CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aza

All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat

seram betul. ..........

Originally posted by katakpuruz at 27-12-2006 09:18 PM
Aku nak cerita pengalaman aku kat opis...tapi bukan opis aku, tapi mak aku:bgrin:

Aku dulu masa zaman hingusan cukup suka datang "kacau" mak aku kat opis bersama-sama dengan adik aku.b ...

aku rasa macam hantu jepun plak....
aku rasa la kan....rasanya...rasa masin kot...
wakakakakaakak...gurau jer....

rasanya mungkin bekas pekerja yang pernah duduk kat situ...
mungkin dah jadik arwah/mendiang...
sampai dia mati pun keje dia tak abis kot....

aku pung macam perasan jugak kat tempat keje aku tuh...especially kat bagian toilet.aku slalu nampak byg2 trbang kat dpn pintu tandas.aku buat tataw jer..pernah jugak aku dengar orang masuk tandas, siap flush lagi bila aku tengok, takda orang pulak.bila buat OT mlm2, mmg sure bulu roma meremang jer masuk tandas tu.siap dgn bunyi tapak kaki ikot dari belakang...itu yang aku malash nak buat ot mlm2 tuh...

well..kat opis lina tuh pon lepas lina kena...ada gak 2 org member lina dok dengo bunyi2....yg sorang tuh dengo bunyi loceng n filing cabinet dibukak n di tutup..yg sorang lagik laks kena mcm lina kena...kira dengo bunyi tepon n org ketuk tingkap...ish...getting worse jek gayenye nie...

Originally posted by LiNaLiNa at 7-1-2007 09:13 PM
well..kat opis lina tuh pon lepas lina kena...ada gak 2 org member lina dok dengo bunyi2....yg sorang tuh dengo bunyi loceng n filing cabinet dibukak n di tutup..yg sorang lagik laks kena mcm lin ...

kene baca ilmu pendiding jugak la nih...

huh...seram siot citer korang...dah ler sekarang nie kat opis lagi, nasib baik bertiga...

Follow Us
Originally posted by katakpuruz at 27-12-2006 09:18 PM
Aku nak cerita pengalaman aku kat opis...tapi bukan opis aku, tapi mak aku:bgrin:

Aku dulu masa zaman hingusan cukup suka datang "kacau" mak aku kat opis bersama-sama dengan adik aku ...

errk... aku plak yg terasa keseramannye nih.. :lol aku tgh mbayangkan.. kalo laaa pompuan yg menundukkan kepalanye tu mengangkat kaplanye kat ko.. apa laaa yg ko nmpak agaknye kan :hmm:

Mungkinkah imagination/khayalan korang?!sbb perasaan takut yg sedia ada dlm minda sbb berada di tempat sunyi yg tiada org.

aku rasa minah minah opis dengan mat opis tengah high isap gam ker....ganja ker...tuh ler nampak benda yang bukan2....

kat opis aku agak scary per..
dulu aku slalu wat tender
so kena stay ler kan..
kalau pi tandas tu mmg mcm2 bunyi..
so nak wat camner
pasrah jerlah..
bunyi2 mmg mcm2..
telepon tgh2 mlm tu biasa jeks..
tp yg paling seram ialah lift..
selalu sgt landing kat tingkat2 yg tidak disewa dan kosong..
scary meh..
pasrah jerlah...

antu kat opis aku..name die azman shah. dah le antu..sombong nak mampos lak tu..ade sekali tu, mase main futsal, aku rembat muke die..padan muke. 2-3 ari pastu jumpe aku cakap muke die still sakit. padan muke. pookey la azman shah!:@ :@ :@ :@ :@

Originally posted by seluarkuning at 12-2-2007 12:54 PM
antu kat opis aku..name die azman shah. dah le antu..sombong nak mampos lak tu..ade sekali tu, mase main futsal, aku rembat muke die..padan muke. 2-3 ari pastu jumpe aku cakap muke die still saki ...

kalau aku,aku lempar jer kasut bola sixtat tuh kat lubang idung dia....biar dia jadik hantu lampir...

