CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lostfaith

Hati rasa berat tak mau pulang rumah MIL sempena raya yang bakal tiba

Close [Copy link]
Anak dia hg nak, mak dia hg buang. Hg ni x layak pun kawen. Hg ada anak kan? Tggu la kifarah kat hg blk nnti. Angkuh mcm la hg xkan tua & molek sgt prangai....

Ada masalah dengki mak mertua hang ni. Anda tulis dia kutuk family hang depan2 tapi kalau bab family dia dia tunjukkan amat perfect depan orang lain.

ko balik jerlah....
takat 2-3 hari tu ko pejam mata... tutup telinga

paling penting jgn buat suami serba salah...
yg ko selalu nak mengadap is your hasben

kalo ko betul2 sayang hasben... pegi jer... takat spend masa 2-3 hari tu... ko anggaplah pi hutan amazon sana...
nak balik umah sendiri tu... tinggalkan segala kenangan yg buruk kat umah mertua
hiaskan hari esoknya dgn moment yg indah2 bersama suami

kalo dpt suami yg marbeles.. menyenangkan hati.... tak berkudis utk menahan perasaan selama 2-3 hari

yang penting... suami marbeles tahap diva dan layak utk dishower with that treatments

Rate

1

Innrukia posted on 1-7-2014 03:30 PM
Anak dia hg nak, mak dia hg buang. Hg ni x layak pun kawen. Hg ada anak kan? Tggu la kifarah kat hg  ...

Wei ko jaga mulut sikit. Bila masa aku nak buang mil aku. Aku cuma terasa, terluka jer n nak pujuk hati aku nih. Ko nih kan semua pompuan dah kawin ko buat musuh seolah olah hidup ko as andartu tu perfect jer. Bole gi mamxxx duk doa yg bukan bukan kat orang. dasar terencat.

Berlambak pompuan tak kawin tapi mulut takde macam ko. Berlambak yg jenis baik cuma rezeki berjodohan belum sampai. Tapi ko padanlah takde orang nak. Mulut cam lancau. nampak sangat ko tak bahagia duk doa yg bukan bukan kat orang.

Aku kalu orang layan baik memang aku baik. Tapi kalu dah buat mulut cam taik ngan aku memang aku makilah jawabnyer. Kes yang terkecuali mil aku jer sebab aku sayang suami aku.

otai_g posted on 1-7-2014 01:46 PM
ko ni complicated sgt lah.

dgn org tua nak masuk kubur pun nak sensitif. org tua mmg mcm tu, suka ...
  1. mcm ni la aku bg 1 petua. ko anggap je la dorang dah nyanyuk n apa yg dia ckp tu adalah disebabkan kenyanyukan dia. ok deal?
Copy the Code
Aku paling suka yg ni
agak2 tgh terasa hati ngan mertua or sedara mara.... bole la guna petua ni
mmg paling bagus...
takkan kita nak marah org nyanyuk kan?

Follow Us
mrsLucky posted on 1-7-2014 03:11 PM
Balik lah TT i know its so hard..tapi beralah jer lah..tahan hati 2 hari..

My MIL pon sometimes a ...

I dah makin sejuk dah. Bnyk yg nasihat beralah. So i fikir i baliklah jugak. Tengoklah macamana nanti. harap semuanya okay. raya nak gembira bukan nak sedih sedih.

penmerah posted on 1-7-2014 03:42 PM
ko balik jerlah....
takat 2-3 hari tu ko pejam mata... tutup telinga

Khen. 10 tahun bertahan kan. Aku dah tahan nangis dah nih. dah merah hidung dah depan pc nih. Tq for semua advise.

lostfaith posted on 1-7-2014 03:47 PM
Wei ko jaga mulut sikit. Bila masa aku nak buang mil aku. Aku cuma terasa, terluka jer n nak pujuk ...

amboi....... kasaq benar

ko tgh marah sangat nih.... kalo tgkkan furumer tulis tu.... mmg ada betulnya. pasal kifarah... pasal kita pun akan tua
bertan2 plak ko kasik kat dia

aku sebagai menantu pun sedih baca ko tulis mertua kau tu bukan taraf ibu kau
apatah lagi kalo laki kau tahu yg kau ada sebut benda mcm ni

bagus kau sayang laki....
ko sabar ajerlah sehari dua di rumah mertua
kita pun ada anak... esok lusa jgn pula kita berperangai mertua from hell dan dpt menantu from hell juga

penmerah posted on 1-7-2014 03:57 PM
amboi....... kasaq benar

ko tgh marah sangat nih.... kalo tgkkan furumer tulis tu.... mmg ada b ...

