CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: eddysha9

[MERGED] Pengalaman Bersalin Di Hospital Kerajaan

aku baru merge + susun2 balik..

nanti senang nak bincang2 pasal pengalaman kat spital gomen..

laa padan la aku pun confuse
rupa ko tgh membz merge
haha..rajin ko hari ni ek ..

meow pn deliver kt GH.. memula cdg nak pi kt pusat perawatan alfarabi tp memandangkan kt sana pn klu ada complication drang akn refer kt GH gak.. then aku plak ada pholyps dan di suggest czer (ms tu pi check kat GH coz ashik bleeding jerk..bimbang coz precious baby tunggu 11yrs) dan juga kenal ngan kakak misi kat situ.. then dia introducekan sorang pakar kat situ so kami nak GH gaks..

ari yg aku kena wat czer tu ms call akak misi tu (nama dia kak wan, jiran lama aku) ckp ada bilik kosong kat 1st class.. so apalagi.. kami check in situ gaks.. kongsi ngan 3 org lagi.. memandangkan asben aku bukan koje gomen kami kena bayor thousand sometin gaks... aku dok spital 4ari maklumle czer.. manjang ngan ekon.. bosan gak.. tgk org sebelah tiap2 ari berganti jer coz derang deliver normal.. nurse2 kat situ ok2 terutama ada yg sorang nama lethucmi tu dia ni cina tp kawin  ngan india... baik sangat.. yg melayu ada gak muka masam tapi tak adale garang2.. huhu...

aku besalin kat hosp.sultanah aminah, jb on May 2007. Time tu da overdue semnggu. So hari ke-8 g serah dr..dpt wad kelas 2 coz my hb gomen. Ok, dpt wad 1 blik 6 org, ekon..sepanjang 3 hari nak besalin tu, layanan nurse2 n doctor ok..smpi borak2 dgn nurse sbb aku x banak2 lg..da masuk ubat 2 kali tp x banak2 jugak..on d 3rd day, da x masuk ubat but doc bukak guna jari..sakit sgt2 ok..tolak masuk labour room pukul 11pg..yg plg aku x leh lupa time nak cucuk jarum utk masuk ubat tu..ala..yg cucuk kat lengan..aku kena cucuk smpi 6 kali..diulangi..6 kali..sebabnya urat bengkok then urat x nmpk..so susah nk cucuk..time ni ade da meraung sbb sakit..bkn sakit nk banak, tp sakit psl kena cucuk byk kali..sorg nurse tgh cucuk, ade nurse lg sorg cam da tua ckit dok pujuk aku..siap ckp "ala..syg2 dia..thn ckit eh syg..." Aku x kira da..nangis gak..

Then start ar muka aku kerut tahan sakit masuk ubat..ade nurse ni gaknya nengok aku da guling thn sakit..dia ckp.."sy stopkan kejap ye ubat ni..sian awak thn sakit camni"...da pukul 4 ptg x banak gak..aku ckp ngan nurse, c-zer je la...aku da x thn..dia ckp "susah dik..sbb doc x bg..xper2, nti kalo ade doc masuk, sy ckpkan yer"..haha..bagus nurse ni..

sepajang proses besalin, meneran, jait sume ok..time neran lg best..kol 10 lebey..aku tgh neran..nurse2 yg jaga aku dok berkumpul dpn aku rmi2 bg supporting suh teran..siap counting rmi2..123..teran..aku cam nk gelak time tu..time jait pon aku dibagi bius..siap aku tertidur time jait dek krana pnt giler n ubat bius kot..

smpi la soknya, aku da besalin then anak aku lak muntah2..nurse n doc jaga tip top..ade sorg patient sbelah katil aku lg best..anak dia menangis sepanjang mlm smpi dia x leh tido..baru banak ni, lemah lg..so nurse amik anak dia, tolg jagakan mlm tuh..

so far pd aku...beranak kat spital gomen ok..maybe ade jugak yg kena tengking, herdik..but depends pd nasib la..ade tu nurse yg mmg grg..ade tu yg bertukar grg sbb patient nya lak terlebih ngada2..

aku besalin kat hosp.sultanah aminah, jb on May 2007. Time tu da overdue semnggu. So hari ke-8 g ser ...
kyoko Post at 21-6-2010 15:41

