CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CikSiti07

~ Perkembangan Aku--> UPDATED TAHUN 2021 PG.68 ~

CikSiti07 posted on 29-5-2013 02:30 PM
yup aku single..tiada lagi msg or call yang caring pasal aku..segalanya aku harus lalui seorang di ...

what bout your family? sister, brother....parent.....kwn rapat....kawan ofis.....kawan forum.....dont ever say takde org care pasal ko.....just u tak notice jer....hanya fikir xbf jer care bout u dulu.....now sila buka mata besar skit and feel there are lots of ppl care bout u, not only your xbf....

CikSiti07 posted on 29-5-2013 02:37 PM
sebabkan susah payah aku pertahankan hubungan ni bila tersungkur aku rasa sakit sgt2...
hari ni a ...

aminn..
pasti ko bahgia..
tapi, ko kena la hati-hati melangkah taim ni..

dalam waktu ni pun, ujian banyaaaakk tau..
berjaya ngan tak berjaya je ko tepis...

lepas dah kering sikit air mata ko..
lepas ko dah berani pandang muka ko kat cermin, pastu ko nampak ada jerangkung kat depan cermin tu..
haa...baru la ko ada mood nak pasang badan...

bila ko dah pasang badan..
ko dah lawa balik..
cuma hati ko kosoong....oo..kosoongg..

dalam pada ni, mula la hadir beberapa lelaki bersiri yang nak kenen ko..
sama ada ko kenal ngan tak aje yang mana satu akan jadik somi ko..

so, bila ko sampai stage tu nanti..
ko pilih la dengan bijak..

want2bhappy posted on 29-5-2013 02:41 PM
TT .. ko jgn kawan dgn acik ni.. suka2 hati dia jer nak tampo org...

ehhhhh nk warning2 org plak...

Sagoo posted on 29-5-2013 01:13 PM
gini la..ko kapel je la ngn aku buat sementara ok x?

lu jgn nak mengada
TT sedang berduka lara. serious.
babab kang

oi bai....oooo ko blagak ngn aku errrk....mementang aku x ensem

auntieagony posted on 29-5-2013 12:08 PM
Dari tulisan Ciksiti ni, auntie andaikan bhw u mmg berjiwa sentimental, lembut & agak senang diman ...

bukan aunty..sy xsisihkan kawan2...sy masih berkontek dengan kawan sekolah, kawan u semualah..maksud sy kawan2 yg berpotensi boleh jadi bf sy..sy dah tinggalkan...sbb masa tu sy fikir dia lah lelaki terakhir yang akan sy jadikan suami..sy xnak tengok orang lain dah...so, bila dia tinggalkan sy, sy dah xde lagi lelaki yg berpotensi utk dijadikan pengganti..yang ada cuma stok2 laki-laki orang or kawan lelaki yg sedang merancang utk berkahwin..tu saje...

kawan2 pompuan ada...tapi diorang sume sebok dengan urusan rumah tangga masing-masing..yg tinggal hanya sy sendiri dengan kengkawan forum..semalam sy dah call mak sy..sy menangis semahu-mahunya..tapi sy tak nak risaukan mak sy...tergamak laki tu buat sy macam ni..sedangkan dia dah jumpa parent sy dua kali...jantan xguna!!

Follow Us
aurelia posted on 29-5-2013 02:44 PM
lu jgn nak mengada
TT sedang berduka lara. serious.
babab kang

oi lu diam....wa baling kulit durian satgi...tepi2... tepi laa oi

Matakilat posted on 29-5-2013 12:09 PM
TT, saya kalau hati hancur sedih , saya baca yassin. Pasang ustaz zulkarnain punye bacaan yassin tu  ...

thanks atas nasihat ko..aku cuba amalkan..semalam aku tido pukul 11..aku terjaga pukul 2 pagi dalam keadaan terkejut..aku harap suma ni satu mimpi..tapi bila aku sedar ni suma kenyataan..aku menangis lagi..pastu aku bangun buat solat malam..memang sgt tenang..memang aku menangis semahu-mahunya pada Tuhan..Aku mohon supaya dia bagi aku kekuatan..yang paling penting buang rasa syg n cinta aku pada lelaki itu..lepas tu aku tertido..n terjaga berkali-kali sebab mimpikan dia...sejak dari semalam aku xlalu nak makan..xlalu nak buat apa..aku rasa kosong...nak berjalan pun rasa tak berdaya..kadang rasa nak rebah...tergamak dia buat aku macam ni...

Innrukia posted on 29-5-2013 12:15 PM
TT dah byk komen menbina dr semua.

Cuma aku nak tambah;

Thanks atas komen2 membina dari semua..aku sedang kutip satu persatu supaya aku kuat..sehingga hari ni aku masih belum kuat...aku akan baca setiap hari komen2 korang ni supaya aku betul2 bangkit dan jadi wanita tabah...

