CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CikSiti07

~ Perkembangan Aku--> UPDATED TAHUN 2021 PG.68 ~

CikSiti07 posted on 29-5-2013 10:14 AM
sakit sgt2...aku macam xleh nak terima kenyataan..malam kang jumpe..kengkonon flight dia touch dow ...

Klau kenkonon flight dari aussie mendarat kul 10.30pm kat airport, so kul brapa dia boleh jumpa uols?
Dari airport ke KL dah hampir 1jam kan

kikuri posted on 29-5-2013 10:49 AM
cik siti mungkin sakit hati skang ni..insyaAllah..nnti cik siti akan jumpa yang terbaik dan bahagia. ...

Thanks kikuri..Mudah-mudahan...amin...

siputsedut posted on 29-5-2013 10:50 AM
serius aku rasa mcm nk    laki tu...tak gunaaaaaaa
...

berat mata memandang, berat lagi bahu yg memikul..aku sampai tak boleh nak buat apa..aku rasa cam nak gi buat huru-hara kat kenduri dia sabtu ni...hukhukhuk..Ya Allah...tolonglah.....

cagOO posted on 29-5-2013 10:50 AM
xpelah.. da jumpe kang ade le menda nk ckp.. betoi gak, ntah2 dia xjadi jumpe.. dia kan da buat sa ...

Kita tengok la cemana...nnti aku update...=)

kuat drama la laki ni..sian bini die...nnt die nk kawin due mesti lg byk drama die create..malang la sape dapat laki terlebih kreatif mcm ni...

trust me..dlm family iols pun ade laki jenis yang suka buat cerita fiksyen ni...dah byk kali debunked by us..tp buat muka seposen mcm takde pape...

eh tp kan iols tak ckp uols malang sbb jumpa die..maybe Allah nk tunjuk kat uols..dlm donia nan fana ni..ramai lelaki jenis2 useless camnih sebelum Allah pertemukan uols dengan lelaki yang baekkk~~~

camrey posted on 29-5-2013 10:50 AM
Klau kenkonon flight dari aussie mendarat kul 10.30pm kat airport, so kul brapa dia boleh jumpa uo ...

Aku kat Seri Kembangan..xjauh dari airport..persoalannya..dia datang ke x malam ni..ape pulak cerita dongeng dia nak cipta..ke flight delay..or xdapat balik..or xde transport..or..entahlah...tunggu je la..

Follow Us
CikSiti07 posted on 29-5-2013 10:52 AM
Kita tengok la cemana...nnti aku update...=)

orait...

email bagai,
sepatah ayat pun me tak percaya

CikSiti07 posted on 29-5-2013 10:51 AM
berat mata memandang, berat lagi bahu yg memikul..aku sampai tak boleh nak buat apa..aku rasa cam ...

pergi dengan muka confident..ucap tahniah...selamat berbahagia lah ye kat aussie tu..ckp kuat2 biar semua org dengar aussie tu..pastuh blah dengan straight face

eh takyah la uols...buat sakit ati uols je...tp kan.. @ctsueraya boleh share kut..sheols pernah buat..oopss

CikSiti07 posted on 29-5-2013 10:49 AM
Aku nampak je tabah..tapi hakikatnya aku rasa macam kosong..rasa tak bermakna..macam mana nak lalu ...

tt...aku pernah alami keadaan ni... masa tu rasa hidup kosong... giler r... bangun pagi cuaca elok je, tapi rasa macam hari nak kiamat...sunyi je idup....
tapi aku lagi teruk...sebab laki tu hilangkan diri tanpa sebarang explanation... last mesej die hantar ( sebab kesian kat aku kot), aku tak reply sebab kecik hati dengan perubahan die... dan tu la mesej terakhir dari dia untuk aku.... lagi bodoh keadaan aku sebenarnya...

aku demam 2 minggu...badan aku ketar... tiap2 malam nak faham yang aku dah kehilangan dia memang azab...
pegi keje tak semangat...memang rasa nak berhenti, dok rumah dalam bilik, kenang nasib..

tapi...alhamdulillah... Allah tak akan seksa kita tt..
entah macam mana dia akan bagi kita ketenangan tt.... sebulan je, aku dah boleh terima....
dan jalankan hidup macam biasa lepas tu....
dan..of course la Allah akan temukan kita dengan orang yang dah dia tentukan sebagai jodoh kita nanti...

ko akan bahagia tt.....percayalah.... satu hari ko akan kenang kisah ni macam satu sejarah je...di samping cinta hati ko yang Allah dan sediakan untuk ko....

emm.. baru baca update.. gitu rupanyer perangai jantan tuuu... penat je akak nasihatkan ko tunggu setahun dua.. klu camni.. x payah la dik.. usah nangis membazir air mata untuk jantan camtu.. mmg dia tak layak utk ko dik.. ada yg lebih baik sedang menunggu ko.. Percaya lah.. InsyaAllah.. org yg baik utk org yg baik jugak.. begitu jugak sebaliknyer.. dugaan semua ni dik.. Allah bg utk ko dpt yg lbh baik lg dr jantan tu.. mmg sakit bila kene tipu camtu..

ko x payah pegi la dik kenduri dia.. buat sakit hati jer.. for sure akan berlinangan air mata ko tu.. Sedih tul.. cam lagu 'Pelamin Angan ku Musnah'..lak.. Bersabar.. Berdoa.. & Solat dik.. cari ketenangan dgn bersolat & membaca al-Quran lbh baik.. Dekatkn diri dgn Allah.. Mnegadu padaNYA.. dia lbh mengetahui..

