CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dio5774

[Tempatan] ‘Influencer’ Berstatus Suami Anggap Sekolah, SPM Tiada ‘Value’ Langsung

Dalam pada itu, lelaki yang juga merupakan seorang suami mengakui kurang tahu tentang purata kitaran haid.

yg ni pulak kau highlight kan. ptt ko tekan kan suami patut tau tanggungjwb sepatutnye. bkn jd jantan biawak hidup hrp bini sara.

hello kau nk ckp ilmu agama pn still kne sekolah ler. rmi je ustaz/ustazah yg belajar mula dr sekolah. pun tetap ade khilaf masing2

ini kan manusia mcm kau yg tibe2 acah terpaling concern bab haid bini, ilmu Allah lg penting. kalau kau rse ilmu Allah lg tggi, ko takkan persendakan mcm tu sekali psl sekolah dan spm takde value.

spm pun takde dok longkang jelah, setakat kete besar tapi bodoh buat apa.. tu yg kat jalan banyak orang bodoh sebab ni lah

jawapan takyah sekolah, sama jugak duduk dapur.. Alah takyah belajar nnti keje dgn pakcik, dah tu bisnes sbb bodoh mcm ni lah

apa benda dia melalut ni...iols plak rasa sengal2 ubi baca artikel atas ni.
ni yg malas kalau bergaul dgn org malas bljr, tempias bodoh tu kuat nau dgn kita skali rasa kurang bijak.
hrp dijauhi keturunan iols dgn makhluk sebegini

Ni semua berpunca dari Azri botak sebab bagi ruang pada geng2 bodo ni sebar benda2 takde value langsung

dua_chzy replied at 24-1-2024 01:42 PM
Hahaha keluar terus ayat Sains weiiii

Hahaha..
Kalau dicakap kat budak Ni amende tah dia paham gamaknya...
Mujur acik2 porem sempat belajar dan nak anak2 semua belajar Sampai Menara gading...
Iols doakan Moga Anak Anak Kita takde ikut sampah masyarakat ni

Insulting our intelligence lahhh
Tapi tu lah...kalau perbincangan intellectual mcmana lah adek Ni berbicara...
Jangan Jadi MCM lofa...dalam rancangan Bella termangu2 dia menjawab last2 keluar Bahasa melayu terus walaupung rancangan tu berbahasa inggeris...

Tapi...bila taip status mmg keluar segala mak nenek english google translate semua

Karats lopa jangan la marah iols...iols hanya bandingkan je...iols pung ada love hate Si lopa ...

Follow Us
Aku dah tgk podcast yg mamat ni ckp bende ni.

Apa yg aku boleh katakan mamat ni hanya menunjukkan kebodohan dia

Apa yg dia cakap tu belajar dulu kot dlm
1. Pendidikan islam
2. Sains/Biologi

kenapalah ada yang wawancara dia ni.. lepas tu dah tau jawapan bodoh masih siarkan juga

budak kelas belakang lettew

shernazz replied at 24-1-2024 06:31 AM
Hahaha..
Kalau dicakap kat budak Ni amende tah dia paham gamaknya...
Mujur acik2 porem sempat bela ...

Amiiiinnnnnnn

Aiol lak nyesal main2 ja blaja dulu. Kalau tak, musti lagik haibatttt result dengan main2 pun boleh pi IPTA. Tapi aiols ngaku aiols lacked guidance la dulu. Cikgu hanat, mak pak pun tak reti guide bebetul. Sebab tu anak2 ai, anak2 murid ai, aiol push huntok blaja. Pehtu guide meka huntok masa depan meka. Jangan silap pilih langkah. Juga jangan jadik influncer. Kerja scam orang ja nipu sana nipu sini konar baring putar belit tu makanan harian deol. Rezeki tak berkat. Sekian timaseh.

Bangang bertingkat gaya nya. Banyak ilmu diajar kat sekolah. Ko jer yg tido.

