CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

“Aku Penyondol Kenapa Aku Yang Kena Nangis? I Should Be Proud” – Video ‘Reality VS Truth’ Michael Ang Bikin Netizen Geli Hati

Ntah la zaman sekarang reputs pun selalu tanya soalan x bijak

Tanya lah apa perancangan lepas kes ni
Nak kawen ngan alip tu ke
Apa harapan dtg court hari ni ke

matjerk replied at 5-7-2024 03:41 PM
Aku pun rasa mcm u jugak. Kenapa tak berapa rasa jahat kalau mike yg membahan? Bias jugak aku... Ha ...

Oo ha'ah la, yg ni boleh jd jgk.. salu yg bertagteam rasa lg scary, walaupun kalo yg sorang lg stakat diam n gelak senyap2.. tetiba tringat 5 sekwn membahan ctnana.. lg ramai lg sentap

MissVixen replied at 6-7-2024 10:15 AM
Alhamdullilah kalau ruru mati awal. Kurang contoh manusia takde akhlak yang kena tangkap khalwat t ...

Aku percaya dlm diam2 kengkawan ko pun ada doakan ko gitu hehe

tidak_kelihatan replied at 6-7-2024 10:34 AM
Sama, suka find out the other side of story. Bosan kot baca satu versi je, mcm baca buku sejarah y ...

Yang tahu je tahu haha  satu hari mereka akan tahu siapa kah Bella sebenarnya skrg bagi dia mendonggak langit dlu bersama tololwers dia. Yang dorang nampak zahiriah je lahiriah dorang xtau n x nampak..

Cuma nak komen part video michael truth vs reality truth tu mcm izreen bangga semacam, reality tu mmg mcm si ruhainies

Follow Us
Edited by MissVixen at 6-7-2024 12:10 PM
AWEKSAMURAI replied at 6-7-2024 12:02 PM
Aku percaya dlm diam2 kengkawan ko pun ada doakan ko gitu hehe

Eh. Aku silap baca reply awal tadi.
Kalau takde susahkan dan aniaya orang buat apa takut kalau orang berniat buruk dengan kita.

MissVixen replied at 6-7-2024 12:07 PM
Eh. Aku silap baca reply awal tadi.
Kalau takde susahkan dan aniaya orang buat apa takut kalau ora ...

Biasanya org yg aniya org  ..org yg dengki dgn idup org ..org ni yg akan tunjuk menang mcm dia terpaling betul n nak sume org side dia.. kalau tgok banyak citer psikopat n crime ko akan paham apa aku cakap n sampai kan.

AWEKSAMURAI replied at 6-7-2024 12:26 PM
Biasanya org yg aniya org  ..org yg dengki dgn idup org ..org ni yg akan tunjuk menang mcm dia ter ...

Betul. Lebih kurang sama ruru dan alep. Tiada rasa bersalah dan mohon maaf.

AWEKSAMURAI replied at 6-7-2024 12:26 PM
Biasanya org yg aniya org  ..org yg dengki dgn idup org ..org ni yg akan tunjuk menang mcm dia ter ...

Kalau dia dpt tau ada org tak side dia, atau mcm sokong pihak lawan dia, dia akan pegi jumpa org tu...mengacum..dia akan buat sampai org tu jadi ahli team dia

Like you know whoooo

MissVixen replied at 6-7-2024 01:33 PM
Betul. Lebih kurang sama ruru dan alep. Tiada rasa bersalah dan mohon maaf.

Xde mohon maaf? Berapa kli dorang mohon maaf tp apa benak bella ckp tu sume lakonan ..tipu je harap bella x maafkn ruru dgn alip . Tuduh ckp x ikhlas lah apa lah .ruru dh bgitau je dia sanggup jumpa bella face to face  tp bella whoayus kan je dia . Bella block hp ruru sume dari segala sudut . Okey faham lah marah tp cuba ko bagitau aku maaf yg mcm mana bella n benak dia nak... Buat live sampai amasamy amasamy cium kaki bella ke cmne? Bersalah? Sapa ckp ruru dgn alip x ngaku bersalah .. dorang ngaku je bersalah tp tetap lah benakian sume dok menganjing ckp narcissistic lah lakonan lah apa lah. Sbb tu aku kata bella dgn benakian dia gilaaaaaaaa....

AWEKSAMURAI replied at 6-7-2024 01:55 PM
Xde mohon maaf? Berapa kli dorang mohon maaf tp apa benak bella ckp tu sume lakonan ..tipu je hara ...

Kan? Sendiri yg x baca, pastu tuduh itu ini..Sbb tu cerita2 mcm ni kena baca dari berbagai sumber...bukan dari side yg kita suka je.

