CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: barfi

[Tempatan] (Updated) Kedua dua kaki pelajar putus dilanggar Lori : 3 Kenderaan terlibat

cmf_premierleag replied at 19-1-2016 07:57 AM
Betul tu...tp nak buat cemana
Parents meleis ni nak menangkan anak pun agak2 la
Mcm mak sedara a ...

Anak buah aku meninggal kemalangan. MPV diorg dirempuh treler kt highway. Dalam ramai2, anak buah aku sorg tu terlupa nk pakai seatbelt. Jadi arwah tercampak keluar. Tengkorak retak dan tekan otak. Meninggal on the spot. MPV total lost.

Sejak tu, abg aku mmg double check seat belt. Pastikan anak2 dia yg masih hidup ni pakai seat belt. Lg satu, xde siapa boleh duduk kt seat paling blkg MPV, dia rujuk review, seat blkg tu paling bahaya jika kereta hilang kawalan. Kalau tak tercampak, tersepit.

semoga adik tersebut bersabar dgn apa yg terjadi, perlu sokongan dari org2 terdekat jugak tue

muda gak dah naik motornya

bezita60 replied at 19-1-2016 07:53 AM
Melayu mcm tu la. Ada anak dara, hang pa tanak jaga. Suruh anak dara naik motor sendiri2 gi sekolah. ...

kt rumah aku pun sama...budak2 kecik dok bawak motor ke hulu ke hilir...dh la kaki pun x sampai...dok kena jengket...
bawak mcm pelesit...ada hati nk cilok kita...yg tua pun takdak otak...nak masuk simpang tak bg signal...
ada yg masuk simpang kiri potong kita dari kanan...dh bnyk kali kena mcm tu...nasib baik tak langggar...dh la aku bawak anak kecik..
yg paling aku tak blh lupa budak prmpn sekolah menengah bawak motor...naik motor 3 org...tgh adik dia & blkg skali mak dia...nak masuk simpang kiri...
dtg dr arah kanan terus masuk simpang...lmbt 1 saat jer...kalau tak berdentum dgn aku...aku mampu maki jer la...

jgn kata budak kecik
yg dewasa pun bawak motor mcm jilake
nk mampus bole, cuma jgn libatkan org lain

Edited by hatikudus at 19-1-2016 09:31 AM
fire_place replied at 19-1-2016 08:02 AM
Mak pak ni yg bg anak bawak moto pikir lah sikit,jgn pikir kesenangan sdiri Je.kat kg ke APA ke sama ...

Aku kalau nampak budak2 bawah umur bwk motor, aku mmg marah mak bapak dia org je. Salah mak bapak yg cuai bg anak bwh umur & tak berlesen bg bwk motor. Agak2 anak tu ketegaq, sorok la kunci motor tu. Patut jugak mak bapak yg kena lokap bg pengajaran kat mak bapak yg lain supaya jgn cuai.
Bila jadi kemalangan mcm ni, nak claim apapun susah. Tak pasal2 masa dpn anak jd kelam. Belum masuk trauma depa lagi. Sebaiknya naiklah bas sekolah ke apa ke...safety first.
Apapun semoga adik tu kuat semangat menghadapi hari2 mendatang & dipermudahkan hidupnya.

Follow Us
Kadang bukan nk mengata ke atau apa... Orang kita ni selagi belum kene, selagi tu takkan sedar. Malang kan tidak berbau.... Tapi tetap simpati jugak kat adik tu.

hatikudus replied at 19-1-2016 09:30 AM
Aku kalau nampak budak2 bawah umur bwk motor, aku mmg marah mak bapak dia org je. Salah mak bapak  ...

btoi
klau da kena
da terlewat

x tercapai akal ku...
dpn mata kaki ko dh xde dek

cascutes replied at 19-1-2016 08:57 AM
kita boleh salahkan mak ayah
kita boleh salahkan si kakak
kita boleh salahkan si driver lori

Betul tu dekkk.... Ujung2 salahkan tuhan. Pfffrrrttthhhh..... Ujung2 2 kali 5 jah dengan akak yang anti setat setajah ni...

mak aku paling marah bila abang aku benarkan anak dia dengan bebasnya, yakni cucu dia naik moto dengan bebasnya. walaupon umor form 2 dan badan besar, tu bukan lesen untuk tak berlaku apa-2.

hiskk! ngeri.

ikut apa yang aku baca dalam fb sabak bernam tu, kancil brek mengejut, budak ni terlanggar dan jatuh di tengah jalan, kakak tirinya tercampak, dia yang tak sempat nak bangun kena gilis dengan lori yang tak sempat brek.

lori, bukannya basikal boleh brek dan-2 tu stop. hmm. benda nak jadi. pengajaran untuk ibu bapa dan keluarga mangsa supaya lebih berhati-hati.

lebih elok bila kita komen yang elok2 aje. Tunjukkan diri tu ada rasa empathy sikit. Jgn main sedap tangan saja.

bezita60 replied at 18-1-2016 11:53 PM
Melayu mcm tu la. Ada anak dara, hang pa tanak jaga. Suruh anak dara naik motor sendiri2 gi sekolah. ...

Aku seriau betul kalau budak2 between 10 to 15 ni bawak motor. Kita pulak nak kena bagi laluan dia mencelah kiri kanan. Bawak motor xde helmet, lesen xde pastu mata meliar sana sini. Kat area aparmnet aku kalau pukul 6pm mmg berkeliaran budak2 ni. kadang2 bawak motor beriringan, kita nak menyelit pon x boleh.

Ade sekali tu tiem raya haji ade satu motor ditunggang budak umor 13 tahun bergesel dengan kereta aku. dah la dia bwak arah bertentang, jalan tu one way kot. Bila dia jatuh tu, sorang pakcik (jalan kaki) ni stop & marah aku pulak... terkebik2 aku di situ.

undang2 di mesia
keta motor eksiden
hbis la keta

hatikudus replied at 19-1-2016 09:30 AM
Aku kalau nampak budak2 bawah umur bwk motor, aku mmg marah mak bapak dia org je. Salah mak bapak  ...

Nak ckp kg,kwsan kat umah mak aku tu bandar kot,ya Allah..kita yg berjaga sbb takut.keluar simpang main terjah,nak bhenti tahan kaki pun kaki dia xsampai..

Bawak moto main bawak je.jd pape nk menyesal xda guna.askar kat kwsan mak aku tu biadap .kita marah anak dia bwk moto mcm apa,dia plk jegil mata kat kita sbb bapaknya pun sama

Ya Allah....

Kesian adik pompuan tuh....harap adik tuh tabah sesangat...

adakah moto ini menggunakan plat number kecil sehingga menyebabkan kemalangan ?

fire_place replied at 19-1-2016 09:51 AM
Nak ckp kg,kwsan kat umah mak aku tu bandar kot,ya Allah..kita yg berjaga sbb takut.keluar simpang ...

Tu lah kan...sebab jadi cenggini puncanya mak bapak jugak. Bapak aku dulu disiplin tahap langit ke7. Mmg jgn harap lah. Aku bwk keta pun lepas dpt lesen umur 23. Motor sampai ni tak tau bawak sebab tak dibenarkan, dah tua tak minat aku nak bwk motor. Budak2 dulu tak berani lawan ckp orgtua. Letak kunci motor bersepah pun takde siapa berani try

bluehedgehog replied at 19-1-2016 09:51 AM
undang2 di mesia
keta motor eksiden
hbis la keta

Bkn keta motor je dek...
mangsa menyerang balas penyamun yg menyamun umah mangsa pun ujung2 mangsa yg kena