CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CikSiti07

~ Perkembangan Aku--> UPDATED TAHUN 2021 PG.68 ~

CikSiti07 posted on 29-5-2013 09:16 AM
Thanks auntie..InsyaAllah..sy harap sy kuat walopun pagi tadi rasa macam tak percaya benda ni keny ...

Aiyoyoooo...... bestnya cerita karut dia.... auntie lespek woo.... mmg ada bakat dia jadi penulis novel fiksyen.... sungguh mengkhayalkan.....

Jgn nanti ciksiti nangis meroyan pulak, bercucuran airmata, berjuraian air hingus kat depan dia nanti.... no...no...no..... Buat2 tabah dan tenang (hipo pun takper in this case).

Kalau boleh, cari satu mamat segak (at least lebih hensem drp dia) utk temankan u. Tak payah nak buat cerita kengkonon mamat tu bf ker bagai, just said he's a concerned friend. Mesti terdetik gak hati dia....

Lepas ni grieve sekejap, pick up the pieces and move on... Tak payah nak berdendam kat semua lelaki pulak. Ada jer lelaki lain yg lebih baik utk ciksiti. Dan jgn lupa belajar drp kesilapan memilih pasangan. MUNGKIN ciksiti cepat cair dgn skil ayat-mengayat ex-bf ni...

All the best....

Setuju dgn mak_wa95 tu

Definitely Allah mmg ada better plan for you.

When u pass yr hurt n anger, you will see that everything happens for a reason. Selalulah bersangka baik dgn Allah. He knows best.

Rate

1

CikSiti07 posted on 29-5-2013 10:12 AM
masa dia muflis, aku pernah bagi dia pinjam duit aku untuk bayar hutang dia..hampir separuh dari g ...

Takpa, jadikan pengajaran..Jgn buat lagi sbelom begelar suami
Heols bayar blk duit uols ?

CikSiti07 posted on 29-5-2013 10:14 AM
sakit sgt2...aku macam xleh nak terima kenyataan..malam kang jumpe..kengkonon flight dia touch dow ...

paham, normal latu.. bkn patung tade perasaan.. tp ciksiti jgn layan lelame sgt k, ingat Allah..
kalo jumpe ciksiti nk ckp ape je pon? hishh.. jgn nanges taw

aduhai.. aku pun sedih baca kisah ko ni. bertabah la ye tt. semoga ko bertemu dengan seorang lelaki yang menghargai ko lebih dari dia. sabarlah. jangan putus asa..

Update 29/5/2013 - Ni aku nak share email dia pada aku semalam..nampaknya dia still nak berdrama...

