CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bintang18

Tolonglah Aku.Aku Buntu.

33# Sh@rk_iR

whoppppppppp... bukan aku yg mintak... hehehe.. dia yg mintak ok.. alasan sbb dah x de rasa sayang.. so? tapi aku rasa ada 3rd hand... but aku cintaakan TRNSFORMERS skang... lantakla ...
wqe1922 Post at 8-9-2009 01:33 PM

ehehehe...sabola bro..nak buek camnokan, xde jodoh...tp elok gak 2 sblm korang kawen...buatnya kalo da kawen dia mintak cerai..lagi hazab ye x????hehe

Tuan rumah,

Sowi to say la, kejam nyer tunang awak tu............................... agak2 dia pun dah ehem2 ker ngan aweks baru dia tu?

kalau mira la, susah nak terima apa yang dia buat kat kita tu

41# Sh@rk_iR

kutkan semangat walaupun benda n pedih..
skng no more time for women for temporary period.. dia la racun di la penawar, umo pun dah meningkat...

27# wqe1922

offtopic jap....dh close ek thread hr tu?

38# True-X

hahaha... sama cara untuk release tension eh?? big boss baru call tadi, suruh semnagat skit...

tuan rumah ni advise aku ye,

1. kuatkan semangat, jangan buat benda yang bukan2.
2. pasal ketelanjuran tu, jadikan satu pengajaran, elakan ia berulang....
3. anggap jodoh ko x berapa kuat untuk melayari alam perkahwinan.
4. Muda lagi kan? enjoy ur life and start new chapter ok?
5. aku pun free nie.. hahaha.. kidding je..

Follow Us
Apa pun kan, aku memang faham perasaan ko skg. Tapi ingat ni cuma mainan perasaan je. Tak de sape mati pun dalam hal ni, dah jodoh dia dgn org lain, jodoh ko lak ntah dgn sape. Nape??Ko takut takde sape yg nak terima ko sebab ko dah tak dara....nak buat mcamana benda dah jadi....banyak lagi benda lain nak dipk...ada pernah terpk org lain yg lagi terus punya kes:geram:????

mana tuan umah nih?..
jangan wat benda bukan2 sudah...

TAUBAT la tuan umh....

itu sume takdir.......redha....taubat...jdkn pengajaran.....ko mnangis klua air mate darah pn, xgune.......life must go on~(mule2 mmg ssh...lg2 yg dh prnh terlanjur ni, dgn dosa membelenggu diri...dgn igt kt ex........ape pn bertabahlaaaa...xleh nk salahkn sape2...xleh nk salahkn ex ko 100%, slhkn diri sendiri jela ...igt, badan kite, kite yg kne jage sndiri, ape2 kite yg tggung...)

*sgt takut dgn kapel2 skrg......xleh nk komen ape2 sgt....sbb aku pn pmpuan n ade adik pmpuan...n ade suadara mara pmpuan...juz berdoa dijauhkn bnde2 terkutuk ni...amin*

Salam semua..

Tolongla aku..aku xtau nak buat ape...aku sgt BERDOSA besar...
Aku dah tunang setelah 4 tahun kami memadu kasih, tetapi...
Tunang aku dah berubah ati kerana dia jumpa org lain, org ...
bintang18 Post at 8-9-2009 12:21

tuan rumah,

saya bersimpati dgn apa yg menimpa awk...tp betul apa dengan pendapat2 diorng ni, Allah tu sayangkan awk..sebab tu Allah uji sebelum menempuh alam rumah tangga...awk beristikarah lah...insyaAllah, Allah akn bantu awk keluar dari jalan kekusutan ini jika niat awk ikhlas ingin berubah kerana DIA.....

tabahkan hati...jangan dengar cakap2 yg boleh mnjatuhkan awk..k..

Ya aku pun takut dgn kapel2 skrg. Mmg sentiasa berdoa, dijauhkan dari benda2 terkutuk ni..aminnnnnn. Nasihat aku..
1) Taubat
2) Change the environment - jauhkan diri dari tunang awk.
3) Jgn hanya salahkan diri semata-mata & cubalah berterus-terang dgn keluarga.

Sebenarnya Allah lebih tahu apa yg terbaik utk awk. Sebab tu Dia tunjukkan siapa tunang awk yg sebenarnya sebelum awk berkahwin. Bersyukurlah....

33# Sh@rk_iR

whoppppppppp... bukan aku yg mintak... hehehe.. dia yg mintak ok.. alasan sbb dah x de rasa sayang.. so? tapi aku rasa ada 3rd hand... but aku cintaakan TRNSFORMERS skang... lantakla ...
wqe1922 Post at 8-9-2009 13:33

ermm...ade gak pmpuan yg curg yer, ingatkan laki je yg selalu curg..hehehe...tunang ko lawa sgtla tu sbbtu sng dkebas org, len kali cri yg sedang2 aje.ngeh3...

