CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Mental dunia ke 3:Anak Berkeliaran Seorang Diri Dalam Mall, Netizen Tegur Mak Ayah Perlu Beringat

rikiruj replied at 28-4-2022 01:52 PM
Kadang2 budak2 ni kita terlepas pandang 2 saat je dia dah hilang ke mana.  Kita semua manusia, kadan ...

Budak tu toddler kot, jalan pun terkedek kedek..
Bukannye usain bolt lari terus 200m dlm 2 saat..
Ni mesti lebih 10 minit hiraukan anak..

LoveSungmin replied at 28-4-2022 12:33 PM
i paling tak tahan dengan budak yang menangis dalam flight.. boleh kena migrain dibuatnya

me teringat balik dari haiti budak ni cam 5 tahun boleh menangis melaung laung,
bapak dia boleh buat bodo aje, me rasa nak tempeleng aje bapak dia sebab
kalau baby faham jugalah ni budak dah besar, pramugari yang pujuk kasi mainan
baru senyap..

syukur walaupun me kutuk anak orang, my daughter balik malaysia
walaupun baby, tak pernah buat perangai, happy aje walaupun perjalannan 32 jam ke apa..

faraway1 replied at 29-4-2022 04:39 AM
me teringat balik dari haiti budak ni cam 5 tahun boleh menangis melaung laung,
bapak dia boleh bu ...

You deal with your child...let others deal with their own child...yg sampai nak menelempeng bapak org utk tunjukkheun you can be a better parent....diri sendiri tak takut kena terajang kewww?

Samerosie replied at 28-4-2022 04:27 PM
Hahaha kalau anak2 90an pula - Qistina Batrisya sini kamu!

Nama anak i kena ciplak dgn ex staff i . I tau bila dia up di fb label ubat anak kecik dia...i rasa nama anak i tu the only one kat malaysia sblm tu..now no more

clarizsa replied at 28-4-2022 02:49 PM
I kan kalau nmpk situasi cmtu mmg selalu i sengaja cakap kuat2 je

Anak sapa ni lepas merata macam a ...

Ok nak try la buat gini.. pasni tak pakai mask dah so lontaran suara tu mesti lagi jelas kenzz itu ari aku pegi kedai pinggan mangkuk, ada 2 ekor anak org ni berlari-lari dlm kedai, cilaka btol.. aku ni tgh berdiri pegang2 pinggan, jalan sambil belek2 apa yg ada kt shelves.. budak hanat 2 ekor ni non stop berkejar2 satu kedai sambil tarik troli bakul tu.. tuhan je yg tau perasaan aku nak hulur kaki bagi tersadung je salah sekor pastu biar jatuh tertolak pinggan mangkuk semua situ.. barau padankan muka mak bapak bodoh dia kena bayar ganti rugi

Edited by miracle_forever at 29-4-2022 06:16 AM
syamzana replied at 28-4-2022 03:16 PM
kalau malas nak bwk stroller, malas nak galas baby carrier, at least pakaikan harness. bdk sebeso it ...

kan??? boleh guna carrier, stroller atau harness utk anak tu.. ikut kesesuaian umur la.. eeeee meols rengsa betul tgk budak2 berkeliaran unattended. lari sana sini, sentuh2 semua benda. mak bapak bangang dok tgk handphone je. mmg cash kalau anak hilang!

Follow Us
Acikgomen replied at 28-4-2022 01:58 PM
Sbb tu pentingnya didik anak utk duduk dlm stroller sebaik saja kuar rumah, bukan biasakan anak be ...

Mcm mana nk train waktu berak ank? Menarik tips ni sng nk travel

Kadang2 budak2 ni kita terlepas pandang 2 saat je dia dah hilang ke mana.  Kita semua manusia, kadan ...

Yang komen mengecam ni either bujang atau cuma dikurniakan anak2 yang pasif obedient loyal suruh tidur, tidur kot

becir replied at 28-4-2022 02:59 PM
acik dari dulu nak tanya, profile picture tu gambar sapa..cam familiar

Bini pekin

pakai kids harness...  insya Allah tak hilang...  aku memang akan pakaikan kat anak2 aku mostly kalau nak ke tempat ramai orang...  ada je cara nak make sure anak tak hilang, kita je nak buat ke tak...

c===8 replied at 28-4-2022 02:56 PM
bukan apa, time tu la mak2 nak org tau nama anak dia urban

yang last tu

eyansss replied at 29-4-2022 07:28 AM
pakai kids harness...  insya Allah tak hilang...  aku memang akan pakaikan kat anak2 aku mostly ka ...