abg rasa abg dah xboleh nak simpan lg rahsia keluarga abg yg abg tahu dalam sebulan yg lepas...n abg rasa lebih baik abg bgtau sendiri dgn syg...dan inilah sebab kenapa abg pg keja luar negara jgk untuk mengelak...tp abg xboleh mengelak kerana ni adalah keputusan ayah dan ahli keluarga abg...walaupun abg dan ex abg dah break lama...tp rupanya parent dua belah pihak slalu berhubung dan hubungan mereka amat kuat...abg xpenah tau...n kalau abg tau dr awal lg sememangnya abg akan tolak...tp abg xboleh..keluarga dah arrange kan perkahwinan abg dgn ex abg yang dulu...perkahwinan tu akan berlangsung pada hari sabtu ni nikah gantung.abg akan balik malaysia dalam sehari dua ni..abg mintaa maaf sbb rahsiakan...abg rahsiakan sbb cuba utk avoid perkahwinan ini...tp abg xboleh sehingga arini....abg terpaksa akur dgn pilihan ayah n keluarga...abg minta maaf sangat...abg rasa kita memg xde jodoh untuk bersama...abg terpaksa lepaskan syg....abg terpaksa akur dgn pilihan keluarga abg dgn meneruskan perkahwinan ni...maybe sbb salah abg xpenah nk kenalkan syg pada keluarga...abg terpaksa buat keputusan yang perit ni demi kebaikan bersama...abg minta syg lupakan abg dan syg teruskan idop syg..abg bukan jodoh terbaik utk syg....maybe jodoh syg ada di luar yg sdg tunggu syg...abg minta maaf abg xboleh lg teruskan semua ni....abg minta maaf n ampun dr hujung rambut n hujung kaki.....walaupun apa pun restu hidup abg dr keluarga abg amat penting untuk abg terus idop......abg harap kter stop berhubung demi kebaikan bersama....abg xnk   berlaku masalah yg lebih serius lagi lepas ni yg boleh menggangu keluarga di atas kesilapan abg...abg terpaksa akur dgn arrangement ayah dan keluarga abg...syg cr la lelaki lain dan syg berhak bahagia....terima kasih di atas segala yg syg penah berikan pada abg...halalkan makan dan minum abg..kalau syg benci pada abg abg mintaa maaff dan abg paham...abg hanya kabulkan permintaa keluarga supaya idop abg direstu oleh mereka.....abg harap syg doakan la abg utk tempuh semua ni dgn menjadi seorang suami yg baik dan dapat menemui kebahagiaan dalam keredhaan allah..dan abg akan doakan syg jumpa suami yg terbaik...kadang2 dalam dunia ni allah dah tentukan jodoh yg sbnrnye kter xtau....abg harap syg bersabar dgn dugaan allah...anggaplah semua ni qada dan qadar allah....kdg2 cinta xsemestinya kter memeliki seseorang..allah dah tentukan abg bukan jodoh syg....tp abg bersyukur syg penah hadir n syg abg dalam idop abg...abg kena hentikan hubungan setakat ini sahaja....dan setakat i sahaja kita berhubung...walau apa pun abg minta maaf dan abg mendoakan kebahagiaan syg...

cett.......memang dasar jantan tak guna..

Siti..
lelaki spesis ni, amaatt cerdik..
dia jenis nak lepaskan batang leher sendiri..
apa dia pedulik ngan siti..
percayalah..
waima apa sekalipun alasan yang dia bagi..
dia adalah jenis lelaki melepaskan anjing tersepit..
dan dia akan tetap macam tu sampai bila-bila..
tak guna berkorban dengan lelaki spesis nih..
tak guna merana sebab lelaki macam ni..

ada senapang gajah?
baik tembak aje orang yang macam ni..

Siti..
pasu pernah rasa fasa siti ni..
8 bulan blank nak paham apa yang berlaku..nak dapatkan penjelasan yang boleh pujuk / puaskan hati..
tapi..betul...masa akan menerangkan..akan membuka satu persatu...
sampailah kita tenang menerima segala yang berlaku..

bila siti dapat menjalani fasa ini dengan baik..
insyaallah...hari depan siti juga akan menjadi baik..

Rate

1

Follow Us
perrgghhh... kita yang baca dan bayangkan pun dah cukup perit.... memang tt tabah sangat... respect!

tt...dia memang tak layak untuk tt.... insyaallah hidup tt akan lebih bahagia dengan orang yang lebih layak...

CikSiti07 posted on 29-5-2013 10:12 AM
masa dia muflis, aku pernah bagi dia pinjam duit aku untuk bayar hutang dia..hampir separuh dari g ...

dah dapat dugaan yang pekej macam ni..
insyaallah..tuk hari depan, siti akan lebih cerdik...

dugaan mengajar kita menjadi lebih matang..
hadapi dugaan dengan baik..
jangan niaya diri lagi..ok..

tak guna sayangkan orang melebihi diri sendiri..
sayangi diri sendiri dulu..bila sayang tu dah melimpah, baru la boleh nak sayangkan orang lain..
itu adalah hakikat dalam kehidupan yang penuh cabaran ni..

auntieagony posted on 29-5-2013 10:16 AM
Aiyoyoooo...... bestnya cerita karut dia.... auntie lespek woo.... mmg ada bakat dia jadi penulis  ...

