CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: JoyahMengayah

Menjengah kehidupan baru Shuhada di OZ [siri pembongkaran acik forum kembali bersiaran]

Close [Copy link]
telracs replied at 22-9-2024 08:05 AM
Aliff Shukry dah pernah jadikan dia begini...
Nampak ayu, sopan dan cantik mata memandang...

Ha ni kan lawa... Ish ulu betullah dia ni.

doodlediddle replied at 22-9-2024 12:49 AM
Aku le tu
Bukan x ckup, alhamdulillah cukup. Tapi serabut tu aku agree Sbb workload aku  ...

Moga Allah mudahkan semua urusan u sekeluarga, dpt improve working condition atau dpt kerja di tmpat yg lebih elok. Kesian sgt dgr, cabaran dlm bekerja especially kalau nk kejar dateline, tempoh yg sgt stressfull. Doa lah byk2 yer, moga dpt berpindah ke fasa yg lebih baik.

Parents ngai nanti dok hotel ke airbnb ke rumah sewa ngai kongsi2 dgn yg lain? Mari kita nantikan

telracs replied at 22-9-2024 02:41 AM
Sesuai... serasi...

Ya ampun

Melanie91 replied at 21-9-2024 04:10 PM
Tadi lalulang kat IG, pasal sorang ni spent for her convo. Baca2 dkt komen dia dpt ANC. teringat Shu ...

Now memang zaman influencer with brain lah. Ramai influencer grad ANC kat tiktok tu. Kagum i mana diorang bahagi masa study, jadi influencer edit videos lagi.

doodlediddle replied at 22-9-2024 12:49 AM
Aku le tu
Bukan x ckup, alhamdulillah cukup. Tapi serabut tu aku agree Sbb workload aku  ...

Semoga dipermudahkan urusan dan dimurahkan rezeki dapat kerja lebih baik dari sekarang. Iols pernah melaluinya, sampai sakit dada selalu, berdebar2 bila nak dekat deadline, sebab kerja bertambah2, hari cuti kol nak buat meeting... Aduhaii

Follow Us
telracs replied at 22-9-2024 02:41 AM
Sesuai... serasi...

Buritan replied at 22-9-2024 05:45 AM
Sian plk aku baca ngai pumya cerita... Kiranya ngai ni dlm fasa meroyan dan tak dpt move on.. sian ...

Kalau i jadi u i akan avoid segala tempat yg dia ada, raya maya ke kenduri kendara ke.  Aman dunia.

linb replied at 21-9-2024 08:13 PM
Kesian kan. Sedeh kehidupan..

Terpaling fly high kat oz sampai baju pun tak mampu nak beli sor ...

I tak reti tepek sebelah menyebwlah tp i rasa baju yg dia pakai haritu si naja lak pakai.  Tu sbb tanya kenapa dia pakai suar boncit si shu tu.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

K_Lily replied at 21-9-2024 11:25 PM
Sebenarnya Ngai dah termalu sendiri. Tu yang melarikan diri. Patut dah lari tu,  dok dendiam. Ni ter ...

Mmg lah dia bawak diri. Tapi yg bodoh nya dia still active kat sosial media and utk hide malu dia tu dia bukak buku penipuan terbaru. Tak pasal2 gali kubur lagi dalam.

Ngai's solution is simple: avoid social media so she could heal and move on sampai dah betul2 sembuh. Tapi hakikatnya gilakan attention, takde laki utk bagi attention. Gilakan validation from netizens who are strangers. Tulah, memadai sgt jadi influencer lepas cerai dgn alasan rezeki sedangkan diorang take advantage of your 15 minutes of fame.

Samerosie replied at 22-9-2024 09:10 AM
I tak reti tepek sebelah menyebwlah tp i rasa baju yg dia pakai haritu si naja lak pakai.  Tu sbb  ...

Buruk betul perangai selak2 gitu. Mmg sebijik mcm flasher. Kalau sejuk, knp ko x live je dlm rumah? Sbb takut penipuan ko terkantoi bila org lain dgr? Ke takut kantoi sbb anak2 ko ada kat dlm tu bising main2 sbb xgi sekolah??

Missterry replied at 22-9-2024 07:53 AM
Aduiii kalau dah maki susah nak repair tu..

Jahat sangat ke mulutnya?

Since aku kawin almost 20 years.. dia seko je . Yg lain baik dan mengikut.. mak tua aku pun baik cuma depa ni berpihak pd kakak depa.. kira sape gaduh dgn kakak tu kira org tuu thee ennddd laa..

Mulutnya suka sgt cari psl dan bz body.. aku masa keje dulu ade beli tanah so aku syok la sembang dgn sorg adik depa.  Kata aku tnm itu la inila..dia dtg piung piung ckp dah tnm macam macam bwklaa balikk.. nak bwk blk ape baru bertnm bodo

Satu lg time aku balik raye dia suke kenakan aku.. time aku salam. Mesti dia ckp kuat kuat nape lambatttttt sgt balik.. aku akui aku blk lmbt ye laa masa tu aku cikgu anak kecik lg.. penat weiii....

