CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: adiela811

Le Robe De Mariage Des Cieux ~ REPEAT ~ SAT&SUN/7AM @ 8TV

berani betul le ai qing tu gi luahkan perasaan dia kat LZH, hehehe

Reply #618 iz_evans1211's post

ye ker... bertambah2 sedih aku.. ader tak gambo pompuan tuh?

Reply #618 iz_evans1211's post

hehehe...btul pn aku post hr tu...ingtkn dh salah info...seb baik ader gak pengganti AQ...w/pun tahap kecik gak.....hik hik hik...:cak: :bgrin:

[ Last edited by  moondance at 8-8-2006 10:07 AM ]

Originally posted by moondance at 8-8-2006 09:20 AM
hehehe...btul pn aku post hr tu...ingtkn dh salah info...seb baik ader gak pengganti AQ...w/pun tahap kecik gak...hik hik hik...:cak: :bgrin:

moondance ko dah bagi spoiler dah nih...

Originally posted by miss_mulan77 at 8-8-2006 10:02 AM

moondance ko dah bagi spoiler dah nih...

oit...yg aku post kt atas tu spoiler ker???..hehehe...sowi..
ngeh ngeh ngeh...aku dh edit dh..

tp kalo yg aku post dulu tu...aku luper lak kt maner aku posting...masa tu aku main hentam jer...spoil ler plak rupernyer...btul lak info tuh....kowang buat2 xnampak ...bley...hehehe..

Cerita ni menjadi semakin seronok nak tengok. Tak sabar rasanya nak menghabiskan cerita ni. Nak tunggu hari sabtu & ahad punyalah lambat nasib baik ada kawan yang baik tolong burnkan cerita ni.

Follow Us
Originally posted by moondance at 8-8-2006 10:11 AM

oit...yg aku post kt atas tu spoiler ker???..hehehe...sowi..
ngeh ngeh ngeh...aku dh edit dh..

tp kalo yg aku post dulu tu...aku luper lak kt maner aku posting...masa tu aku main hentam jer ...

xpe moon...aku suke spoiler ko tu hehehe...ko dh tgk ker cite ni...

Originally posted by sarahsofiyah at 8-8-2006 10:14 AM

xpe moon...aku suke spoiler ko tu hehehe...ko dh tgk ker cite ni...

hehehe..seb baik ader sokongan ..hik hik ..
blom tgk lagi...dulu aku xtau pn wujud citer nih...hehehe..
tp pernah gak terbaca kt asianfanatic...tu pasal terpost lak..

Originally posted by moondance at 8-8-2006 10:27 AM

hehehe..seb baik ader sokongan ..hik hik ..
blom tgk lagi...dulu aku xtau pn wujud citer nih...hehehe..
tp pernah gak terbaca kt asianfanatic...tu pasal terpost lak..

ooo..aku henggat ko dah ada cd dia...agak2 cite ni brapa episod ye...lama lagi ke nak abis..sengsara aku nk tggu tiap2 minggu...dahle halangannya byk...

Originally posted by sarahsofiyah at 8-8-2006 10:36 AM

ooo..aku henggat ko dah ada cd dia...agak2 cite ni brapa episod ye...lama lagi ke nak abis..sengsara aku nk tggu tiap2 minggu...dahle halangannya byk...

blom survey lak ader brp cd...lama lagi dorg ckp...smpai 14 Oct...penat gak nk tunggu nih...dh ler sab2 lps ..aku dh miss...:hmm:

Kalau ikut cd ada 20 disc. Tapi kat TV tak taulah berapa episode.

Originally posted by moondance at 8-8-2006 10:45 AM

blom survey lak ader brp cd...lama lagi dorg ckp...smpai 14 Oct...penat gak nk tunggu nih...dh ler sab2 lps ..aku dh miss...:hmm:

ya Allah...makan bertaun nak abis..sampai puasa tu...jawabnya byk la miss cite ni nanti..sabo je la

cuba kira kalau citer ni abih 14oct...brape episod ada..eh cuba korang citer kat aku apa yg berlaku sabtu/ahad..aku tak dapek tgk la..

Reply #633 Tazmania_Lover's post

sempat la citer ni beraya ngan kite kan?! lol:lol

Originally posted by KatakPisang at 8-8-2006 11:20 AM
sempat la citer ni beraya ngan kite kan?! lol:lol

x sempat beraya..sempat posa bersama je hehehe...raya kan hujung bulan 10..skali masuk bab raya lak daaaa ekekekekek..

