CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skuter_buruk146

The Land--->6.00 ptg.TV2

thanks kayla ngan rienn kasik sinopsis semalam tak tgk...tapi sebenarnya teringin sangat nak tgk hanguo kasik penampar kat bini dia yg tak sedar diri tuh....

makin best plak rasanya citer nie...mungkin dah hujung2 kot

polis jepun kawan jufu dulu tu naik basikal dan sengaja langgar sorang makcik bebetul depan ruixi.. ruixi suruh polis tu mintak maaf kat makcik tu.. polis tu remehkan ruixi dan kata ruixi dah takder kuasa lagi.. ruixi kata dia tetap ada banyak harta dan ramai kenalan.. so sebelum ruixi kena apa-apa hukuman, polis jepun tu akan kena dulu.. so terpaksa ler dia mintak maaf kat orang tua tu.. then cecepat dia ngadu kat ketua dia perihal ruixi...

hahhaha gelak sakan aku.hahahahahahha.

ying05 This user has been deleted
sama2 rienn, kayla dan sarah :hatdown:

utk sarah...

Movie: Brother (2005)
Trailer:http://movie.empas.com/VOD/00/00/77/83_x1_300.asf
Image Gallery: http://movie.empas.com/movies/image_gallery.tsp?mid=7783&f=3s

[ Last edited by ying05 at 24-2-2006 05:27 PM ]

Drama: The Bizarre Bunch (2005)
Homepage: http://www.kbs.co.kr/drama/kbsbyul/index.html
Cast: Jung Joon, Go Joo Won, Kim Ah Joong, Kim Sung Eun

Jung Joon, Kim Ah Joong dan Go Joo Won

Go Joo Won dan Kim Sung Eun

Go Joo Won dan Kim Ah Joong

[ Last edited by ying05 at 24-2-2006 02:47 PM ]

Drama: Resurrection/Rebirth (2005)
Homepage: http://www.kbs.co.kr/drama/lifeagain/index.html/
Cast: Uhm Tae Woong, Han Ji Min, Go Joo Won, So Yi Hyun

Go Joo Won, So Yi Hyun, Han Ji Min dan Uhm Tae Woong

[ Last edited by ying05 at 24-2-2006 05:12 PM ]

tq ying for the info.. cite brother to movie ye.. dia jadi hero ker.. or second hero.. pastu drama2 tu dia jadi hero gak ker..

Follow Us
Cite ni bila la nk abis..ada tak sesiapa jumpa web yg sediakan synopis episode by episode... Macam geram la tgok cite nie...lmbt sgt. Si jufu tu bila nk mati yer? Ending dia camner yer?? Cari kat soompi pun takde pun thread cite nie.........

Originally posted by sarahsofiyah at 24-2-2006 03:32 PM
tq ying for the info.. cite brother to movie ye.. dia jadi hero ker.. or second hero.. pastu drama2 tu dia jadi hero gak ker..

ff:
dia jadi 2nd hero dlm The Bizarre Bunch dan Resurrection...utk movie pula saya tak pasti....tp wataknya cam penting....saya tak pernah tengok cite brother dan drama2 tu...tp The Bizarre Bunch macam best sgt walaupun citenya panjang(jenis drama yg sama dgn Be Strong Geum Soon (sarah pernah tengok cerita ni tak? cerita ni memang best:pompom:..viewer ratingsnya pun tinggi) dan Yellow Handkerchief)

:hmm:berkenaan dgn cd cite2 ni...saya pun tak tau krn jarang pergi lepak kat kedai cd...tp aku rasa macam belum ada lagi kat m'sia...krn cite2 ni bukan jenis yg hot2 cam kim sam soon dan movie tu juga kurang terkenal

[ Last edited by ying05 at 25-2-2006 12:07 AM ]

Originally posted by kayla at 23-2-2006 11:43 PM

jixiang tu mmg ..... nanti kita tembak dia baru tau kan ......:cak:

Originally posted by kayla at 23-2-2006 11:43 PM

hongguo cakap rongguong tu memusnahkan  hidup x-gf sbb dorang kan bersekedudukan masa kat jepun .... tak kawin pun.... so aku rasa lah masa zaman tu pompuan yg buat cam tu mesti reputation dah jadi buruk .... nak kawin lain pun susah nak cari calon baik2 ..... tapi pompuan tu mmg baik .... walaupun dia masih cintakan rongguong tapi dia sanggup lepaskn sbb dia tau rongguong tak cintakan dia .....

