CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: eddysha9

[MERGED] Pengalaman Bersalin Di Hospital Kerajaan

yap .. midwife lai byk pengalaman la
especially yg dah lama2 tu and for normal
kalo caesar mmg la yg dr yg dah pengalaman attend
kalo yg biasa2 ni mmg panggil houseman - pelatih
MO tu dah lepas 2 thn tak silap aku...
medical officer la..

salam rienafaiz,

saya pun bln 3 hari tu bersalin kat hospital ampang.. alhamdulillah mmg ok.. layanan & kelengkapan sume bagus.. paling best hospital ampang breast feeding friendly.. so kita mmg kena jaga & nyusukan anak sendiri..

Reply 682# cik_za

ooww tahniah.
lega sikit dengar klu hosp ni tak de pape masalah...
thanks cik za kongsi pengalaman

hospital ampang ni benarkan asben masuk tak time sakit n bersalin?
mase jahit tu bius tak?kalo tak bius tu yg ngeri sket..

eh bukan sumer sepital time nk jahit bg bius ker... klu tak mesti sakit..
even me yg dulu anak 1st bersalin kt sepital banting jer pun dia bius tau..

Post Last Edit by sha2 at 6-10-2010 12:33

salam..

sha baru bersalin kat spital serdang 24/9/2010.. semua nya memuaskan kecuali doc pelatih yg cucuk jarum utk amik darah sblm kita masuk ward.. dia cucuk 3kali salah sampai urat bengkak .. naik bengkak cam telur puyuh kat pergelangan tangan ni.. kali ke 4 doc pelatih lain buatkan trus masuk molek jer jarum nya... geram aku... ni dlm pantang dah 2 mggu.. darah bengkak salah cucuk tu lom ilang lagi...

tapi tu jer la yg x memuaskan ati.. dari segi layanan nurse2.. doktor2 sana.. semuanya baik2 belaka.. spital pon bersih... LR pon selesa... kos bersalin pon cuma rm44 sahaja... husband pon leh masuk LR..

kat spital serdang , diorg akan bius masa jahit tu.. cuma ubat bius nya kurang power jer la.. bagi sesapa yg x tahan sakit2 kena jahit ni... awal2 mintak izin la ngan diorg nak guna gas etonox.. sangat2 membantu.. sha nampak bintang2 jer masa jahit.. dok sedap sgt hidu gas tu.. sampai kan jarum mencucuk2 pon rasa kurang sakit sgt.. masa nak bersalin pon leh request gas tu.. tp cuma kena pandai control la.. takut amik overdose.. terlupa nak meneran lak gara2 ngantuk.. hehehe.. pe2 hal pon.. 5 star to hospital serdang...

Follow Us
baru pregnant, tp dah membayang2kan hosp mane nak deliver nanti..

1. hosp serdang - prefer this sbb husband pegawai kerajaan, lgpun dekat dgn rumah, consider hosp baru lah juga kan..

2. kajang plaza medical centre (kpmc) - hubby prefer ni sbb dia punya insurans cover..

mane ek ok..sape2 ada pengalaman..kalau hosp serdang,ms bsalin husband blh tunggu x?

kalo ku kompeni kaver maternity baik lepak private
mmg handle by gynae la instead just mo or houseman
then baby mmg ada org jaya kan
but in term of bf friendly maybe gomen better la

baru pregnant, tp dah membayang2kan hosp mane nak deliver nanti..

1. hosp serdang - prefer this s ...
hanahani5865 Post at 7-10-2010 03:16 PM

hi hanahani...

ni anak 1st ker? rasanya kalau 1st time.. baik g swasta ... lagipon hubby nya comp kaver kan.. sbb kita lom berpengalaman.. at least swasta baby diorg uruskan.. klau gomen baby mmg kena urus sndiri.. bukan ape takut nnt pressure sorg2 lak pas bersalin nk tgok baby lagi..  kalau anak no 2 dah terbiasa ngan baby.. so kurang pressure sket.. itu pndp sha lar..

kat spital serdang mmg masa dlm LR.. dog akan panggil hubby masuk .. kalau nk msuk LR call la hubby dulu.. nnt leh request jer kt pak guard nak msuk LR.. kadang2 nk tggu dorg tulis nama kita kt papan tmpt tggu tu lmbt gak..

hi hanahani...

ni anak 1st ker? rasanya kalau 1st time.. baik g swasta ... lagipon hubby nya  ...
sha2 Post at 7-10-2010 21:39

yup 1st baby.. insyaallah.. swasta ye better for the 1st time..insurans hubby yg cover, kalau company, since hubby peg kerajaan,so hosp kerajaan lah blh dpt guarantee

sebenarnye semua ikut nasib,  biet bersalin di Selayang, anak pertama mmg semua bius, tapi anak kedua, mmg fobia sngt..biet di jahit tanpa bius, mase bersalin pun diorng hnya cucuk di punggung je, xde gas, masuk air pun xde, apatah lagi mase di jahit, sakit..hnya tuhan je yg tahu, mase beranak x terkeluar plak suara nak menjerit, tapi mase di jahit, 1 hospital rase dengar biet jerit, dahla anak besar, jadik yg nak kene jahit pun bnyk..fobia sungguh..alhandulillah nurse kat wad baik2, di sbbkan nak balik cepat, biet kuatkan semangat dan badan supaya bangun berjalan ulang alik  ke toilet..biet x nak di seluk dan diusik2 yg kene jahit tu. bersalin pagi buta, tnghhari biet dah boleh balik,

uik
ur husband government staff ek
insurance ni personal insurance ke
so far yg i tau kat mesia ni most personal insurance tak cover labour
insurance apa ek
interesting gak nak tau ni...hehe.

