CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Jenayah] Remaja Disyaki Diculik Belum Ditemui!#833 THE END

batmana replied at 2-1-2016 11:30 AM
kesian maknya, paknya,
beri kepercayaan sgt pada anak.

Susah ke nak control anak perempuan ni Bat....hehe tp saya memang tegas dengan anak ni bab bersosial ni...sebab diri saya sendiri pun jenis kurang bersosial...pi kerja balik kerja ja...cuti memang 24jam ada kat rumah...keluar malam lagi saya tak suka..duk rumah lagi best..

bluehedgehog replied at 2-1-2016 08:06 AM
konklusi:
ibu bapak tau ngesek dan buat anak je, bab ajar didik anak...ni tugas cikgu cikgi...
an ...

btol...makpak tahu bagi nasik kasi kenyang anak x kebulor...bab mendidik anak jadi orang....kelautttttttttttt

noor2 replied at 2-1-2016 11:35 AM
Susah ke nak control anak perempuan ni Bat....hehe tp saya memang tegas dengan anak ni bab bersosi ...

sekali sekala kene arr kuar jenjalan ngan van putih gak.
...jom le kite

bangcak replied at 2-1-2016 11:40 AM
sekali sekala kene arr kuar jenjalan ngan van putih gak.
...jom le kite

Hujung minggu boleh ja keluar....contoh pi jogging sekeluarga atau pi jela nak makan kat luar ke atau ikut la mana anak2 nak pi...tu kan dah ok...lain la dah umur depa lebih 20 tahun atau dah kerja...tu depa pun ada life sendiri..ni makan pakai pun mak pak masih tanggung.

nolya replied at 1-1-2016 10:19 PM
Tidak, orang tua gua tak ckp begitu, tapi bidalan itu wa belajar masa sekolah dulu dlm subjek BM.  ...

Terbaik akak...masih boleh ckp elok2 ngan dia....
Taraklah me nk ckp baik2 melampau sgt org tarak life..mak bapak org pon di kutuk skali...mungkin dia ni anak buangan kutip di tong sampah so xde mak bapak..cara nk tunjuk protes terhadap mak bapaknya yg xtahu siapa tu dengan maki hamun mak bapak org lain....per2 pon ayat akak mmg terbaik....

noor2 replied at 2-1-2016 11:35 AM
Susah ke nak control anak perempuan ni Bat....hehe tp saya memang tegas dengan anak ni bab bersosi ...

susah noor. yang innocent tak keluar rumah pun boleh terjebak
apatah lagi yang bebas terdedah dgn dunia luar macam ni

kalau igt diri sendiri masa umur 14-18 tahun dulu
zaman perasaan nak mencuba tu menggebu-gebu
mmg nakal jugak cuma tak sampai terlanjur
lebih kepada nak lepak dgn kawan2 perempuan,
tp ofkos masa tu mesti ada lelaki nak dekat

dah masuk umur 19 baru slow down, berkurung kat rumah je sbb masa tu dh kena kontrol dengan boifren hahahaah

Follow Us
Ada beza antara beri kepercayaan kepada anak dengan tak peduli anak....

Ada budak bebas buat pilihan hidup sbb mak ayah xpeduli...
Ada budak bebas buat pilihan hidup sbb mak ayah beri kepercayaan...

Beza 2 ni...mak ayah yg percaya tp bebaskan anak dia akn bagi ank dia bebas buat keputusan..tp dlm masa yg sama dia tetap bg teguran panduan n kata2 nasihat semangat n dorongan...sembang dgn anak tanya aktiviti...sama2 fikir pasal plan jangka panjang..nk study mana..mana nk pegi apa nk buat..apa yg anak minat.... cer tanya budak ni..me yakin 99.9% budak yg buat hal gini mak ayahnya bebaskn sbb xpeduli pasal anak... bg mkn minum..asal anak blik...xde buat benda yg salah yg jelas di mata dia rasa semua ok..xcuba korek..xpnatau ank ada fb ke..ada twit ke..hp anak xcek..apa ada kt dlm..xde nk tanya2 lebih..nk bincang pasal masa depan nk bg kata2 semangat n dorongan... bincang pasal study.... dari pengalaman... budak yg buat masalah gitulah sikap mak bapaknya.... bebaskn anak tanpa kawalan..xde bg nasihat n panduan hidup..sembang hati ke hati dgn anak......

