CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dasatgiler

[Tempatan] Gaji Rakyat Kelantan Terendah - Negeri Kedua Termiskin Selepas Sabah

C.K posted on 12-9-2013 04:26 PM
jangankan thread adi putra tunjuk batang pensel 2b....thread2 lain seperti contoh...farah af mencu ...

tak sangka penyokong PIS peminat gosip tegar..beribu ribu taniya la

matseman06 posted on 12-9-2013 04:31 PM
tak sangka penyokong PIS peminat gosip tegar..beribu ribu taniya la

gituuhhh ini pakai konsep penyokong PAS = islamic...khern?.....kah kah kah hoihhh mangkok...kamu ga tahu kah? yang saya ini liberal penyokong sekuler hatta saya ini penyokong tegar misi PAS menjatuhan dacing....baghal!...lainkali letak dalam profile kamu yang CK penyokong PAS liberal dan sekuler

termiskin?baru2 ni aku pi kelantan.sepanjang jalan ke kb tu beso2 je banglo moden tepi jalan.
masuk dlm pasar siti khadijah tu gigih jah makcik2 jual keropok pakai rantai gelang emas smpai ke siku.satu je aku duk terpikir,sana mmg xde kes ragut ke? berani je depa kuar rmh pkai brg2 kemas byk camtu

kucingTomey posted on 12-9-2013 04:27 PM
@ c.k saya setuju ummh ganu mmg cukup ramai di kuantan membeli dan belah di kuantan..sehingga saya n ...

hari jumaat especially awal2 gaji elakkan ke giant,ecm,@ megamall kasi peluang org2 kemaman habis shopping dulu ..
time ni payah weh nk cari parking ..

blue_ivy posted on 12-9-2013 04:39 PM
termiskin?baru2 ni aku pi kelantan.sepanjang jalan ke kb tu beso2 je banglo moden tepi jalan.
masuk ...

kelantan bkn sekadar tepi2 jalan ke kb jer dikkk

kucingTomey posted on 12-9-2013 04:27 PM
@ c.k saya setuju ummh ganu mmg cukup ramai di kuantan membeli dan belah di kuantan..sehingga saya n ...

baguslah dik jika segitu....meningkat ekonomi orang kuantan yang ramai hidup sesak itu patutnya kamu bersyukur taraf hidup kamu naik sedikit berbanding orang temerloh...kuala lipis...pekan etc

Follow Us
TanSriJess posted on 12-9-2013 04:41 PM

exactly, KElantan bukan sekadar KB jer, nun di Gua Musang Lu Mentibang, di Tanah Merah, di Tumpat, di hulu2 punya kawasan pun Kelantan

sama gak dgn media asal nak tunjuk kemajuan msia mesti tunjuk KL/KV, nun di Olak Lempit, di Kodiang, di Bota Kiri pun msia gak

sama gak asal nak tunjuk US negara maju tunjuk New York,apsal x tunjuk interstate yg ada pembunuh CHainsaw nun,hehehehhehe

axl_bach posted on 12-9-2013 04:47 PM
exactly, KElantan bukan sekadar KB jer, nun di Gua Musang Lu Mentibang, di Tanah Merah, di Tumpat, ...

di berlaku dlm bandar kb..bkn bandar gak la

area kubang kerian..

alkisahnya g tgk sebidang tanah nih
masuk dr jalan besar yg nmpak maju jaya tu x smpai 1km jer kedalam

aku terkejut...eehhh aku kat kb ke nih??

punya lah daif rmh2 kat dlm tuh

kejadian 2-3 th lepas lah

tahun ni dh jadi banglo semua la kot

wallahualam

blue_ivy posted on 12-9-2013 04:39 PM
masuk ...

Emas tu trademark kami dek non. Miskin mcmana pun, emas mau kena ada..he..he..ikat perut tak apa..janji mau ada bling2 kat serata badan

Saem posted on 12-9-2013 07:27 AM
Maaf,untuk makluman,orang Kelantan adalah berasal dari kalangan perantau,bermakna,sejak lebih kura ...

