CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Nara_Gaara

ANNOUNCEMENT: Kongsi Kelahiran, Kematian, Birthday KUCING Anda Di Sini!

485# zahraannur

Maya has been put to sleep on sunday,24/01/2010 due to FIP virus.
i had to so as i dont want to see her to suffer anymore.

495# jeranq

sorry to hear the news, jeranq... semoga maya pergi dengan tenang.

495# jeranq

sorry to hear the news, jeranq... semoga maya pergi dengan tenang.
boocik04 Post at 28-1-2010 11:49

thanks boocik
aku pun harap dia faham kenapa aku buat mcm tu.
huhuuhu

ANNOUNCEMENT: Kongsi Kelahiran, Kematian, Birthday KUCING Anda Di Sini!

Post Last Edit by boocik04 at 3-2-2010 08:30

Mello pergi wat sementara menanti giliran sy pulak nanti bile tibe masanya...tunggu shiela yer mello...mello tido dulu shiela datang siramkan hari-hari kubur mello...shiela just nak mello tau shiela sayang mello sangat2...kenangan kita masa mula2 dapat mello dulu hingga 30 Jan 2010 ni...sangat2 berharga...2 tahun kita bersama macam kenangan dah MELLO ciptakan n sekarang MELLO tido dulu...shiela tau MELLO penat layan karenah shiela kan...xakan ada yg same macam mello dalam hati ni...
Baru 3 hari mello pergi shiela masih terkejut masih xdpt nak terima yg MELLO pergi dgn tragik sgt...bukan maksud shiela nak lawan TAKDIR tp pemergian MELLO tanpa tanda...xdapat shiela nak terima...hingga terduduk shiela...sayangnya shiela pd MELLO bukan pd haiwan peliharaan tp dh macam keluarga shiela...nampaknya lepas ni shiela sedih ker terluka ker terkilan ker shiela kenela berborak ngan KICIK kan...sebab yg paling tua pun dah pergi n teman shiela dr jauh jerk kn...Shiela xnk ucap 'SELAMAT TINGGAL' sbb MELLO xpernah pergi dr shiela...jauh macam maner sekalipun MELLO tetap kat hati ni...

.M.E.L.L.O.  
:- xpernah jijik pun walaupun mello hadir dengan sebelah mata masa kita jumpa dulu...walaupun 2 tahun xp...dh banyak yg kita ciptakan...
:- mello pergi kerana kemalangan kereta...muka die pecah tp org yg langgar tanamkan die...kemudian hilang dan aku tercari2 dr pagi sampai petang kenapa die x ada x sahut panggilan aku...kemudian pakcik jamil(jiran) bgtau ader org tanam mello kat kebun die lepas dilanggar & dia dah alihkan tanam kat tempat yg lebih sesuai dr kebun dia...aku xpercaya aku yakin xmungkin itu mello aku...aku korek balik tuk kepastian tp HAKIKAT tetap HAKIKAT...rupanya DIA dah amik dulu...terima kasih sebab kenalkan mello ngan aku...shiela baru bgtau yg shiela nak watkan bantal tuk mello tp mello x dapat nak rasmikan...sekarang KICIK yg paling tua kat rumah kita...

[email=Kisah_Mello@Meyyo]Kisah_Mello@Meyyo[/email]

so sad
kalau kucen mati sebab accident, memang kesedihan die tak dpt bayangkan cmner..
for me biar die mati sebab sakit, xpe...at least we know die sakit, n kita pon sempat jaga die lagi.

Follow Us
aku tak leh teruskan baca kang banjir aku nangis...

3# moimed

jgnlah ckp macam tu...sy pun xsedar dah banjir kali yg keberapa ni ha...dh masuk 3 hari ni...tp mata ni asyik berair jerk...xtahan dah...

sy pun rela klu kucing sy mati di bawah jagaan sy dengan sakit bukan tragis cenggini...

sedih nyer...
hhuhuhuhu...

moi mmg sensitif bab kucing nih, serius,

sabar sheila... dah ketentuan Illahi...
segala kebaikan sheila kpd mello dibalas pahala oleh Allah swt..
tp btol la.. kalau mati sbb xcident atau ilang tiba2... sedih dia lain mcm la... lama baru ilanggg.. kadang2 makan taun...

merged!

salam.
actually k leo x suka sgt masuk thread ni..
kalau baca pasal kelahiran saje ok la.. tp kalau part kematian tu..sedihnye.
inilah k leo nak bgtau pasal kematian/hilang anak2 k leo.. :cry:

kem, stray cat yg k leo ambik kat area rumah ofismate.. masa tu kem dalam umur 3 bln... hidup bersama akak dalam 1 thn lebih... Kem tetiba hilang bulan lepas.. ada jiran bgtau ada org jumpa terbaring kat backyard.. ada anak jiran yg baik hati tlg tanam. RIP kem.

