CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ultra78

[Dunia] Tupperware sedia fail permohonan muflis minggu ini

Aku terkecuali minat Tupperware ni. Menyampah apa benda bekas warna warni bertingkat2 sampai penuh almari. Simpan dan guna yang mana perlu jela. Takyah kejar limited edition sangat. Buang masa dan duit je. Lepastu makan space. Kakak2 aku camni la..euuwww nasib aku lain dari yang lain. Huh

monsterwife replied at 18-9-2024 02:21 AM
Dia smpn microwave yg rosak
Tv ada 2 sebab adik i ada beli satu so i ckp bg jelah dekat adik lelak ...

Haha lawak kan 3 lemari 2 pintu baju2 dia x nak bg org juga.  Baju beli baru tp asik pakai yg itu itu jelah.  Broken furniture pun simpan x tau buat apa sampai penuh semua bilik. My mum is 78 and religious tp bila part mcm ni susah nak nasihat. I marah pernah ckp kat dia nanti mak mati kita kambus dgn benda2 semua cam firaun.  Terdiam dia still x berubah.

makita replied at 17-9-2024 09:38 PM
Chuols, nak tanya. Mcm kain baju tu mmg mudah lah meols nak buang atau bg org. Mcm baju2 tu takyah ...

Chols duk mana? Kalau area bangi buku boleh gi kat recycle centre.

Samerosie replied at 18-9-2024 07:57 AM
Haha lawak kan 3 lemari 2 pintu baju2 dia x nak bg org juga.  Baju beli baru tp asik pakai yg itu  ...

Orang tua akan ada 'penyakit' hoarding ni. Sampaikan bekas polisterin & bekas makanan plastik pun masih nak simpan bertahun-tahun. Kalau nak pakai next time pun, beli aje yg baru. Buat apa nak simpan

kat rumah aku bersepah xpakai pun

masa covid in 2019 haritu meols kemain rajin membeli product tupperware, mcm2 jenis ada, yg utk fridge ada, yg ada kartun Lat, yg serving set pun ada...mcm2...post covid meols asingkan yg mana meols taknak guna lagi contoh mcm yg set utk fridge tu susah nak tutup, jadi meols bungkus elok2 letak kat luar bilik sampah kat level meols utk achik cleaner...lagi satu tupperware nie kdg2 susah nak cuci kalu kena minyak. Nowadays meols lagi suka guna bekas kaca yg kedap udara, lagi senang nak cuci. Meols pun bukan jenis bawa kuar bekas2 tu dari rumah, so okaylah.

Bekas2 makanan yg beli dari luar, mmg meols dari dulu tak pnh simpan walau elok mcm mana pun. Yerlah sebab kat umah pun ada byk bekas bole guna.

Pakaian meols kalu dulu setahun sekali meols asing2 letak kat luar bilik sampah, sejak setahun dua nie lagi kerap, about 2-3 bulan sekali mesti ada. Kdg2 beli barang online yg meols tak berkenan, terus letak kat situ. Meols letak dlm shopping bag elok2. Sedap lah skit hati cleaner nak amik. Hope she used it, kalu taknak kasi kat org lain yg bole guna, kalu nak jual pun terpulang. Recently terdgr plak ceramah kata kalu taknak naked masa dipadang mahsyar, salah satu cara adalah dgn derma pakaian. Wallahualam.

Ada pakaian yg memang rasa sayang sgt nak kasi org, tapi bila fikir kalu kasi benda yg kita syg itu lebih baik, meols kuatkan hati jer.

Follow Us
makita replied at 17-9-2024 09:38 PM
Chuols, nak tanya. Mcm kain baju tu mmg mudah lah meols nak buang atau bg org. Mcm baju2 tu takyah ...

kalau buku2 iols bagi acik cleaner kat tempat kerja je, bila dh penuh stor diaorg tu, diaorg akan call van recycle.. duit diaorg ambil.. tiap tahun org2 office akn bagi buku2 ank2. diaorg yg dah x gunaw

naina replied at 18-9-2024 03:31 AM
40 an..my husband sejenis pengumpul barang vintage terutama barang2 besi. I tak suka dan makin mel ...

aamiinn.. iols doakan yg baik2 aje utk chuols suami isteri..

naina replied at 18-9-2024 03:34 AM
Aku terkecuali minat Tupperware ni. Menyampah apa benda bekas warna warni bertingkat2 sampai penuh a ...

sama lah dengan kita pun. sil suka beli benda2 macam ni, bila datang rumah, nak bungkus lauk, kita bagi je bekas plastik diy tu. bebel2 kata nanti tumpah la, berminyak la..kita bagi kata 2 je, nak bungkus dalam tu atau dalam plastik macam kat kedai makan? dia sengih je..lepas tu cucuk jarum, kak..beli la tupperware, kan senang nak bungkus lauk. bekas pun cantik kak, lepas tu % ketumpahan lauk tu 0.00001% je. kita pandang dia atas bawah, kau ingat aku ada masa nak beli barang2 mahal macam tu? buat semak rak pinggan je. kabinet pun dah penuh dengan stok makanan..