GH skang ni mmg ok.. kalau ada yang komplen layanan kurang memuaskan tu kadang2 tgk jugak lagak pesakit yang datang camne.. datang2 bagi ic main campak, bercakap berlagak, xleh nk sabar,cerewet x bertempat, nk langgar prosidur.. mmg lah staf hospital pun akan bagi layanan setimpal jgk lah sebab dah berbulu mata.. kalau datang elok2, bagi kerjasama,ikut prosidur, insya'Allah  layanan pun akan dpt yg elok sebab persepsi staf hospital pada kita dah elok sebab diorang pun manusia biasa jgk, mmg lah terikat dengan profesionalisma tp xkan lari dr sifat bias.. ni aku bercakap dr pengalaman sendiri lah teman bini aku kat Hospital Raja Perempuan Zainab II, Kb.. layanan mmg top walopun masa tu duk kena duk kelas 3 dulu sebab lupa bawak gl masa daftar masuk.. misi sgt caring, bersopan tp ada satu pesakit ni, dah lah sombong, cakap nk jerkah2, family plak jnis x reti bahasa gurad dtg bgtau waktu melawat abis, bleh plak ditengking2 makcik guard tuh.. aku perasan misi2 ni time nk kena check apa2 kat katil dia mesti masam mencuka..time katil bini aku mesra plak, senyum2, borak2.. hehehehe

sape2 ada pengalaman bersalin kat hospital slyg??one of my fren baru2 ni terdeliver atas katil dlm wad,,mlm tuh die dah sakit..tp nurse n doc tak cek bukaan die..lastly pg2 tuh air ketuban dah kuar dgn kepala baby sekali...nurse dtg mrh2 gak ckp knp tak bgtau..n akhirnye kwn tuh mencipta sejarah beranak atas katil tu siap dgn jahit2 lg..tuhpun doc kt situ takut2 nak jahit,,siap betolak2 sape nak jahit...maybe doc baru...ngeri betul dgr kes2 gitu...

Follow Us
Reply 558# nuha_nuha

ayoohh.. takutnyaa!!

Salam semua....

Rosa deliver kat HTAR. Tiga2 anak sume kat sana. So far alhamdulillah semuanya ok. Ye lah selalu dengar cerita yang buruk2 pasal Htar ni kan. Masa anak first kena czer pasal breech. Layanan dia ok je. Masa anak no 2 pulak bersalin normal tapi baby besar 1 jam rosa teran baru kuar, tapi masa tu x tau baby besar. Berat dia 3.7kg. Dan yang ke 3 pulak baru2 ni pun normal juga.
Masa lahirkan anak no 3 ni rosa x sempat masuk ward dulu sebab dtg hospital check bukaan dah 9 cm so terus kena tolak masuk labour room. Masuk labour room pulak penuh, then dihantar pulak kat bilik lain dimana rosa bersalin sorang kat situ x de patient lain. Masa proses bersalin tu doc n nurse pun tlg rosa nak push, siap ada yg tlg angkat badan masa push. Akhirnya keluarlah baby dengan berat 4.33 kg. Masa nak jahit tu pun rosa siap minta dia bius dulu baru jahit.
Duduk dlm wad pun ok kelas 3 lagi. Nak pegi toilet nurse temankan siap naik wheel chair lagi.

GH skang ni mmg ok.. kalau ada yang komplen layanan kurang memuaskan tu kadang2 tgk jugak lagak  ...
Radiostar Post at 22-6-2010 15:58

mmg..aku ade jumpe kes camni..time melawat kwn aku besalin d hosp. yg sama..ade sorang pompuan ni pas besalin..x tau la ape mslh dia..dok merengek atas katil..ckp sakit...sakit..x leh bangun..nk pitam la..nak pengsan la..anak dia nak nenen pon dia x layan..smpi letih nurse dok melayan dia..siap mintak tukar ward class 1 sbb katanya dia ni cikgu..layak kelas 1..kebetulan time tu ward penuh..so once ade kosong, cpt2 nurse anta dia tukar sbb mls nak melayan dia merengek x abes2..

so, aku rase kalo kt berbudi bahasa, kerjasama..sumenye ok..

Reply 609# kyoko

meroyan kott

Salam semua....