Edited by noor2 at 2-1-2016 12:16 PM
rayna_raynes replied at 2-1-2016 11:57 AM
susah noor. yang innocent tak keluar rumah pun boleh terjebak
apatah lagi yang bebas terdedah dg ...

Betul juga kan...setuju 100 %  kita juga pernah remaja..perasaan tu sama....ikut nasib kut...dan nak dengan x nak ja...tambah2 sekarang ada fb..hp..wasap..mcm2 lagi la boleh berhubung dalam.rumah je

Umur 14 tahun dah biasa balik lewat..jam 8 mlm utk budak umur tu dah kira lewat tambah2 kuar sendiri.....ke mana ? Dgn siapa? Mak ayah pon x ambil tahu...sbb konon percayakan anak..situ dah silap....

munchkin replied at 2-1-2016 12:25 AM
oh ada. pelik gak. orang jpn je tau kenapa.

mak ayah kawen 19 jan 2001, anak plak lahir 10 jun 2001.. paham2 je la

surisau replied at 2-1-2016 01:46 AM
Banyak kebenarannya komen tu. Saya generasi 90an. Bila fikir balik, banyak jasa mak abah saya di ...

Sewaktu  zaman sekolah dulu, anak2 gadis yg dipingit oleh keluarga. Jagaan dan didikan famili amat ketat dan kebebasan hanya ke sekolah atau pergi ngaji. Selain itu duduk di rumah dn training di dapur (pd musim cuti sekolah).  Saya lepas exam form 5 baru keluar belajar menaip, trengkas dan tailoring.  Lambat balek kena soal. Pernah kesal dgn kongkongan sebegitu, tetapi skr baru mengerti manfaatnya kerana kelaku yg boleh mengaibkan nama baik keluarga telah ada/berlaku sejak dari zaman dulu lagi. Ada je anak gadis yg hamil dulu sebelum nikah dan aibnya keluarga tidaklah kepalang.

Sebenarnya pendidikan agama bagi anak2 Melayu Islam amat perlu.  Didikan Islam ibarat dacing yg dpt menseimbangkan pengaruh dan kemahuan dunia dan akhirat.  Wajibkan ilmu Tauhid sbg asasnya baru fiqh dan ilmu2 yg lain mengikut. That's why Syahadah ditempatkan sbg rukun Islam yg pertama.  Keyakinan kpd Allah yg maha esa, maha berkuasa, maha berkehendak akan dpt mendidik dan membujuk hati ummat menghadapi seribu ragam dugaan dan hidup yg serba keluh kesah. Akhlak baik yg diajarkan mengasuh insan supaya tak bersikap sombong kerana sekaya apapun manusia itu, dia tak akan ada apa2nya selagi bekal akhiratnya tiada.  Maka Islam mengajar manusia hidup bersederhana dlm mempamerkan kelebihan agar tidak menimbulkan kecemburuan sosial. Dikhuatiri akan menimbulkan fitnah riak atau bahaya diculik dan dirompak.

(I'm ex-SIGS dan juga ex Kelas Khas, Bukit Zaharah, JB).

surisau replied at 2-1-2016 01:46 AM
Banyak kebenarannya komen tu. Saya generasi 90an. Bila fikir balik, banyak jasa mak abah saya di ...