Xpun ko g bercuti.. tenangkan fikiran.. mcm akak dik.. (mcm akak lg.. heheee..) lps frust g umah kawan kt Ipoh then lepak2 g Pulau Pangkor.. rupanyer jodohku disitu.. huuhuu.. bahagia hg sekrg dik.. dah 23 tahun (berkenalan..bertunang.. & akhirnya kawin.).dah ada 3 org anak pun..

ok dik.. ko boleh .. ko kuat.. pujuk hati tu utk jd kuat.. utk lbh tabah.. InsyaAllah ramai kt sini doakan ko bertemu jodoh yg lbh baik dr seblmnyer.. Amin..

Rate

1

CikSiti07 posted on 29-5-2013 09:27 AM
Thanks Midori...

look at d bright side...u r single now...leh carik bf baru....bole pilih yg lebih baik dari dulu...kdg2 bila ada bf nie, apa yg dia buat yg kita tak berkenan, syg punya psl...kita terima jerlah...but now tak perlu lg....tak suka bole reject jer...tak perlu jaga hati org lg ...leh buat sukati kita....

CikSiti07 posted on 29-5-2013 10:49 AM
Thanks pasu..aku akan cuba bangkit dengan sokongan korang...

bangkit pelan-pelan...dengan bantuan masa..

jangan terus nak berdiri pulak...kejang kang..

Ex saya dulu ayat mcm ni gak...mmg scripted kot...jantan mcm ni bg saya jantan siyal je...

Pls TT, jgn lama2 bersedih...

CikSiti07 posted on 29-5-2013 10:54 AM
Aku kat Seri Kembangan..xjauh dari airport..persoalannya..dia datang ke x malam ni..ape pulak ceri ...

Nak jumpe malam ni ye..aku x rase la laki tu nak jumpe ko..mesti dia bagi alasan x dapat jumpe sebab flight tu terhempas

sobsob posted on 29-5-2013 11:45 AM
Nak jumpe malam ni ye..aku x rase la laki tu nak jumpe ko..mesti dia bagi alasan x dapat jumpe seb ...

Pesawat terhempas pastu heols sorg jah terselamat
Heols cuma cedera ringan saja sb berkat nak kawen ikut pilihan ayah dia..Anak solehah katanya

kesiannya. bertabah yer TT
ada sinar mentari menunggu mu dibalik awan mendung
kuatkan diri k.

CikSiti07 posted on 29-5-2013 10:47 AM
Aku harap aku sekuat ko...aku dah baca kisah ko..dan tahniah..akhirnya ko bertemu dengan si dia=)
...

..
kita tak boleh nak jangka apa yang bakal berlaku..
tapi, apa yang kita lakukan hari ini....akan mempengaruhi apa yang bakal berlaku pada masa hadapan..

jaga diri dengan baik..ye

apa yang berlaku pada aku adalah takdir..
aku pun tatau yang aku kuat..
merata gak aku kutip semangat...

begitu jugak ngan ko..
apa yang berlaku adalah takdir tuk ko..
apa yang ko boleh lakukan untuk pertahankan hubungan ko sekian lama ngan dia...ko dah lakukan sebaik mungkin..
ko tak salah ape dah..
dia aje yang tak hargai..(kekonon dalam e-mail dia yang ayatnya macam malaikat..kekonon dengan sehabis baik gentleman habis la dia melepaskan ko..)

CikSiti07 posted on 29-5-2013 09:47 AM
Apelah nasib perempuan baik-baik macam aku boleh jumpe jantan macam dia....

sebab baik la...dia berani buat..
dia tahu yang dia takkan di apa-apa kan oleh ko waima...lepas ko berkorban sekian banyak..dia tinggalkan ko macam tu aje..

dia?...kawen dengan seronoknya..seolah-olah macam takde pape yang berlaku..
cukup hanya..."maafkan abang...blablabla....."
setel...
dia dah mulakan hidup baru...direstui keluarga lagi............

aku nasihatkan ko..
sekarang ni, fokus kan hidup ko aje..
tak yah amik tau lagi urusan dia..
ko jangan nak stalker dia...
kalau ko buat jugak...
ko sedang menganiaya hidup ko..

ko serahkan aje dia pada Allah untuk diuruskan..

sobsob posted on 29-5-2013 11:45 AM
Nak jumpe malam ni ye..aku x rase la laki tu nak jumpe ko..mesti dia bagi alasan x dapat jumpe seb ...

lawak ni......

ntuk akak tt......bt2 lpe je la nk jmpe laki tu.....biar die tgu...biar die rse cemane kne tpu(wlpn sehari tu je pon)....
hmm...betabah ek...eeee jantan shiyalan tuh...