroin...
citer katak...masa TY kene langgar...pas2 JH kene ketuk dan dpt blk ingatan die...
citer magician....masa XBn YS kene kejo ngan tukang tilik....
citer ni lak kene pukul ngan JPS...:cak: :bgrin: :lol

aku tak dapt tengok citer nih sabtu & ahad. aper citer best ek. ader sesaper leh tolong citerkan tak? moondance bagitau ler sikit

kesian kat Hai Nuo :geram: dia memang akan kecewa dengan Ai Qing.... Hai Nuo aku ada :bgrin:

aper jadik ngan pompuan yg kena rogol tu ek? HN lawan ngan Org jht tuh ker?

Reply #538 miss_mulan77's post

Ji Pu Sai tu sebenarnya suka kat pompuan yg dia rogol tu... dan dia menyesal sebenarnya rogol pompuan tu... lepas2 ep ni Ji Pu Sai yg akan jaga pompuan tu... tapi aku tgk gezet asyik bertumbuk jer dua org tu :lol

Reply #536 miss_mulan77's post

ko xtgk langsung ker???...hhehehe...jap aku nk recall balik...luper lak kt mana start...aku kasik tau yg maner aku ingt k...

ah bu kwn HN tu g ler carik JPS..mamat botak tu...marah2 ngan JPS tu sbb dh rape si XZ...tp time tu AB xtau yg XZ ader kt balik pintu garage tu...HN pn kebetulan ader gak kt situ...die tgh nk repair motor...tp smua xtau yg die ader...terkezut gak die biler JPS tu ngaku yg die yg rape XZ....XZ pn sedey ler lari dr situ...AB lak kene blasah ngan JPN n d geng...masa tuh HN dtg tolong ...d org naik ler motor HN...XZ lak minum bir kt tepi jln...masa lintas jln tu..kirenyer die nk bunuh diri ler...tp lori tu sempat brek...marah2 ler dreber tu...tetiba XZ lak serang die...lari ler lori tu...XZ lak ckp lam ati "itu xsalah die...die xnk tanggung sorg2...HN lak marah ngan AB sbb g jmp ngan JPS...Ab ckp die xthn ngan ba wang n coffee...sbb salahkn HN...HN ckp kalo XZ tau mesti die sedey...
AQ lak g tau atuk die yg kalo sker kt seseorg kene terus-terang ker???...die pn tanya gak cam ner rasa jatuh cinte...atuk die suh AQ ckp ngan org tuh...masa tu atuk die salah faham..ingtkn AQ sker ngan HN...pedahal die dh sker ngan LZH...masa mlm lak arnab kecik msk lam opis LZh...LZh dukung...pas2 die senyum biler tgk baju arnab tu...masa die tgh pilih kain...nk padankn ngan baju arnab tu...AQ dtg lak...carik arnab...LZH suh jaga arnab baik2...masa tu AQ tgk bunga yg LZH nk bg katrina ...tp katrina tolak ...
die selak kain yg tutup baju design LZH tu n puji cantik...time tu LZh pn pasang muzik...memasing cam mengelamun...AQ dtg dkt LZH tanya die penah ilang sesuatu ker...??..sbb die cam mengelamun n xsedar yg AQ dtg sebelah die...dua2 pandang memndang...katrina lak dtg nk baik balik...tp biler die dgr yg LZH bg bunga tu kt AQ n AQ tanya nape nk buang sbb bunga ros lambang percintaan ...LZH ckp buat masa ni percintaan tu cam sampah bg die...so katrina blah n buang wine kt lam tong sampah...
XZ lak jmp ngan JPS...main2 blasah...pas2 die ajak JPS lumba kt bukit...masa lumba tu HN yg kt ladang AQ tu dpt call XZ ilang dr spital...masa nk race tu kuar darah XZ...konpem gugur...die ckp ngan JPS yg JPS dh musnahkn idup die n die lak akan musnahkn idup anak tu...die bukak brek n race...JPS yg terkezut terus kejo...pas2 XZ xsempat jatuh gaung sbb die pengsan....jatuh moto...JPS bwk p spital sambil ikat kt blakang die...HN n AB lak br sampai...dorg carik ler XZ...AQ lak xsempat nk luah prasaan kt LZH w/pun masa tu die 2org jer...die tanya pendpt LZH...kalo die sker org yg ader makwe perlu ker die terus terang...tp LZH ckp xyah...buang masa jer...tp AQ ckp aper salahnyer w/pun laki tu akan tolak gak...LZH ckp kalo dh camtu xyah tanya die...lps LZh g...AQ cakp tunggu biler masa nyer...hehehe..klakar jer LZH nk terjatuh biler Aq ckp camtu ...pedahal die xdgr sbb jauh....
XZ mmg sah gugur...

kire camtu ler ckit2....aku amik yg maner aku ingat jer...hehehe...tunggang terbalik nih aku nyer story...janji ko paham gak...:cak:

saper yg nk tambah...silakn..hehehehe