: rupa2nya huishu masih ada hati kat rongguang...dan pernah bersekedudukan ngannya...terima kasih banyak2 kayla:bodek: (bodek balik hehe...)...banyak yg saya miss

kesian huishu :cry:...sekarang saya baru faham kenapa kayla benci sgt kat rongguang...memang tak bertanggungjawab...takkanlah dia tak tau perkara2 macam ni (bersekedudukan) adalah taboo bg org korea....rongguang ...

Originally posted by rienn at 24-2-2006 12:16 AM
yangxian mintak maaf kat ruixi.. ruixi tanya dia cintakan rongguang ker? yangxian jawab, dulu yunguo telah mengembalikan senyuman dan keceriannya, tapi rongguang adalah tempat dia menangis... dia b ...

Originally posted by kayla at 24-2-2006 12:53 AM
utk sarah ... ep 60 (23/2/2006) .... bilalah nak abis ni ....

ruixi bincang ngan hongguo utk tolong jixiang larikan diri .... sbb jixiang sudah tentu tak nak tolong jepun utk pujuk ...

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::bodek::bodek::bodek::bodek:

Originally posted by rienn at 24-2-2006 12:16 AM
ruixi went all out nak protect keluarga dia.. sedih gak dia cuba tolong suami dia lari tapi tetap kena tangkap.. sampai pengsan.. ruixi ni kalau dah tak tahan, mesti pengsan yer... bapa mertua hunguo pun kena tangkap sebab cuba bantu jixiang... bila tengok jixiang kena belasah, lagi ruixi sedih.. sempat lagi jixiang berpuisi.. last-last jixiang kata, walaupun negara hilang, tanah korea tetap sama.. dan selagi tanah ni ada, kita akan berjumpa semula :cry: :cry:

Originally posted by rienn at 24-2-2006 01:06 AM
sedas penampar jepun??? puhahahahaha dasat la kayla nih.. klu org jepun tahu kita gelakkan diorg, diorg marah tak? :lol :lol :lol

hehehehe .... biasanye dengar org2 tua crite pasal 'penampar jepun' .... baru ni dapat tengok tapi tak berapa kira sgt penampar ni sbb laki jepun tu  bukan askar .....

takkan nak marah lak .... org jepun kan menindas kita dulu2 ....tak tahulah org jepun still pandang rendah kat org2 asia yg dorang pernah jajah tak sekarang ni .....:hmm:

kadang2 aku rasa guilty tergila2 sgt tengok crite jepun  ..... kalaulah tok moyang aku tau .....

Originally posted by sarahsofiyah at 24-2-2006 08:14 AM
thanks to kayla and rienn for the synopsis.. best le korang ni. ni yg buat sarah sayang dgn korang ni heheheeh..

kayla wat sinopsis detail betul.. siap ada utk next episode lagi.. tq very muchhh ...

Originally posted by arbae at 24-2-2006 08:20 AM
thanks kayla ngan rienn kasik sinopsis semalam tak tgk...tapi sebenarnya teringin sangat nak tgk hanguo kasik penampar kat bini dia yg tak sedar diri tuh....

makin best plak rasanya citer nie... ...

you're welcome sarah n arbae .....

sbb dah janji ngan sarah, masa tengok crite ni smlm, aku siap ambik note lagi ..... tu pun ada gak scene yg tinggal eg scene nenek kena langgar basikal yg Johndesouza crite tu .....

Originally posted by ying05 at 24-2-2006 05:53 PM

: rupa2nya huishu masih ada hati kat rongguang...dan pernah bersekedudukan ngannya...terima kasih banyak2 kayla:bode ...

haa ...mmg betul aku benci sgt kat watak rongguaong ni ..... dia ni jenis tak leh di harap ....
tengoklah ep ari ni .... dia rasa bersalah bila tau younguo kena jadi askar sbb yangxian .... so dia pun lari cam tu je ke manchu .... macam tu ke cara menyelesaikan masalah .....????? nf:

dah nasib yangxian jatuh cinta kat org macam bapak dia .... penakut yg tak boleh buat keputusan dan pandai menyusahkan org je .... sedapnye aku ngutuk ....
nasib yangxian ni nak jadi macam nasib mak dia kot .....

sedih sgt tengok ruixi ari ni .... tersentuh ati aku ...tiba2 je ngalir air mata ..... :cry:

aku bersetuju ngan younguo yg melepaskan yangxian pergi ... dia kata dia buat tu pun utk diri dia sendiri jugak .... satu keputusan yg sgt matured ....( bukan macam rongguang tak guna tu ....:jeler
tabik spring kat youngguo ....:solute:
jgn risau ..... dia mesti jumpa pompuan yg lagi cantik n baik drp yangxian ......