Yang itu selayaknya dah. Berlambak orang lain citer pasal kifarah , tentang aku akan jadi mentua satu hari nanti, aku terima jer. tapi yang sekor tuh selalu nak tunjuk posting paling pailang, paling ganas la sejak dua menjak. Boleh gi mamxxx lah.

lostfaith posted on 1-7-2014 03:55 PM
Khen. 10 tahun bertahan kan. Aku dah tahan nangis dah nih. dah merah hidung dah depan pc nih. Tq f ...

aku kan.... time2 terasa ngan MIL.... ada gak setan menghasut supaya menderhaka
tapi selalu gigil badan ni bila pikir esok lusa menantu perempuan pun menderhaka mcm aku sbb tak tahan ngan perangai aku
makanya... aku tahankan ajer kederhakaan itew....

nomot dua....
sbb aku sayang banget kat hasben
hasben aku baik molia orgnya (org lain nak montah pun dipersilakan)
makanya... tak sampai hati rasanya nak buat suami kecil hati or rasa sedih tgh kita derhaka kat mak dia

harap ko boleh apply 2 perkara nih

caiyokkkkkkk

Rate

1

lostfaith posted on 1-7-2014 03:47 PM
Wei ko jaga mulut sikit. Bila masa aku nak buang mil aku. Aku cuma terasa, terluka jer n nak pujuk ...

See nampak tak hang mulut mcm mana? Hang baca balik semua komen hang psl mil hang tu. Senang jer nk trigger org mcm hg ni, bg skit ayat yg bleh hang sentap, abis carut semua keluar. Hg pikir hg terluka so org kna layan & pujuk hg. Abis tu mil hang caner? Dia xpnh burukkan hg kat org luar kan? Hg? Burukkan dia kat forum ni.....

Tau nak marah aja....  Hg takde empathy kat mak laki hang yg lahirkan & didik laki hang, yg dr darah dia keluar plak zuriat hang....tp harapkan laki hg & dia pujuk hang. Kalau xmau anak menantu hg nnt buat hg mcm tu, ubah la prangai lyn mak mentua tu.

Ops sblum lupa, sakit ati benar hg dgn status andartu aku ni kan? Chill la aku xder jeles dgn isteri org except aku menyampah dgn isteri org yg tak sedar diri. Yg baik2 tu aku puji, malah kt forum ni ramai jer bini org yg baik aku knl...

Innrukia posted on 1-7-2014 04:01 PM
See nampak tak hang mulut mcm mana? Hang baca balik semua komen hang psl mil hang tu. Senang jer n ...

Really ha ha ha perasanlah ko andartua tua mulut cam jahanam. Suka hati ko jer nak bubuh aku, ko ingat ko sorang jer ada mulut or jejari kurang ajar. Btw kalu aku jawab gini kat mil aku aku puas hati, masalah aku tak menjawab langsung la bodoh. Ko baca tak depan depan. Aku pendam.

Syuhhhhhhh syuhhhh gilah berbalas posting ngan orang yang baik ngan kau.

kepada semua,

hentikan gaduh-gaduh ye. masih ada posting gaduh-gaduh lepas post sy ni, sy close terus thread ni.

terima kasih.

prettyuglybabe posted on 1-7-2014 04:05 PM
kepada semua,

hentikan gaduh-gaduh ye. masih ada posting gaduh-gaduh lepas post sy ni, sy close t ...

Sorry mod pretty, tak berniat nak kasi hancur tred org. Aku out dulu dr sini. Thanks.

ainsafina posted on 1-7-2014 03:08 PM
tt...sy pun ade problem macam tt ni. keluarga mertua x berkenan sangat dengan sy. diorang lagi suka  ...

bagaimana dengan suami ain...
diam jer ka..
ain tak balas aper2 ka..

lostfaith posted on 1-7-2014 04:04 PM
Really ha ha ha perasanlah ko andartua tua mulut cam jahanam. Suka hati ko jer nak bubuh aku, ko i ...

kalau marah sangat pun, tak perlu la nak maki, nak kata, nak bodoh kan org ye tt. ignore saja sudah atau guna button report

Innrukia posted on 1-7-2014 04:11 PM
Sorry mod pretty, tak berniat nak kasi hancur tred org. Aku out dulu dr sini. Thanks.

thank you kiah.. selamat berbuka.

yg tak de mertua dok diam2 na..  

aku x dak mertua..so x nak komen apa2..dok tepi jer nengok....

to tt : sabaq noo..bulan2 pose ni