Aunty..sy janji sy xkan nangis malam ni...sy cuma nak tengok ape reaksi dia...nak bawak jantan hensem tu mmg sy xde ...lepas kami declare jadi kekasih, sy memang buang sume lelaki dalam hidup sy...sy cuma nak dia jadi suami sy..tu memang niat dari mula bercinta lagi...tapi xsangka niat yang tulus tu akhirnya dihancurkan dengan cara yang macam ni...bila dia pergi, sy memang xde sape2 lagi...

garnet posted on 29-5-2013 10:16 AM
Setuju dgn mak_wa95 tu

Definitely Allah mmg ada better plan for you.

Thanks..Mudahan-mudahan kegembiraan dan kebahagian itu hadir dengan secepat mungkin...

camrey posted on 29-5-2013 10:17 AM
Takpa, jadikan pengajaran..Jgn buat lagi sbelom begelar suami
Heols bayar blk duit uols ?

dia dah bayar sikit2..kalo ade yg lebih2 tu...aku halalkan je la...

jantan mcm ni mmg x layak untuk ciksiti.
tu sbbnya dia bukan jodoh u. menipu je kejenya..
kesian bini dia dapat laki mcm tu.

cagOO posted on 29-5-2013 10:26 AM
paham, normal latu.. bkn patung tade perasaan.. tp ciksiti jgn layan lelame sgt k, ingat Allah..
...

Entah..aku tak tahu nak cakap ape...blank..entah dia jumpe aku ke x..kang die bagi alasan lain pulak...

prettyuglybabe posted on 29-5-2013 10:26 AM
aduhai.. aku pun sedih baca kisah ko ni. bertabah la ye tt. semoga ko bertemu dengan seorang lelaki  ...

InsyaAllah..Amin...

pasuoren posted on 29-5-2013 10:28 AM
cett.......memang dasar jantan tak guna..

Siti..

Aku harap aku sekuat ko...aku dah baca kisah ko..dan tahniah..akhirnya ko bertemu dengan si dia=)

shahana posted on 29-5-2013 10:41 AM
perrgghhh... kita yang baca dan bayangkan pun dah cukup perit.... memang tt tabah sangat... respect! ...

Aku nampak je tabah..tapi hakikatnya aku rasa macam kosong..rasa tak bermakna..macam mana nak lalui hari-hari aku ni tak tau la...aku terpk nak mintak cuti lama kat boss aku..mak aku siap suh aku balik berubat..dasyatnya....

cik siti mungkin sakit hati skang ni..insyaAllah..nnti cik siti akan jumpa yang terbaik dan bahagia...trust me...sbb aku pon dah alamai benda sama..tapi xdelah macam cik siti...dok kenang-kenang yang jauh rupanya buah hati pengarang jantung ade dekat2 jek....semoga cik siti bertemu jodoh yang lagi baik, beriman, kacak, bergaya, dan kaya

pasuoren posted on 29-5-2013 10:41 AM
dah dapat dugaan yang pekej macam ni..
insyaallah..tuk hari depan, siti akan lebih cerdik...

Thanks pasu..aku akan cuba bangkit dengan sokongan korang...

serius aku rasa mcm nk laki tu...tak gunaaaaaaa

cik siti..my prayers are with you..tabah lah..semoga uols jumpa laki yang berjuta2 kali ganda lg baik dr laki )*(@&#*)(#@(#*@) ni

arghhh emonya aku pepagi ni..

CikSiti07 posted on 29-5-2013 10:43 AM
Entah..aku tak tahu nak cakap ape...blank..entah dia jumpe aku ke x..kang die bagi alasan lain pul ...

xpelah.. da jumpe kang ade le menda nk ckp.. betoi gak, ntah2 dia xjadi jumpe.. dia kan da buat salah..