Skrg  ni

Samerosie replied at 22-9-2024 09:08 AM
Kalau i jadi u i akan avoid segala tempat yg dia ada, raya maya ke kenduri kendara ke.  Aman dunia ...

Payah sis.. rumah mak tua aku dia ade.. kemduri kawin dia ade.. tak de tempat muka dia takde.. hahaha

Buritan replied at 22-9-2024 05:45 AM
Sian plk aku baca ngai pumya cerita... Kiranya ngai ni dlm fasa meroyan dan tak dpt move on.. sian ...

Actually kalau kita berdamai dgn takdir ok je. Yg lepas lepaskan. Kes dia pun bukan Kes terpencil. Melambak orang meroyan but better do it secretly. Dan jgn dendam. Burok rupa. Jgn terlalu obses nak seseorg sampai resort to mak esah. Allah akan duga kita dgn org/benda Yg paling kita sayang.

Kalau Kak ipar sakitkan hati, telan je la. Kalau tunjuk perasan bukan membaikkan keadaan.

My unsolicited advice

bioessence replied at 22-9-2024 09:31 AM
Actually kalau kita berdamai dgn takdir ok je. Yg lepas lepaskan. Kes dia pun bukan Kes terpencil. ...

Betul ko ckp . Tp nak buat tu pyh sis . Kalo aku ditmpt ngai pun ntahlaa.. adakala perasaan sayang tuu membuatkan seseorg jd sewel..

Missterry replied at 22-9-2024 07:53 AM
Aduiii kalau dah maki susah nak repair tu..

Jahat sangat ke mulutnya?

Satu lg nak cite.. anak dia dah bercerai baru baru ni.. tp dia senyap senyap tak ckp.. tiba tiba nantu tuu hilang..

Aku dpt tau corai pun sbb adik dia yg pompuan sorg tetlancut ckp hahaha.. so setiap kali aku jumpa dia.. aku akan ckp kuat kuat tanye mana nantu dia hahaha.. dan mmg dia marah aku..hahaha

Samerosie replied at 22-9-2024 08:01 AM
Kesian dia. Kalau tengok cara dia berdiri brrjalan sebenarnya dia ni awkward keras dan x de grace. ...

Ngai ni bkn pandai bergaya sis.. mmg jenis pakai sauk je.. dia bdk kg la sis.. bkn fashion up to date...

Buritan replied at 22-9-2024 09:39 AM
Satu lg nak cite.. anak dia dah bercerai baru baru ni.. tp dia senyap senyap tak ckp.. tiba tiba n ...

Hehehe kelakar uols

Iols agak hampir juga senasib dengan uols. Ada ipar yg mulut hansuang. Syukur sebab jarang sangat balik dan my husbnd kalau tau adik2 beradik dia buat pape kat iols, dia sanggup bperang dgn theyols. So iols tak berani nak ngadu2 la

Kena sindir baik dgn ipar lelaki dgn ipar ppuan, lps tu theyols tunjuk rentan2 depan iols, iols buat tak peduli je, iols punya polisi selagi tak sampai perbuatan fizikal, selagi laki iols side iols, gi mamp la kamu semua. Janji MIL & PIL layan baik. Iols selalu cakap kat diri sndiri, ko kalau bagus sgt serba serbi dr d.org jgn buat perangai macam d.org la

Nau yg ipar ppuan pun dah kawin dapat ipar bbelas orang. Baru dia tau langit tinggi rendah..haaa terus elok sket perangai. Yang ipar lelaki lepas laki iols senyap2 bantu bayar yuran sekolah anak dia baru reti layan iols baik. Masing2 bukan org senang, tp perangai wehhhh sabo je la.

sekarang masing2 dh okey skit. Iols plak jenis tak kuasa nak layan peel d.org wpun hakikatnya iols kaki gaduh. Iols dr awal kawin ambik polisi distant diri dr ipar, tak fren dkt medsos dll sebab dr awal theyols tunjuk peel. Tp dgn sepupu husbnd kemain iols cam adik beradik, siap fren, tagging kat medsos plak sebab depa waras

Ipar dari neraka memang ada, up to kita nak dealnya cara macam mana huuu tp tu le cara iols

Wek_omeh2 replied at 21-9-2024 07:02 PM
Khas utk acikF kesayangan ngai

Fruit pickers’ day off sangat fesyennya..

HappyGumbira replied at 22-9-2024 09:51 AM
Hehehe kelakar uols

Iols agak hampir juga senasib dengan uols. Ada ipar yg mulut hansuang. Syukur ...

Mcm aku dia seko aje.. yg lain baik.. even mak tua aku pun baik.
Tapi yg tak ayoknyaa depa berpihak pd dia. Itu yg aku benci.. kiranya aku betul pun totaplaa salah..

Bagus sikap u . Very positif... Aku pun pernah try try positif tp very the susah.. lagi positif aku lg kuat dia tibai aku.. hahaha