CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mawarbunga7

tak rasa pape bila bersama suami....

Reply 40# delimaputih

petua rumahtangga kat mane ek? tak jumpe pulak board nye....

tt, baru kawen mmg camtu kot.
don't expect your husband luasss ilmu tentang ni. masing2 kene usaha ok?

jgn give up plak.

Reply  delimaputih

mawarbunga7 Post at 10-1-2012 17:10

Kt board cinta & perhubungan~Perbincangan keluarga, tapi ko xleh masuk baca la sbb masih status beginner..cer try gel ghairah wanita kot2 menjadi..x cuba x tau kan..aku just bg cadangan je..rugi woo x dapat rasa klimaks

Reply 41# mawarbunga7

Salam.

Auntie suggest mawarbunga surf the net to get more info on how to get arouse and eventually reach orgasm. Ataupun beli buku2x mengenainya. Since mawar dan suami dah kahwin & yg haram sudah menjadi halal, maka digalakkan buat "research" bersama2x.

Mungkin juga ianya ada berkaitan dgn kesan psychology. Sbb dari kecil, masyarakat memandang jijik kpd seks dan mengaitkan seks dgn sesuatu yg keji dan hina. So mungkin pemikiran sub-concious menghalang anda drp menikmati perkara yg dah halal itu. Wallahualam.

So all the best to mawar and your hubby......

Eh dah..dah tak yah explen pepanjang..nanti Lox jugak nak pujuk adik tegang kat bawah tu. Gini l ...
Loxlaxman Post at 9-1-2012 15:38

walaupun aku xkawen lagi...tergelak besar aku baca posting ko beb..hahhahaa{:4_241:} {:4_241:}

Reply  delimaputih

mawarbunga7 Post at 10-1-2012 17:10

first aku rasa ni masalah psychological.. tapi before that, to make sure... aku mahu tanya, berapa lama foreplay? adakah wet yg terhasil dari foreplay tu da ckup banyak? or still kering lagi bawah tu? klau kering lagi harus la sakit bila masuk..

and paling penting, bukan semua girl dapat klimax through vaginal stimulation..generally, ada 3 jenis perempuan..

1) girl yg klimax through vaginal stimulation.. ni klau just buat lama2 klimax punya..
2) girl yg klimax through clitorial stimulation.. ni, klau buat lama2 pon, tapi klau x efek bahagian clit, sampai mati pon x kn klimax..
3) girl yg klimax through other stimulation.. contoh; breast stimulation..

so mcm mna nk tau u under mana satu? jawapan dia, cuba la explore sendiri.. sruh hubby bj ka mana2 yg patut.. lagi satu, penah dgr, the greastes sex tool untuk girl? bkn vagina, bkn breast, bkn g spot semua.. but mind.. if mind tu da efek takut2, mmg x kn puas..

Follow Us
hahaha, tt ni lawak ar... Nak tanya sket ni... Hubby tt bila dia nak start tu, terus rodok ke? U guys takde ringan2 dulu ke? Ni ada a few tips:

1. Mulakan dgn ungakapan pujian kepada pasangan...
2. Diikuti dgn ciuman2 ringan di bahagian muka...
3. Tangan akan mainkan peranan bermula dari sini...
4. Start peluk2... Kendian try cari posisi yg selesa utk tt... bincang dgn hubby...
5. Then leh suruh hubby utk start cium @ explore other parts of ur body...
6. Then ask him to spent more time at ur g-spot area...
7. U akan tau sendiri, bila badan u benar2 dah bersedia utk menerima kemasukan ur hubby...
8. Then teruskan process mcm biasa...

So, harap2 tt leh dapat rasakan kemanisan hubungan suami isteri... Kalau nak lebih detail, pm je ar... Aku rasa tak sesuai kalau bagitau kat sini... Kang ada je budak2 bawah umur yg nak mencuba... Nnt aku bagi ar tips utk u n ur hubby... Selamat mengharungi kehidupan berumahtangga...

Tunjukkan le Carly....
Tak pun lukis mcmana.....TT blur lagi tu......
jazaa Post at 9-1-2012 12:52

Suruh je TT gi cari buku "Permata Yang Hilang"....

Post Last Edit by Radzor at 10-1-2012 21:03

Dah Cuba tukar2 posisi lain ..atas, bawah, kiri, kanan, depan, belakang, tepi..atau lokasi lain ..dapur, bilik air, meja makan, bilik bacaan, ruang tamu..?
Dan masa tu cuba TT lak yg ekjas2, up up kan skit bon tot, cari posisi yg best..lain org lain makam nya..cari la bersama sama..sama2 "bekerja"

Reply 1# mawarbunga7

http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=298778&extra=page%3D1

TT pi layan 3gp dulu la...

isyh-isyh-isyh.....

