CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: BoogieChild

[Tempatan] PM benarkan org Sarawak murtad?

nobito replied at 23-8-2017 10:44 PM
Dah terang2 Allah cerita ciri2 orang menggelupor dalam neraka tu dalam Al-Quran....ciri2 nya macam ...

If itu ajaran agama sis or cara sis interpretasi agama sis...

I rest my case...

Edited by nobito at 23-8-2017 10:53 PM
cmf_shalom replied at 23-8-2017 10:48 PM
If itu ajaran agama sis or cara sis interpretasi agama sis...

I rest my case...

Dah tu yang kau suruh akak jadi perasan Yesus ampun dosa Tok Nan tu apekejadah pulak.....dah tentu lah akak tak baca kitab Bible sesat kau tu.....

Melayu Sarawak boleh lah kau kencing sebab sama2 makan babi sepinggan, minum arak kongsi cawan ramai2.

nobito replied at 23-8-2017 10:51 PM
Dah tu yang kau suruh akak jadi perasan Yesus ampun dosa Tok Nan tu apekejadah pulak.....dah ten ...

Bila lak ak suruh ko perasan jadi jesus ampun dosa tok nan?

Ak cuma minta ko jgn ambik alih keja tuhan..Sedap2 ckp org tgh mgelupur dlm neraka..
Ada masalah permahaman ke sis?

cmf_shalom replied at 23-8-2017 10:56 PM

Ak cuma minta ko jgn ambik alih kej ...

Dah tu buat apa Allah turunkan Al-Quran kalau engko tak boleh tahu apa kerj yang Allah buat?

Allah turunkan Al-Quran tu biar engko tahu ape kerja Allah tu buat untuk orang macam Tok Nan ni.....sejak bila aku sumbat Tok Nan kau ni dalam neraka....ada aku sempat bontot Tok Nan kau sampai terhumban masuk neraka ke yang kau nak sentap satu badan ni??

cmf_shalom replied at 23-8-2017 10:56 PM

Ak cuma minta ko jgn ambik alih kej ...

Dah tu buat apa Allah turunkan Al-Quran kalau engko tak boleh tahu apa kerj yang Allah buat?

Allah turunkan Al-Quran tu biar engko tahu ape kerja Allah tu buat untuk orang macam Tok Nan ni.....sejak bila aku sumbat Tok Nan kau ni dalam neraka....ada aku sempat bontot Tok Nan kau sampai terhumban masuk neraka ke yang kau nak sentap satu badan ni??

nobito replied at 23-8-2017 11:01 PM

Al ...

Ooo..baru ak ingat..sis ni penyokong pas..
Asal x sama skepala ngan korg..mmg korg akan ckp akan masuk neraka erkk....

Perhhhh...

Follow Us
cmf_shalom replied at 23-8-2017 11:05 PM
Ooo..baru ak ingat..sis ni penyokong pas..
Asal x sama skepala ngan korg..mmg korg akan ckp akan  ...

Tu la kau ni....pergi gereja buka Bible just untuk menyanyi...hilangkan stress je...satu habuk tak masuk otak Kristian kau..mhujung2 kau orang pedo anak orang dalam gereja.

Lepastu ada hati nak kutuk Islam

Dah tentu lah Al-Quran tu diturunkan biar engko tahu apa tu Job Description Tuhan....dan engko dapat tahu apa tu Job Description Manusia, Jin Malaikat...Setan dll

Kalau aku ambik kerja Tuhan aku sepak bontot Tok Nan kau masok neraka....tapi ada ke aku kata aku sepak bontot Tok Nan kau sampai masuk neraka?

nobito replied at 23-8-2017 11:09 PM
Tu la kau ni....pergi gereja buka Bible just untuk menyanyi...hilangkan stress je...satu habuk tak ...

kau pasti ke allah menyebelahi kau??

sekngucing replied at 23-8-2017 11:20 PM
kau pasti ke allah menyebelahi kau??

Ye sebab Allah cakap kat akak.....sebab tu Al-Quran tu dipanggi Kalam Allah.....Kalam tu lidah

Jangan jadi bodoh macam Melayu Sarawk boleh tak...diorg tu takda ustaz2....babi pon makan.

nobito replied at 23-8-2017 11:27 PM
Ye sebab Allah cakap kat akak.....sebab tu Al-Quran tu dipanggi Kalam Allah.....Kalam tu lidah

...

hahahaha... handphone akak boleh call allah tak....

sekngucing replied at 23-8-2017 11:36 PM
hahahaha... handphone akak boleh call allah tak....