yg ni plak nama tompok. stray cat yg k leo kutip kat ofis. masa tu tompok kecik sgt lg.. maybe umur dalam 2 bln.. maybe kurang dr tu. masa jumpa dia sgt lemah.. kurus kering, merengkok depan pintu ofis.. k leo pon bawa balik.. bela sampai besar.. byk kali la open 4 adoption tp xde yg sudi.. kucing kg katakan.. x kisah, bela jugak sampai la hari yg dia di dapati hilang bersama Jr. tak tau pegi mane.. jenuh mencari.. tp ntah la.. ada jugak terlintas dalam kepala mcm kena buang kat org/jiran jauh2.. ape2 pon k leo harap tompok bole survive.

Post Last Edit by leotazz818 at 9-2-2010 15:05

ali.. kucing k leo & hb syg sgt.
jumpa ali kat restoran mamak kat umah lama k leo kat UK pedana. umur ali masa tu dlm 2 bln gitu.. dr kecik ali dah npk cerdik & frenly... kami bela ali dgn penuh kasih syg, sbb ali baik & penyayang. bole dikatakan ali byk buat kami sekeluarga hepi.. keletah dia menghiburkan. org datang umah dia sape.. dia tak lari kalau org dekat dia. ramai yg sayang ali. 2 bln lepas ali hilang. biasa dia tak pegi mane2.. ada je kat porch rumah k leo.. tunggu k leo balik keje... kalau kita nak parking kete sibuk dia kejar2 pintu kete.. kita kuar jalan nak masuk rumah.. dia jugak sibuk nak masuk rumah... ali baik..
ali dah hilang tak tau pegi mane.. x penah dia hilang.. atau main jauh2.. dia mmg x pegi mane2.. tp nape ilang dgn tiba2.. org buangkah?? kesian ali.. kalau ali masih hidup.. mama harap ali sihat.. pandai cari makan sendiri... pandai cari tempat tido... pandai jaga diri. sayang ali.

Jr.. anak arwah ateh generasi pertama. Jr jugak hilang bersama tompok!? sgt hairan.. jr tak penah main jauh2... kalau kata dia cari pasangan pon, mane ada.. Jr dah sunat. lg pon Jr indoor.. dia x minat nak pegi jauh2.. sbb tu timbul syak mungkin ada yg buang Jr bersama tompok. kesain Jr.. camne dia nak makan... dia x penah cari makan sendiri.. lahir pon dalam rumah, membesar juga dlm rumah..huhuhuu..

RIP Jr,Kem,Ali & Tompok..
kucing2 yg pernah aku belai..sedihnya...
takziah kak leo..

**still ingat lg kulit jr yg melecur teruk

RIP Jr,Kem,Ali & Tompok..
kucing2 yg pernah aku belai..sedihnya...
takziah kak leo..

**still ingat lg kulit jr yg melecur teruk
ati1402 Post at 11-2-2010 06:14

hoooo.. ati tau la dih... sume tu ada bekas tgn ati tu...

Post Last Edit by leotazz818 at 9-2-2010 15:05

ali.. kucing k leo & hb syg sgt.
jumpa ali kat restoran mamak kat umah lama k leo kat UK pedana. umur ali masa tu dlm 2 bln gitu.. dr kecik ali d ...
leotazz818 Post at 9/2/2010 14:53

alaa ..... sedihnya dengar kucing2 kak leo yang hilang ni....
at least kalau dorang meninggal kita tau jugak yang diorang ni dah tak boleh balik ke rumah.
ni yang hilang tak tau apa jadi ni... risau kalau apa2 jadi yang tak elok kat dorang kan, kak leo? .

509# leotazz818

itulah kak...teringat-ingat lagi derang ni..
esp Ali. dia laa plg peramah lau mula2 smpai umah dia laa yg rajin tegur kte dulu.isk!

alaa ..... sedihnya dengar kucing2 kak leo yang hilang ni....
at least kalau dorang meninggal kita tau jugak yang diorang ni dah tak boleh balik ke rumah.
ni yang hilang tak tau apa jadi n ...
boocik04 Post at 11-2-2010 14:31

huhuhuuu... alaaa.. boocikkkk... diorg mcm anak2 kita...
kalau ada org usik pon kita marah... kalau sakit demam kita jaga, bg ubat..
kalau mati.. kita cari tempat ..tanam.. :cry:  tapi kalau ilanggg... rasa cam tak keruan je hati... cam ibu ilang anak..

huhuhuuu... alaaa.. boocikkkk... diorg mcm anak2 kita...
kalau ada org usik pon kita marah... kalau sakit demam kita jaga, bg ubat..
kalau mati.. kita cari tempat ..tanam.. :cry:  tapi kalau ilang ...
leotazz818 Post at 11/2/2010 15:31

betul! betul! betul!