Originally posted by kayla at 24-2-2006 10:02 PM

haa ...mmg betul aku benci sgt kat watak rongguaong ni ..... dia ni jenis tak leh di harap ....
tengoklah ep ari ni .... dia rasa bersalah bila tau younguo kena jadi askar sbb yangxian .... so ...

rongguang ni tahu lari jer keje dia.. dulu lari ke jepun, lepas tu balik korea balik, ni lak lari ke manchu.. sungguh tak berani step up to the challenge.. apa yg dia cari sebenarnya pun tak tahu ler.. takat jadi teman nangis yangxian boleh ler kot, sama-sama nangis takder yg pujuk (bila dah boring dengan yangxian, lari lagi )... tapi kalau nak menggembirakan dan menaikkan semangat yangxian, rasanya zero :kant::kant:

yunguo jualah pojaan hatiku :love:
psst ying... ada info pasal yunguo tak?? tak pun, pasal hunguo pun boleh ler... malas ler nak search.. heheheh..

[ Last edited by rienn at 25-2-2006 01:05 AM ]

Originally posted by kayla at 24-2-2006 09:48 PM

hehehehe .... biasanye dengar org2 tua crite pasal 'penampar jepun' .... baru ni dapat tengok tapi tak berapa kira sgt penampar ni sbb laki jepun tu  bukan askar .....

takkan nak marah lak .... org jepun kan menindas kita dulu2 ....tak tahulah org jepun still pandang rendah kat org2 asia yg dorang pernah jajah tak sekarang ni .....:hmm:

:hmm:yg boleh kita pasti...setengah drpd populasi org jepun tak rasa sorry atas perbuatan2 datuk atau abah mereka :agr: krn mereka berpendapat bhw war-time atrocities ialah perkara biasa dlm peperangan dan tidak perlu dikesali...sebenarnya aku rasa pendapat mereka tu ada poin juga krn pembunuhan, perogolan, penderaan dan perompakan memang sesuatu yg lazim dlm peperangan..tak kira org cina ke, org india ke atau org puteh, semuanya pernah melakukan perkara yg sama semasa berperang (mungkin kebanyakannya tak sekejam askar2 jepun yg suka kill for fun tp kejam juga)...tp aku rasa mereka tidak patut menganggapnya sebagai sesuatu yg boleh dibanggakan dan menganggap askar2 jepun yg telah banyak berdosa tu sbg hero yg mengorbankan diri utk mempertahankan negara...pelik betul pemikiran mereka :stp:...masih hidup dlm self-denial....sampai fakta sejarah pun nak tukar...:ketuk:  

hari ini part yg paling saya geram adalah bila askar2 jepun rampas anak gadis org lain :geram:...untuk dijadikan 'comfort woman' agaknya..rasa nak bunuh mereka jer

Originally posted by kayla at 24-2-2006 09:48 PM
kadang2 aku rasa guilty tergila2 sgt tengok crite jepun  ..... kalaulah tok moyang aku tau .....:malu:

aku pun sama..hahaha....tergila2 sgt tengok cite jepun sbb ada banyak yg best2...

[ Last edited by ying05 at 25-2-2006 08:17 AM ]

Originally posted by kayla at 24-2-2006 10:02 PM

tengoklah ep ari ni .... dia rasa bersalah bila tau younguo kena jadi askar sbb yangxian .... so ...

:setuju: ini salah satu trait drama korea yg paling saya benci...bila watak lelaki tu menghadapi dilema percintaan dia akan terus lari dan melepaskan pompuan yg dia mencintai...tak pikir pasal perasaan pompuan tu pon...dan anggap perbuatannya tu perbuatan yg mulia...aaarrrghh

[ Last edited by ying05 at 25-2-2006 02:04 AM ]

Originally posted by ying05 at 25-2-2006 01:45 AM

:hmm:yg boleh kita pasti...setengah drpd populasi org jepun tak rasa guilty atas perbuatan2 datuk atau abah mereka :agr: krn mereka berpendapat bhw war-time atrocities ialah perkara biasa dlm p ...

orang yg tak merasai kesusahan atau penderitaan malah mengakibatkan lak penderitaan tu mana nak faham perasaan orang yg terseksa tuh.. macam-macam alasan dan istilah yg dibuat semata-mata nak menutup kezaliman diorg.. cuba kalau diorg sendiri yg kena...

Originally posted by rienn at 25-2-2006 02:02 AM

orang yg tak merasai kesusahan atau penderitaan malah mengakibatkan lak penderitaan tu mana nak faham perasaan orang yg terseksa tuh.. macam-macam alasan dan istilah yg dibuat semata-mata nak men ...

betul tu rienn...nasib baik masih ada sesetengah org jepun yg menyedari kesilapan yg dilakukan oleh kerajaan mereka...

[ Last edited by ying05 at 25-2-2006 02:29 AM ]