anak bongsu jah kaka pakai harness
yang ni boleh tahan lari macam gasing
tak larat nak kejar, pakai harness
kalau dalam supermarket duduk dalam trolley

eyansss replied at 29-4-2022 07:28 AM
pakai kids harness...  insya Allah tak hilang...  aku memang akan pakaikan kat anak2 aku mostly ka ...

yang ini pun kena kecam buat anak macam anjing katanya

anony-mous replied at 29-4-2022 06:48 AM
Mcm mana nk train waktu berak ank? Menarik tips ni sng nk travel

Acik start dari dia baby uwek uwek tu
Minum susu je kan. Tgk susu apa serasi. Ada susu yg buat taik dia keras, so susah dia nak meneran, nak berak, melalak. Ada susu yg buat taik dia cair sgt, dah nanti dehydrated, pun akan buat baby susah berak. First few times berak tu, kena la monitor dah. Tgk dia mudah berak after berapa kali susu. Ejas la timing susu tu ikut kehendak kita nak bagi dia berak pagi ke ptg ke mlm ke.
Kena jaga timing betul2, mmg menjadi la utk anak2 acik. Senang acik nak ejas diaper biasa dgn diaper yg acik lapik nappy liner. Anak acik masa baby minum susu 13-14x in 24hrs. Susu ke10 baru dia berak. Acik ejas sampai susu ke10 tu jadi waktu pagi. Senang skali mandi terus basuh berak.
Masuk 5bln kekerapan susu dia dah lain. Ejas lagi, buat gitu sampai dia boleh ambik makanan selain susu.
Kikiki nampak je rumit tapi sebenaqnya tak la rumit mana.
Acik hantaq baby kat nursery dlm ofis acik je, senang nak tgk. Time dia dah boleh makan pun, acik siapkan mashed veges ke mashed fruits ke sebagai bekal. Acik dah tau dia makan berapa portion, so acik pack secukupnye
Anak bongsu acik taun ni 3yo. Besday nanti baru acik akan bagi dia makan sugary and salty food. Selama ni acik bagi dia rasa manis masam from veges and fruits saja
Dia tak penah makan lagi chocolate or eskrem

Kaedah sama acik guna utk train dia dok dlm stroller, dok dlm car seat. Dia punya tantrum pun acik tau bape kali sari. Bape minit per tantrum
Gile tak haku
I am a working mom ok. I don't have a personal nanny.   Abang kakak dia gap jauh yach dgn dia. Abang 21 kakak 15. Depa bukan kena babysit dia sgt pun, and anak bongsu acik tak penah ngadap henpon bagai. TV pun dia tak pandai tgk. For now dia main blocks and kertas je. Recently baru beli tricycle
Okbai acik nak lena sat
Pukoi 3am baru sampai kampung, tak lena2 lagi nih

Juzteen Qaiser Xander where r u???!! Mummy so risau u know!!

Jaleha binti Ngatimin, Felda Tenang, Segamat

Patut buat polis report jer...ni bakal budak basikal lajak nanti ni...

ellejo replied at 29-4-2022 01:37 AM
pernah kene. menangis tu kalo sejam takpe. ni sepanjang flight!
anak aku pulak yg nak turun kerus ...

aku selalu kena masa nak tgk wayang. especially marvel movies kan bleh bawak masuk budak-budak. ada sekali tu anak die melalak dipasangkan youtube so sepjg movie tu selang seli ngan youtube anak die. and anak die tu cina ye sebab youtube yg dipasang tu bahasa cina.  

xAthenax replied at 29-4-2022 07:38 AM
anak bongsu jah kaka pakai harness
yang ni boleh tahan lari macam gasing
tak larat nak kejar, paka ...

sama la dengan anak bongsu iols..,  memang kena pakai harness, kena duduk dalam trolley...  hahaha...   agaknya bongsu memang ligat2 kot...

c===8 replied at 28-4-2022 02:56 PM
bukan apa, time tu la mak2 nak org tau nama anak dia urban

ciss nama  anak areola??? parent x habis sekolah ke ape x reti google???

Decaffeinated replied at 29-4-2022 07:56 AM
yang ini pun kena kecam buat anak macam anjing katanya

aku pernah je kena sound beberapa kali kat mall...  selamba je aku sound : kalau anak saya hilang, makcik pakcik akan tolong cari sampai dapat tak?  diam terus deme2...  hehehee...  i couldnt care less apa orang nak cakap...  sebab yang hilang anak kita, yang terseksa anak kita dan kita...  diorang2 tu sekejap je tunjuk simpati pastu terus move on...  sesilap masa hilang, diorang sound kata makpak bodo tak reti jaga anak..  see, manusia yang hati busuk takkan pernah puas dalam menghentam orang yang cuba terbaik untuk keluarga sendiri...