Dia apa tau, dari kecik duduk bawah ketiak mak dia jer...
Kat london pun ramai kelananese, kat Nottinghae pun ada gak.. kat New York pun aku oernah jumpa..

ckp2 psl kelantan ni teringat aku lps PRU aritu
bila BN dh menang kat kwsn aku makcik2 yg keja keras pun mintak la habuan berjalan2
MB tanya nak pegi mana?
makcik2 jwb nak pegi kelantan shopping..
hangin je MB plk jwb...byk2 tompek nak antar duit kayo kan kelantan tu buek apo?
muahahahahhaha

exactly, KElantan bukan sekadar KB jer, nun di Gua Musang Lu Mentibang, di Tanah Merah, di Tumpat, ...

tiada negeri di malaysia pun yg semua tempat adalah maju

tgok gambar di bawah, sarawak, ada hutan, pun tak maju

pada saya...kemajuan ga boleh diukur dengan taraf hidup (yakni dari sudut kewangan masing2) rakyat....rata2 kawasan industri dimalaysia tidak maju dari segi pemodenan bandar dengan pembinaan kompleks beli belah yang banyak dan infrastruktur yang sempurna....rata2 kawasan industri adalah mundur dari segi pembangunan dan khidmat public transport...ini berikutan dengan posting forumer green~tea yang tidak tahu beda....pembangunan/infranstruktur dengan peningkatan taraf hidup ummah adalah dua benda berbeda....walhal seluruh rakyat malaysia tahu akan hakikat yang berada dibandar metropolitan majority adalah miskin dan tidak cukup makan hatta berada didalam kawasan pembangunan komersial yang begitu maju dengan bangunan pencakar langit dan keadaan public transport yang boleh dikatakan jauh lebih baik dari kawasan luar bandar termasuk kawasan2 industri

TanSriJess posted on 12-9-2013 04:41 PM

Paham.hritu singgah kenduri kawen dekat dalam kampung di pelusuk kuala krai sana.ada byk je rumah2 batu kereta2 besar even nak msuk kg tu kena lalu hutan getah dlu.hehe paling besar dan cantik rumah ustaz latiff yg adun bhgian pas sungai durian tu.

julia5094 posted on 12-9-2013 04:56 PM
Emas tu trademark kami dek non. Miskin mcmana pun, emas mau kena ada..he..he..ikat perut tak apa.. ...

Bussiness minded org klantan ni.emas tu pelaburan masa depan kn..makcik2 sana lebih suka invest kat tanah emas dr chanel gucci bagai hehe

matseman06 posted on 12-9-2013 04:19 PM
C.K = hzln

penyokong PAS tegar dan peminat gosip dan gigih berkuntum di thread adiputra

so..apa masalahnya?
nak kaitkan dgn penyokong parti  politik, ramai je forumer BN yg otai2 join b. gosip gak..
tak yah le konar tang laing..stick to discussion la..

yang kaya tu makin kaya, yg miskin tu lagi miskin

terengganu nampak macam ada kemajuan sikit pun sejak kebelakangan ni, tu pun harap ke duit minyak je..kalau tak lagi hina dari kelantan pun tarafnya.cuba tanya apa wan mokhtar buat masa berpuluh tahun jadi MB dulu..la ni pun KT sebagai ibu negeri pun lagi ketinggalan dari bintulu...kelantan patut lagi layak digelar 'nelang'...

cyclotron posted on 12-9-2013 07:50 PM
terengganu nampak macam ada kemajuan sikit pun sejak kebelakangan ni, tu pun harap ke duit minyak je ...

jap lg ada la yg marah ko kutuk tganu....KT is a bndaraya ok..bandaraya, klu x maju x kn dpt title tu...

azre posted on 11-9-2013 04:46 AM
sadis mcm mana tu?
yg aku tgk rumah orang kelantan buruk2...miskin2 belaka...yg kaya cuma kat KB  ...

mana2 tempat pun,ada org miskin,ada org kaya...bukan hanya kat kelantan sahaja,mungkin kerana anda lebih cenderung mengatakan kelantanese ni masyarakat yg susah dan mundur,jd,yg nampak dan di highlightkan adalah yg miskin shj.cuba tanya yg duk rumah buruk2 tu,adakah mereka punya hutang melambak2?sekurang2nya,mereka dapat lg makan ayam seminggu sekali dan ada tv besar,jika dr segi material anda letakkan tahap kemiskinan mereka....saudara saya tinggal di rumah kayu,tdk bercat lg...tp,bila dilihat akaun banknya,lebih dr boleh beli sebuah banglo,cash ditangan sentiasa dalam rm 700+..kadangkala,mereka yg kita nampak 'susah' ini,tidak cenderung untuk menonjolkan kekayaan masing2...cukuplah boleh makan sahaja...