CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hr_ikhlas

‘Nur Amalina tidak hanyut'

korang ni mataaaaaaa.....teliti betul....
aku rasa mcm tak betul2 kena pun...sbb omputeh tu mcm tunduk sikit...kena pangkal2 sipi saja kot
hzln Post at 5-1-2012 09:49 AM

Gigih betul membela.
Apa hukum berpeluk sambil terpengang tundun jantan kokesen? Sunat ke?

tak logik kalau tak kena. mana ada orang ambik gambar buat gaya tangan terapung saja2 camtu. mesti dia support tangan tu kat sebarang objek lain. dalam kes ni, objeknya adalah......jeng jeng jengggggggg
emasriba Post at 5-1-2012 09:52 AM

Orang kalo dah nak membela kemungkaran, benda nampak jelas2 camtu pun dikatanya tidak.

Post Last Edit by emasriba at 5-1-2012 10:42
ya kak..dia masih brilliant mcm dulu2 atau lebih kut..sbb skrg tgh wat research cancer kan.....
peachRose Post at 5-1-2012 10:06

aku rasa orang yg ngutuk Amalina ni sebenarnya kerana rasa kecewa dengan perkembangan diri Amalina. Masyarakat sebenarnya dah muak dah dengan kelahiran pakar-pakar yang tidak berjiwa Islam. Setakat intelligent tapi sekular dah berlambak dah dalam pasaran Malaysia. Mereka ni la yg menghasilkan macam2 inovasi dan culture yang menyebabkan generasi yang wujud hari ini especially generasi X dan Y makin jauh daripada kehidupan beragama. Pembangunan dan kemodenan yang dibawa ke dalam negara ni tidak berpaksikan kepada landasan agama. Maju memang maju, tapi tengok sajalah apa yg terjadi kat muda-mudi hari ini.  Ambik satu contoh cukuplah, mengenai kemunculan golongan LGBT (lesbian, gay, bisex, transgender), anti hadis, atheis, pluralist agama dan penggemar budaya hiburan (hedonist)...... golongan2 ni banyak yg intelligent, kerja bagus2..... dan mereka ni yg akan terus influence sistem nilai dan budaya kita agar semakin jauh daripada agama dan tradisi. Inilah realiti hari ni. Bagi mereka yg hidup dalam kepompong dan bawah tempurung sendiri memanglah takkan realise kerosakan sistem NILAI dalam masyarakat kita hari ni.

so apabila kecoh pasal gambar2 Amalina yang begitu daring, seksi dan seksa (pasal tak elegant pun, macam pprt orang asli je pun stylenya), maka terkejut la masyarakat yg ada harapan menggunung tinggi tu. Apatah lagi selama ni masyarakat difahamkan Amalina ni bertudung pastu siap terima Anugerah Tokoh Maal Hijrah lagi. Aku percaya masa budak ni dapat result SPM yg gila punya cemerlang dan kisah mengenai bagaimana dia survive daripada runtuhan rumahtangga ibubapa dia, RAMAI yang terharu dan mendoakan masa depan dia agar jadi manusia berjaya yg berguna kepada AGAMA, bangsa dan negara. So bila gambar2 macam tu keluar kat internet, hati mana la yg tak tersentuh dan kecewa. Lain lah bagi mereka yg mempunyai pegangan NILAI bahawa pakaian macam tu adalah pakaian yang cocok bagi seorang muslimah hehehehe. Contohnya, seperti pegangan aku, aurat wanita cumalah VAGINA hehehehe.

Masyarakat sebenarnya sangat berharap kelahiran lebih ramai ilmuan-ilmuan dan pakar2 yang lebih Islamik. Tapi Tak perlu sampai jadi ustazah, tapi biarlah sekurang2nya yg sejuk mata memandang dan boleh jadi role model kepada masyarakat terutamanya anak-anak sekolah. Cukup-cukuplah generasi muda ni beridolakan artis yang rata-rata menonjolkan cara hidup tidak sihat, rumahtangga cerai berai dan mesra maksiat itu. Masyarakat perlukan lebih banyak role model seperti berikut:

dan

{:4_502:}

dah edit gamba tu. saja nak menunjuk cucu hibrid
arasham Post at 5-1-2012 10:22

selain dari comel.. set2 hibrid ni pon kebiasaanye bijak

tak...maksud aku bukan tak tersentuh langsung...contact itu still ada cuma tak pelepapppp kena betul2 kat situ...but still the groin region lah...ke mata aku yg dah kero...tak kuasa aku nak pandang lama2
hzln Post at 5-1-2012 09:57 AM

Itu la pun yang orang dok cakap. Area tundun, buka kata kompem kena kat BarTongue. Tapi kalo terkena tak tau la.

ooo kekdahnya gitu
apapun --- seringkali orang mengata bukan tanpa sebab yang nyata
mungkin penampilan beliyau mengelirukan ramai orang lantas mengundang umpat keji
kak lid rasa dia masih brilliant dan kadang2 budak2 kuat belajar ni memang suka gila2 sikit
tapi hopefully lah yang dia menjaga apa2 yang patut ----
sayawifenikmie Post at 5-1-2012 09:58 AM

Ye kak. Tapi still tak penah dengar islam bagi pengecualian tok orang macam tu.

