CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sue_0586

[EDU] MyBrain15 FAQ

Pernah call KPT.. ESH mereka masukkan 3 bulan sekali.. dan  kalau cek kat https://payloan.mohe.gov.my/ledger/ biasanya lambat update.. biasanye cek kat bank terus, lagi senang...
Biasanya KPT bayarkan yuran dulu kepada bendahari Universiti baru masuk ESH, tapi saya ESH dah masuk, bendahari universiti lambat pulak refund admission fees....huhuhu

snowyqueeny posted on 20-12-2012 10:57 AM
brp allowance pmyphd ni ye?

Snow,

apply je myphd.. untung dan tak perlu interview.. kebanyakkan dapat bila apply, dan biasanya mereka cover from start u masuk. dan akan pay back dated. utk myphd elaun sara hidup RM 2300/month, dan dibayar ke akaun bank Islam setiap 3 bulan..

yang penting, surat tawaran kemasukan adalah tawaran penuh bukan tawaran bersyarat, so apply je... kebarangkalian tak dapat sikit sangat. klu tak dapat, apply lagi.. jangan putus asa...

Ada tak sapa2 yang dah tamat pengajian yang dapat mybrain, apa yang berlaku selepas tu? maksud saya, KPT ada panggil bagi job atau kena hantar kerja mana2 tak? sebab dalam syarat kita akan ada bonding dengan kerajaan.. Just want to know..

tintahikmah posted on 25-12-2012 04:39 PM
Alhamdulillah syukur, duit dah masuk. saya batch Sept 2012 pun baru masuk juga.

Just nak tanya, ...

Alhamdulilah~
a'ah..same case ngan u..juz dpt 11 346.65~x ckup about 150 ntk 5 month ESH..x sure nape..esok nak call kpt

aleeya_tikah posted on 25-12-2012 10:26 PM
Alhamdulilah~
a'ah..same case ngan u..juz dpt 11 346.65~x ckup about 150 ntk 5 month ESH..x sure  ...

Aleeya call nanti bagitau result eh..tak sempat nak call KPT hari ni dan esok sebab buat Lab work...huhuhu

fredbok87 posted on 10-10-2012 11:07 PM
berapa lama nak dapat feedback drpada kpt yg kite layak dpt mybrain yer? after kita send semua dok ...

lmbt jgk laa..tp ekceli pihak bendhari uni yg melambatkn proses tu.bengangg jeee..
always refer to them. tnya berkali2 smpai dorg nek tension. haha
*kdg2 dorg nie lembab dan kena bgthi stu2 bru buat keje

skrg dh dpt claim utk sem 2.heheh

Follow Us
tintahikmah posted on 25-12-2012 04:49 PM
Ada tak sapa2 yang dah tamat pengajian yang dapat mybrain, apa yang berlaku selepas tu? maksud saya, ...

mmg xde bonding ngn kerajaan.. bukan mcm JPA
cuma haruslah tamat pengajian ikot tempoh contract tu. result tiap2 sem update. tu jee

Salam,saya dah dapat surat tawaran program MyPhd 31 Dec jadi tumpang tanya:

1) Semua dokumen perlu di sahkan ke atau salinan IC penjamin dan Proposal sahaja?

2) tarikh perjanjian sama dengan tarikh setem dimatikan tu macam mana? tarikh perjanjian kat surat tawaran ke (31 Dec) atau tarikh setem di cop?

Terima kasih
p/s: call KPT berkali-kali line busy sebab minggu depan kena pos dah

nasirahnasri posted on 4-1-2013 01:14 PM
Salam,saya dah dapat surat tawaran program MyPhd 31 Dec jadi tumpang tanya:

1) Semua dokumen perl ...

utk soalan:
1) semua dokumen kena pengesahan.
2) tarikh perjanjian yang kena isi dalam borang perjanjian(3 copy) adalah tarikh u mati setem. Isi semua maklumat dalam borang perjanjian tu kecuali bahagian tarikh, lepas tu gi pejabat hasil dalam negeri utk matikan setem RM10 setiap perjanjian, masa kat pejabat tu tulislah tarikh u kat pejabat tu dan matikan setem

3) medikal cek up kena buat dan xray tapi tak perlu hantar xray screen ye

tintahikmah posted on 6-1-2013 03:01 AM
utk soalan:
1) semua dokumen kena pengesahan.
2) tarikh perjanjian yang kena isi dalam borang pe ...

