CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hantu_chot

24/09/2010_22:30 ..::aku putus cinta::..

Post Last Edit by hantu_chot at 5-5-2011 16:59
bila masa pulak aku bercinta dgn kawan sekolah aku ni???? tak pernah bercinta pun dgn dia, mcm mana pulak nak jadi ex??? dia budak sekolah aku dulu yg aku tak kenal pun.sekadar kenal nama jer...dan mcm mana aku boleh terluka pulak kalo kawan dgn dia.. adoyaiiii.. lagi lah aku pelik.. mcm mana ni? aku lagi tak paham ni..hantu_chot Post at 7-4-2011 16:16

kawan sekolah aku ni yg boleh aku panggil di sini DeeZack.satu yg aku suka dan syg dgn dia ni, kelako.dia pandai nak ceriakan mood aku bila aku boring,takde mood atau tak tau nak buat apa.dari muka aku biasa jer, boleh meleleh air mata kalo ketawa dgn Dz ni.aku tak tau knp kawan2 panggil dia ni Dz sengal.kesian dz ni terlalu sinonim dgn perkataan tersebut.bagi je lah apa rancangan tv pun,Dz boleh ajuk segala intonasi suara watak utama dlm rancangan tersebut.kalo bab2 menyamar ni mmg pakar lah.loyar buruk dia boleh tahan lah.kadang2 aku pun tak tau apa yg Dz sembang kan tu betul atau tidak.10% yg Dz sembang, 2% terakhir baru ada point sebenar, 8% terawal semua ayat kona2 dulu.adoi.. pening aku dibuatnya.sbb tu lah aku pun suka melayan loyar buruk dia.last skali dia yg kena balik.

tapi aku tahu itu mmg skill dia dgn semua pompuan.Dz ni aku boleh ckp mcm crt lah lebih kurang.peramah terlebih.tapi dia ok sikit dari crt.kalo crt akan menghalakan kekecewaan atau sakit hatinya kepada pengambilan barangan, tak perlulah aku jelaskan kat sini.tapi tidak si Dz ni.DeeZack ni suka menjentik perasaan2 gadis supaya terbuai dan dia pun seronok, bila si gadis dah terlalai dan terabai.Dz pun senyap je lah...hahahaha.mmg sengal.selain sengal Dz ni pun gatal jugak orgnya.kalo perangai gatal dia dah melalut2,aku suruh dia ingat Allah jer.terus dia diam,dia hilang mood.dan aku akan pujuk tanda aku mintak maaf, aku potong mood dia tadi.bila dah pujuk, sengal dia dtg lah menjelma.mmg kelako mamat ni...

kalo dgn crt dulu, suka sembang pasal kereta.tapi kalo dgn Dz ni favorite topik kami sukan.Dz suka bersukan, dan aku pulak suka road runner.Dz ni semua org dia panggil sayang dan bahasa kan diri dia abang.aku rasa dah takde sentimental value dah pada panggil sayang yg keluar dari mulut Dz.semua pompuan dia layan sama jer.player lah katakan...

Happy belated besday TT...

Sedih baca kisah TT....... rasa macam aku pulak ada kat situa ...
andik Post at 5-5-2011 16:28

Terima kasih byk andik atas ucapan hari jadi tersebut.ko baca semua ke thread ni.apa2 pun terima kasih diatas keprihatinan ko.semoga doa ko di makbulkan Allah.seperti kata2 org yg berpengalaman sblm ni sependapat bahawa semua org akan melalui, tetapi dgn pelbagai variasi kisahnya.kerna apa?nak tau apa? manusia tidak semuanya sama.rambut sama hitam tapi hati lain-lain, tak termasuk rambut yg berwarna lagi..lagi mcm2 hati nya.. kita pun tak tau.wallahualam bissawab