Follow Us
mesti nanti ibu dia ckp
itu lainnnnnnn

Reply 683# emasriba

hahahahahah siot, dun frey freyy empat jam kak ros nak imbang topi tu taw

It's my life
And it's now or never
I ain't gonna live forever
I just want to live while I'm alive
(It's my life)
My heart is like an open highway
Like Frankie said
I did it my way
I just want to live while I'm alive
'Cause it's my life

Better stand tall when they're calling you out
Don't bend, don't break, baby, don't back down

aku pun asalnya cuba bersangka baik tangan dia hinggap kat bahagian perut jantan tu je.....tapi logik mata aku mengatakan takkan la panjang bebeno perut jantan tu sampai ke bawah camtu sekali....tu pun tangan budak amalina tu still ada berbaki lagi tak masuk dalam gambor..... nak menipu diri aku sendiri mengatakan belum kena private part jantan tu, aku rasa macam bersalah lak hahahaha

pepe pun kalau pompuan biasa pun aku tak jumpa lagi ambik gambor dengan kawan2 lelaki satu kelas sampai tangan hinggap-hinggap lak kat perut hahahahaha..... jangan kata hinggap kat bawah tu.
emasriba Post at 5-1-2012 10:01 AM

Itu yang nampak dalam gambar tu. Yang takde dalam gambar tu camne lak ek?
Kot2 dia dok mentarbiah jantan kokesen tu kot kat tempat tu. Yang terpegang tu sebab nak tarik perhatian jantan tu kot?

selain dari comel.. set2 hibrid ni pon kebiasaanye bijak
atira Post at 5-1-2012 10:29

hish..buat membara lagi keinginan tu

Reply  emasriba

hahahahahah siot, dun frey freyy empat jam kak ros nak imbang topi tu taw  ...
Bolayan Post at 5-1-2012 10:33

cumilkan ahkak

Ye kak. Tapi still tak penah dengar islam bagi pengecualian tok orang macam tu.
Babai Post at 5-1-2012 10:32

benar sekali

nasehakkk eden .... kita cari IKON lain lahhhh
let anak macit Sabariah excels in her studies and lead the life that SHE wants
stop putting MORE pressure to her ... nanti jadi Sufiah puloppppp

ya kak..dia masih brilliant mcm dulu2 atau lebih kut..sbb skrg tgh wat research cancer kan.....
peachRose Post at 5-1-2012 10:06 AM

Yeke? Kalo ye pun, research budak degree takat level maner jer.

buat apa kutuk2 Amalina  ...
macit Sabariah yg ajor, baik korung kutuk macit Sabariah jer cenggitu
Bolayan Post at 5-1-2012 10:07 AM

Ganaz kak sabar ni punya taste berpakaian.

Biasalah adat bila seseorang yg popular tak kira popular disebabkan pelajar terbaik, popular sebab kejayaan dalam bola sepak ke atau popular disebabkan artis memang semua orang nak tahu apa perkembangan dari masa kesemasa............itu sebab sesetengah orang mengelak dari mendapat publisiti dari akhbar....tapi mana yang merasa publisiti itu adalah aset nak hidup glamor maka tanggung lah apa sahaja tanggapan orang....semasa saya berada dikampung ada seorang yg baru pindah di kawasan kami yg dahulunya dia tinggal di UK juga berbual tentang Amalina dan penampilan Amalina yg keterlaluan dalam kelas dan pergaulannya dgn pelajar2 disana.............itu hak dia nak bukak tudung ke nak pakai tudung dan dia nak kawan ngan siapa disana..........orang lain sepatutnya tidak perlu nak pertikaikan tentang pakaian dia disana......dia juga manusia biasa yg ada naluri nak melaram dgn apa juga jenis pakaian sekalipun.........kalau dia nak hanyut sekalipun itu terpulang pada dia.........

ntah lah...mata aku still nampak dia pegang pangkal peha, mata org lain nampak dia pegang  ...
hzln Post at 5-1-2012 10:21

ok la...tak kira la dia pegang peha ke, zakar ke, pusat ke..... tapi still tak patut, kan? dan seperti yg aku katakan, perempuan biasa (not necessarily ala-ala ustazah pilihan pun) normally takkan ambik gambar camtu dengan rakan lelaki sepengajian, kan? Unless lelaki tu more than a normal friend, atau memang dah terbiasa tangan tu meliar camtu hahaha.......  Cuba kita tanya diri sendiri...... sanggup tak kita benarkan mana-mana peremuan ambik gambar dengan suami kita dengan tangan posisi macam tu kat bahagian tubuh suami kita tu? Kalau tak sanggup, kenapa? Ke dalam kes ni boleh ada double standard hehehehe.

Dan satu lagi, even kalau nak bergambar daring camtu pun, takde ke rasa malu nak tayang kat facebook (public domain)?  Nak kata tak pandai, dah cukup pandai....tapi takkan tak boleh foresee gambar camtu akan mengundang fitnah dan kontroversi?  So betulllah cakap sesetengah orang, pandai baca buku belum tentu pandai nak bawak diri.

Dan aku percaya emak dia yg katanya begitu ambik berat tentang anak tunggalnya sehingga tetiap hari telefon ke sana mesti boleh akses FB budak Amalina ni. Bermaksud, emak dia pun dah lama dapat tengok aksi gambar anaknya tu. Boleh pulak tak tegur. Dah meletup kat internet baru sibuk nak restrict FB dia hehehe. Maksudnya, si anak ni dapat restu daripada si emak la selama ni. So dua-dua pun jenis manusia yg open minded gitu hehehehe. Tahniah la.

sejuk dan lembut je muka dia ni -- --

aku rasa orang yg ngutuk Amalina ni sebenarnya kerana rasa kecewa dengan perkembangan di ...
emasriba Post at 5-1-2012 10:29

sioott..aku dgn penuh berhemah baca sebijik2 post ko...boddowww la letok gambar last tuh....!