Alhamdulillah dah selamat post..terima kasih ye tintahikmah

tumpang tanye....
banyak tak ganti-rugi/denda kena bayar kalau kita stop study tetibe tanpa sebab....

salam,

ada kemusykilan, harap siapa2 boleh tlg:

Saya dalam proses nak apply myPhD , tapi sbb acc Mymaster belum tutup, so buat la proses hantar surat rasmi semua tu.

now still tak boleh log in pasal email acc mymaster dulu email yg salah.So kene tunggu 2 weeks lagi to reset acc.

To save times,sementara tgh menunggu ni boleh tak siapa2 share apa sebenarnya nak kene submit untuk application ni?

yang saya tahu:

1.isi borang pengesahan maklumat pemohon program mybrain15
2. surat pengesahan berhenti kerja
2. statement KWSP latest.

Ada apa2 lagi yang saya tak tau? Proposal submit time apply ni or time dah dapat offer letter ?

Terima kasih, harap ada yg sudi membantu ,pasal nak settle now, tgh tunggu due nak deliver 2 weeks, acc my brain baru boleh log in 2 weeks jugak lagi.sementara tgh free nak nak settle mana yg boleh.

Terima kasih

(sorry panjang nye cerita )

nak tanaya, nak apply myphd ni, nak kena register phd kat uni dulu ke atau boleh apply myphd dulu before register?

txs7 posted on 18-1-2013 03:09 PM
nak tanaya, nak apply myphd ni, nak kena register phd kat uni dulu ke atau boleh apply myphd dulu be ...

member i bagitau kena daftar as a student dulu baru boleh apply myphd..kena ada no matrik dulu

korporat posted on 30-1-2013 07:50 PM
member i bagitau kena daftar as a student dulu baru boleh apply myphd..kena ada no matrik dulu

okey..thanks..

batch feb 2012, dah terima ESH ke belum? lambatnye...

txs7 posted on 18-1-2013 03:09 PM
nak tanaya, nak apply myphd ni, nak kena register phd kat uni dulu ke atau boleh apply myphd dulu be ...

kes saya, apply myphd dulu sebelum register sebab saya minta dengan tempat saya gradute utk letak offer letter kemasukan penuh... sebab syarat myphd mesti kemasukkan penuh..tak boleh bersyarat... biasanya yang bersyarat ni adalah kemasukan yang belum bergraduat...
kes saya, saya dah lulus senat cuma nak tunggu convo lama dekat setahun baru boleh konvo, jadi sebab saya apply phd tempat yang sama, saya pohon utk offer letter ditulis kemasukkan penuh..so bolehlah apply lebih awal sebelum register phd....tapi yuran kena bayar dululah sebab masa apply bulan julai 2012 dah..n register sept 2012..tak sempat..

JoyahJay posted on 17-1-2013 01:22 PM
salam,

ada kemusykilan, harap siapa2 boleh tlg:

nak submit application kena ada proposal yang dicop oleh bakal penyelia, offer letter yang kemasukkan penuh, surat penegsahan tidak bekerja,,yang ni download di website utk apply myphd tu isi dan buat pengesahan bg yg tak bekerja...

tintahikmah posted on 4-2-2013 10:16 PM
kes saya, apply myphd dulu sebelum register sebab saya minta dengan tempat saya gradute utk letak  ...

best la boleh buat camtu ,takde la kering kontang poket ha

tintahikmah posted on 4-2-2013 10:19 PM
nak submit application kena ada proposal yang dicop oleh bakal penyelia, offer letter yang kemasuk ...

thanks for the info ya