Terima kasih byk andik atas ucapan hari jadi tersebut.ko baca semua ke thread ni.apa2 pun  ...
hantu_chot Post at 5-5-2011 16:54

yup chot, aku follow citer ko dari page 1 sampai lar yang ko reply aku nih...   enjoy baca citer2 ko.... banyak kisah suka duka pengalaman kehidupan ko yang boleh aku kutip buat pengajaran.  disamping kisah cinta, terselit jugak kisah keluarga yang utuh kasih sayang.  aku suka ulang baca kisah sedih ko dengan arwah abah ko sampai aku sendiri pun tak sedar menitik air mata bila baca.  terasa macam aku ada kat tempat ko pulak... theheheh.......

Post Last Edit by hantu_chot at 5-5-2011 18:32
yup chot, aku follow citer ko dari page 1 sampai lar yang ko reply aku nih...   enjoy baca  ...
andik Post at 5-5-2011 17:18

terima kasih andik.apabila kita menulis diketika masih lagi merasai perasaan itu.jari jemari ini akan terus menyalin apa saja yg di dlm hati dan perasaan kita saat itu.segala memori yg terlayar di minda dan di hati akan terpacar semula di hamparan thread ini.sedikit sebanyak doa2 pembaca di sini mungkin terpilih oleh Allah utk dimakbulkanNya.apa lagi yg mampu aku lakukan.selain bersyukur dgn apa saja pemberianNya.

bagus lah.. lagi cepat lagi bagus.. lagi cepat ko lepaskan dia...lagi cepat Allah gantikan ...
hantu_chot Post at 5-5-2011 16:06

mmg aku nk cr pengganti secepat mungkin pon...seksa jiwa aku die buat mcm nie...aku nk tgk mcm mane keadaan die if aku jd gf org lain, ye la ku tgk wayang ngan officemate lelaki pon die dh jeles, so kalo aku jd gf/tunang org lain ntah mcm mane agaknye die tu...kejam kn aku...

mmg aku nk cr pengganti secepat mungkin pon...seksa jiwa aku die buat mcm nie...aku nk tgk mcm m ...
lee_sakura Post at 5-5-2011 19:34

kalo dah ketentuanNya jodoh ko awal dari dia takpe lah lee_sakura, Alhamdulillah...jgn ko buat kerana nak 'membalas pantun' sudah.tak ke mana jugak jadinya.takut 'makan diri' balik.Maksud aku lepaskan dia pegi tadi ialah...melepaskan segala2nya,tanpa ada simpan 'saki baki' perasaan yg terpendam tak kiralah masa ada perasaan kecewa ke,dendam ke,sayang tak berbalas ke atau sebagainya.yg boleh disimpan ialah biarlah kenangan, yg lain lepaskan.yg selebih nye ko kena maafkan dia secara total.baru ko akan rasa 'baru' atau fresh semula utk pasangan yg seterusnya.penyakit hati ni akan mempengaruhi segala2nya dlm diri kita.apa yg ada dihati kita itu lah yg terpancar di luaran kita.

Follow Us
kalo dah ketentuanNya jodoh ko awal dari dia takpe lah lee_sakura, Alhamdulillah...jgn ko  ...
hantu_chot Post at 5-5-2011 19:57

betol ckp ko chot...tq 4 your advice....hope aku akan setabah ko dlm harungi kehidupan nie...

happy belated birthday Chot...1st may ya..

happy belated birthday Chot...1st may ya..
kyani83 Post at 8-5-2011 01:17

tq yani.. hehehehe..thanks a lot

semalam dan sebelum2 ini jugak,aku ada dpt msg dari nombor yg asing dari phonebook aku.tapi dia seperti mengenali diri aku.dia tahu nama aku.dia ckp dpt nombor tipon aku dari kawan2 aku sendiri.bila aku tanya sapa kawan2 aku tue, mmg dia tak akan bagitau lah.tapi aku boleh rasa nombor misteri itu ialah 'dia'

