CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hantu_chot

24/09/2010_22:30 ..::aku putus cinta::..

Reply  hantu_chot

huhuu.. beratnya kata2mu utk ku telan. ko single la kn skunk? aku pun si ...
meiwen_T Post at 26-4-2011 17:08

pengajaran paling bernilai adalah pengalaman.keenakkan hidup ini kalo tak diwarnai dgn pelbagai rasa, kurang menyengat nilainya.kalo tidak, takdelah org suka open table makan besar ikan tiga rasa.bermakna setiap pengalaman manis,ada pahit nye,ada masin ada payau nye tak kurang tawar nye jugak.semuanya ada pasang surut.bila pengalaman hidup dah banyak.ayat kita pun dah bertambah power kan? hehehehe..itu yg mahal tue....so kat situ dah boleh demand utk pasangan yg terbaik utk kita.senang cite, pasangan yang Allah dah janjikan utk kita sebenarnya.just wait and see je lah.sementara nak dpt tue.kita imarah kan lah diri kita ni dgn pelbagai kehendak yg kita teringin nak buat.jgn dipikirkan sgt 'rahsia Allah' yang satu tue.nanti adalah tue.just enjoy ur self.yg penting jgn lupa Allah dan keluarga kita.hehehehe....

Reply 581# meiwen_T

lupa pulak nak menjawab soalan.aku tgh single lah ni... hehehehe.seronok tau..hari2 cuci mata,tgk gelagat manusia.

naik juling mate aku bace kisah ko nie...tp kisah ko nie memberi semangat kat aku yg dlm dilema nie....mmg satu pengalaman yg mematangkn diri...hope aku blh jd setabah ko chot

naik juling mate aku bace kisah ko nie...tp kisah ko nie memberi semangat kat aku yg dlm dilema nie. ...
lee_sakura Post at 28-4-2011 11:47

hahaha betul kan semula kanta mata kau tue.nanti tak nampak jalan yg lurus dan benar.hahaha.apa2 pun thanks a lot coz sudi baca coretan yg comot ini.ketabahan itu hadir dari keikhlasan diri kau sendiri sebenarnya.sejauh mana ko ikhlas meredhai apa saya yg terjadi dlm kehidupan kau.atau apa saja ketentuan ilahi dlm qada' dan qadar kau.. itu lah ketabahn diri yg sebenar.

dia mmg sorang yg sgt baik... dikalangan kawan2 lelaki dia.dia mmg kurang berckp.sorang yg sgt bersopan santun.pemalu <aku akui yg ni pasti>
antara hal lain yg menjadi punca.dia sering rendah diri sekiranya aku lebih dari dia.<ini mmg pasti>
sbb dia kalo kalah berdebat dia akan ckp "syg kan pandai, abg kan bodoh"
family kami berdua merestui hubungan kami kerna kami akan bertunang pd 01/01/11, kawin pada 31/03/2011<hari jadi dia> dan 30/04/2011<hari jadi aku>
layan kasar itu konfom <tapi aku tak sekasar yg korang fikirkan.cuma aku sorang yg tegas dgn apa yg aku ckp>
hantu_chot Post at 1-10-2010 17:00

Assalammualaikum..
semalam hari jadi untuk aku.. jadi aku telah melepasi angan2 dan cita2 aku sblm ini.ini lah yg dikatakan jodoh pertemuan, ajal maut ketentuan Allah taala.aku pun berserah lah apa yg terjadi. bermula umur baru aku ini.aku harus bangun semula berdiri kuat menempuh dugaan yg akan datang.mungkin ada sesuatu yg akan dijanjikanNya untuk aku kelak...apa2 pun selamat hari jadi kepada diri aku sendiri.mudah2an aku akan menjadi lebih kuat dan tabah demi diri aku sendiri dan keluarga.takde apa2 yg dpt aku ceritakan sekarang.yg penting aku terasa amat rindu kepada abah.kerana abah adalah org yg pertama akan memberi ucapan selamat hari jadi kepada aku.kini tiada lagi org pertama itu lagi, telah diganti oleh mak dan abang long aku.yaa abang long aku semalam tipon aku dan memberi ucapan yg panjang lebar di facebook.aku menitis kan air mata.mengenang kembali kata2 abang long.abang long adalah pengganti abah untuk adik.. semoga kasih sayang yg menjadi tunjang kekuatan keluarga kita akan kekal abadi bersama2 kita sekeluarga bersertakan rahmat dari Allah taala.ini lah kata2 yg telah menitiskan air mata aku semalam.abang long lah yg menjadi tempat aku menumpahkan kasih manja ku kini.