Hana posted on 29-5-2013 12:17 PM
wah.nasib baik aku tak reply awal2 thread ini.
tapi, kalau aku reply pun, aku suh, takyah tunggu. c ...

A'ah ..aku pun rasa bohong..tetiba aku rasa semua yg dia cakap ngan aku selama kitorang bersama dulu atas dasar penipuan..hubungan yang bermula dengan penipuan akan berakhir dengan penipuan...

Matakilat posted on 29-5-2013 12:18 PM
TT, fasa menangis skrg ni nangis puas puas. Jgn ambik masa lama sgt k. Abes phase brkabung , sila ba ...

A'ah..aku dalam fasa menangis sekarang xpernah sekali pun airmata aku kering..aku dah pesan kat opismate aku jangan pedulikan aku bila terdengan esak tangis dalam opis...huhu..Alhamdulillah, mereka memahami...

tehlaut posted on 29-5-2013 12:22 PM
someday someone will walk into your life and make you realize why it never worked out with anyone el ...

Thanks a lot =)

Sagoo posted on 29-5-2013 02:44 PM
oi bai....oooo ko blagak ngn aku errrk....mementang aku x ensem

lu sendiri kata lu tak putih. ops

mak_wa95 posted on 29-5-2013 12:25 PM
perlu ke nak jumpa lagi lelaki tu,takut2 nak jumpa ni pun drama dia saja...cik siti tunggu dia tak d ...

Aku tau dia xkan datang tapi aku just gamble je...kalo dia datang aku nak tengok propa dia yg seterusnya...

aurelia posted on 29-5-2013 02:54 PM
lu sendiri kata lu tak putih. ops

mmg la wa x putih..org putih pon x putih...lu ape kecoh2 sgt ni? sepak umbun2 kangg

azre posted on 29-5-2013 12:26 PM
kesiannye....
pedih kan...
sakitnye putus cinta ni sama kesannya rasa mcm mana sakitnye dihiris2  ...

memang sakit..aku ni masuk 2 kali putus cinta...1st love dulu aku ambik masa 4taun setengah nak baik...yg ni aku tak tahu la..sbb aku mencintai dia lebih dar my 1st love..ye la..mase sekolah rendah lagi aku admire kat bf aku ni..sampai aku lost contact ngan dia pas UPSR..nama dia still meniti kat mulut aku..aku siap cakap ngan adik aku..nnti aku kawin aku nak boh nama bf aku ni..tapi aku tak sangka..taun 2011 aku leh jumpa dia n kami bercinta...perit bukan...

CikSiti07 posted on 29-5-2013 02:38 PM
Thanks pasu..aku sekarang cuma nak tengok rupe pompuan yang dia pilih je..
Ape kurangnya aku, apa ...

takyah la.
mcm mana pun rupa perempuan tu, lawa ke tak lawa ke, perempuan tu yang dia pilih kan utk jadi bini dia.

btw, orang lelaki nie mmg pandai memilih. nak jenis masak tiap2 hari ke. nak jenis melawa tiap2 hari ke. nak jenis setia membabi buta ke.
kalau dia jenis penipu & skandal, susah nak setia, aku rasa, dia misti pilih perempuan muka biasa2 ajer. sebab utk senang dia ada skandal baru2 akan datang pulak.
dia tak kan pilih perempuan lawa2. perempuan lawa2 biasanya sgt EGO. ada 1 skandal, terus mintak cerai ajek.
lelaki mcm dia, dia suka pasang perempuan ramai2 dlm satu masa, aku rasa, dia mmg pilih perempuan muka biasa2 ajek yang jenis setia hingga ke akhir hayat wp laki buat onar & curang beratus kali. - ini teori tak sah aku.

want2bhappy posted on 29-5-2013 12:27 PM
Jgn lupa tuntut tu TT oi.. hantu punya jantan!

dia dah bayar la..aku pernah bagi baju raya kat dia..entah2 sebab aku bagi baju raya hubungan kami putus...huhuhuhuhuhu

CikSiti07 posted on 29-5-2013 02:55 PM
Aku tau dia xkan datang tapi aku just gamble je...kalo dia datang aku nak tengok propa dia yg sete ...

mmmm..ko dlm stage denial lagi nie.
bila nak sedar nie?
bila nak move on?

sebenarnya, ko bukan nak tengok propa dia.
ko yang rindu nak tengok dia dan berharap semua ko dengar tu palsu ajek.
ko harap yang dia ckp, dia dah putus tunang. dah putus segala2nya, pastu nak kawen lari dgn ko.

wahhhhhhhhh... citer kite lebih kurang.. bab menipu tak ingat, sampai melibatkan mak bapak.. tak ke teruk dia sebagai anak tu?
pikir2kan lah..

nasihat iols, ciksiti lupekan lah org yg camtu.. tu sume lakonan semata2.. mungkin Allah nak menguji ciksiti.. InsyaAllah ade lelaki yang terbaik di luar sana utk ciksiti..

biar mati tak cukup makan, jgn mati sebab jantan dik!!..