CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

"Saya Tak Nak Buka Aib Sesiapa, Yang Penting Kami Bahagia" - Hannah De

kita semua bukan tau masalah sebenar dia. biar lah dia settlekan pelan2 dengan family/mak dia.

borrow replied at 2-4-2021 12:03 AM
Klo dpt family camni , tapa kowt lari utk kesejahteraan mental  Tp jgn trus putus hubungan. J ...

Dgn mak i tak stop contact cuma tak kerap. Tiap bln tetap bank in duit. Dia pun tak pernah call tanya khabar i or anak2 i hahahah. Bila call mesti nak mintak duit lebih atau nak buat luahan perasaan kutuk kakak i hahahahhaha. Kalau call nak duit lebih, i layan tp kalau nak kutuk2 org, i terus terang ckp sorry, taknak dgr. Dia pun faham. I takde dendam dgn sesiapa cuma terkilan sedih je. Sorry terbuat luahan perasaan hahaha

Bagi aku dlm setiap fmily akan ada satu fasa kita akan diuji salah faham mcm nie.. kalau bukan skrg mungkin esok lusa bile parent dh takda..

hopefully HD cuba berdamai dgn mak dia..

RamonaFlower replied at 2-4-2021 10:56 AM
Dgn mak i tak stop contact cuma tak kerap. Tiap bln tetap bank in duit. Dia pun tak pernah call ta ...

tapa , kkdg mmg terasa nk meluah kan. Tatau nk ckp apa , ai pun bukan byk pengalaman. Tp baguslah chuols still jaga hubungan dgn mak walaupun dilayan cenggitu. InsyaAllah akan dpt balasan baik.

Tah ye..aku ni takde la nk bekap sesiapa tapi mak toxic ni wujud..since ayah aku mninggal plus abg long n abg ngah aku kawen n ikut bini memasing kua dari rumah, mak aku sllu meng"hamba"kan aku sampai aku penah tolak jawatan gomen level 41 tpi disebabkan aku kne kje kt kl dia xbagi..so disuruhnya aku keje kat kilang tmpat keje adik dia alasan ada org bleh tengok2 kan..aku keje operator tpi aku ada degree time tu..stiap kali gaji minta aku rm500 wt byar utiliti rumah n belanja rumah tmbah lgi rm500..nk pergi mana2 aku drive bawak dia sbab dia konon xnak susahkan abg2 n adik2 aku yg lain..duit punya la kedekut manjang pau aku padahal dia dpat pencen ayah tapi simpan utk.diri sendiri..adik2 aku yg lain semua mak aku xnak bebankan konon ksian lat dorang blajar tahap spm je gaji kcik..

last2 bila aku kawen pilihan dia jugak dia melalak2 masa aku nikah xpadan aku patut melalak la kan rupanya dia sedih aku kena ikut somi g n9 n dia tak redha sbab takde lagi org yg dia bleh suruh g sana sini..i is speechless..jado mak toxic tu seeloknya sebagau anak kita move out je la dari rumah tu..ni da lama2 mak aku bleh terima aku dok jauh n anak2 aku skali..benda amik masa..

dudaberhias replied at 2-4-2021 06:44 AM
Calling2 kaka @ladycarefree

Jangan lupa sebab sheols herlok kita kena maafin agittew.

iols xsuka hd langsung now.

Follow Us
borrow replied at 2-4-2021 07:03 AM
Klo dpt family camni , tapa kowt lari utk kesejahteraan mental  Tp jgn trus putus hubungan. J ...

Ekzekli. Cengginilah da best kalau benar mak toxic giler babeng.

Memang mudah hidup jika hanya kebahagiaan diri sendiri yang difikirkan. Malangnya hidup ini bukanlah terus keluar dari rahim sang Ibu dah terus berjaya berdiri dengan sepasang kaki sendiri.