Baru je terjumpe thread ni tadi, di kala x de mood nk study utk exam, cukup untuk menenggelamkan diri dalam dunia kesedihan ... hahaha

Anyway, part yg couple "48 jam" dengan si A tu sgt2 menarik, rase boleh buat short movie based on that situation .... sgt2 best .... ko patut start tulis skrip  ....  and even dramedy for the whole 'timeline' tu leh buat full feature film (sbb sume coretan diary tu just nice, ade emosi, even lingo pon sgt2 relatable) ... kalo leh tulis skrip dengan twist and turn yg menarik .. this could be a BOX OFFICE ...

Follow Us
Selamat Ulang Tahun TT Sayng!~ Semoga panjang umur murah rezeki,. Di bawah limpahan rahmat ALLAH,. aminn

Assalammualaikum... semperna hari jadi aku kelmarin.jadi ramai lah rakan2 yg menghantarkan ucapan di facebook.secara online aku ada berbual dgn sorang sahabat iaitu penulis buku novel.sahabat m'war2kan akan penerbitan novel tulisan beliau nya yg baru.oleh yg demikian aku berbesar hati tanpa segan silu, kerana percaya akan kewibawaan beliau menyimpan rahsia.memberi penghormatan kpd nya membaca forum ini.. berikut dibawah adalah coretan beliau yg aku copy paste dari chat fb...

SAHABAT :-
1.54 pagi......... tamat membaca forum tu.. fuh! :-D
mmg macam novel
ada heroin
tp hero x ada.....
hero sejati blum muncul hehe
aku suka tindakan yg ko ambil
pendapat aku, Allah tidak akan menjadikan sesuatu itu dgn sia-sia
aku suka dan slalu ingat falsafah ni "semalam ialah sejarah yang tidak boleh dipinda, esok ialah impian yang belum nyata"
sejarah itu jadikan pengalaman yang mengajar kita utk menempuh masa kini dan mendatang
esok belum nyata, jd usah terlalu berharap krn sebarang kemungkinan boleh berlaku
tp impian, harapan & cita2 tetap kena ada dlm diri kita..... cuma bersederhanalah dlm segala-galanya....
aku respect kesabaran & ketabahan ko
[url=]Report[/url]

Baru je terjumpe thread ni tadi, di kala x de mood nk study utk exam, cukup untuk menenggelamkan dir ...
amaryusof Post at 2-5-2011 01:57

thanks dude.. terima kasih meluangkan masa membaca thread ni.walaupun dlm mood exam.aku hanya mampu menulis apa yg aku lalui, dan apa yg aku rasai sendiri.so.. utk berimaginasi mewujudkan watak2 yg bukan diri aku, mungkin agak sukar sedikit.tapi boleh digambarkan melalui lumrah2 manusia yg sedia ada.insyaAllah sekiranya aku terdetik keazaman yg baru dikala berseorangan tak mustahil aku boleh buat apa yg ko usul kan tadi.Kuasa Allah tiada yg mustahil di dunia ni.and kalo ko pun berminat utk merealisasikan apa salahnya..aku pun berbesar hati utk itu semua.apa2 pun terima kasih banyak2.. semoga ko dpt menghadapi exam dgn cemerlang skali.apa2 pun thanks a lot..