Post Last Edit by sya_sugar_sugar at 10-1-2012 21:55

aku rasa baru masuk 1/3... tak habis tu.... miss v tak bersedia & liang terbuka habis utk menerima mr p

tergelak songsorang aku baca petua petui kat sini.. siyes kelakar.. {:4_241:}

Eh dah..dah tak yah explen pepanjang..nanti Lox jugak nak pujuk adik tegang kat bawah tu. Gini l ...
Loxlaxman Post at 9-1-2012 15:38

hurm aku dulu masa mula2 kawen pun xdpt menikmatinya kerna terlalu takut...kesnya seminggu sblm kawen kwn aku ade sorg akak tu bercerita mlm pertama tu sgt menakutkan..sampai kene gigit selimut thn sakit..maka aku terbawa2..aku jd takut2 n memang takutlahh sampai kene jumpa doktor ..jumpa gynae cek tgk apa kejadahnya yg sebabkan aku takut yg amat ade ketulan ke apa..sbb aku asik pikir sakit2..sakit2..padahal aku rasa psikologi aku je yg lebih..

aku berjaya mengandung pun aku xtau cemana boleh hahahhaaha..mmg sukar weh nk ilangkan rasa takut tu aku asik kepit je puas aku baca psl ni,cr info sana sini supaya ilangkan ketakutan aku tu,,lps bersalin pun amik masa yg teramat lama tuk 'bersama' dek ketakutan tak sudah aku tu..

aku mcm ni bila 'menda' alah tu dok dalam seluar aku xtakut semangat je nak..tp bila 'ia' mendekati aku tetiba jd takut n ilang feel..bila kita tegang n xrelekskan diri maka jd sakit la kan..kdg2 rasa cam nak terberak pun ade kukuikukui..

tp lelama bertahun2 sudah akhirnya merasa gaklah aku nikmat yg patut aku rasa pd mlm pertama lg..xpelah yg penting akhirnya aku berjaya juga membebaskan diri drpd rasa takut tu walo masih kekadang ade gak..tp bila kita releks kan diri n kosongkan fikiran..sungguh xterperi nikmatnya patutlah org nok sokmo huhuhu

Reply 55# Suchi

dasat dowhhhhhhh..wugi2 hehehehe

mungkin die masuk ikut depan kelua ikut belakang kot.

Post Last Edit by cmf_blingblings at 11-1-2012 00:11

Salam TT,
Don't worry, ini masalah biasa bg pasangan baru kahwin, sesetengah doktor panggil honeymoon sickness. Perkara begini terjadi pada pasangan yg baru berkahwin dan baru nak mulakan hubungan sex. Sebabnya bila suami terangsang cepat dia gelojoh sikit, so dia cepat habis, lepas tu dia akan ulang dan ulang. Geseran yg berlebihan bagi isteri yg baru kahwin ni akan membuatkan saluran dalaman tu melecet.

Pundi kencing pula membengkak disebabkan bahagian sulit suami tu menekan. Di dalam air najis kita ada kuman dan bila ada infeksi dia akan menyebabkan kesakitan, lagi sakit bila you nak buang air. Boleh aja minta antibiotik kat doktor. Tapi sebenarnya dia boleh baik sendiri.

Apa yg perlu you buat ialah berhenti dulu buat sementara intercourse. Just buat foreplay utk seminggu, biar bahagian dalaman anda dapat berehat dan baik, minum air suam banyak-banyak supaya  saluran kencing bersih. Kalau suami tak tahan biar dia sondol je kat perut ke pusat..janji jgn kasi di dalam tu..bukan lama, just bbrp hari.

Selepas you dah rasa ok, you boleh test dengan sentuhkan dengan jari sendiri yg basah secara perlahan. Jgn pulak kuku panjang...bila you mulakan lagi sekali pastikan you betul-betul dah bersedia baru suami boleh mula.  Kalau dia asyik nak terjah masuk mmg you sufferlah....sekian/

Reply  mawarbunga7

;extra=page%3D1
card_reader Post at 10-1-2012 21:21

tak sangka card dah katam thread nie......

tergelak songsorang aku baca petua petui kat sini.. siyes kelakar..
prettyuglybabe Post at 10-1-2012 22:53

aku pun tergelak weiiiiiii....................
adui lawak + seram....

aku tak leh nak komen sbb bujang lagi....

tapi aku memang dpt rasa seram tu..sbab aku memang ada fobia mlm pertama..terbayang rasa sakit tu bila kwn2 aku cete pengalaman dorg...adoiiiiiiiiii........................