CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
dea, baru perasan posting lama awak kat page 21. dah shortlist candidate dSLR ke belum? kalau belu saya nak rekemen Nikon D90. atau Olympus E620 kalau nak best value for money.
Paradox11 Post at 29-7-2009 22:36

err para.. olympus tough 8000 tu ok ker. kualiti pic kalu cuci cantik tak. mana lagi cantik kualiti gabar antara canon n olympus

mmiss, tak pastilah tak pernah pakai. kalau setakat nak print 4R semua camera zaman skrg pun okay. tapi sebab saya suka crop utk nampakkan detail pada bunga so kenalah yg quality sikit. nikon, canon lebih kurang sama. mcm toyota honda atau merc bmw, ikut citarasa masing2.

actually hb dah belikan miss tapi tak pernah cuci gambo lagi. asik snap jer. pada miss oklah kot kamera tu. tuk amik gambo biasa2 jek. lagipun beli pasal dia tahan lasak takut adam pijak (mmg dia ada pijak masa dok lam hbag baru ni ) n bleh masuk lam air

554# Sunor

Walaupun i bukan orang jawa...tapi i realy enjoyyy nasi ambeng...sebab kawasan kampung i tu ramai orang jawa datang buka tanah masa zaman dulu...so dari dulu sampai sekarang...bila diorang buat kenduri...tahlil...diorang buat nasi ambeng...arwah abah i yang selalu bawa balik...cos dia pergi sembahyang di surau kampung tu...lepas solat Isyak orang2 surau dipanggil ke kenduri tahlil tu...so bila nak balik...setiap sorang dibekalkan nasi ambeng sebungkus sorang...nasinya banyakkkk...atasnya ada mee...ada serunding...ada sambal goreng...ada paru goreng...ada ayam masak apa ye...tak ingat...macam2lah...sedaaaaap sangat...bila abah bawa balik je...kami adik beradik kerumun kat bungkusan tu...tak cukup2 rasanya...sedap sangatlah katakan...hehehehehehe...

Namun memori nasi ambeng dah lama kutinggalkan...sejak tak tinggal lagi di kampungku sendiri...uwaaaa...sedihnyaaaa....terlalu indah memori di kampungku...memori semasa kecil dan remaja....tak mungkin dapat kulupakan....selagi hayat di kandung badan....kalau masa dapat diputar semula...aku nak sangat kembali hidup di zaman ku kecil dan remaja dulu...tak mau jadi dewasa....rindu both my parents sangat sangat sangat sangat sangat sangat sangat....

Sorry aaa...dah tua2 pun nak emosi lagi...lebih2 lagi bila u all dah mula buka topic raya...lagiiiilah tak tahan perasaan sayu ni....hanya Allah sajalah yang tahu....

561# har123

Alifi -
tempat pembiakan tuntung tu ialah di Bota Kanan... dulu pening..apesal le nama dia bota kanan dan duk jauh di sana bota kiri...cuba cari logiknya...ropa2nya...bota kiri tu sebelah kiri sungai perak daaa...dan bota kanan tu  duk sebelah kanan daaaa.... sama le  gak mcm Lambor kiri  Lambor kanan.... tempat2 ni dekat bebenor dgn kampung opah teman...dan dekat gak dengan E-Village akak Kampung Gajah..

har123 dan dealova -
bz...kalut sikit....kami sekeluarga demam batuk selsema...dlm pala hotak ni riso pasal  pandemik SB je...sebab wife dulu ada  manage roommate stdnt uitm Melaka yang kena SB tu...so tu yang riso....lepas tu plak kat KK Shah Alam ni...setiap hari ada je yg dtg dgn simpton menyerupai simptom SB....lagi lagi le riso ...tup tup kami ber5 demam  ...lagi lagi lagi le riso ... tu yg jarang dapat bersama dgn geng di sini....mood pun tak dak..

tapi Alhamdulillah la...hari ni  wife dan baby Aqil dan sihat ...wife dah kerja balik...baby dah anta rumah babysitter balik....saya pun dah sihat demam..kak long dgn kak ngah tinggal batuk batuk je... dan saya diTUGASkan  oleh wife observe kak long dan kak ngah di rumah hari ni...

kami ni ber5 demam bukan sebab SB la rasanya ...tapi riso le jugak sebab tak pernah demam sekali reramai begini dan wife yang selalu tededah dgn risiko jangkitan ...

585# khairimhd

dgr kaba angin SB telah menular di mrsm,kkb+sekitar uluyam. ingat semakin pulih tp sebaliknya pula berlaku. Harap kwn2+keluarga yg tidak segar di sini, cepat semboh seperti sediakala. mencegah lebih baik dr mengubati.