Rosa deliver kat HTAR. Tiga2 anak sume kat sana. So far alhamdulillah semuanya ok ...
rosa81 Post at 23-6-2010 14:48

HTAR TU OK..cuma terlampau sesak le..sesak nafas jadinya..org melawat pun sesak..hehehe..
aku anak 1st kat situ c-sect.

so yg 2nd aku p sg buluh.aman damai sikit

sy skg ngah preg 31w....tp still x tau nak bersalin kat mana...skg umah kat bandar saujana putra...n every month check up kat poliklinik kat area umah...n kita xder rekod ngan GH...klu kita nak bersalin kat GH kene reg luy ke n mesti kene ada kad ngan diorg ke...Hospital putrajaya leh walk in atau kene reg gak???seyes blur gila ni...takut pon ada...dekat2 nak bersalin  tp still x tau nak bersalin kat mana??pastuy prosedur nak masuk GH pon xtau...waaa...takunyer....

aku takde pilihan..sbb aku dan hubby staff hospital so aku akan beranak kat hospital tempat aku keje...senang sbb follow up pun buat kat sana je...harap2 diaorang akan layan aku ok...

aku takde pilihan..sbb aku dan hubby staff hospital so aku akan beranak kat hospital tempat aku keje ...
kads Post at 26-6-2010 19:33

sama2 staf hospital mestilah diorang akan layan ko ok.. lainlah klu time diorang ada urusan ngan ko sebelum ni ko layan dia ampeh.. heheheh

ye hospital gomen skang dah okay
bukan sume nurse/doc kurang mesra atau garang2

macam hani, pernah masuk hospital selayang (apendiks) & ppum (bersalin)
nurse sume baik2 sampaikan siap iringi hingga luar dewan bedah sebab emak tak sampai lagi (nurse yang dah abih syif) dorang kata kesian kat daku

masa bersalin pon sama
dah la time tu nak berbuka puasa, duduk ler kat depan hani ni menunggu
hani puas suruh dia gi buka puasa sebab tak rasa sakit nak bersalin pon
cuma sebab baby dah berak lam perut so kena monitor & tunggu nak cser
nurse tu duduk kat depan hani sambil makan kurma, kesiannya dia

yang penting, kita jangan mengada-ngada or banyak kerenah
ini ada yang terpekik terlolong cemana nurse tak bising

sakit tu biasalah tapi isthighar banyak2
ni pendapat hani ler kalo masuk sepital gomen

kalo kat private, nak demand apa pon boleh
kita mintak wat tocang rambot pon dorang akan layan

ye hospital gomen skang dah okay
bukan sume nurse/doc kurang mesra atau garang2

macam hani, p ...
kuchenta_81 Post at 29-6-2010 12:21

wat tocang rambut ek..ku penah suruh misi pektikal ikat rambut..hahah..sbb panas...kihki..lps di operet kan..kat HTAR..

wat tocang rambut ek..ku penah suruh misi pektikal ikat rambut..hahah..sbb panas. ...
LiliSam Post at 29-6-2010 14:53

hihhihi manja betol kita ni kann
tapi hani penah tengok nurse pelatih sikat rambut patient kena marah kat staff nurse
so tak berani la nak manja2 ehehehe

tapi sepanjang dok sepital, daku ni penah kena cop sombong@pendiam kat nurse
sebab tak bersembang ngan orang sebelah or borak2 ngan nurse
asik tido tido tido jekkk

hospital sungai buluh tader org ke nak share pengalaman?

aku cadang na beranak sana kali ni.. tp takut masa jahit bawah tu, biusnya sikit.. sakit wooo.. sebab dah ada pengalaman kt hospital terengganu masa 1st baby. Adakah smua GH bg bius sikit atau cuma nasib malangku di hospital ganu itu?

hospital sungai buluh tader org ke nak share pengalaman?

aku cadang na beranak sana kali ni.. tp ...
Oomie Post at 30-6-2010 15:05

akuada share kat mana tah..sini jugak kot..sbb mod dh merge kan thread ni..

aku anak no 2 aritu kat SGbuluh.so far okla bg aku..tang bius tu dia suh sedut gas..yg takde menda efekbg aku..wowwwwwwwwwww..aku ngeri kena jait...kontraksi aku leh tahan..jait menjait aku surender.

Reply 619# LiliSam

Alamakkk! Memang tader bius ker?? Adoiii.. tak sanggup ku na harung lagi sekali seksaan itu.. melolong-lolong aku masa dijahit.. kansel lah na beranak sungai buluh camni.. Putra ok ke dak ek?