Reply #632 sarahsofiyah's post

tu ler pasal...lama tu...:hmm:.. 4 sure miss nyer..
hehehe...korg nih..dh masuk bab2 raya lak..pose dh hbs ganti lom??...hehehe..

Reply #635 sarahsofiyah's post

tak per arr...sempat berpose ngan kite la citer ni ekkk...hahah...AQ teman sehati sejiwa Aaron...pk2 lawak la pulak combination Aaron ngan AQ nih...

tak sempat kot..raya dlm 23-24oct...weii..meh la citer kat aku episod sabtu/ahad lepas..

Originally posted by Tazmania_Lover at 8-8-2006 12:00 PM
tak sempat kot..raya dlm 23-24oct...weii..meh la citer kat aku episod sabtu/ahad lepas..

aku pn xtgk gak ari sab2...kalo ari ahad...sat aku nk recall balik nih...hehehe...mesti tunggang terbalik..janji ko paham dh ler yer...kalo xpaham pn ko buat2 paham jer...

AQ gado ler ngan emma (designer LZH) sbb emma tu nk tgk die nyer album gambo...die nk tunjuk kt LZH utk bantu dptkn ilham...LZH marah2 gak ngan AQ...AQ merajuk..freddie lak p pujuk & janji akan bg album tu kt LZH...HN lak dpt selamatkn XZ sbb die follow 2 org p'ikut JPS...masa tu die tanya XZ n baby ok ker x??..XZ trs jer jwb ok...die xg tau yg die dh gugur...HN wat balik XZ umah die...AQ lak mengintai tgk LZH...dh xpakai baju tdo lagi sbb dlu LZH perli die jenjalan ngan baju tdo...masa intai tuh LZH nampak & suh AQ msk...g tau yg album gambo tu dpt bantu die..hepi AQ..masa tu gak Katrina dtg..jeles tgk AQ n LZH...trus die buang paper yg ader report pasal LZH nyer desing kene tiru oleh david..

AQ ngan LZH lak tgh cakp2 kat tepi tasik tuh...citer pasal gambo yg ader pantulan air yg die amik ngan HN...HN lak br sampai ngan XZ sbb XZ nk jadik model balik...tu pn sbb HN larang die race ...bahay sbb die dh peknen...
HN ckp ler ngan XZ..die nk luah prasaan lagik skali kt AQ...XZ tanya yg AQ tolak cinta Hn...naper HN nk sedey lagik skali..HN ckp xsbb die nk sedeykn ati die ...tp die nk pujuk AQ sbb die takut yg AQ akan sedey biler LZH tolak cinta die..masa tu ler nampak LZH n AQ kt tepi tasik..LZH tunjuk note yg AQ tulis utk luahkn prasaan die kt LZH...malu ler AQ..amik balik note tu..LZH dh senyum2 lak....AQ berundur blakang n hampir2 nk jatuh lam tasik tp LZh sempat grab n tarik AQ terus lam pelukan ...sian lak HN masa tu ...sedey die....trus nk balik...

biler AQ dh bukak pintu nk masuk rmh ladang tuh ...semua terpegun tgk baju dh siap ...model2 pn semua masuk...XZ n Katrina pn ader gak....AQ tanya kabo XZ..die ckp ok ...pas2 g tau yg die dok umah HN...AQ ckp bagus ler cenggitu...
Katrina lak kuar ckp2 ngan LZH...pasal hub dorg..KAtrina tanya adakah sbb AQ(org ke 3)...tp LZH ckp x...masa tu Katrina peluk LZH ...kira nk baik balik ler...

HN lak balik ngan sakit2...pakcik die tanya...tp die xnk citer n larang AB citer...tp AB citer gak yg dorg kene serang masa nk g amik brg2 XZ kt umah die..JPS ler yg serang die...pakcik tu cam marah2 ler sbb HN ttp pentingkn XZ gak...pakcik tu xsker...masa tu ler die tertolak pakcik tu n jatuh....die pn terkezut gak time tu...masuk bilik die tgk tgn die..pas2 ckp knp ngan die..adakah sbb XZ atau sbb AQ...

:hmm:...sampai situ kot...hehehe...luper lak abis sampai maner...:stp:

tgk gazet lak..pakcik die mati lam fire kedai antik tu...mesti keje JPS..sedey tgk HN nk serbu masuk...