Spm/University entrace exam sangat penting. Full stop. Aku x payah ambik jauh, family aku cukup la. Asalnya b40 yg amat susah. Mak aku single mom. Adik beradik aku jenis belajar so-so. Arwah bapak aku nampak potential aku, jadi dia push aku lebih. SPM alhamdulillah level2 kelopak walaupon aku sekolah diceruk & sekolah aku antara yg tercorot dalam negeri. Dengan SPM tu la aku masuk u & berjaya dapat biasiswa. Seminggu lepas habis final exam terus kena report duty. Rezeki. Member2 lain baru nak hantar resume, aku dah dapat gaji. Abang aku spm & stpm teruk giler sebab sibuk merempit. Dah umur mid-20s baru sibuk nak ambik semula exam. Dah tua2 baru dapat masuk uni, tu pon struggle nak score. Bukan nak brag,  Apa2 hal adik beradik memang cari aku. So, boleh la aku cakap dengan izin allah SPM membuka ruang aku improve hidup family aku.

lol...heols pulak naik jadi limelight yachhh...

heols lah podcast yg interview orang ntah hapa2, soalan iv pun mcm bodoh2...yang 1+1 biiznillah semua tu podcast dia

Apahal muka dia dikaburkn...kasi nampaklah...apalah tt ni...nk ajak org membawang, biar tunjuk smua skali.

Husband saya belajar sampai uni, tau je imamkan solat. Tau je perkara2 fardhu ain fardhu kifayah semua tu. Oh, ye. Masa sekolah, husband saya budak kelas depan

Rasanya maksud dia bukan kitaran haid..lebih kepada bila kena mandi hadas,bila yg dikira haid,istihadhah,konsep minimum 15H15M tempih suci sebelum dihukum haid.mandi hadas bukan sekali je tau sepanjang satu kitaran haid..kena check setiap kali waktu solat.kalau tak de darah wajib mandi hadas dan solat. Utk lebih detail boleh ikuti kelas2 agama

orang2 kita gaklah yang bising kata tak leh beranak dgn doktor lelaki aurat katanya dah gitu anak2 pompuan kalau tak belajar jadik doktor mana kan dapatnye doktor perempuan. spm tu yang ko belajar tulah boleh di jadikan alat utk memilih bidang pendidikan yang ko inginkan. kalau tak belajar sains tak belajar kimia gi mana nanti nak masuk dapat teknologi makanan cemana nak kaji makanan tu nak tau halal ke haram kalau tak tau campuran apa yang digunakan. kalau tak belajar lukisan teknik gimana mau bina bangunan kalau tak belajar seni bina dan juga pembinaan. kalau tak belajar ilmu kimpalan gi mana mau etc etc etc... cuma kita mengamalkan spm sebagai tanda aras persekolahan lepas spm boleh lah kemana2 utk melanjutkan pelajaran. sekolah agama sekarang setiap negeri dah ada.. orang sibuk peksa upkk ni dek oi.... lepas tu psra pulak masuk sekolah menegah agama ada SAM lepas SAM kena ambik STAM kalau nak.. kalau johor dulu ada darjah khas lepas periksa agama darjah 6 tu. tak salah nak sekolah pondok atau sekolah tahfiz terpulang tapi ilmu utk bekalan dunia dan akhirat kenelah seimbang... ko tak sekolah agama ek... tak pun masa kelas pengajian islam mu tido...

Ada lalu kt fyp ak..
Dia punye tetamu cite pasal sebelum Islam di Asia tenggara org2 ni smua beragam hindu.. Pastu bdk ni terkejut mcm br 1st time dgr... Tetamu dia pn terkejut sbb dia terkejut
Tu psal pentingnya spm.. Kene amik paper sejarah

plis la stop making stupid pipol femes

ifanonline replied at 24-1-2024 11:53 AM
jgn ikut manusia2 yg mengatakan pendidikan tak penting...mereka2 ini patut di liwat oleh agus dan wa ...

puting tak feel la ipan

puting laki keras and kontot