CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CikSiti07

~ Perkembangan Aku--> UPDATED TAHUN 2021 PG.68 ~

siputsedut posted on 29-5-2013 10:56 AM
pergi dengan muka confident..ucap tahniah...selamat berbahagia lah ye kat aussie tu..ckp kuat2 bia ...

Motip nama mak plak terjebak dalam kes ini???

hahahahahah...tak baca thread drpada awal tapi utk cik siti..ni yang iols belajar dari ceramah ustaz don tempoh hari

bila kita doa mintak pada allah yang TERBAIK
kita kene ingat TERBAIK DARI ALLAH bukan mata/pikiran kita
jadi mungkin DUGAAN ini dari ALLAH yang terbaik
dan iols pasti cik siti boleh lakukan
percayalah satu musibah yang melanda ni..akan ALLAH gantikan dgn nikmat yang berganda
doa mintak allah kurniakan gantian yang lebih baik disebabkan musibah ini
I bet you'll never regret, believe me

Rate

1

CikSiti07 posted on 29-5-2013 10:41 AM
Aunty..sy janji sy xkan nangis malam ni...sy cuma nak tengok ape reaksi dia...nak bawak jantan hen ...

Dari tulisan Ciksiti ni, auntie andaikan bhw u mmg berjiwa sentimental, lembut & agak senang dimanipulasi (sorry yer, truth is brutal sometimes!).... takkan takder sorang kwn ofis ker (yg pangkat adik2 pun boleh), sepupu/sedara lelaki ker dsbnya. Kalau takder, do not despair, bawak jer kwn perempuan yg muka ganas...

Mmg ler adat, kebanyakan yg bercinta nak berakhir dgn perkahwinan, tetapi dilarang menyisihkan org2 lain di dlm kehidupan hanya kerana bercintan-cintun. (Ini nasihat yg sama auntie berikan pd anak auntie gak!). Don't discard your BFF, friends & family just because u r in love. Kalau kwn dgn lelaki lain tanpa ada apa2 agenda tersembunyi pun, auntie rasa tak salah. Bukannya ciksiti nak mengurat KESEMUA lelaki2 tersebut, kwn di dlm batasan persahabatan.

Ok, kesilapan kenyataan kedua ialah bila dia pergi, ciksiti takde sape2. TETTTTT.... wrong.... Ciksiti masih ada keluarga (i.e. makbapak, adik-beradik, sepupu-sepapat), masih ada bff (perempuan), masih ada kawan2( sekolah & kerja) & paling penting ada Allah SWT.  Jgn lupa gak, masih ada kwn2 kat cari.com.

Rate

1

TT, saya kalau hati hancur sedih , saya baca yassin. Pasang ustaz zulkarnain punye bacaan yassin tu pastu ikut bacaan dia. Niat dlm hati mohon keredhaan allah. Mesti syahdu tapi bile dah abes rasa lega je. Lagi kerap buat lagi kuat dan tenang hati ni. Cuba ya.
Kalau la saya kenal TT , mmg saya tak tinggal dia brseorangan. Aku rasa hati dia ni hancur kecewa sampai tahap nak bangun kuar bilik pun tak daya. Segala pengorbanan sia sia. Beruk punye jantan! Celaka lah hidup kau menipu anak org sampai begini sekali!

TT dah byk komen menbina dr semua.

Cuma aku nak tambah;
1. Anggap jer semua susah payah & pertolongan tt utk dia sbg sedekah.
2. Hibernate diri kalau perlu & selepas certain period tolong bangun semula dgn penuh keyakinan

Bertabahla, tt bkn org pertama yg lalui situasi mcm ni & takkan jd org yg terakhir

Rate

1

wah.nasib baik aku tak reply awal2 thread ini.
tapi, kalau aku reply pun, aku suh, takyah tunggu. cari blind date baru.
rupa2nya lelaki tu nak kawen PAKSA konon.
udah le. jgn terpedaya.
hal kawen nie, ikut undang2 Malaysia, pihak lelaki yang kena dapatkan kebenaran dulu tau.
kalau pihak lelaki tak bagi, takdenya pihak perempuan boleh uruskan borang2.
so, kalau lelaki cakap dia kena KAWEN PAKSA, tipu ajek tu.
kalau betul2 kawen paksa, takde la dia beria2 nak siapkan borang dia pastu bagi kat pihak perempuan utk pulak.
BOHONG AJEK TU.
kat malaysia undang2 kawen nie agak leceh tau. banyak kerja. so, kena kawen paksa konon..pirahhh..blahh la.

Rate

1

oh ya. in future, kalau jumpa lelaki species mcm nie, banyak dalih kalau hal kawen, BLAH AJEK.
itu tandanya, lelaki tu mmg tanak kawen dgn ko lah.dia nak couple2 ajek.
boleh tak, ko jgn dlm stage DENIAL?
disebabkan banyak pikir baik2 & postif disamping DENIAL tu le, ko susah nak nampak kebohongan & kelicikan lelaki.