Rate

1

sabtu...camne ekk..lupa plak...aku tak ingat la...so aku citer mana yg aku ingat k!
Ji Pu Sai kidnap,bukan kednap arrr, lebeh kurang bwk xiang zhen pi umah die, kan XZ ni keguguran...ekceli niat pu sai ni baik, nak suh XZ rehat..tapi XZ ni degil, nak lari...baik gak ati Pu Sai ni...
Spt biase AQ dtg keje pagi2 n die nampak aaron tdo kat sofa, so AQ ni ingat die nak luahkan perasaan die kat aaron...sbb time ni tak de org mai keje lagi...bile AQ mula nak luahkan perasaan die, aaron terbangun...then tak lama pastu staff2 aaron mai...so, die tak jadi arr nak luahkan perasaan die...
Design aaron kene tiru ngan designer nama david wu dlm paper ari tuh...bengang gile si aaron ni...siap die bakar lakaran design die, then ai qing ni la yg selamatkan drawing si aaron ni...aaron pun terpk yg ni kali kedua aiqing selamatkan drawing die...
dek sebb aaron ni susah ati sbb presentation design die esok ai qing ni bertungkus lumus nak membantu aaron.ai qing pi carik hai nuo kat umah die, tp hainuo tak de...masa ni la pakcek hainuo bgtau yg ekceli xiang zhen tu mengandungkan anak ji pu sai...n, pakcik hai nuo ni bgtau, yg hai nuo ni suka simpan kesedihan sendiri, tak tunjuk kat org la...ai qing rase bersalah sbb die buruk sangka kat hai nuo..baru die tahu yg sebenarnya hai nuo ni mcm mana orgnyer...then, bile hai nuo balik umah, die pun pi la teman ai qing tangkap gambo2 pesen baju utk tlg si aaron..kunun2 nya gambo2 yg ai qing amik tu boleh la bg idea sikit2 kat aaron utk redesign baju2  die...
masa time amik gambar tu best...sempat gak hai nuo amik gambo ngan ai qing..gambo hai nuo kiss pipi ai qing...sweet sgt gambo tuh..hai nuo amik gambo yg die kiss aiqing tu...sayu tgk masa hai nuo tanya kat ai qing betul ke ai qing suka kayt aaron...ai qing pun xplain la yg die tak sedar bile die start suka kat aaron...hai nuo plak kata, tahu yg ai qing suka kat aaron pun dh buat die sedeh...
kat ladang plak, aaron tgh mengelamun kut kat tasik, then arnab kecik dtg kat aaron...aaron kata kat arbnab kecik yg baju arnab kecik lawa sikit drpd yg dulu...pastu die gelak sendiri sbb die sedar die dh jd cam ai qing berckp ngan menatang..kekeke...
atuk ai qing tgh carik2 arnab kecik, rupa2nye arnab kecik kat aaron...siap atuk ai qing ckp ngan arnab kecik tu jgn kacao tuan...atuk ai qing ni nak btlkan pagar, so aaron ni tlg la atuk ai qing ni...atuk ai qing pun mula la ckp yg die lega sbb ai qing bercinta ngan hai nuo...sian org tua nih..tak tahu sbnrnya cucu die ni suka kat aaron..kekeke...pastu kambing kesygan ai qing pun interframe...siap atuk ai qing ni citer yg ai qing dr kecik mmg suka binatang...mcm2 arr die citer
aaron n atuk ai qing nampak la tak lama pastu ai qing balik ngan hai nuo...muka aaron cam jeles(ke mata aku jer...) ai qing belek2 gambo kat umah die..n time nila hai nuo amik gambo yg die kiss ai qing...ai qing pun bgtau kat hai nuo yg die dh tahu perkara sbnr pasal xiang zhen...tapi hai nuo kata die akan lebeh sengsara kalau ai qing simpati kat die psl hal xiang zhen...
ai qing nak bagi album gambo yg die amik ngan hai nuo kat aaron, tapi aaron takde..so die letak arr atas meja aaron...pastu, staff pempuan aaron (yg rambut pendek n muka kerek) tu nampak ai qing buh samting atas meja aaron..so, die nak tgk..tapi ai qing tak bg kut..so, depa dua ni berebut2 la nak rampas album gambo ni..then tak sengaja si ai qing ni tertolak minah ni ke tingkap...pecah tingkap tu, tapi terer tul minah tu, tak cedera langsung...time tu staff aaron yg lain2 nampak ai qing tolak minah tu, so, depa tuduh ai qing tolak minah tu ke tingkap...sian ai qing time ni...terus lari balik umah die.......aaahhhhpenatnye menaip...

Rate

1