CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: True-X

[Tempatan] USTAZ TERKENAL TANAHAIR SELAMAT NIKAH IISTERI KE 2

axl_bach posted on 14-8-2013 03:33 PM
dan hadith berkenaan adalah bila mana sahabat baginda itu teruna dan baru berkahwin pertama kali b ...

Berkenaan baginda saw 'melebihkan' sahabat r.a. di dlm hal ini, tidak pulak aku pernah dengar dan ketahui.

Mulayu curi duit RM250 juta boleh...
Melayu kahwin 2 tak boleh..

Sebab :- Mulayu pencuri RM250 juta bagi RM5 juta bikin masjid.  Melayu kahwin 2 hanya bagi RM50 aje derma masjid..itupun tak de org tahu pasal bagi senyap2.

mulayu oh mulayu...

zamzam posted on 14-8-2013 03:26 PM
masalahnya mampu ke ustaz tu nak bela bini yang ada plus bini baru janda dgn anak 8 nya??? kalau t ...

sapa nak paksa ustaz tu kawen janda anak 8? aku refer pada komen En Pitmie yg melencong seolah2 janda anak 8 yg tak cantik sgt hina....
sampai ustaz2 ni pandang pun xnak. Bila aku ckp ustaz ni pun kawen sbb nafsu, ada kang yg x setuju. Abis tu yg dipilihnya memang comei2, segak, muda & belajar tnggi. Eh kang ada yg kata jgn samakan setad2 ni dgn aku yg kononnya kawen sbb nafsu

niceghost2005 posted on 14-8-2013 03:36 PM
Berkenaan baginda saw 'melebihkan' sahabat r.a. di dlm hal ini, tidak pulak aku pernah dengar dan  ...

yg bab MELEBIHKAN SAHABAT tu ulasan Zehar Derus tentang matan hadith tu laaa......

sian haku tgk teruna, dara terlajak kat sini sungguh iri hati dgn org poligami..

Follow Us
axl_bach posted on 14-8-2013 03:33 PM
dan hadith berkenaan adalah bila mana sahabat baginda itu teruna dan baru berkahwin pertama kali b ...

Ko ni antara golongan minoriti (yang tau lebih sket bab agama) yang aku nampak lebih masuk akal dan practical berbanding orang2 lain kat sini yang juga tau agama tapi selalunya tak masuk akal dan kuat bersentimen (takde beza macam orang awam jer).

Teruskan sikap yang terpuji ko tu bro.

a_gen2 posted on 14-8-2013 03:36 PM
Mulayu curi duit RM250 juta boleh...
Melayu kahwin 2 tak boleh..

Bila masa pulak orang kat sini kata samun 250 jota tu tak salah?

zamzam posted on 14-8-2013 03:26 PM
masalahnya mampu ke ustaz tu nak bela bini yang ada plus bini baru janda dgn anak 8 nya??? kalau t ...

Kalo dalam kes ni, aku yakin mampu. Nak ngan taknak jer.......Tapi yela, kita pun tak tau kepala mana satu yang decide dalam kes ni.

Innrukia posted on 14-8-2013 02:22 PM
Mintak maaf yer En Pitmie....
Dlm usaha duk bela ustaz2 ni mcm hina sangat la janda anak 8 yg rup ...

Maaf ye Innrukia....tak setuju. Firstly aku heran nape ko bleh rase okay dgn kutukan tahap hina Islam puak2 anti-poligami anti-ostad kat sini...membenarkan segala kutukan diorg atas alasan perbuatan ostad2 ni mcm ckp tak serupa bikin bagai tp tak terpikirkah barangkali kalau ALLAH sendiri memberkati pilihan ostad neh? Aku lihat kat sini ade muka2 yg sentiasa kutuk ostad ke hulu ke hilir, sindir Islam ke hulu perli Islam ke hilir...yg itu boleh plak & tak ditegur mmndgkan kali neh diorg hentam ostad yg poligami.

Ko oun sbut isu istri digantung tak bertali etc, yes itu mmg berlaku tanpa dikawal & aku bleh ckp 98% ke atas yg buat gitu adalah dari kalangan yg taktau agama...yg kawen sbb nak mencelop semata2 bila dah ade anak sekupang pun payah nak bg kat anak istri, & setakat arini belum aku jumpa aduan gini trhdp org pandai agama. Yg memandai2 ttg agama itu ramai, kita angguk je laa sbb bila jahil berckp "qaaluu salaama" je...

Sori, bab realiti rumahtangga aku brani ckp, I know better...sounds cocky but who gives a ****, I refuse to be dragged down to their level of uncontrollable ignorance..

Innrukia posted on 14-8-2013 03:38 PM
sapa nak paksa ustaz tu kawen janda anak 8? aku refer pada komen En Pitmie yg melencong seolah2 ja ...

Nampak sangat sebab napsu.

Kalo sebab nak beramal soleh, lagi besar pahala membela janda burung (yang takde orang nak) yang beranak ramai.