Follow Us
TT, fasa menangis skrg ni nangis puas puas. Jgn ambik masa lama sgt k. Abes phase brkabung , sila bangkit!  After office hour pegi jogging, travel, join club aerobic ke atau club hiking ke utk dpt ramai kwn! Join ape aje club. Dulu saya kalau hati kecewa je,balik campak beg keje ,tukar baju, sarung kasut jog, brlari puas puas. Sampai mengah mengah. Puas sgt rasa.
TT, join dance club pun ok. Cuba lah. Semoga TT kuat lebih kuat dari sblm ini.

someday someone will walk into your life and make you realize why it never worked out with anyone else

Rate

1

perlu ke nak jumpa lagi lelaki tu,takut2 nak jumpa ni pun drama dia saja...cik siti tunggu dia tak datang juga..kaki penipu ni memang pandai buat ayat,tipu tu dah jadi makanan dia..

kesiannye....
pedih kan...
sakitnye putus cinta ni sama kesannya rasa mcm mana sakitnye dihiris2 dgn pisau....
tu yg sesetengah orang sampai fobia utk bercinta dah...sbb takut gagal lagi dan merana lagi...seksa ooo putus cinta....
time will heal..
kau derserve lelaki yg lebih baik...

CikSiti07 posted on 29-5-2013 10:12 AM
masa dia muflis, aku pernah bagi dia pinjam duit aku untuk bayar hutang dia..hampir separuh dari g ...

Jgn lupa tuntut tu TT oi.. hantu punya jantan!

Hana posted on 29-5-2013 12:17 PM
wah.nasib baik aku tak reply awal2 thread ini.
tapi, kalau aku reply pun, aku suh, takyah tunggu. c ...

sangat3x setuju
pernah dgr ustaz mana ntah ckp lelaki hanya dikira kawen paksa bila ada pistol letak kat kepala dia
selagik takde keadaan camtu maksudnya dia berhak utk memilih kan??
TT patut syukur allah sayangkan TT sebab tu ALLAH tak jodohkan dia dgn lelaki penipu
wake up TT ..U DESERVE BEST!!!

sobsob posted on 29-5-2013 11:45 AM
Nak jumpe malam ni ye..aku x rase la laki tu nak jumpe ko..mesti dia bagi alasan x dapat jumpe seb ...

ermmm ... rosse tak pk cenggitu ... jantan nih romeo hokey ... sure dia akan sms dgn ayat cenggini:

"syg maafkan abg ... sebenarnya abg dah berada ditempat yg dijanjikan 3 jam lebih awal ... namun rasanya hati abg tak cukup kuat utk melihat syg .. maffkan abg .. rasanya lebih baik andainya kita langsung tidak bertemu .. abg tak sanggup melihat airmata syg bercucuran kebumi ... setiap titik airmata syg ibarat pisau yg menikam jiwa abg .. maafkan abg syg"

hakikat sebenar: tgh duduk kat umah sambil bukak kitab kama sutra, maklumlah nak mengasah bakat tak berapa hari jerr lagi ...

CikSiti07 posted on 29-5-2013 10:51 AM
berat mata memandang, berat lagi bahu yg memikul..aku sampai tak boleh nak buat apa..aku rasa cam ...

gi la .. duk tepung tawar dia tu ko mandikan dia dgn air mawar tu terus.... kekekeke.... "selamat pengantin baru en. jamil"... eh tu utk org kahwin 2/3.. silap pulak..

msrosse posted on 29-5-2013 12:38 PM
ermmm ... rosse tak pk cenggitu ... jantan nih romeo hokey ... sure dia akan sms dgn ayat cenggini ...

adoi...
gelak sorang2 aku kat bilik opis ni...
tgh study apa yg patut ye...

Dear TT, jangan ditangisi lelaki tak berkerantung telor...move on!

msrosse posted on 29-5-2013 12:38 PM
ermmm ... rosse tak pk cenggitu ... jantan nih romeo hokey ... sure dia akan sms dgn ayat cenggini ...

Like.. Nah munger  

gini la..ko kapel je la ngn aku buat sementara ok x?

naseb baik la ko x berjodoh dgn jantan dayus ni....
lps sebulan,ko akan tenang..dan bersyukur sbb x kawen dgn pengecut ni...

be strong..dalam seminggu dua ni ko rs down..lps tu nnti ok..

CikSiti07 posted on 29-5-2013 09:26 AM
dia sangat cerdik uols..dia dah deactive lame dah fb dia..aku rasa ade kot 2 3 bulan lepas..mungki ...

petanda jgk tu dia deactivate fb tiba2..tanpa inform ko kan?..confirmed ada apa2 ms tu..
aku paham snggttt peel jantan mcm ni..