CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Jenayah] Remaja Disyaki Diculik Belum Ditemui!#833 THE END

nama mak dia asmah mamai?
kat fb asmah majid?

dia letak nama laki dia kot..
nama laki dia majid kan?

mogey replied at 1-1-2016 05:52 PM
Ini lah mentaliti busuk acik2 husnozon akasia dlm thread ni. Bila org lain komen ikut logik ak ...

sikap menakut2kan orang dan buat orang rasa salah tuh, dapat dari perangai najib

Ouch.....

prettyuglybabe replied at 1-1-2016 04:22 PM
sekarang dah boleh gelak kan?

kahkahkahkahkahkah...

Kalau sis nak tahu, perangai mak bohsia ni sama je dgn perangai acik2 husnozon. Mesti stok2 mak yg anak keluar mlm pun husnozon anak pi tuisyen, pi sek agama. Stok2 yg update status fb selalu yg tag laki dkt post2 hal rumahtangga. Stok2 yg dlm menegur org siap mendoakan kena kat anak sendiri. Stok2 acah ustazah masuk thread ni semuanya berhusnozon tapi masuk thread lain lancang je mulut memaki hamun mengutuk mencelakakan org. Mmg celaka sgt perangai mak2 mcm ni sis. Selayaknya dimandulkan jgn bg membiak

kechikchomel replied at 1-1-2016 05:58 PM
nama mak dia asmah mamai?
kat fb asmah majid?

Nama mak bohsia asmah, nama bapak bohsia majid.

TuntungReturn replied at 1-1-2016 05:56 PM
sapa kata nak tibai guna batang mop? ok gak idea tu

koman2 kena bantai ngan getah paip dulu

budak2 yang baru nak tumbuh selai dua vulus pubic ngan vulus ketiak

mmg molek kena belasah ngan getah paip.

mmg ngam sangat.

Follow Us
Syd replied at 1-1-2016 05:58 PM
sikap menakut2kan orang dan buat orang rasa salah tuh, dapat dari perangai najib

Perangai acah2 bagus sgt kan sis. memasing jd ustazah. kalau dah otak tak boleh nak berpikir ikut logik tak pyh la nak takut2kan org lain

Kes2 anak remaja yg dlm peringkat umur Ting 1-5, memang mencabar untuk ditangani.  Mereka pada hari ini pandai mereka seribu satu mcm helah, depn makbapak pnyalah baik tetapi di belakang lain cerita.  Dgn cerita2 'anak saya yg baik' tetapi diberitahu menakal, ibubapa perlu cemburu naluri kepercayaan diri, harus ada curiga dan waspada, sewaktu2  buat spot check ke atas anak2.  Tangani kenakalan anak2 dgn hemah, tanya dia kenapa harus dia berbuat begitu, apa mau anak2 sebenarnya.  Tak puas hati dlm rumah, dgn keluarga, minta dia nyatakan tanpa ragu dan takut2.  Makayah juga perlu mendengar keluhan anak2 dan jika perlu, nyatakan rasionalnya semoga anak2 faham dan mengerti ketidakupayaan makayah memenuhi kehendak dan hasratnya.

Barangkali pihak sekolah juga boleh adakan satu sesi perjumpaan PIBG dgn makbapak, jemput pihak polis untuk memberi ceramah atas tajuk Menangani Kenakalan dan Isu2 Anak Remaja. Bangkitkan soal anak2 yg ponteng sekolah, murid2 lelaki yg tak masuk kelas, buli, dadah atau mungkin isu terbaru 'vaping'.  Untuk anak pompuan pula isu pailing, nakal ikut lelaki yg baru dikenali, isu menculikkan diri, mereka cite bohong.  Pihak polis juga boleh memberi keterangan ttng risiko apabila anak2 remaja yg terlibat dgn kes2 yg meresahkan masyarakat, berzina suka sama suka yg boleh pindah kpd kes rogol dan kepentingan mencapai kejayaan akademik.  Ibubapa yg punyai anak2 tak kuat akademiknya harus diberitahu bahawa anak2 mereka tetap berpeluang untuk ditempatkan ke sekolah vokasional, belajar ilmu kemahiran demi menjamin masa depan.  Anak2 di bawah penjagaan ibubapa perlu tegas kerana ianya satu tanggungjawab. Dah kawen, ada famili, kenalah tanggung dan kena jawab segala persoalan.  Bela kambing dan lembu pun lagikan dikira berapa yg keluar, sebegitulah juga yg perlu masuk kandang, inikan pula anak.....