Innrukia posted on 14-8-2013 03:24 PM
dah ada isteri yg takde cacat cela pun nk justify lagik, then guna alasan tuntutan agama etc... It ...

ko asyik ulang benda yg sama je dari tadi.. ko tak le nak faham situasi.. then ko assume ikut logik ko.. aku tak ckp ko jahil.. .. aku just ckp ko tak phm situasi pastu ikut emosi menuduh.. sdh aku, hidup ko bila suma laki yg ko jmp becinta atas sebab nafsu.. nie aku perkenalkan satu perkataan baru buat ko "IKHLAS".. tak pecaya jgk? ikot suka ko lah..

Diorg nie kan pendakwah..mesti la setiap perbuatan diorang diikuti dengan agama. kalo tak kawen pun setiap perbuatan tu ada sangkut ngan agama.. ko bekerja.. kalo kerja ko ada niat yg baik..kerja yg halal.. mengikut tuntutan ugama.. kan lagi bgs.. pahala pun dpat..duit pun dpat.. buang agama .. duit je lah dpt.. adakah pasnih ko nak protes org yg wat keja halal2 nie bg alasan agama plak untuk justify kerja diorang..? aku bkn mufti perak atau harun din nak bg jawapan tahap mufti bagai.. kalo tak dah lain la keja aku.. keh2

Innrukia posted on 14-8-2013 03:24 PM
dah ada isteri yg takde cacat cela pun nk justify lagik, then guna alasan tuntutan agama etc... It ...

realism vs idealism

Kita amat terdedah kepada ‘cliches’ sejak zaman sekolah lagi, membuatkan pemikiran kita sudah menjadi sebati yang amat dengan “dunia ideal” yang ditayangkan dalam filem atau drama di kaca TV, buku-buku cerita seperti novel dan sebagainya. Semua orang tidak dapat lari daripada melalui dan menghadapinya. Cuma, yang membezakan kita adalah bagaimana kita handle perkara ini.

Bagi mereka yang aktif di laman sosial tersebut, hal ini sangat jelas lagi nyata di mana apabila ada orang meminta pendapat kita dalam sesuatu perkara yang ‘unik’, tendency kita untuk memberikan nasihat yang berunsur “ideal” yang tertanam dalam fikiran kita adalah tinggi. Nasihat-nasihat atau komen-komen berkenaan adalah hasil dogma yang datang dari TV dan buku-buku cerita.

Salahkah bagi nasihat yang ideal ni? Secara umumnya, tidak salah. Namun, yang menjadi masalah ialah, dalam banyak keadaan, solusi atau idea yang dilontarkan boleh disifatkan sebagai tidak praktikal dalam konteks situasi yang spesifik.

kredit
http://ordinaryguy92.wordpress.c ... vs-idealism-part-1/

axl_bach posted on 14-8-2013 03:41 PM
yg bab MELEBIHKAN SAHABAT tu ulasan Zehar Derus tentang matan hadith tu laaa......

Jangan sekali2 percaya pada sape2 yang menghalalkan tipu meter letrik.

True-X posted on 14-8-2013 03:01 PM
Kaka bell..anak dara 40 thn keatas melambak2...yg 20 thn++ juga yg dicari...heheh

Yg 40 tahun boleh lagi ke beranak? Yg 20 tgh subur dan productive.

Babai posted on 14-8-2013 03:47 PM
Ko ni antara golongan minoriti (yang tau lebih sket bab agama) yang aku nampak lebih masuk akal da ...

xder laa bro,aku ni sorg faqir di jalan Allah jer......xder pun pandai bab agama nih....lain la si @PitMie yg tu aku respek laa pengetahuan agama dia biarpun kadang2 pemikiran aku dan dia x sealiran......

skylab posted on 14-8-2013 03:57 PM
realism vs idealism

Kita amat terdedah kepada ‘cliches’ sejak zaman sekolah lagi, membuatkan  ...

hmmmm,interesting...tp bukan aku paham pun,heheheheheheh

Babai posted on 14-8-2013 03:53 PM
Nampak sangat sebab napsu.

Kalo sebab nak beramal soleh, lagi besar pahala membela jan ...

nabi kawen anak dara siti aishah tu sbb apa plak?

niceghost2005 posted on 14-8-2013 03:19 PM
Lam satu hadis ada menceritakan perihal anak dara n janda.
Nabi saw tanya kat soghang sahabat r.a ...

Benar ade hadith tu...tp ade set2 kat sini pikir & nak org ckp hukum poligami bg ostad2 adalah wajib kawen ngan janda2 yg tahap anak ramai...kalau bukan ostad, nak berzina pun okay takde hal lebih mulia dari yg ostad2 neh....

Penat la gini....

axl_bach posted on 14-8-2013 03:58 PM
xder laa bro,aku ni sorg faqir di jalan Allah jer......xder pun pandai bab agama nih....lain la si ...

Apapun ko memang lebih pandai dari aku dan kebanyakkan orang kat sini.

Yang pasal bro @PitMie kita tu memang aku tak nafikan ilmu dia. Dan aku pun hormat dengan keilmuan dia (cuma dia jer maybe yang pandang aku cam sampah, tapi aku tak kisah ). Even dalam hal yang aku tak sependapat ngan dia pun rasanya aku takde masalah untuk berbeza pendapat secara friendly ngan dia.