Dari mata, hidung semua cantik terletakkk..memang patut d maafin
-sesungguhnya dunia memang kejam... Hanya yang cantik mudah d maafkan -

RamonaFlower replied at 2-4-2021 07:24 AM
Mcm mana kalau mak and kakak yang terlalu toxic sampai buat group whatsapp dgn cousins utk kutuk2 yo ...

i feel you... setiap org ada ujian yang berbeza2.. biarlah Hannah dan maknya ..insya Allah akan berdamai apabila sampai waktunya.. those yang tak ada family toxic, bersyukurlah.. tak payah nak kutuk2 si Hannah ni sangat, kita tak tau apa cerita yang sebenar2nya.. seorang emak memang dah berkorban beranak dan membesarkan anaknya, tetapi seorang emak tak boleh mempermainkan hidup anaknya..  

mamajawie replied at 2-4-2021 05:02 PM
Tah ye..aku ni takde la nk bekap sesiapa tapi mak toxic ni wujud..since ayah aku mninggal plus abg l ...

iols.. faham sangat keadaan macam ni.. bagus demi kesihatan mental chuols.. pindah...

gideoncross replied at 1-4-2021 11:02 PM
Mcm kes PU Riz, prnh ada psl bebird pun org boleh lupa kn, lgi2 bila dh jdi laki Neelofa, lgi lh o ...

Cerita pasal bebird, I macam euw gila dia dok pakai kurta kopiah all the time, masa dia dgn ex dia dulu, pakai t-shirt collar nampak kemas dan kacak juga. La ni euw nau. Apa nak ditonjolkan pun tatau

anazusmakmur replied at 5-4-2021 01:52 AM
iols.. faham sangat keadaan macam ni.. bagus demi kesihatan mental chuols.. pindah...

Iollss da pindah da pun xlama kawen dlm 6bulan trus pindah ikut suami kt n9 ni..tp iollss da biasa sebab dari form 1 sampai matrix smpi hbis dgree iollss dok asrama.

Bongkak nya kau Hannah.
Ingatlah, kau bahagia sekarang pun pasal maseh ade lagi doa dari ibumu. Jangan la sampai terputus doa tu.

Tak sangka kau camni punya busuk hati. Ni pun galak kan kau sengaje sakitkan hati mak kau tu sedikit demi sedikit. Aku perhatikkan je kau ni.

Skyline_84 replied at 2-4-2021 06:44 AM
Bru lagi kawin.. Mmg smua Indah belaka kan... Hrp hrp berbaiklah semula anak beranak ni...

tu la tu, harap2 begitulah kan.

Papejelah dik. Kalau kau rasa yakin boleh bahagia selamanya tanpa restu mak, teruskan jelah. Yg laluinya nnt kau & suami. Jgn nnt ada masalah, menangis cari mak.

Normabaru replied at 1-4-2021 08:41 AM
U mean.. Ur own aib is it? Ops

Hahahahha burnn!

cantek tudung 1st yang dia pki tu... tudung brand neelofar... lawa...

Moga ada jalan penyelesaian kedua pihak.. nak puasa dh niew..

mamajawie replied at 5-4-2021 09:02 AM
Iollss da pindah da pun xlama kawen dlm 6bulan trus pindah ikut suami kt n9 ni..tp iollss da biasa ...

no wonder... budak dok asrama memang ada daya survival,  ni mesti chuols ikut je cakap mak sampai lah satu masa tak blh tahan.. dan pelan2 tarik diri... tapi masih ingat dan sayang mak betul tak? i believed Hannah ni pun macam tu jugak.. sayang kat maknyer,, iols believed that mak dia tau yg Hannah kawin tapi sengaja tak mau datang sebab tak restu.. Hanna plak.. nak jaga mental nyer.. kita mana tau apa yang dah jadi dgn hanna sebelum  ni.. anak sorang kot.. memang kat mak lah dia bergantung.. tapi kalau mak buat tak betul tak kan nak ikut jugak kan....