Allah terima segala taubat kecuali orang2 yang syirik. Tuan rumah, jangan fikirkan apa yg kita mahu sahaja, sebaliknya fikir apa yang Allah telah rancang untuk kita. Mungkin tuan rumah akan bertemu dengan seorang lelaki yang baik satu hari nanti. Baik putus saja tunang daripada kahwin kemudian cerai. He's not a good man..Pengajaran jugak kpd yang lain..jgn murah sgt!

angkat kaki ajer la tuan rumah...tak pun ko slow talk la ngan dia, then ko suggest ler since dia yang wat pangai, why not dia ajer yang putuskan pertunangan tu...

Terima kasih seme kerana memberi nasihat..
aku mmg ada rasa nk melepaskan dia..tp belum ada kekuatannn...aku mohon pada Allah, bg aku kekuatan..aku mmg menyesal atas perbuatanku..
dan aku masih sayangkan dia..dan malu juga pada family, kawan2, sedara mara...arghhh..aku buntu sgttttt..sdeh kecewa..geram..syang..suma bercampur baur..

doubleeleven,
aah..aku ckp nape dia xnak putuskan..dia kata dia nak bertanggungjawab kononnya?
tapi nak bertanggungjawab apa kan..klu dah kawen nak ceraikan..
lagi pula..aku rasa dia takut nak bgtau family dia agaknya, pasal dia kata klu aku dah bgtau kat family aku nk putus..bgtau dia..

aku jd makin xpaham ngan dia..aku pon xtau apa dia nak..tp yg mmg terang jelas dan nyata dia nak kan gf baru dia la kan..sampai nampak keburukkan aku je..

Ya Allah..mungkin ini balasan atas segala perbuatan aku..ampuni aku..

Rate

1

55# bintang18

Pasangan zina..  selagi lelaki tu tidak curang dgn kau, aku rasa ko tidak akan sedar dan insaf akan dosa zina kau sampai bila2.. dan dah tentu akan meneruskan aktiviti zina yg dah sekian 4 tahun.. putus hubungan tu sebenarnyacuma  adalah balasan dosa besar kau saja..

ingatlah para mukmin yg berzina diluar sana.. hubungan atas zina tu takkan kekal selama2nya tanpa iman dan taqwa dari kedua2 lelaki dan pempuan..

tuan rumah lebih bersedih dicurangi lelaki drpd bersedih atas dosa besar penzinaan yg dilakukan.. aku tertanya2 adakah perasaan sedih dan kecewa kau tu sama seperti kau rasa dan luahkan pada Allah SWT?..

adakah kau rasa menunggu lelaki yg tidak beriman dan mempunyai rasa tanggungjawab tu lebih berbaloi pd kau? mampu beri kau kebahagiaan sampai mati?

lebih baik kau banyak menangis kerana dosa zina daripada kau banyak  menangis kerana takutkan kehilangan lelaki..

lelaki biasala tu.... yg jenis x guna mcm ramai skrg.... yg baik susah nak jumpa...

ko upah orang bunuh je dia... (gurau jek)

tp balas dendam wat dia merana best gak...

to tuan umah,

bersyukurlah semua ni terjadi.
siyes.

1. ko dah tau tunang ko tu camna, wat per kawin kalau nak di ceraikan, bagi aku, ko dah ada all the reason nak break. tabahkan hati, istiqarah, dan putuskan pertunangan ni. fahamilah yg putus tunang lebih mudah dari cerai kawin.

2. taubatlah seboleh2nya. sy pun org biasa, rujuk ustaz/ah yang bleh membimbing.

3. fikir sedalam2nya, kalau kawin ngan lelaki tu, and dia tak ceraikan tuan umah, tp duk makan luar....best?

bebudak muda zaman skrg.......tunang nak lama2...aku duluk takde pun tunang bagai, umo 20thn blom abis study dah nikah.......

my advise, tinggalkan jek tunang ko tuhh...papepun alasan dia nak bertanggungjawab sumer tuhhh ko tongsampahkan jekkk....pi bg tau mak pak ko psl gf dia, jgn lupa bwk bukti sekalik masa bg tau tuhhh...biar mak pak ko ngan mak pak dia tau sapa anak laki dia tuhhh...

psl terlanjur tuh, ko simpan jek lerr tuh jdk history...Tuhan bg ko peluang tuk bertaubat. Kalau tunang ko tak buat hal agaknya sampai skrg korang msh seronok berzina? zaman skrg bkn zaman azizah the legend okkk.......walau tak ramai tp masih ader lgk lelaki yg blh terima pompuan yg terlanjur as isteri, susah2 sgt kawin jek ngan laki org...