Selamat Ulang Tahun TT Sayng!~ Semoga panjang umur murah rezeki,. Di bawah limpahan rahmat ALLAH,. a ...
CahayaAina Post at 2-5-2011 10:26

thansk a lot CahayaAina.. terima kasih masih sudi membaca di sini, walaupun tiada apa yg menarik diketika ini.bak kata sahabat, watak hero sudah tidak wujud lagi.. heheheh.. mesti boring sapa yg membaca selepas ini..

Post Last Edit by hantu_chot at 2-5-2011 18:16
mmg agak blur sikit cerita tue.sbb artikel kat atas tu aku karang sblm dia berkahwin.masa tu aku masih menanti sekiranya ada keajaiban.mengharap ketentuan jodoh A yg sebenarnya.dan akhirnya sememangnya aku tiada jodoh dgn A. A berkahwin pd awal 2010.mmg sedih mengenangkan saat pertemuan kami yg terakhir.A dtg ke sini, tempat kerja aku sekarang, utk memaklumkan ketentuan jodohnya.aku menyambut berita gembira tersebut dgn senyuman tapi dlm hati ada hujan.kenangan manis kami yg terakhir kami semadikan di seluruh Wilayah persekutuan Putrajaya.kata2 terakhirnya, "saya teringin nak menjadi kekasih awak utk dua hari ni.".aku akur dgn rasa gembira dlm kesedihan.gembira kerana akhirnya tercapai hajat kami, walaupun seketika dan rasa sedih kerana ianya akan berakhir pada esok hari.A sempat belikan beberapa barangan yg menjadi bahan pemberian bagi setiap pasangan yg bercinta.menonton wayang walaupun takde tayangan yg menarik di ketika itu.menaiki bot di mines.berjalan2 di pantai pd.pelbagai uptown yg kami kunjungi.mcm2 lagi yg kami buat selama dua hari.menghabiskan waktu terakhir kami sebagai kekasih selama 48 jam.mmg sedih, kalo aku ingat balik semua perkara tue.dia terlalu gentlemen pada aku.sgt2 romantis.mmg tiada jodoh kami.dan aku tidak lagi menghubungi beliau.hantu_chot Post at 27-11-2010 21:22

teringat kenangan manis ini.kami tak tdo sepanjang hari ni.merayap setiap masa, menempuhi beberapa tol, isi minyak berulang2 kali, setiap tempat yg berlampu pasti kami singgah, brapa kali kami makan, sebanyak tu lah kami singgah ke toilet.itu lah kot kuasa cinta sampai takde langsung rasa ngantuk dimata masing2.mmg kelakar.ketika meniti jambatan putrajaya, A bersuara "boleh tak saya pimpin tangan awak?".aku hanya senyap jer, mungkin kerana aku sebak mengenangkan selepas itu aku dan A akan berpisah.kerana lama menunggu jawapan aku..A:"kalo tak nak takpe...saya tak paksa..jgn risau ok [smile]" masih berjalan b'iringan.terus aku berjalan laju sedikit kehadapan menyaingi beliau dan menangkap tapak tangan A.si A senyum berseri dan terus m'hayun2 tinggi tangan kami yg bersatu.sambil menyanyi.. "buai laju laju.. sampai pokok ru.. apa ada dlm hati ku.. ku hanya mencintai mu..." dgn gaya yg bersahaja mendepang2kan tangan nya. mengalunkan lagu rekaan A sendir...dan berakhir dgn tiupan ditangan nya ke arah wajah ku.. memang kelakar.dan aku ketawa bahagia.tapi dlm hati aku ada hujan yg membanjiri dgn bertakungan air mata yg sayu.pesanan terakhir sblm A bertolak jauh pergi.. "A: simpanlah kenangan 48 jam kita ini sebaik2 nye dlm hati awak...saya pun tak tau nak kata apa lagi...".ketika ini sendu dihati menyelubungi hati aku dan A.sehingga skarang sekiranya aku lalu di jambatan itu, aku akan terbayang di birai mata aku dua orang manusia berpimpin tangan sambil menyanyi 'buai laju2'...