Post Last Edit by hantu_chot at 12-5-2011 15:59

Reply 611# hantu_chot

kisah si nombor mesti dah senyap.sbb bila aku bagi hint yg aku kenal sapa pemilik nombor tu.terus dia tak hantar apa2 msg atau miscall pada aku.itu tandanya..mmg benar si nombor itu adalah si dia.hmmm knp dia cari aku lagi.bukan kami dah takde pape ke.kalo nak kawan jer.takde masalah pada aku.biar lah kami bersahabat.tapi otak aku  mencapai tahap sifar mengenai dia.semua dah kena delete kot.kalo ada pun, yg tinggal cuma tapak memori lama

Post Last Edit by hantu_chot at 12-5-2011 16:02

Sekali lagi aku nak bercerita mengenai DeeZack.dz duk jauuuuhhhh sgt dari tempat aku skarang ni.sejak minggu lepas, dz ada memaklumkan pada aku yg beliau tak lama lagi akan pulang ke sini,cuti utk beberapa hari.perbualan aku dgn dia dari menggunakan kata ganti nama aku-ko.dah betukar jadi saya-awak.mungkin kerap bertukar cerita.tapi tak byk point yg dibualkan melainkan lawak2 di tv yg diulang bual selalu.membuatkan aku ketawa sampai mengalirkan air mata.mmg kelaka kalo dah dgr suaranya di hp mengajuk2 intonasi watak yg digemari.tiap kali nampak nama dia tetera di hp mesti aku rasa ceria.tak tau lah pasal apa.sbb aku rasa kejap lagi aku akan menonton rancangan maharajalawak.
pernah suatu ketika dz ada memberi aku soalan cepumas...

dzk : awak ni asyik ketawa jer..mmg mcm ni ke? atau sejak saya hadir dlm idup awak?
aku : [tgh aku ketawa...terus terdiam]...hmm takde lah.saya mmg mcm ni lah.suka ketawa.
aku : kawan2 saya pun ckp saya tiga suku.so saya mmg suka ketawa.
dzk : oo tiga suku..saya up lagi.. empat suku saya bagi kat awak.. hahahaha
aku : aku tersengih jer.[diluar org boleh m'gelarkan aku ratu senyuman,aku org yg suka ketawa.tak pernah tgk aku marah]
aku : [tapi bila aku dah menulis kat thread ni, sapa pun tak kan kenal sapa aku skarang ni]
dzk : awak suka saya tak?
aku : mesti lah suka..
dzk : ye ke..knp awak suka saya?
aku : sbb awak kelaka sgt.tak pernah awak tipon saya, saya tak gelak
dzk : [dz guna intonasi suara Sudin dlm filem p.ramlee] itu jer? ek eleh..ek ek ek eleh..
aku : skali lagi aku gelak kuat.
dzk : oi oi oi.. control, cover ayu cover line cover girl.. nanti jiran tetangga bangun.

andailah dz ni setia orgnya.bertuah lah sapa yg dpt memiliki hatinya.seorg yg romantik dan penyayang.tapi dz seolah2 tidak mempercayai cinta.cinta padanya hanya lah bahan mainan.di ambil dan diberi kepada sesiapa sahaja yg boleh membuatkan dia gembira dan tak sunyi.tapi bila dz jemu dan malas.. semuanya akan ditinggalkan.. seperti jugak lah yg dz buat pada aku. walaupun kehadirannya skali sekala, tapi cukup menghiburkan.suka memberi harapan kepada aku yg konon nya kami berkasih sayang seperti kekasih lain.tapi aku tau dz tak jujur.dan sekadar bermanis ayat... (,") mmg lucu...

seperti biasa aku akan mintak pendapat abang angkat aku dlm hal2 mcm ni.semalam kami lepak sembang pasal dz ni pulak,seperti yg dijangka, abg angkat aku ni pun tak menyokong perhubungan aku dgn dz ni sekiranya kami bersama.sbb byk con dari pro nye.walaupun rasa mcm terkilan sedikit dgn sikap dz tue.tapi andaikata dz berubah aku sanggup menunggunya.tapi apa gunanya, dia nak berubah kerana aku.dz kena berubah kerana Allah taala.itu sebaik2nya pilihan.mungkin ada insan yg sgt sesuai atau yg telah dipilih oleh Allah utk membantu dz berubah.hmmm [tapi dlm hati kecil aku, aku senang dgn dz...]

