CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: flawless

isteri2 @ awek2 yg pasangannya wat bisnes MLM...

senang crite byk yg buruk dr yg baik..

tp dia nih xinsap2..jenis "menganut" mlm bak kata forumers2 yg lain..

klau ade pasangan anda ingin mendekati mlm ni, jauhi kn lah dr mereka sebelum mereka terjebak..

senang crite byk yg buruk dr yg baik..

tp dia nih xinsap2..jenis "menganut" mlm bak kata forumers2 yg lain..

klau ade pasangan anda ingin mendekati mlm ni, jauhi kn lah dr mereka sebelum mereka  ...
ladybearpink Post at 21-6-2009 04:02

ladybear, aku cadangkan ko stop dari support die lagi...
die takkan stop sebab die tau ade orang yang akan support die time takde duit
kalau betul2 nak die berhenti, ko pun kene berhenti support,
baru la die akan rase sangat terhimpit and finally die sendiri akan keluar dari dunia MLM die tu
ni pengalaman aku je...aku buat gitu bukan sebab aku suke tengok die merana, takde duit
tapi sebab aku sayang die, nak die berhenti buat bende yang makan diri nih.

terpulang la kat ko...

pd aku org yg bejaya dlm mlm ni selalunya mlm dia ada produk yg dijual....

kalo cuma harapkann asyik nk cr downline aje tp tade brg yg nak dijual payah la mcm tu nk bejaya...

Dr join MLM baiklah suruh bf kau join Public Mutual, seriously, ckp dgn dia get out before it's too late, aku ada pakcik yg join mende ni sampai family cerai-berai, MLM kt Mesia ni dah saturated dan kau hanya akan jadi sumpahan org je

pd aku org yg bejaya dlm mlm ni selalunya mlm dia ada produk yg dijual....

kalo cuma harapkann asyik nk cr downline aje tp tade brg yg nak dijual payah la mcm tu nk bejaya...
te_clone Post at 7-7-2009 17:12

ya betul...dan mlm yg dijoin tu pastikan produknya memang berkesan dan berkualiti..baruler berkembang...

jangan dok join semata-mata nak cari ahli jer , tapi produk hampeh...

penah kena approach dengan kawan..suruh masuk MLM DCHL..yang jual perfume jenama lamberger tuh...
memang gila..modal nak masuk rm40k?????
lepas tuh kena cari downline...itu aja kejenya sampai la kaya agaknya..lepas tuh boleh beli sports car...
check2 dengan KPDHEP, derang cakap benda tuh sepatutnya tak boleh rekrut ahli baru..masih dalam pemerhatian KPDHEP...nasib baik tak join..

Follow Us
insan tersyg aku pn join mlm. Dh 2 thn lbh n dh berjaya sgt2..tp aku sllu jauh hati. Sbb diorg ni cam maniac tau. Dh tk hirau yg lain2. Kdg2 dgn kite pn, otak still ingat biz. Waa....aku tensen....

so ape lg..jgn join MLM...banyak buruk dr baik..

mlm ni tk ler 100% tk bgus. Klu btul2 usaha mmg leh success. Tp kena la bersederhana n fikir prasaan org trsayang.

aku pn dulu join jgak mlm...
lpas sebulan join...
aku knal ngn gf aku skang..
trus kurang semangat nk wat bisnes..
asek dating jerk... hahaha

Tp... walaupun x berjaya dlm mlm ni...
bley dpt pengalaman..
aku x berjaye..
tp dpt bnyak pengalaman..
insyallah aku gne pengalaman 2 utk berjaye di mase depan..
aminnnn...

MLM.....
cepat naik, cepat jugak la turun....
buang masa betul bangsa Melayu ni...
suka nak jalan pintas.......

bis yg insan trsayang aku buat dh dkt 3 thn ni tk guna jln pntas. Mmg kene usaha training n mcm2 lg. Bis tu ok. Cuma aku jer rse trpinggir dek kerana kesibukan insan trsayang....duit mmg byk, tp masa kurang...ssh aku nk kata. Ckp lbh2 kang, ssh gak sbb duit pn pnting...

Sorry, tapi aku akan suggest utk bwd MLM or Networking. Yes, ramai yg mengeluh. Piramid bagai. Tapi itu yg paling cepat utk collect duit. Aku sendiri bwd menda ni. First company mcm gampang and aku ngaku salah aku sebab masih mentah. Second company alhamdulillah bley r. Stakat 200,300 seminggu alhamdulillah. And last company aku ngaku aku bnyk belajar.

Kt malaysia ni ada beribu company MLM bro. Tpi nk pilih yg mana terbaik tu kau kena pandai. Ada dua jenis.

Satu TRADING & satu lagi MANUFACTURE.

Trading ni selalu bangkrup. Scammer pown ada. Dan kebanyakannya guna system binary. Jenis yg cari dua kaki. Sampai satu masa company xley bayar sebab takut overpaid. Lastly tutup. Declare bangkrup.

Next is manufact. Jenis ni bagus sebab product sentiasa ada n consumeable. Bila ad produk yg consumeable, kita bley jual beribu kali. Jgn cari produk yg bley jual skali je. Contoh, jual penapis air. Pastu kita nk jual ap dh??

And cari keunikan pada company. Because unique is one of the secret of money magnet.

Yg masih taktahu atau nk belajar or bertanya, aku sedia consult. Even korang dari company lain.

MLM ni cuma platform. Dh cukup modal yg kita cari, then its time to move on to another business. Most of the time we go for investment so that the money will keep rolling.

One thing bout MLM is the fact that 95% yg gagal. But why only 5% yg berjaya? Semuanya atas kita n company perlu steady utk support kita. Kena pandai pilih company n rajin bertanya. Cari knowledge. Knowledge is key to be successful. Kita xley memasak kalo xda knowledge memasak right?

Sebarang salah silap aku minx maaf.

Qaizer.Khairin 0195622098