teringat kenangan manis ini.kami tak tdo sepanjang hari ni.merayap setiap masa, menempuhi be ...
hantu_chot Post at 2-5-2011 13:17

best kenangan ko chot...same mcm kenangan aku dan die...aku ucap tahniah pd die coz die akan dpt bakal doktor sebagai suri dihati...tp ape yg di ckp "confirm ke org rumah, slagi x lafaz aku terima nikahnye, blm lg jd org rumah..." dlm hati aku nk sangat if name aku yg disebut time akad nikah tuu..huhuhu...semalam time tgk tv berdua ngan die, tgk ade baby comel sgt, tgh dok puji2 bdk tu comel skali die tanye kalau ank kt nant comel x..tekejut aku, pastu aku tanya die blk kt nie akan kawin ke trus die senyum n diam..pastu die tanye lg nk ank brape org & nk lelaki ke pompuan..confius aku ngan die nie...byk kali die ckp kalo dgn aku die rase seronok sgt dan rasa dihargai, x mcm time die kluar ngan doktor tu, ckp kena hati2 n kene jaga perasaan coz doc tu cpt cemburu, slalu je frust...tp bile ngan aku die jd diri die sendiri, ckp pon slamba main lepas je...dan yg pasti time die ade masalah die akan cr aku utk bercerita, pernah kol 11.30 mlm dtg jumpe aku utk cerita masalah die...ktorg lepak kt kedai mkn sambil tgk bola, nk dkt kol 2 pg br balik...kol 2 pg pon die penah call bg tau die br lepas gaduh besar ngan doc tu..
chot..hepi belated birthday, semoga hidup ko dilimpahi rahmat allah sentiasa...

best kenangan ko chot...same mcm kenangan aku dan die...aku ucap tahniah pd die coz die aka ...
lee_sakura Post at 3-5-2011 09:53

itu lah sebaik2 tindakan pun.agaknya bukan jodoh kita.ada lah yang lebih baik nanti.tetapi kenangan tetap kenangan.

Reply 593# lee_sakura

apa2 pun.. thanks ye atas ucapan tue.. hehehehhe

teringat kenangan manis ini.kami tak tdo sepanjang hari ni.merayap setiap masa, menempuhi be ...
hantu_chot Post at 2-5-2011 13:17

errmm~~
sedih sgt2.......

Post Last Edit by hantu_chot at 3-5-2011 16:50
errmm~~
sedih sgt2.......
almanda85 Post at 3-5-2011 11:31

apa boleh buat manda..itu lah dinamakan jodoh.tapi aku tetap bersyukur sbb Allah bagi jugak aku merasa cinta yg betul2 best.walaupun sekejap cuma..

apa boleh buat manda..itu lah dinamakan jodoh.tapi aku tetap bersyukur sbb Allah bagi juga ...
hantu_chot Post at 3-5-2011 16:37

yup..betul2....tu sume pengalaman....maybe pengalaman akan mematangkan kita...
chot mst akan jumpa someone...yg pasti lebih membahagiakan...ataupun..yg saling melengkapi...

its time to me to let him go...byk kali aku ckp benda nie dlm hati tp time tu jgk la si mamat nie bg harapan....

its time to me to let him go...byk kali aku ckp benda nie dlm hati tp time tu jgk la si mamat nie bg ...
lee_sakura Post at 5-5-2011 07:59

bagus lah.. lagi cepat lagi bagus.. lagi cepat ko lepaskan dia...lagi cepat Allah gantikan dgn yg lain.. hehehehe... mudah mudahan lah.. apa2 pun tenang lah.

Happy belated besday TT...

Sedih baca kisah TT....... rasa macam aku pulak ada kat situasi tuh.... apa pun aku paham perasaan ko TT sebab aku pun penah mengalami...  apa pun aku yakin, hikmah yang Allah berikan pasti yang terbaik untuk kita semua, Amin...