Reply 685# orinaoren

tak jugak..ikot nasib la orina..tu yg seram...

anak 1st dulu aku bersalin di hospital kluang, johor...nurse sangat2 ok...cuma doc kat situ je problem...doc ramadas namanya...org2 kluang memang tau la doc tu macam psiko sket...kalo pas bersalin, nak discharge kan kena cek jahit dulu...doc tu akan tekan2 sekuat hati kat tempat jahit tu...alasannya nak pastikan jahitan tu kukuh...huhuhuhu psiko betull...

mujur masa aku nak discaj tu die kena gi jb sebab ada kes...fuhhh selamat...ni yg jadi ala2 fobia nak bersalin kat sepital tu lagi...takut kali ni terkena ngan doc tu...huhuhuhu

aku pengalaman bersalin kat HSNZ kuala trg.....aku lama duk wad...total b4 n after dlm 8 hari....bersalin pon caeser....tp Alhamdulilllah layanan memuaskan sume xde masalah....tp masa nk bersalin aku mmg x dihiraukan sgt la maybe sbb aku slow progress sgt....so diaorg attend patient lain yg nk bersalin....

aku bersalin caeser so xtau la pengalaman bersalin normal kene marah ke ape kan.....pengalaman jahit bwh tu pon xde lg....tp dr segi layanan nurses sume masa kat wad ok Alhamdulillah.....

tengah berkira2 untuk ke Hospital Sg Buloh aje... tapi risau sgt kalau kena nasib tak baik, derang jahit tanpa bius.... aduhai...

tapi nak ke private, takot sgt kalau tetiba kena emergency c-sect... sayangnyaaa melayang at least 8k tuuu... aduhai....

korang yg tak kena bius ni, bersalin time odd hours ke? pakar bius takda? ke mmg sbb doc/nurse yg kerek semata2 tannak bagi ubat bius?

hello everibadi...slmt petang..tgh tggu masa nak balik ni..
banyak solan ni..harap sudi menjawab..

1. saya baru 9 weeks pregnant..slama ni mmg check up kat klinik kerajaan, just buat ultra sound..xde lak diorg suruh buat buku merah..pastu kene refer kat hospital, sbb detect ada fibroid..still x de disuruh buat buku merah,cuma saya pnh ditanya di kaunter pendaftaran, "buku merah ada? -tak ada????". soalan saya, buku merah ni kita ke yg kene request nak buat?sbb last saya kene check up kat hospital, kat hospital ada kuarkan buku merah ke?sbb kawan yg keje hospital tu (bkn bahagian medical) cakap yang setau dia buku merah klinik yg kuarkan.. mcmana ye..

2. saya berhajat nak bsalin kat hospital serdang (suami keje gomen)..saya ada baca sesetengah hosp gomen ni kita boleh book etc, kene dump dalam 3k etc..so, betul ke?bila waktu sesuai kita "nak melaporkan diri" ke hospital yg kita nak bsalin tu?

thanks for the answer

uik
ur husband government staff ek
insurance ni personal insurance ke
so far yg i tau kat mesia n ...
cmf_phoebe Post at 8-10-2010 14:10

husband aku keje gomen pun ckp insurans dia cover bini bsalin..aku pun musykil..tp katanya kita kene bayar dulu, br claim insurans...emmm, xtau kesahihannye..nnt aku try tanya hubby aku..

emm rasanya for check up biasalah KK yang attend kan
tak sure if hospital cam serdang attend to monthly check up
but so far ku tau dorang kat KK yg bagi buku merah tu ..and for KK dorang ada time2 kan for check up pregnancy ni

utk hospital gomen tak perlu book
even kadang kite dah buka 1 or 2 cm pun ada yg dornag suh balik dulu due to tak de blk
cam putrajaya selalay tak ckp blk
so kena transfer hospital kajang kekadang tu
since ur husband goverment selalunya dia nya dept kena cam kuar kan GL
if tak silap la
then discharge hanya bayo duit makan n blk jek
which is myrah la

mmmmm byk yg citer deliver kat hospital gomen yg besar2. now nak citer pengalama deliver anak kedua kat hospital kampung yg kecik je.

anak ada 3. no 1 dan 3 kat HKL. anak kedua kat pt buntar perak. bg saya layanan mmg tip top. mana tak nya masa saya bersalin anak kedua....saya sorang je dlm wad. hospital pt buntar ni kecik...wad bersalin terbahagi kpd 2. wad 1 utk yg belum bersalin. wad 2 yg dah bersalin

nak jadi citer....wad 1 tu kecik...dlm 10 katil je....bila dah sakit saya pegi hospital dan kena tahan kat wad 1 ni. tak dak orang lain...saya sorang je patient kat wad tu so...layanan tip top la. nurse tu kata saya bersalin salah musim. kalau nak ramai kena bersalin bulan nov/dis

bila dah terbuka 5cm...kena tolak ke labour room...pun saya je yg  sorang jugak. sudahnya malam tu saya sorang je yg beranak kat hospital tu. ha..ha..ha.... dah selesai baru pi wad 2. baru le jumpa org lain.....

bg saya servis hospital gomen pun ok.  masa kat HKL pun layanan mesra oleh semua nurse. satu yg saya notice berdasarkan pengalaman sendiri dan kengkawan yg deliver kat private....hospital gomen ni amat menitik beratkan BF. berdasarkan pengalaman di HKL.......sesapa bersalin secara pembedahan...mmg dibantu 100% utk BF. cukup time nurse akan bawa baby kpd mak nya utk BF. jgn le cuba bg susu botol...mmg dia bising la.  mmg diorang akan bg semangat 100% sbb spt kita semua sedia maklum bersalin belah perut ni mmg sakit.  byk kawan saya yg bersalin kat swasta cakap...bab ni hospital swasta tak heran sgt.  lantak ko la nak BF atau tak?