Budak Erica tu pun terus hilang tak diberi peluang nak bela diri. Dahsyat ek brainwash puak astillah ni

tidak_kelihatan replied at 6-7-2024 02:00 PM
Kan? Sendiri yg x baca, pastu tuduh itu ini..Sbb tu cerita2 mcm ni kena baca dari berbagai sumber. ...

Dorang ni jenis kalau x suka org tu dorang hasut sume sekali suh ikut dorang . Dorang takkan dgr dh apa pun dari side x suka tu . Mcm aku ni dlu aku xde lah suka ruru dgn alip..alip aku x suka sbb bini dia si bella tu. Bella tu aku x suka dari zaman afifah lagi aku dh tau dia evil cmne bukan aku dgr ckp2 org ke hape . Sumber maklumat terdekat jgak sambil buat analisis... Aku ni jenis rajin jgak buat analisis profile org mcm mana aku buat analisis profile bang non...tok jib sume kan aku dh pnah citer kat ko pasal kenapa aku tarik sokongan dari tok jib. Aku buat analisis bukan retis je tapi ahli politik jugak haha . Kan banyak je kes kita discuss. Sbb tu aku kata dlm kes bella..ruru..alip ni ada benda yg terlepas pandang so aku amik keputusan side ruru n alip hahaha .. sbb apa aku pun dh malas nk terangkan sbb benak bella bukan jenis boleh terima org lain punya pandangan yg berlawan arus

AWEKSAMURAI replied at 6-7-2024 01:55 PM
Xde mohon maaf? Berapa kli dorang mohon maaf tp apa benak bella ckp tu sume lakonan ..tipu je hara ...

Bukan diorang berdua mengaku tak bersalah dekat mahkamah ke? Mohon maaf pun lepas kena kecam dan bocor cctv. Bella tu pun sama je curang. 2x5. Sampah 4 ekor ni.

MissVixen replied at 6-7-2024 02:16 PM
Bukan diorang berdua mengaku tak bersalah dekat mahkamah ke? Mohon maaf pun lepas kena kecam dan b ...

Sbb dorang ada alibi utk tdk mengaku kenapa nk paksa dorang mengaku . Dlu aku ada je kwn kena tangkap basah masa skolah lagi . Tapi bapak dia nk fight kat mahkamah sbb bapak dia percaya ank dia x jahat n x buat benda-benda gitu 2 tahun fight kat mahkamah ending mmg x salah sbb kena perangkap dgn bdk lelaki yg suka kat dia tu. Bukan semua kena tangkap khalwat ni 100% salah . Nnti ko try amik satu hari cuti ko pegi masuk mahkamah syariah ko g dgr kes2 dorang bicara . Kes tangkap khalwat ni dorang open je sapa ada dlm tu boleh je dengar  dlu lah  ..skrg aku x tau . Kwn aku kena kat a.setar 3 kali aku pegi teman dia bicara . So aku dgr mcm2 kes tahap yg separuh bogel pun ada . Org tua2 plak tu tp still x ngaku bersalah . Yg anu dh masuk separuh pun ada xnk ngaku salah jgak .

Sibuk je apek ni. Diamlah..

Netizen expect apa sebenarnya.? Kalau dia menangis beria nanti kata berlakon pulak. Yg artis2 lain kemain lagi menganjing sana sini. Cam le memasing takde simpan dosa. We just sin in different ways la.

freesia71 replied at 6-7-2024 02:45 PM
Netizen expect apa sebenarnya.? Kalau dia menangis beria nanti kata berlakon pulak. Yg artis2 lain ...

Entahnya. Kot ye pun nak nganjing, check dulu diri sendiri ada kisah silam tak? Kalau ada, better hati2...Netizen yg hidup zaman xde social media dulu ramai je yg masih ada dan belum lupa kisah2 lama. Keh keh

AWEKSAMURAI replied at 6-7-2024 02:22 PM
Sbb dorang ada alibi utk tdk mengaku kenapa nk paksa dorang mengaku . Dlu aku ada je kwn kena tang ...

Macam kau cakap juga. Anu dah masuk separuh pun tak mengaku bersalah.. dalam kes ruru ni banyak rakaman cctv alep masuk kondo pun masih nak cari maksud tersirat dan tersurat cakap diorang tidak bersalah dan husnuzon nak buat macam mana.
Kita agree to disagree.

MissVixen replied at 6-7-2024 05:40 PM
Macam kau cakap juga. Anu dah masuk separuh pun tak mengaku bersalah.. dalam kes ruru ni banyak ra ...

X semesti nya anu alip dh masuk dlm anu ruru ko ada bukti x? So dorang ada hak utk bela diri biar je lah dorang bela diri yg pakat sibuk paksa2 org mengaku salah dh kenapa .. pandai lah hakim n lawyer pendakwaraya nk cari bukti kesalahan dorang kalau btul dorang salah.