Sewaktu  zaman sekolah dulu, anak2 gadis yg dipingit oleh keluarga. Jagaan dan didikan famili amat ketat dan kebebasan hanya ke sekolah atau pergi ngaji. Selain itu duduk di rumah dn training di dapur (pd musim cuti sekolah).  Saya lepas exam form 5 baru keluar belajar menaip, trengkas dan tailoring.  Lambat balek kena soal. Pernah kesal dgn kongkongan sebegitu, tetapi skr baru mengerti manfaatnya kerana kelaku yg boleh mengaibkan nama baik keluarga telah ada/berlaku sejak dari zaman dulu lagi. Ada je anak gadis yg hamil dulu sebelum nikah dan aibnya keluarga tidaklah kepalang.

Sebenarnya pendidikan agama bagi anak2 Melayu Islam amat perlu.  Didikan Islam ibarat dacing yg dpt menseimbangkan pengaruh dan kemahuan dunia dan akhirat.  Wajibkan ilmu Tauhid sbg asasnya baru fiqh dan ilmu2 yg lain mengikut. That's why Syahadah ditempatkan sbg rukun Islam yg pertama.  Keyakinan kpd Allah yg maha esa, maha berkuasa, maha berkehendak akan dpt mendidik dan membujuk hati ummat menghadapi seribu ragam dugaan dan hidup yg serba keluh kesah. Akhlak baik yg diajarkan mengasuh insan supaya tak bersikap sombong kerana sekaya apapun manusia itu, dia tak akan ada apa2nya selagi bekal akhiratnya tiada.  Maka Islam mengajar manusia hidup bersederhana dlm mempamerkan kelebihan agar tidak menimbulkan kecemburuan sosial. Dikhuatiri akan menimbulkan fitnah riak atau bahaya diculik dan dirompak.

(I'm ex-SIGS dan juga ex Kelas Khas, Bukit Zaharah, JB).

noor2 replied at 2-1-2016 11:10 AM
Tapi terpikir jugak kut mak pak.budak ni susah payah cari duit terpaksa buat 2 3 kerja jadi masa den ...

Cuba noor lemparkan pertanyaan kpd Wak Mad Maslan, dia tentu ada nasihat yg baik agaknya....

nolya replied at 2-1-2016 04:44 PM
Sewaktu  zaman sekolah dulu, anak2 gadis yg dipingit oleh keluarga. Jagaan dan didikan famili amat ...

U umur berapa? My sister tu pernah kat SIGS sekejap

surisau replied at 2-1-2016 12:49 PM
U umur berapa? My sister tu pernah kat SIGS sekejap

Saya seorang ibunda .... umur?  Usahlah ditanya umurku berapa tapi bacalah apa yg saya bicara.  

Tgk result pon dah nampak minah ni tak minat belajar. Tang belajar ni mak ayah kena tegas sikit baru jadi org. Kalau ikut bdk akal tak pnjg nak enjoy je dia mau.

satu salah ko buat aibkan mak bapak, habis segala kisah pun terbukak..
satu malaysia tau status anak bagai...
bertabah la makcik asmah...
ada betul jugak kot apa yg jadi cash buat acik...

lavajohan replied at 1-1-2016 06:58 PM
umur lu berapa..??

dah ada boyfriend belum..??

Lu ni orang kasar laa........menanya anak orang kenapa menerjah-nerjah, tidak beradat. Soalan sensitif pulak tu.

Minat kat anak orang seharusnya tanyalah lembut, bak merisik2.  Tanyalah mcm ni

cantik sungguh bunga di taman, bolehkah dipetik barang sekaki
harum mewangi gadis idaman, sudah punyakah si buah hati

Changa replied at 30-12-2015 03:28 PM
bohsia lari ikut jantan jah ini....
NEXTTTTTTTT

peh.. power sis..

nolya replied at 2-1-2016 12:47 PM
Cuba noor lemparkan pertanyaan kpd Wak Mad Maslan, dia tentu ada nasihat yg baik agaknya....
...

Hehe...Sgis tu sekolah apa  kak nolya.