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 12-2-2007 01:11 PM

kalau aku,aku lempar jer kasut bola sixtat tuh kat lubang idung dia....biar dia jadik hantu lampir...

ikut hati aku nak sumbat je kasut bola tu dlm mulut die.. die tu boss production..cam gampang. aku nie department lain.. pagi mamposs laa..jage department sendiri la sial!!!!

dah...dah..kang mod hantar jembalang internet kang...naya kita...dah...cukupla tuhb off toipik...balik ker topik asal!

Originally posted by zaida at 19-4-2006 03:26 PM
ni cerita dr sorang kakak kat opis gue... citer ni jd kat dalam toilet.. kebetulan masa tu opis gue tgh buat pengemaskinian.. jd bangku2 yg terlebih tu takde tempat nak letak, terpaksa la susun t ...

lawak la zaida nehh...owang tengah2 saspenn.....dia leh lak wat lawokkk last2nyer tue....cehh....saba jer la....:siok: :siok: :siok: :siok:

aturcara This user has been deleted
back to the topic pls...

kita tak nak sembang pasal org yang menyeramkan kat opis tapi nak sembang pasal opis yang seram..harap2 clear la ye...

kalau geram2 tu bawak2 mengucap ye..

opis yang seram ekk.......

bebaru nih......aku baru jer dapat keje.....pakai shift....so,beberapa malam nih aku shift malam.....so,adalah satu masa.....aku memang dah tak tahan...so,aku rush ke tandas opis tempat aku keje......time tuh opis lengang giler.....tapi aku nih jenis main hentam jer...kalau aku dah tak tahan nak melabur.....aku pedulik hapa....

bila time aku melabur tuh....tetiba ada orang macam panggil aku...."shuiiitt!!!" macam orang panggil member dia....aku pun berkata dalam hati,"kurang ajar betol.....macam takde nama ker..??"jauh dalam ati aku,seram giler gak......aku teruskan perjuangan jugak......tapi aapsal la "bende" tuh lama betol keluar...aku rasa seram jugak...sebab aku dah lama mencangkung di tandas....."bende" yang aku nak labur tuh.....gantung.....lepas tuh....ada lagik suara tuh......aku pandang kat jendela belakang jamban tuh...takde gak...untuk hilangkan seram,aku merokok.....lepas tuh,tetiba ada suara macam orang mendengus......jauh dalam ati aku...aku pun cakap "nih tak boleh jadik....."aku pun tak jadik la nak melepas.....aku rush terus kebawah opis dan terus balik..!!

opis aku nih org kata tempat 'keras'...tapi tak pernah lak pulak aku alaminya...tapi macam2 lah citer member2 yg dah kena usik ngan makhluk tu kan..

ni dijadikan citer, satu hari aku kena buat tugasan,kena dtg opis hari sabtu..dahlah takde org, sumer cuti,aku je sorang2 kat dalam bilik..tingkat lima lak tu...sunyi sepi keadaan masa tu..tiba2 aku terdengar bunyi 'kong kong kong' byk kali....cuak giler...mula teringat citer2 seram member...

aku beranikan diri gi cari sumber dtgnya bunyi tu...intai2, jenguk2...ternampak kontraktor tgh mengetuk dinding sebelah....cessss, aku dah cuak semacam ingat hantu..

[ Last edited by  fossil at 15-2-2007 10:35 AM ]

dulu masa sebelum pembuakaan putrajaya ni....aku dengar dorang panggil ustaz harun din tuk buang mende2 neh...............dorang ckp.......masa tue ada banyak sangat bas........pastue ustaz tue...baca la....jampi2...minta pertolongan........then.....dia bawak mender2 tue dlm bas...bas mmg kosong..tapi ustaz tu kata...berat sangat......pastue kalau tak silap g buang kat kedahh kot......ermmm...ada cleaner kat opis aku dulu....pernah histeria gara2 ternampak keranda terbang kat bahagian parking kereta........eiii...memacam la.......aku..so far....alhadulillah tak pernah kena la......

aturcara This user has been deleted
putrajaya tu kan "keras" sikit tempatnye...dulu takut gak nak bawak anak2 malam ke putrajaya...(pi umah member)...tapi nampak diaorang ni ok je...