Follow Us
586# mizahanan

Rasanya surrounding kita memang dah penuh dgn SB SB ni....dulu SB special branch yang dirisokan...la ni SB pun riso gak dgn SB yang satu ni..SB takut SB...ki ki ki ki

wah macam2 cerita ..

macam semua sedia maklum, campus saya bercuti awal sbb takut ader penularan selebab nih .. tu yg kalut 2 3 hari nih dok amik adik kat asrama nun ...

byk program2 U kena batalkan ... biler dok tengok papan tanda kaler itam yg tulis "harap maaf program **** dibatalkan" .. rsa kesian plak padao org2 luar yg datang dr jauh2 tuh .. yerlah patutnya dah iklan cun2 kat tv, batalkan pun bgtaulah kat tv gak .. isk

hmm nih xtau lah konvo jadi ker idak next weex .. setakat nih takder pengumumam lagi from org2 kat dalam tuh ..

aiyark .. makin lama makin tak best konvo kat universiti puncak mahligai nih .. rindu jaman berkonvo dan meronggeng kat bukit ekspo dulu .. ish ...

p/s: skrg kat area umah saya (sepang) tiap2 ari kenduri nk sambut ramadhan .. maknanya tiap2 ari lah dapat berkat nasi ambeng .. tehehehe.. rezeki.. alhamdulillah

Nie lunch kami dr madinah n ke mekah...lemon pembuka selera selera cili hijau crunchy tul...pedas...meleleh air mata....

lepas tue pekena ais krim nya pulak tak mahal 2 riyal...d mekah lupa pulak nak ambik photo aiskrim...sebab sdp sangat....tengah panas....hanya dapat snap kedai aiskrim aje...hehe hee

Rate

1

wife bagitau pasal H1N1 ni kat kawasan rumah saya ILP, MRSM dan USM dah tutup. tapi sekolah wife masih lagi bukak walaupun berkongsi pagar dgn MRSM dan 3 tempat lagi tu baling batu pun boleh sampai. so, saya suruh ambil precaution mcm pdox nasihatkan tu la dan juga bagitau elakkan crowded place mcm shopping mall dan JGN KELUAR SHOPPING bukan apa utk kesihatan dia dan anak2 (main priority) dan kesihatan poket saya (secondary priority)...

hari tu masa kat airport ada la benda2 lawak saya tgk sesetengah orang ni. time berjalan2 dia pakai mask, tapi bila duduk pi bukak pulak. ada pulak, time dapat makanan dlm flight bukak jugak mask nak makan... saya ambik jugak food pack tu tapi simpan je la - saya suka Malaysian Airlines punya food pack, brilliant la sebab siap ada tangkai lagi utk kita bawak kalau tak mahu makan dlm flight...

Post Last Edit by _mangifera_ at 30-7-2009 19:59

Adeih..rindunya tak online huhu..memacam citer yer..

Shida, dekat benor ngan kampung saya tuh..huhu..

Kak Tina, maaflah saya tak dapat ikut serta..malam esok baru balik..sampai rumah mayb 3-4 pagi..pastu nak bawa anak g pertandingan nasyid ngan hafazan..adeih..penatnya...

Betulla Haris, fenomena yg sama akak tgk..akak pun risau gak ni, masa ke KK hari tuh naik International flight..lupa minta yg domestic..pastu masa ke Tawau ni dok sebelah bebudak IPT rasanya..cuak gak sbb dia pakai mask..pastu dok batuk2..yg tak tahannya bila nak makan + bercakap bukak mask..adeih..

harris, saya nanti ke sabah pun naik MAS. saya pun nak pakai mask. dan saya takkan buka mask sampailah keluar dari airpot. anyway kpd yg dah kena, maybe takkan kena lagi h1n1 sebab dah ada antibodi yg natural.

fera, kalau dah di sabah blh lah try singgah di KK kejap beli pokok.

588# tteja
huhu..kalu g konvo upm, mmg slalu cari gerai jual pkk..murah2 belaka...

576# alifinara
kalu si arif tu..suka mkn mihun grg n sambal grgnya..kicap ayam dia sdap kann.. tp hari ni tak g pasar malam. Cikna masak lemak labu pucuk labu...
aritu kan..1st time try masak laksam sendiri..jadi jgk...

595# cikna99

cik naa...arini akak pun masak laksam juga, tapi akak pakai laksa je..
anak2 tak lalu laksam..derang kata lebo2 dan beso..tak leh makan.. ;-)
tapi kalau laksam dengan laksa ..lajuuuu..

Kat umah akak ni pun tengah menular wabak..
wabak sakit mata..ada orang panggil sakit muntut kan...
mumula..anak ke 4, cuti seminggu lepas..pas tu ari senin tu no 2 pulak..
arini bujang tu pulak kena..siap demam dan batuk..
esok lusa sapa punya turn la pulak agaknya...

Hahaha..akhirnya, dapat gak akak masuk shida....macam2 cara akak try...dari tengah malam tadik..
apa nak jadi dengan cari layout baru ni..macam2 masalah....saboooooo je laaa.... :-(

596# cguct1970
ulala kak ct...
laksam tu... aritu try buat adunan tpg berasnya n kukus lahh..skali baru teringat tudung periuk saiz yg besar tak de, kes cari2 tak jumpe so gunalah tudung periuk yg saiz kecik..hehe lawak2 tp abis gak adunannya tp jenuhlah nak kukus sib baik wat sket..secawan je..

Oklah tu cik naa..rajin dan orang nak makan..
akak pun kurengg la kalau laksam tu..
chee chong fun makan la pulak...
tapi dah lama tak makan..susah nak cari yang halal...

apekehallll nya ..nak tukar abatar tak bolehh...hampesssss :@

Post Last Edit by cguct1970 at 30-7-2009 23:40

Post Last Edit by cguct1970 at 30-7-2009 23:39

[img=http://img106.imageshack.us/img106/4497/cimg0796.th.jpg]

dinda2 ku sekelian..yang ini ok dak ? Jempulah makan..jangan malu2..
kat dapo ada banyakkkkkk lagi....