CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Naru

Tidur bergelap.... Korang mcm mana plak?

korang tak pening ke tido bukak lampu... aku memang pantang orang bukak lampu masa tido.. kalau nak tido ngan aku.. lampu diwajibkan tutup.. kalau tak aku akan mengidap pening kepala kerana takleh tido...  lagi gelap lagi bagus.. uhuuh... kalau bukak mata tak nampak apa jer.. senang nak tido.. heheheh

powerpuff_gurl This user has been deleted
emm....ske tido dalam keadaan terang gaks..hehe...tak tau laa naper..sbb takut kot...walaupon takder kejadian aper2 yang berlaku pada me...tapi ttp tak selesa

Originally posted by me_ai at 2-1-2007 08:02 PM
bukan takleh tido dlm gelap...
mungkin sebelum tido boleh dipersediakan dulu,
doa2 sebelum tido...
pastikan diri bersih,
dan sertakan juga dengan wuduk...

mungkin dapat dihindarkan dengan ga ...

:setuju: :setuju: :setuju:

aku kalo tido dgn org lain.. tido dlm gelap. tp kalo tido sorang.. aku pastikan ade lampu sket. lampu dr laptop ke.. atau lampu dr meja makeup. kang pagi2 aku nak bukak pintu susah plak kalo gelap sgt2.

aku dari kecik tido gelap.... dah biase...bile masok asrama je bebudak tu suwoh bukak satu lampu... tension je tp mejo win...... beserah je la.... kalau pkir sangat mmg la x leh tido malam... kepale katil aku ngadap tingkat tau.. so tetiap kali membe datang diorg mesti kate ko x takot ke tido sengsowang... heheheheheh x de la sangat ..dah biase.. xkan nak teperok ngan mak pak lak....

aku ade la sembang2 ngan kawan.... minah cine christ. aku cakap arr aku x leh tido awai sebelom kol 12.. sebab aku mesti bangun kol 3-4... dapat lak minah ni kate kan ke emily rose minah matsalleh yg kene rasuk tu bgun memalam kol 3.30.... x pepasal 3 ari beturon2 bgn kol 3.30... tp bukan dok teringat kat emily rose.. tp ingat kat membe tu....wahahahahah

kalau x pon mmg dari dulu aku mmg tido awai akan bgn kol 3... so dah biase... kat asrama aku slalu pakai walkman.. sebab kalau bangun nanti kengkuwang leh denga redio....

Reply #29 baby_nurin's post

x de lampu jalan ke???? ke lampu umah sebelah ke... aku nye bilik kalau totp lampu pon ade gak la lampu dari luar... sebab katil dekat ngan tingkap.. tp aku slalu tido kaki kat tingkap.. sebab panas... jauh nar ngan kipas....

Follow Us

Reply #41 aza's post

setuju sangat...heheheheh kalau bukak lampu je mate aku dah cerah.. sah x leh tido

kerepek,
memanglah kalu tutup switch lampu bilik, bilik yg gelap lama kelamaan aku mulai terang (walaupun samar2 dek lampu jalan or etc...)

tp entahlah, rasanya sya ni dah fobia (kes teruk kot sya ni?),
sya dah try atasi & beranikan diri, dah try tdo pakai lampu meja (cahaya kuning tu) tp tak dpt gak.....
sebenarnya keadaah bilik tdo yg samar2 tu mbuat sya takut.....

even bantal peluk sya terimaginasi-kan 'benda' lain.... teruk lah......... :geram:

apa istilah fobia of darkness ni yek?  kena tau ni....

Reply #48 Naru's post

heheheheh ko ni wat aku lak tebayang malam ni...wahahahahaha lex lex...

aku ade membe x suke gelap2.. tp tido nak gelap.. so bile tutop lampu je mesti terus lompat atas katil.. kalau dok umah dia dah tau sangat .. saje je aku bior id ayg tutop lampu... wahahahahah

Originally posted by Naru at 3-1-2007 11:19 PM
kerepek,
memanglah kalu tutup switch lampu bilik, bilik yg gelap lama kelamaan aku mulai terang (walaupun samar2 dek lampu jalan or etc...)

tp entahlah, rasanya sya ni dah fobia (kes teruk kot  ...

Takut Gelap

aku penah la membe .. tido pasang radio..pasang lampu pasai takot memalam...tp kene gak kacau....cian gile kat dia...

yg aku ni kalau tido senang jage tp mase dia pgl aku mase dia kene kacau leh x terseda lak...  time dia dah nangis gegile br sedo

[quote]Originally posted by salwani911 at 4-1-2007 01:06 AM

Takut Gelap

kerepek,

cian kan org2 yg lemah semangat ni..... mangsa 'buli' MEREKA.....

Reply #53 Naru's post

tu la pasai.. minah ni mmg kaki cuak.. membe aku yg slalu kene tindih pon dari golongan yg kalau nak cite antu memalam dia cuak... cian gak.... menangis gegile.. patsu dia marah2 kate dia pgl bebudak bilik sowang pon x sedo.... padahal aaku katil sebelah dia je.....

sok pg budak sebelah kate dari bilik aku ade baby nangis time minah tu kene kacau..... time bile lak budak bilik aku branak...hehehe

Originally posted by salwani911 at 3-1-2007 03:06 PM
kalau ada antu dok jenguk kat pintu???

:nyorok: eiii ko ni nakutkan aku jelah..ni yg aku nak terbayang2 ni
:geram:

aku suka tido dalam gelap.. kerana gelap menyelesakan... menyelamatkan... menyejukkan... cuma kadang² menjadi menyeramkan....

Originally posted by munkyG at 4/1/07 09:36 AM
aku suka tido dalam gelap.. kerana gelap menyelesakan... menyelamatkan... menyejukkan... cuma kadang² menjadi menyeramkan....

:setuju::setuju:

<----- Deadgurlzz, tak kuasa nak renung  avatar engko to lelama.....

Reply #58 Naru's post

wahahah same la......

hmm...pasang ar lampu yg suram2 (lampu romantik) , tak terlalu terang dan gelap gelita...Baru sesuwai untuk tido...kang gelap sgt payah gak, terang sgt susah nak tido plak nanti.