dia punya muncung tu, boleh ikat getah

jadi bila kompeni ni nak annouce muflis tu, bagi kita...ok je..

aku tak blh minum guna botol tupperware ni..bibir jadi kering pastu luka..

cerita pasal parents hoarding ni, sama macam mak kita lah juga. sejak arwah ayah dah tak ada ni, dia macam susah nak let go barang2 arwah macam baju, seluar, kain pelikat n songkok2 tu. aksesori macam tasbih, jam tangan, kasut tu ok la..kita boleh terima lagi. even pakaian dah sedekah dekat kaum kerabat merata, still ada lagi. bila kita suruh asingkan sebab nak pergi hantar kat recycle centre, dia bagi 1 plastik watson tu je. lelain dia kata, dia nak simpan buat hilang rindu.

terus kita ckp dengan siblings lain, buat senyap2 je. kasi clear 2 almari dulu, baru yg lain. tikar mengkuang yg dia tersadung 40x pun nak simpan juga. kena bebel2 baru nak buang. kalau tak, dia suruh kita beli karpet, letak atas tikar tu..hadoii laaaa

kenapa la orang sayang sangat tupperware yer
aku ni siap tapau kawan tupperware siap tak yah pulangkan balik
sayang2 pun sampai ke mana je
anak aku siap bekas sambal tupperware dia buat ceduk sabun
hangin jugak la aku
end up bior jer lah hahahahha

ultra78 replied at 18-9-2024 08:16 AM
Orang tua akan ada 'penyakit' hoarding ni. Sampaikan bekas polisterin & bekas makanan plastik pun  ...

Betul sangat kaka...sampai bekas minum kertas tu pun dia nak simpan.  tak tau lah apasal derang ni masalah duniawi.

BTW sorry kaka @ultra78, trit dah OT jadi hoarders trit pula

Samerosie replied at 18-9-2024 07:57 AM
Haha lawak kan 3 lemari 2 pintu baju2 dia x nak bg org juga.  Baju beli baru tp asik pakai yg itu  ...

meols suggest ckp kat mak cuols, nanti kat akhirat kita akan dihisab atas segala harta kita termasuk pakaian, dan segala barang kepunyaan kita. Kalu byk sgt barang, nanti akan bertambah lama kat padang mahsyar. Better sedekah kan kat org jer kalu dah lama tak guna.

Aku rasa la, memang banyak jer orang tua yang suka simpan benda-benda yang sebenarnya tak pakai pun.
Sentimental value.

Entah-entah kita semua ni esok bila dah tua pun ada masalah ni jugak kot.

iols gigih soh abg drebar bas patah balik skolah tau, sbb trtinggal tapawer kat laci meja skolah dlu, aduhh lawak betul.. kang hilang satu hal kena bebel ooiii..

midori888 replied at 18-9-2024 11:35 AM
meols suggest ckp kat mak cuols, nanti kat akhirat kita akan dihisab atas segala harta kita termas ...

Iye chuols kitarang dah macam2 cakap kat dia, mula2 macam tu lah, kalau tak pakai nanti kena hisap etc etc to a point I geram sampai cakap nanti kambus sama macam firaun...sentap juga lah dia.  Dulu duduk dgn my sis, my sis tak tahan dah tak nak dia duduk with her.  Refused to depart with any of her stuff, jadi rumah my sis apartment tu nak jalan pun susah sebab bawa semua bulky old fashioned furniture bukan vintage ye (zaman dulu orang2 era dia ni kena tunjuk barang penuh rumah if not kena tuduh acik bawang tak mampu misekin etc).  So kitarang adik beradik ended up renting a whole apartment for her dekat rumah i ni, satu bilik penuh kotak2 dr lantai ke siling, second bedroom kotak2 and ada katil la (supposed to be guest room tapi barang banyak sangat).  I told my family, bilik guest ada tapi kalau nak masuk kena lompat dri pintu terus ke katil ye sebab tak de ruang nak jalan.  malu tau sedara dtg nak tumpang solat kitarang terpaksa bentangkan sejadah kat luar.

airfilterkotor replied at 18-9-2024 11:35 AM
Aku rasa la, memang banyak jer orang tua yang suka simpan benda-benda yang sebenarnya tak pakai pun. ...

I dah psyched myself since 10 years ago bila tua lagi sikit barang yg penting je.  Senang you, bila kita mati tak de la tinggalkan barang2 melambak2 orang lain kena pula uruskan. Ini pun tengah nak downsize rumah, kalau dapat rumah setingkat bungalow, tanah besar sikit boleh cucuk tanam bila dah tak kerja..

Samerosie replied at 17-9-2024 06:32 PM
Mak iols duk hoard tupperware ni berkotak2 dlm store.  Tapi tak dipakai nya, balik2 duk basuh dispos ...

itular, geram je nak buang segala benda tak tahan lama kat dapur tu, tapi kang dia merajuk pulak

kene tunggu akak aku (anak no 2) tu balik, dengan dia mak senang sikit nak mengalah