Yg pastinya bohsia melayu je yg rajin buat kerja2 gini...iols dr awal tgk tajuk thread pun x berminat nk komen apatah lg csi....takde aura kes culik pun....harap bohsia bbnu tu dikenakn hukuman sbb membuang masa polis

Letih dah aku nak hencap. Tak pasal2 aku kena gi oldtown nak pakai internet free .. Aku doakan acik2 husnozon jga la anak perempuan memasing. Aku rasa kebarangkalian anak korang ikut jejak langkah bohsia ni mmg tinggi. Sbb korang pun busy berforum jd tak heran anak korang pun tak terbela.....

nonhusnozon 1 acik2husnozon 0

@Changa

mogey replied at 1-1-2016 05:59 PM
Kalau sis nak tahu, perangai mak bohsia ni sama je dgn perangai acik2 husnozon. Mesti stok2 ma ...

Bukan?....pasti species yg aku no 1 forward doa...forward fitnah....tepek gambar tgn berdoa .....komen setazah jadian perihal dlm kain org etc dlm whatsapp dan telegram.....suaminya pula spesis tahu goyang telur buat anak jah....so mendapatlah anak bohsia dia sendiri ga sedarin kan?....dan kamu jgn tertipu dgn acik2 dlm forum cari ini..mereka adalah sebahagian besar mak2 dan bapak2 yg satu species dgn si asmah mamai dan jibby ini....mengata org mereka lah no 1 kekdahnya padahal hidup masing2 penuh dgn tunggang langgang jah sis....anak sendiri jadi lesbo gay bohsia bohjan pon mereka masih berplastik keluarga bahagia sambil2 bersubhanallah kesana bermasyalahh kemari acah2 setajah forum

drama sgt dik.. mak pn blh tahan..

nolya replied at 1-1-2016 06:08 PM
Kes2 anak remaja yg dlm peringkat umur Ting 1-5, memang mencabar untuk ditangani.  Mereka pada hari  ...

Acik nolya, I nak tanya, acik nolya ni berusia 50 tahun ke atas kah?

Sila hapdate kamus dewan...

Definisi CULIK - seseorang dilarikan tanpa kerelaan individu tersebut. Individu tersebut boleh terdiri dari bayi (kedua dua jantina), orang dewasa (kedua dua jantina) , utk remaja perempuan yang sudah akil baligh tiada istilah culik...hanyalah gatal chair pig saje...

dalam kes ni aku salahkn mak bapak budak ni...jenis apa anak nak semua bagi, kalo buat salah xmo tegur atau rotan...anak xmo blaja dibiarkan aje..ni la die hasilnya

Aku nak cadangkan yusof haslam buat Gerak Khas edisi 'Laporan Palsu'. Barulah up-to-date..

patutnya mak muda boleh buat geng dengan anak. jiran aku kawin muda anak dgn mak kamceng. takde halla kawin muda. kalo dah pesen suka peleseran, kawen muda ke andartu ke same je. ada gak andartu tapi dah rase banyak jantan tapi ppuan tua pandai elak hamil. aku pun ada kawan dah tua tak kawen tp dah rasa byk batang. bila suruh kawin kata jantan semua nak main2 dgn dia je. nasib la kau. aku pendengar ja. amirah ni budak lagi. esok minta maaf jadi artis la. sume budak viral dah femes jadi model/artis. dah mekap cun ar. artis semua ada zaman gegelapan.

mogey replied at 1-1-2016 06:13 PM
Letih dah aku nak hencap. Tak pasal2 aku kena gi oldtown nak pakai internet free  .. Aku doak ...

Maki org berapi2, internet pun cari yg free.choy.baru form 5 eh?

mommymonster82 replied at 1-1-2016 05:22 PM
Mana lu tahu aku xtgk anak?
Bongok cam lu apa tahu?
Takkan semua nak cerita online..tahu ngata ...

anak lu wassap wa bagitaukul 4 petang pun lu belummasak lagi

ini malaysia darul kelakar. buat hal- viral- minta maaf@diam- setahun dua- femes-jadi model-jadi artis- ramai peminat- org lupa dah kisah silam/org maafkan-peminat bertambah