Post Last Edit by hantu_chot at 13-5-2011 17:38

berita yg mengejutkan aku tadi di facebook, aku terpandang status dz cedera di bahagian kaki akibat bersukan.kesian lah pulak.patutlah lama tak contact aku.nasib baik ramai gadis2 dan wanita2 yg prihatin dgn kecederaan beliau, terubat jugak kesakitan kaki dz tersebut.tapi aku takde pulak rasa nak tambah comment kat situ.kalo nak tanya khabar pun mungkin di phone je kot.malas nak display kat situ.tapi ada satu ayat yg mengusik hati aku, yg membuatkan aku nak paste kat sini...

DeeZack : tp klu ade insan tersyg, mst dia kecewe, dia mrh btul2...tp mmg lgsg xde..so....kite enjoyyyyyyyyyyyy..hahahaha
ha..aduh aduh aduh sakit....aduhhhhhhhhhhh 20 hours ago · LikeUnlike

dz slalu declare diri dia takde sesiapa.tapi aku tgk ramai je awek2 yg prihatin dgn dia.knp tidak dia pilih je salah sorang drpd mrk.kurang lah sikit penyakit gatal dan kesunyian beliau.mungkin tak puas enjoy aku pikir.. tgk lah keghairahannya menaip perkataan enjoy,seperti tak cukup puas lagi utk dz meninggalkan zaman itu.

assalamualaikum
hai chotttt
wah..... sepertinya sudah ada perasaan terhadap DZ (^_^)

assalamualaikum
hai chotttt
wah..... sepertinya sudah ada perasaan terhadap DZ (^_^)
noraz_ikha Post at 15-5-2011 15:33

hai ika...thanks sbb sudi baca semua.seperti begitu lah nampaknya.tapi dz tu susah sikit nak diikutkan.hati nya tidak penah percayakan cinta.cinta padanya hanya permainan.kalo 'ter'taruh hati padanya.. membawa kesengsaraan tu mmg besar kemungkinannya.

minggu lepas beberapa hari kebelakangan itu, kerap kali dz call aku pada lewat malam.tetapi tak dpt aku nak jawap kalo dah tdo lena.dan waktu aku blum tdo pun aku akan buat2 suara yg ngantuk menunjukkan aku sedang tdo dan semestinya tak dpt berbual lebih lama.dlm hati kecil aku ada gak rasa rindu nak bergelak ketawa seperti selalu.tapi aku jadi takut.takut rasa terbuai dgn perasaan mesra tersebut.

20/05/2011_8.30am

SMS

dz   : Salam..hai selamat pagi.senyum2 lah pulak.mesti gembira dpt sms ni.ingat ini baru  
         dpt sms ni.blum dpt tuan sms nye.hehehe.
aku : sapa ntah nak kat tuan nye
dz   : ya kan.. sapa lah yg nak kat tuannya tue.ish
aku : tau takpe.. perasan terlebih,ingat semua org tergila2 kat dia ke
dz   : <no reply>

24/05/2011_8.30am

SMS

dz   : Salam hai..:-) how r u? Hope u always fine..;-) smg pnglman arini indah2 hendaknye
aku : <no reply>

25/05/2011_8.30am

SMS

dz   : Salam..slmt pg...:-) hope pmulaan hari ni mberi lbh kceriaan..kekalkan senyuman yg
          t'ukir d wjhmu itu ;-).. Have a good n nice day...:-)
aku :  <no reply>