Pertama sekali kau kena tahu device HP tu untuk apa....even atok kau dalam kubor pon kau tak boleh contact...ini kan nak contact Allah.....sebelum nak contact Allah kau contact Atok kau dalam kubor tu dulu.

nobito replied at 23-8-2017 11:45 PM
Pertama sekali kau kena tahu device HP tu untuk apa....even atok kau dalam kubor pon kau tak boleh ...

habis tu  amana akak tahu allah berada di sebelah akak....hahaha

sekngucing replied at 23-8-2017 11:47 PM

Tanda Allah tu wujud dgn kekuasaan Ya Rahim dan Ya Rahman nye....itu dah cukup menunjukkan untung nasib dan hidup dan mati kau...apa yg wujud di sekeliling engkau atas kuasa Tuhan.....bukan atas kuasa engkau....tempat Tuhan di Arash nya bukan sebelah akak.....tapi kekuasaan nya meliputi roh, jiwa, nyawa, nafsu dan jasad kau.

nobito replied at 23-8-2017 11:54 PM
Tanda Allah tu wujud dgn kekuasaan Ya Rahim dan Ya Rahman nye....itu dah cukup menunjukkan untung  ...

aku tak kata allah tak wujud... aku tanya... camana kau tahu allah tu menye elahi kau... camana kau yakin kau di pihak yg benar... camana dgn menghina agama dan kaum lain... kau rasa kau betul.... hahaha hihi

Edited by nobito at 24-8-2017 12:07 AM
sekngucing replied at 23-8-2017 11:47 PM

Lagi satu akak nak cakap.....Nabi Muhammad pon tak direct bercakap dengan Allah sebab allah tu Divine.....ko faham tak makdud Divine Power?.....nabi bercakap dengan Allah ibarat bercakap disebalik tabir dan Allah balas percakapan melalui perantara/utusan (jibrail)

Yg bercakap direct dengan Allah hanya Musa Alaihisalam lepas dia tengok api atas gunung....sebab tu Musa digelar Kalamullah dr peristiwa Gunung Thursina

sekngucing replied at 24-8-2017 12:03 AM
aku tak kata allah tak wujud... aku tanya... camana kau tahu allah tu menye elahi kau... camana ka ...

Harus la berdasarkan Al-Quran.....hidup ni ibarat drama...skripnya berdasarkan Kalam Tuhan, Al-Quran.

So tak boleh nak terima ke Kafir dan Munafiq tu tempatnya dalam neraka?

aku tak kata allah tak wujud... aku tanya... camana kau tahu allah tu menye elahi kau... camana ka ...

Kafir dan Munafiq yang meletakkan diri mereka ditempat hina....bila masa aku yang hina......taknak orang hina jangan hina diri sendiri. Simple.....

Edited by cmf_shalom at 24-8-2017 09:13 AM

ak tgk kebanyakan org PAS ni, bukan semua..

bab mengkafirkan org n menerakakan org...walaupun sesama islam..over konfident tu...mmg sgt tinggi....

syurga neraka tu hak tuhan.....manusia takkan tahu sape masuk syurga dan sape masuk neraka. terpulang pada tuhan nak masukkan sape pun ke dalam mana mana satu tempat......

nobito replied at 23-8-2017 10:19 PM
Akak rasa arwah Tok Nan tengah menggelupor dalam neraka.....dengan mulut berbau babi minta tolong ke ...
Kutukan dan cacian hanya semata-mata membenarkan permintaan seorang yang memang dari awal nya tak dapat terima Islam.

https://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=991783&page=1#pid62279402

The 41-year-old Bidayuh was eight when his Christian parents embraced Islam.
dia d paksa untuk belajar , percaya sesuatu yang bukan menjadi kepercayaan dia hanya semata-mata sebab orangtua dia memeluk dan mempercayai dan menganut Agama Islam.

As a minor, he was made to follow the religion of his guardians but as an adult, he sought to return to the faith he was born into.